לימוד פוטושופ גרדיאנט כפתור פשוט מדריך לעיצוב אתרים

//לימוד פוטושופ גרדיאנט כפתור פשוט מדריך לעיצוב אתרים

העולם המודרני מאופיין בדברים רבים ביחס לעולם הישן, אך מה שהכי בולט ומוביל את חיינו היא רשת האינטרנט. רשת האינטרנט מונה מיליוני אתרים ברחבי העולם ומיליארדי דפים בו, ואת כל (או לפחות רוב) הדפים הללו צריך לעצב.

עיצוב אתרים הוא תחום נרחב והוא מקצוע של ממש ונישה אצל מעצבים גרפיים או גרפיקאים מקצועיים. כל אתר שרוצה למכור משהו (גם אם זה רעיון או מידע) צריך להיראות ככזה שימשוך את הגולשים אליו והמעצב הגרפי הוא זה שעומד מאחורי העיצובים הללו. לימוד עיצוב אתרים כולל עבודה עם התוכנות הגרפיות השונות וביניהן אילוסטרייטור וכמובן פוטושופ והסרטון הזה הוא למי שרוצה ללמוד את תוכנת פוטושופ ולהיות מעצב אתרים שעושה בה שימוש.

מה תלמדו בסרטון עיצוב גרפי זה?

ברוכים הבאים לעוד סרטון מבית מכללת סולו, המכללה ללימודי גרפיקה אחד על אחד עם מורה פרטי המתקדמת בישראל. מכללת סולו היא מכללה שמציעה לימוד של כל התוכנות בעיצוב וגרפיקה הרלוונטיות באמצעים וירטואליים והיא שמחה תמיד להעשיר את הציבור ביידע בחינם, בדיוק כמו הסרטון הזה. סרטון זה שלפניכם הוא סרטון שעוסק בכלי גרדיאנט שהוא אחד מהכלים החשובים ביותר שפוטושופ מציעה, ולא רק איך לעשות שימוש בכלי זה אלא איך לשלב את השימוש בו כחלק מעיצוב של אתר. הסרטון הינו פשוט וקל להבנה וכל מה שהוא דורש מכם הוא להאזין לו, ליישם את הנאמר בו וכמובן, לתרגל את הנאמר בו עד כמה שאתם יכולים. ככל שתתרגלו את מה שנאמר בסרטון הזה כמו גם בסרטונים אחרים, תהפכו את השימוש בכלים הללו לטבע שני עבורכם ויהיה לכם קל ומהיר לעצב.

קצת על פוטושופ…

את פוטושופ אין הרבה מי שלא מכיר. זו תוכנת עיבוד תמונות מבית חברת אדובי, אדובי חברה שאחראית גם על תוכנות נוספות כמו דרימוויבר, אינדיזיין ואילוסטרייטור. פוטושופ הא תוכנה שיש בה כלים רבים באמצעותם ניתן לעבד תמונות ולתקן אותן, ניתן ליצור בהן מניפולציות רבות ואפקטים שונים. פוטושופ היא תוכנה מתקדמת במיוחד, תוכנה שמאפשרת לקחת כל תמונה “תמימה” ולהפוך אותה למשהו מיוחד, משהו לא רגיל ולא שגרתי.

קצת על כלי הגרדיאנט

אם בכלי הגרדיאנט עסקינן, כדאי שנבין מהו הכלי ואיך אפשר להפיק ממנו את המרב והמיטב. כלי הגרדיאנט הוא כלי מעברי הצבע, כלי שבאמצעותו ניתן להתאים ולמלא רקעים וכן ליצור מעברים למסכות כדי שהתמונה תיהפך לשקופה לאט לאט. למה צריך את זה באתר אינטרנט? כי כפי שציינו, צריך ליצור עניין בכל אתר ואתר בכדי שהגולשים ירצו להישאר בו. איך יוצרים את העניין הזה? בין השאר באמצעות תמונות מעניינות, תמונות שמושכות את העין וכאלו שעשויות לגרום לגולשים לרצות ולהישאר באתר הספציפי. כלי הגרדיאנט הוא אחד ממאות כלים שימושיים במיוחד שתוכנת פוטושופ מציעה.

להיות מעצב אתרים

אז למה אתם צריכים ללמוד את תוכנת פוטושופ כמו תוכנות רבות אחרות? מכיוון שפוטושופ היא אחת מהתוכנות אותן אתם חייבים ללמוד בכדי להיות מעצבי אתרים. ולמה לכם להיות מעצבי אתרים? כי אם תלמדו את התחום תוכלו להתפרנס מציין, תוכלו לעבוד כשכירים או כעצמאיים ותוכלו להיות יצירתיים במיוחד. יש כפי שציינו מיליוני אתרי אינטרנט ברחבי העולם וכמו שזה נראה יהיו עוד רבים אחרים, ומישהו צריך ליצור אותם, מישהו צריך לעצב אותם ולהפוך אותם לאתרים שיווקיים. בניית אתר אינטרנט דורשת תכנות שלו, עיצוב שלו וכתיבת תוכן בו וכיום יש מערכות ניהול אתרים שלא דורשות ידיעת קוד ותכנות כך שכל מה שתצטרכו אם תעצבו אתרים הוא שיתוף פעולה עם כותב תוכן ואתם בדרך ליצור אתר אינטרנט.

גרדיאנט פוטושופ

גרדיאנט פוטושופ

בשביל להיות מעצבי אתרים צריך ללמוד עיצוב אתרים…

אז איפה אפשר היום ללמוד עיצוב אתרים? יש לא מעט מכללות שמלמדות את המקצוע, מכיוון שיש לו ביקוש גובר והולך. המכללות הללו ממוקמות בכל מקום כמעט אך הן דורשות מכם… להגיע אליהן. כן, בשביל ללמוד תצטרכו להקריב, תצטרכו לעזוב את העבודה מוקדם ולהפסיד שעות עבודה, תצטרכו לדאוג לבייביסיטר לילדים שלכם או ללמוד ביום על חשבון יום עבודה, תצטרכו לעמוד בפקקים ולחפש חנייה או לנסוע נסיעות מתישות בתחבורה ציבורית או… לוותר על כל “התענוגות” האלו וללמוד במכללת סולו.

עיצוב גרפי לומדים במכללת סולו.

מכללת סולו היא מכללה ללימודי עיצוב וגרפיקה ממוחשבת אחד על אחד עם מורה פרטי, אך לא בביתו של המורה או בבית שלכם אלא, מול המחשב באמצעות תוכנה אינטרנטית. לימודי און ליין במכללת סולו מבטיחים לכם יחס אישי וקצב התקדמות כמו שאתם צריכים, אך בעיקר, לימוד מתי שנוח לכם ומאיפה שנוח לכם. אתם יכולים לקבוע עם המורה בשעת ערב מאוחרת אם נוח לו או ביום שישי או בכל זמן אחר, אתם יכולים גם ללמוד מכל מקום בו יש חיבור לאינטרנט ויכולים כבר במהלך הלימודים להכין תיק עבודות מרשים אותו תוכלו להציג בפני מעסיקים או לקוחות פוטנציאליים מיד עם סיום הלימודים.

2019-07-26T21:36:22+03:00