פוטושופ עיצוב וגרפיקה אפקטים מדריך חינם רשת תמונה עם מסכה קליפינג מאסק

//פוטושופ עיצוב וגרפיקה אפקטים מדריך חינם רשת תמונה עם מסכה קליפינג מאסק

מכללת סולו מציעה לכם שלל סרטונים חינם בעולם עיצוב וגרפיקה ממוחשבת בהם תוכלו לצפות, סרטונים שכל אחד מהם עוסק בנישה ספציפית באחת מהתוכנות הגרפיות הקיימות. כל שיעור וידאו כזה מכיל הסבר מפורט איך לבצע פעולות מסוימות ואיך להגיע לתוצאות שונות, וכל מה שנדרש ממי שצופה בסרטון ורוצה ללמוד הוא תרגול של הנאמר בו. הסרטון שלפניכם הוא עוד סרטון אחד מיני רבים והוא עוסק בתוכנת פוטושופ שמוכרת לכולם. הוא מסביר איך יוצרים אפקטים מסוימים ואיך עובדים עם קליפינג מאסק מסכות בפוטושופ ואם תצפו בו תדעו איך לעבוד עם התוכנה טוב יותר ממה שידעתם קודם. אז קדימה, הפשילו שרוולים וירטואליים, צפו והאזינו, תרגלו ותעלו את הרמה שלכם בפוטושופ לרמה גבוהה יותר.

אפקטים בפוטושופ, נעים להכיר…

רגע לפני שנדבר על אפקטים בפוטושופ ועל איך כדאי היום ללמוד את התוכנה בדרך הטובה ביותר, כדאי שנדע מהי בכלל פוטושופ ולמה אנחנו צריכים אותה. פוטושופ היא תוכנת עיבוד תמונות, תוכנה שניתן באמצעותה לקחת כל תמונה ולהפוך אותה ליצירת אומנות של ממש. זו תוכנה שקיימת כבר כמה עשרות שנים אך היא משתדרגת כל שנה, ובכל שדרוג כזה מתווספים לה עוד ועוד כלים איכותיים והכלים הקיימים בה משופרים עוד ועוד. פוטושופ היא תוכנה שמשאירה אבק לכל האפליקציות שיוצאות לשוק השכם והערב, תוכנה שאפשר לעשות איתה הכול, פשוט הכול.

דוגמאות לאפשרויות בפוטושופ

יש אין ספור דוגמאות לכלים ולאפשרויות בפוטושופ והנה כמה מהם. יש את כלי חותמת הגומי שבאמצעותו חלק מתמונה על חלק אחר. מה זה אומר בפועל? זה אומר שאם יש לנו תמונה של פנים ואנו רוצים להעלים איזו שהיא צלקת מלחי אחת, נוכל “לקחת” ולהעתיק חלק מהלחי השנייה ולהדביק על הלחי “הפגועה” ולהעלים את הצלקת. יש את כלי הבחירה שכולל כמה כלים ואם ניקח לדוגמה את כלי הלאסו, נראה שאפשר להקיף באמצעותו אזור מסוים לפי פיקסלים ולהחליט מה לעשות עם האזור הנבחר או מה שמסביבו. יש את כלי מברשת הריפוי שמאפשר להעלים אזור מסוים אוטומטית ויש עוד שלל כלים נוספים שניתן לעשות בהם שימוש.

ליצור אפקטים מדהימים בפוטושופ

מה שמיוחד בפוטושופ הוא האפשרות ליצור אפקטים מדהימים בתמונות, לקחת תמונה “תמימה” ולהוסיף לה, להוריד לה, ולהפוך אותה למעניינת ומושכת. פוטושופ היא תוכנה שיש בה המון כלים ואפשרויות, זו תוכנה שניתן לעשות באמצעותה כל מה שרוצים בתמונות ואת התמונות הללו אפשר להוסיף לעיצובים, לפרסומים ולכל דבר אחר… מי שילמד את הסרטון הזה כמו גם סרטונים רבים אחרים יוכל להתמקצע בתוכנה טוב יותר מאחרים ויוכל להציע את שירותיו בין אם ללקוחות פרטיים ובין אם ללקוחות עסקיים. עם פוטושופ אפשר לעשות דברים בצורה חובבנית ואפשר כמובן גם להתפרנס ממנה מצוין.

לעבוד בשכבות בפוטושופ

אחד היתרונות שיש לתוכנת פוטושופ הוא האפשרות לעבוד בשכבות. מה זה אומר? זה אומר שבזמן העבודה מוסיפים כל פעם “שכבה” וירטואלית, שכבה שקופה שעליה ממשיכים לעבוד. למה זה טוב? מכיוון שאם עושים טעות, מתקנים או מוחקים רק את השכבה הספציפית ולא צריך לפגוע בהכל. אין ספק שזה הופך את העבודה ליעילה יותר ובטוחה יותר. זה בדיוק כמו ציור על שקפים, אם מוסיפים כל אלמנט על שקף אחר אם יש בעיה פותרים אותה נקודתית ולא צריך לזרוק את כל הציור. בפוטושופ ובעבודה בשכבות זה בדיוק אותו הדבר מה שאומר שאפשר לעבוד בצורה רגועה בלי החשש שיקרה משהו וכל העבודה תרד לטמיון.

אפקטים בפוטושופ לעיצוב גרפי

אפקטים בפוטושופ לעיצוב גרפי

למי כדאי ללמוד פוטושופ?

הנה האנשים שכדאי להם ללמוד את התוכנה. מי שאסתטיקה מדברת אליו והוא רוצה להעמיק ולדעת איך לממש את הצורך שלו באסתטיקה, מי שאוהב “לשחק” עם תמונות ורוצה באופן חובבני לשדרג תמונות וצילומים שלו, מי שמצלם באופן מקצועי ורוצה לשדרג את הצילומים אותם הוא מצלם, מי שמצלם אירועים ורוצה להציע ללקוחות שלו לעצב עבורם אלבום תמונות מיוחד, מי שחושב להיות מעצב גרפי גם הוא חייב בין השאר להכיר את תוכנת פוטושופ, ומי שחושב לבנות אתרים, כדאי שגם הוא ילמד את התוכנה כי בניית אתרי אינטרנט כוללת בין השאר עיצוב שלהם והטמעת תמונות.

איפה לומדים פוטושופ? רק במכללת סולו..

אם אתם חושבים ללמוד פוטושופ או שאתם רוצים ללמוד כל תוכנת עיצוב אחרת כמו אינדיזיין, אילוסטרייטור ואחרות צריך להכיר את מכללת סולו – המכללה ללימודי גרפיקה אחד על אחד עם מורה פרטי און ליין. זו שיטה שהוכחה כשיטה הטובה ביותר, שיטה שמיושמת על ידי שימוש בתוכנה שמקשרת בין מחשבו של המורה ומחשבו של התלמיד, שיטה נוחה מאוד שמאפשרת לכל אחד ללמוד בזמנים שנוחים לו. במהלך הלימודים יכין התלמיד תיק עבודות אותו הוא יוכל להציג בפני לקוחות או מעסיקים פוטנציאליים. הוא יקבל גם תעודה המעידה על הלימודים וסיוע באיתור מקום עבודה במידה והוא רוצה לעבוד כעצמאי, או ייעוץ איך להתחיל ולעבוד כעצמאי.

2019-07-26T21:38:02+03:00