עיצוב גרפי אפקטים קליפינג מאסק – איך עושים מסכות בפוטושופ

//עיצוב גרפי אפקטים קליפינג מאסק – איך עושים מסכות בפוטושופ

אם אתם רואים את הסרטון הזה סביר להניח שאתם מעצבים גרפיים, חושבים ללמוד עיצוב גרפי או שאתם סתם רוצים לדעת את תוכנת פוטושופ בשביל להיעזר בה לכל מיני דברים כחובבנים. ואכן, פוטושופ היא תוכנה המדהימה ולא רק לאנשי מקצוע, תוכנה ייחודית שמציעה כל כך הרבה כלים לעיבוד תמונות. הסרטון שלפניכם הוא עוד סרטון מבית מכללת סולו, המכללה ללימודי גרפיקה אחד על אחד עם מורה פרטי און ליין המובילה בישראל, מכללה בה סיימו מאות תלמידים והשתלבו בעולם העיצוב והגרפיקה, סרטון שיכול להתאים לכל אחד בכל רמה שהיא. בשל היותו סרטון אינטרנטי, אתם יכולים לצפות בו שוב ושוב, יכולים להאזין לנאמר בו ולעשות בו שימוש לצרככם.

מסכות בפוטושופ

בשביל להבין מהן מסכות בפוטושופ ולמה צריך אותן בכלל, כדאי להבין קודם מהן שכבות בפוטושופ. שכבות בפוטושופ הן שכבות עבודה, כשכל שכבה היא על זו שלפניה ובכל שכבה מוסיפים איזה שהם אלמנטים עיצוביים. אם נקביל את זה לעולם הפיזי, נוכל להשוות שכבות לשקפים. אם אנו מציירים על שקף מסוים ומניחים מעליו שקף נקי ועל השקף הנקי הזה מציירים עוד אלמנט, אם באלמנט האחרון (בשקף העליון) נעשה איזו שהיא טעות, נוכל להחליף רק את השקף הזה. אותו הדבר בפוטושופ, ברגע שעובדים בשכבות מקטינים סיכונים, מקטינים את האפשרות שכל העבודה תרד לטמיון ולמעשה אם יש בעיה כלשהיא היא שכבה אחת או כמה שכבות, אך בשום אופן לא בכל הפרויקט.

בעזרת  פוטושופ מסכה layer mask, מסתירים או חושפים חלקים בתוך השכבה מה שבעצם יוצר מעין שכבה בתוך שכבה. למה זה כל כך יעיל? מכיוון שיש עיצובם מורכבים שעל כל שכבה עובדים המון ואם משהו לא יהיה טוב או נכון, כל השכבה תרד לטמיון מה שיכול להיות מפח נפש לא קטן. כשעובדים עם מסכות הרבה יותר קל לתקן והרבה יותר פשוט לעשות שינויים לא מתוכננים. אפשר להבין את עניין המסכה כמו מסכה לפורים, מסכה שבאמצעותה אנו יכולים לחשוף חלק מהפנים – עיניים, אף, פה או כל שילוב שאנו רוצים.

פוטושופ – תוכנת עיבוד התמונות המתקדמת ביותר בעולם.

יצא לכם פעם לצלם עם מצלמה מקצועית, כזו שצלמים ברמה עולמית מצלמים בה? אם כן ואם אתם מכירים את המאפיינים של מצלמה כזו ומה אתם יכולים לעשות איתה, אתם בטח מבינים את ההבדל בינה לבין מצלמת הסמארטפון שלכם. לא משנה כמה המצלמה של הסמארטפון שלכם איכותית, היא לא תהיה דומה באיכות שלה ובעיקר בפונקציות שלה למצלמה מקצועית של קנון או ניקון, כזו שיוצרה אך ורק בשביל צילום מקצועי.

זה בדיוק היחס בין פוטושופ לכל תוכנת גרפיקה ממוחשבת עיצוב או אפליקציה אחרת. פוטושופ היא תוכנה בכמה רמות מעל לכל תוכנה אחרת והיא מיועדת אומנם גם לחובבנים אך בעיקר לאנשי מקצוע מתחום העיצוב או הצילום. עם כל הכבוד לטכנולוגיה, לאפליקציות המתקדמות שקיימות היום, פוטושופ היא תוכנה שעובדים איתה, תוכנה לעיבוד תמונות שיש בה כל כך הרבה כלים וכל כך הרבה מאפיינים, שאי אפשר באמת להשוות שום אפליקציה או תוכנה אחרת אליה.

מסכות פוטושופ למתקדמים בצילום ועיבוד תמונה

מסכות פוטושופ למתקדמים בצילום ועיבוד תמונה

אדובי – האמא של פוטושופ

אם כבר נגענו בתוכנת פוטושופ כדאי שנכיר גם את האימא של פוטושופ, הלא היא חברת אדובי, חברת תוכנות הגרפיקה המובילה בעולם. אדובי היא חברה שקיימת כבר 30 שנה והיא אחראית לפיתוחן של תוכנות גרפיקה נוספות כמו אינדיזיין, אילוסטרייטור ואחרות. אין ספק שפוטושופ וההצלחה הכבירה שלה בעולם כבר לא מעט שנים, היוו מנוע דחיפה לחברת אדובי להצלחה.

ללמוד פוטושופ במכללת סולו

אם אתם חושבים ללמוד את תוכנת פוטושופ כמו גם כל תוכנת עיצוב אחרת, מכללת סולו היא בשבילכם. במכללת סולו לומדים בשיטה קצת אחרת, שיטת אחד על אחד עם מורה פרטי באמצעות האינטרנט. הלימודים מתקיימים באמצעות תוכנה ייחודית שמחברת בין מחשבו של המורה והתלמיד, כך שכל אחד יכול לשבת בביתו ושני הצדדים מתקשרים ממש כאילו ישבו האחד ליד השני. מכללת סולו מציעה לכם ללמוד מתי שנוח לכם בין אם זה מאוחר בערב לאחר שעות העבודה שלכם, בין אם זה ביום שישי או בכל מועד אחר שנוח לתלמיד והמורה.

יתרונות

הנה כמה יתרונות ללימודי פוטושופ או כל תוכנת עיצוב אחרת בשיטת אחד על אחד עם מורה פרטי דרך האינטרנט. ראשית, כל תלמיד מקבל את היחס לו הוא ראוי וההתקדמות היא בהתאם לכל אחד ואחד. זה אומר שאתם לא צריכים להיות תלויים בכיתה עם תלמידים נוספים וזה אומר שאתם יכולים להתקדם בקצב שלכם. אתם יכולים ללמוד מכל מקום בו יש מחשב וחיבור לרשת והלימודים הם עם מורה מנוסה ובסיומם אתם מקבלים גם סיוע בהכוונה לעבודה. במכללת סולו תכינו את עצמכם מצוין לעבודה עם תיק עבודות מרשים, ותקבלו תעודה המעידה על מה שלמדתם ועם שני אלו תוכלו כבר להתחיל וללמוד ולהתקדם בחיים.

2019-07-26T21:37:26+03:00