אפקטים הצללות ועומק בתוכנת אילוסטרייטור 2019

/, מדריכים לאילוסטרייטור/אפקטים הצללות ועומק בתוכנת אילוסטרייטור 2019

טיפים בעיצוב גרפי הכנת אפקטים הצללות ועומק בתוכנות גרפיקה ממוחשבת ILLUSTRATOR

הכנו במיוחד בשבילכם שיעור באילוסטרייטור שמסביר בהרחבה כיצד לבצע עומק בגרפיקה. לפעמים על ידי פקודות ממש פשוטות אפשר להגיע לעיצוב גרפי מרשים במהירות הבזק. שיעור הגרפיקה שהכנו לא מתאים לאנשים שלא יודעים אילוסטרייטור. השיעור מתאים למשתמשי התוכנה שיודעים דבר או שניים בהפעלת הפקודות והכרת הכלים של אילוסטרייטור. תוכלו לבקר באתר בעמוד קורס אילוסטרייטור ושם תוכלו לראות סרטונים נוספים שהכנו כדי לתת לכם טיפים וטריקים בעולם העיצוב הגרפי.

טיפים בעיצוב גרפי

רזולוציות באילוסטרייטור  יש דבר כזה

לרוב נהוג לשייך את נושא הרזולוציות לתוכנות כמו פוטושופ או תוכנות גרפיות אחרות. אבל גם תוכנת אילוסטרייטור מאפשרת לבצע עבודה עם פיקסלים. תוכלו לבצע ריכוך של צורה וקטורית על ידי מתן פקודת  פדר או כל פקודה אחרת במידה ולא ניתן משקל מאוד חשוב לרזולוציה אז ההדפסה של הגרפיקה תהיה באיכות מאוד גרועה וישפיע בצורה ישירה על הגרפיקה הווקטורית שיש לכם באילוסטרייטור. כדי לקבוע את הרזולוציה בתוכנה עליכם ללכת לפקודת  effect document raster effects settings ,ולדאוג שרשום שם 300 DPI.

המשחק ברזולוציות בתוכנה והשפעה לה על העבודה בתוכנה – effect document raster effects settings

 אילוסטרייטור מאפשרת לנו להוריד או להעלות את הרזולוציה בזמן העבודה ולא לפגוע באיכות של הגרפיקה לעומת תוכנת הפוטושופ שאם נעשה דבר כזה האפקטים שלנו והתמונות יפגעו ולא נוכל לבצע משחק של עלייה או ירידה. כל מה שתצטרכו לעשות לאחר מתן פקודה זו לראות איך האפקטים  משתנים. בשיעור דוגמה שהראינו לכם תוכלו לראות את ההשפעה הישירה של ההצללה ובאותו חלון אתם יכולים להוריד את הרזולוציה עד לרגע שאתם תצטרכו להדפיס את הקובץ.

אז מה עשינו בשיעור אילוסטרייטור – הסבר

מה שעשינו בתוכנה עבדנו על הקו בלבד. דאגנו שלא יהיה מילוי פנימי בתוך הצורה כי במידה ויש לנו מילוי פנימי לא נוכל לראות את כל הצורות שיהיו מתחת.  השילוב של הקו והרקע מתחת כולל ההצללה שיצרנו מאפשר לנו להביע עומק בכל הגרפיקה. טכניקות אלה מאפשרות להעשיר כל עיצוב מה שמאפשר למעצב לעשות סגנונות מינימליסטים ונגיעות של אפקטים כמו הצללה.

טכניקות למתן עומק בגרפיקה ממוחשבת

 אז למה מומלץ לעשות הצללות? והאם בכל גרפיקה כדאי לבצע  סגנון עיצוב זה? לשאלות האלה יש מספר תשובות, אנו המעצבים הגרפיים צריכים לדעת את מה להבליט  וכיצד להעביר את המסר בגרפיקה בצורה הכי טובה שאנחנו יכולים לעשות. במידה ואנחנו רוצים שהמסר שלנו יהיה חזק יותר נבצע מיקוד על האזור שאותו אנחנו נבליט על ידי הצללה.  טכניקות אלה לרוב שימושיות במידה ואין לנו הרבה טקסט או כיתוב בתוך הגרפיקה ואז אנחנו צריכים למלא את כל החללים הריקים עם צורות וקטוריות שונות.

העשרה בתיק עבודות בעיצוב גרפי  חשוב לכל מעצבי גרפיקה מתחילים

תיק עבודות בעיצוב גרפי הוא אחד הדברים החשובים ביותר היום כדי להתקבל לעבודה בתחום. זה לא משנה איזה תעודה יש לכם או איפה למדתם מה שחשוב היום  זה שתיק עבודות יכלול הרבה עבודות בעיצוב ובעיקר עבודות של אילוסטרייטור. אילוסטרייטור היא תוכנה שמאפשרת לבצע מיתוג לעסקים או להכנת אפליקציות תוך מתן דגש על עיצוב חוויית המשתמש. התוכנה מאפשרת עיצוב נקי ולכך תשאפו.  אין ספק שאילוסטרייטור ופוטושופ ביחד זה השילוב המנצח. תוכלו לקחת גרפיקות שנעשו בפוטושופ להכניס לתוך מסכות באילוסטרייטור או להעשיר את הגרפיקה שלכם על ידי שימוש ברקעים שנעשו בפוטושופ.

טכניקות למתן עומק בגרפיקה ממוחשבת

אילוסטרייטור והקשר לחווית משתמש הדרך שלך לעבוד בהייטק

היום מעצבים גרפיים עוברים רעידת אדמה. רעידת אדמה חיובית מאוד ומאפשרת לכל מעצב גרפי וגרפיקאי מתחיל לעבוד גם בעולם ההייטק.  הביקוש בתחום ההיי-טק למעצבים גרפים הוא עצום ותוכלו לראות שחברות לא מפסיקות לחזר אחרי מעצבים גרפיים גרפיקאים כבר בתקופת הלימודים. אילוסטרייטור היא תוכנה מאוד חשובה לחוויית משתמש והכנת אפליקציות והסיבות לכך שהתוכנה מוציאה קבצים באיכות מאוד גבוהה וברזולוציות נמוכות.

קובץ SVG מאילוסטרייטור מה זה ולמה חשוב לעבוד איתו

את הטכניקות שראינו כאן אפשר לייצא לקובץ בסגנון SVG. קובץ בסגנון SVG הוא יהיה באותה איכות שאתם רואים את זה באילוסטרייטור.  זה לא משנה אם אתם עשיתם אפקטים או לא עשיתם הצללות על הגרפיקה המשקל עדיין יהיה מאוד נמוך ויאפשר להכניס את זה לאפליקציה ללא פגיעה בחוויית המשתמש. אחת הטכניקות לחוויית משתמש מאוד טובה זה לדאוג שהאפליקציה תרוץ בצורה מאוד מהירה לגולש.  גם אם המשקל של הקובץ יהיה מאוד גבוה באילוסטרייטור שכולל את הפיקסלים שהכנסנו עדיין לאחר שנשמור את הקובץ בסגנון SVG המשקל יהיה נמוך מאוד.

עיצוב של ממשק תוכנה ושמירת קבצים SVG

תוכלו לראות בעמוד קורס חווית משתמש טכניקות ועיצובים שנעשו באילוסטרייטור שנשמרו בסגנון עיצוב SVG ועדיין המשקל של הקובץ מאוד נמוך. היום אחד התחומים החדשים והמבוקשים ביותר זה חוויית משתמש ורוב העבודה תהיה בתוכנת אילוסטרייטור בצורה וקטורית נקייה.   תיק עבודות של חוויית משתמש צריך לכלול עבודות שנעשו בצורה וקטורית כולל הכנת אפליקציות או משחקי מחשב. עיצוב ממשק המשתמש יעשה אך ורק בגרפיקה וקטורית כגון עיצוב של תוכנות שונות או אפליקציות.

עיצוב של ממשק תוכנה ושמירת קבצים SVG

טיפים וטריקים למעצבים גרפיים 2019

באתר תוכלו לראות אין ספור טיפים וטריקים שהכנו במיוחד לכם המעצבים הגרפיים להעשרה של תיק עבודות או קבלת טיפים לעיצוב גרפי עדכניים לשנת 2019.  כל השיעורים מדברים בשפה העברית ובצורה מאוד פשוטה גם אם אתם מתחילים בתחום תוכלו לעצור כל פעם את הסרטון ולראות היכן המורה לאילוסטרייטור נוגע או משתמש בפקודה מסוימת.  במידה ואהבתם אתם מוזמנים לשתף ברשתות החברתיות או בכל מדיה אחרת, שיהיה לכם צפייה וגלישה נעימה :).

2019-07-28T12:03:47+03:00