האם להיות מעצב גרפי או לא להיות

האם להיות מעצב גרפי או לא להיות? דוגמאות מקורסים בגרפיקה ממוחשבת ועיצוב.

מחפשים הסבה מקצועית ולא יודעים אם כדאי לכם להשתלב בתעשייה שצמאה לידיים עובדות? רוצים לדעת כמה מרוויחים מעצבים גרפיים היום? האם יש ביקוש לתחום העיצוב הגרפי? מי מעצב את כל המדיה הפרסומית שאנחנו נחשפים אליהם מידי יום? התשובה היא כמובן מעצבים גרפיים. נוכל לראות את עבודת המעצבים הגרפיים בכל מקום החל מיצירת אריזות ועד עיצוב מגזינים וקטלוגים שאנחנו נחשפים אליהם מידי יום.

תפקיד המעצבים הגרפיים השתנה מאוד בשנים האחרונות ונוכל לראות שהביקוש בעולם הדיגיטל רק הולך וגובר כתוצאה מהתחרות העצומה שעולם העסקים נחשף אליה במיוחד בתקופת הקורונה. בתקופת הקורונה העולם עבר לדיגיטל מה שגרם לעסקים רבים להבין שאם הם לא יהיו באינטרנט הם לא יוכלו להתקיים וכתוצאה מכך הביקוש למעצבים גרפיים גדל מאוד.

מה קרה בתקופת הקורונה?

תקופת הקורונה זה הוכחה מאוד גדולה למה מעצבים גרפיים כיום מבוקשים מאוד בתעשיית העיצוב. עסקים שלא התאימו את עצמם למערת השיווק הדיגיטלי לא יכלו להמשיך ולהתקיים. עסקים שהיו מבוססים אך ורק על עוברי אורך נאלצו להתאים את המערך החדש שלהם אך ורק לדיגיטל. חנות אונליין מעצבים גרפיים הם אלה שמכינים את כל המוצרים בקטגוריה של חנויות אונליין או לסירוגין מבצעים את כל החשיבה העיצובית שרצה ברשתות החברתיות כמו פייסבוק ואינסטגרם וכתוצאה מכך דווקא בתקופת הקורונה למעצבים גרפיים היה ביקוש שמונת אלפים אחוז יותר לפי הסטטיסטיקות שאנו ראינו בקבוצת הפייסבוק של בית הספר.

מהי קבוצת הפייסבוק של בית הספר?

בוגרי המכללה מסיימים עם עבודה כבר בטוחה במהלך הקורס. לבית הספר יש קבוצה מעל תשע עשרה וחצי אלף איש שמאפשרים למעצבים הגרפיים לקבל הזדמנויות תעסוקה למתחילים ללא ניסיון. קבוצה זו קיימת כבר מעל שתיים עשרה שנה ונוכל לראות שם אלפי חברות הייטק הגדולות ביותר במדינת ישראל שמחפשים אותך המעצב והגרפיקאי המתחיל ללא ניסיון. אין ספק שכבר בתקופת הלימודים המורים יחשפו אתכם לאפליקציה של בית הספר בפייסבוק כדי לתת לכם את האינקציה לאן אתם הולכים.

דוגמאות מקורסים בגרפיקה ממוחשבת ועיצוב.

בעמוד הכנו אין ספור דוגמאות רבות שמדברים על כל עולם חווית המשתמש ועיצוב גרפי רב תחומי כדי לאפשר לכם להבין מהי יצירת וויזואלית וכיצד אפשר להשתמש באמצעות כלי העבודה של מעצבים גרפיים שהם פוטושופ אילוסטרייטור ואנדיזיין ולקדם עסקים בכל מדיה אפשרית. שעולם הדיגיטל פונה לכל עסק כיום אין ספק שתפקיד המעצבים הגרפיים הוא ליצור את כל הקשר הוויזואלי בין הלקוחות למותג.

מה לומדים מעצבים גרפיים וגרפיקאים?

מעצבים גרפיים לומדים קודם כל את כל החשיבה של מיהו המותג וכיצד להעביר כל מסר וויזואלי וטכניקה או אסטרטגיה פרסומית דרך יצירת וויזואליים ותמונות. הסטודנטים לומדים את כל עולם הטיפוגרפיה ובמקביל את כל הפסיכולוגיה העצומה ליצירת פילוסופיות שונות מה שקורה כל צבע. המוח האנושי מגיב בתחושות שונות על ידי תמונות או העברת מסרים על ידי צבעים ולכן התפקיד של המעצב הגרפי הוא ללמוד ולשנן מה כל צבע אומר. האם צריכים להשתמש עם צבעים חמים יותר לקהל יעד שמרני או צבעים קרים לקהל יעד מבוגר ולכן המעצבים הגרפיים חושבים בכובד ראש כיצד להציג את המותג בכל מדיה פרסומית.

התוכנות בגרפיקה ממוחשבת

התוכנות בגרפיקה ממוחשבת הם כלי העבודה העיקריים של כל מעצב וגרפיקאי ולכן כדי לבנות תיק עבודות שזה הדבר החשוב ביותר היום כדי להתקבל לכל מקום עבודה על הסטודנטים ללמוד את הפוטושופ אילוסטרייטור ואנדיזיין תוך שילוב של אלפי החוקים הנלמדים במהלך קורסים מעצבים גרפיים. לכל אורך הקורס הסטודנטים לומדים את כל סגנונות הוויזואל הרבים אליהם אנחנו נחשפים מידי יום החל מהכנת טיפוגרפיות ושימוש באינפוגרפיקה ליצירת עבודות לעולם ההייטק ובמקביל עבודות עיצוב ומיתוג לעולם השיווק והדיגיטל.

תיק העבודות בעיצוב גרפי

תיק עבודות של מעצב גרפי זה הדבר היחיד שמעצב גרפי צריך להתמודד איתו לאחר סיום הלימודים. לקוחות או חברות הייטק ופרסום לא מתרשמים מתעודות או מסגנונות של תואר ראשון או שני. מה שרוצים לראות היום זה אך ורק דוגמאות שאתה באמת מבין את עולם העיצוב הגרפי. חברות הייטק יבדקו אם אתה יודע לעצב ממשקי תוכנות או לסירוגין להכין אינפוגרפיקות ומידעונים לתחום ההייטק. בתחום ההייטק נוכל לראות ששיתוף הפעולה בין מהנדס ומעצב מחשבים מתוכנות נעשה הדוק בשנים האחרונות כתוצאה מהתחרות העזה שעולם ההייטק מתמודד איתו בעולם.

השיתוף של מעצבים גרפיים עם חברות הייטק מה קורה שם?

מעצבים גרפיים עובדים עם מהנדס מחשבים או לסירוגין מקודד תוכנות שבונה ממשקים של מוצרים שחברות הייטק מפתחות לעולם כולו וכתוצאה מכך גרפיקאי הוא זה שעובד בצורה משותפת עם מפתח תוכנה שלא למד בלימודי מדעי המחשב כיצד השפה העיצובית חשובה. ולכן שיתוף הפעולה הוא ליצירת וויזואליים והרכיבים ליצירת חווית משתמש.

איך לומדים מהבית אונליין?

תקופת הקורונה הייתה אחת התקופות הקשות ביותר שהעולם נחשף אליהם כתוצאה מהוירוס שאנשים היו צריכים להתבודד ולא לצאת לרחובות וכתוצאה מכל מכללות ועסקים כדי להמשיך להישאר רלוונטיים היו צריכים ליצור אינדיבידואליות ביצירת קשר בין אנשים באינטרנט. אנו מלמדים מעל חמש עשרה שנה את כל האסטרטגיות הלמידה האינטרנטית דרך לימודים מקוונים מהבית אחד על אחד דרך מערכות מתוחכמות כמו זום ואחרות לשיתוף בין מסכים.

איך לומדים דרך האינטרנט מהבית את מקצוע הגרפיקאי ומעצב?

במהלך השיעור המורה יכול לראות את המסך של הסטודנט ולעבוד על תוכנת הגרפיקה שפתוחה לסטודנט במחשב. לאחר מכן הסטודנט מקבל הרצאה על יצירת אסטרטגיות עיצוביות ופילוסופיות בשימוש תוכנות אדובי ולאחר מכן הסטודנט צריך לתרגל את החומר. אם יש נושא שלא ברור בבניית וויזואל ליצירת אסטרטגיה פרסומית אין ספק שהמורה חוזר על כל השלבים בשיעור.

בסיום כל שיעור מתקיימים שיעורי בית ועבודות כדי לפתח לסטודנט את כל החשיבה העיצובית ביצירת פילוסופיות עיצוביות המתקבלות כיום בשוק. תיק העבודות זה הדבר היחיד שהסטודנטים צריכים להתמודד איתו היות ולקוחות או כל מי שיראיין אותך למקום עבודה יבקש הסברים ולראות את ההוכחה שאתם באמת מעצבים גרפיים טובים. היום תעודה לא זאת שתגיד שאתה באמת מעצב גרפי מקצועי שיכול לייצג לקוחות אלא אך ורק הדוגמאות שעשית בעולם העיצוב.

אין לי ניסיון כגרפיקאי רק עכשיו סיימתי לימודים איך אני יכול להתחיל?

גרפיקאי או מעצב גרפי ללא ניסיון זה אומר שהם בהחלט יכולים להתקבל לכם מקום עבודה. נוכל לראות שבפייסבוק יש אלפי קבוצות שמתחננות למעצבים גרפיים להשתלב במקומות עבודה במיוחד בעולם ההייטק. חברות הייטק מובילות את החדשנות בעולם כולו דווקא מעדיפים לעבוד עם גרפיקאי שרק סיים אתמול לימודים כי הוא מביא רוח חדשה ופילוסופיה עיצובית ליצירת וויזואליים. אין ספק שמי שמסיים לימודים בתקופת כה מאתגרת מגיע עם טרנדים חדשים כי המכללות מעודכנות במקצוע החדש של עיצוב גרפי לדיגיטל.

מה המקצוע העיצוב גרפי בדיגיטל?

חברות הייטק רבות החלו להשתלב עם מעצבים גרפיים בתפקיד הכנת האפליקציות וחווית משתמש. אם בעבר רוב העבודה הייתה שייכת אך ורק לחברות הייטק נוכל לראות שעכשיו מעצבים גרפיים עקב כניסת חברת אדובי ושכלול התוכנות הגרפיות מבית חברת אדובי נוכל לראות ששיתוף הפעולה הוא הדוק יותר. תפקיד המעצב הגרפי הוא זה שבונה את האפליקציה ומכין את כל הדפים לפריסה לפני שליחה למנוע החיפוש. מפתח תוכנה או מקודד הוא זה שמקבל את כל האפליקציה מהמעצב הגרפי לאחר סיום וצריך להתאים אותה לחנויות האונליין של אפל וגוגל. סגנונות עבודה אלו בעבר היו אך ורק על ידי מתכנת וכתוצאה מכניסת תוכנות חדשות כמו אדובי XD אין ספק שהשדרוג הוא מאוד גבוה.

השכר בתחום

בוגרי מסלול לימודי עיצוב גרפי יכולים להתחיל עם שכר של תשע עשרה אלף שח בעולם ההייטק וארבע עשרה אלף שח בעולם הפרסום הדיגיטלי. אנו מזמינים אתכם כבר היום לשוחח עם יועצי הלימודים איך גם אתם יכולים להשתלב בתעשייה שצמאה לידים עובדות שיהיה לכם צפייה נעימה.