מחפשים ללמוד עיצוב וגרפיקה ממוחשבת? בכתבה זו תקבלו את כל הפרטים על עולם הגרפיקה הממוחשבת ועיצוב גרפי, תוכלו לראות סרטוני הסבר מדהימים בעברית עם הדגשים רחבים מה מעצבים גרפיים עושים בעולם ההייטק, כתבה זו מתאימה לכל מי ששוקל להיות חלק מעיצוב גרפי ובניית אתרים לאינטרנט. נסביר לכם בהרחבה מה זה תקשורת חזותית?  מה ההבדל בין תקשורת חזותית ועיצוב גרפי וכמובן נדבר על אפשרויות תעסוקה לאחר סיום הלימודים. אם במקרה הגעתם לעמוד זה תוכלו לצפות בשיעור הסבר מדהימים לשדרוג תיק העבודות שלכם ולקבל רעיונות לעיצוב על ידי שימוש בתוכנות גרפיקה ממוחשבת של חברת אדובי. שיעורי הסבר מתאימים לכל מי ששוקל לעבוד בתחום הגרפיקה, הסרטונים מוסברים בשפה העברית בצורה פשוטה וקלילה בתוכנות הגרפיקה שמקובלות כיום. נציג לכם נתוני שכר למתחילים ללא ניסיון וכמובן נספר לכם את כל הסודות כיצד למצוא עבודה בקלי קלות כבר בתקופת הלימודים.

ההבדלים בין גרפיקה ממוחשבת – עיצוב גרפי לתקשורת חזותית

בעולם גרפיקה ממוחשבת נוצר בלבול בין תקשורת חזותית לעולם הגרפיקה שני מושגים אלה שונים מאוד בתכליתם, גרפיקה ממוחשבת ועיצוב גרפי זה לימודי חוקי השפה חזותית תוך יישום חוקי העיצוב ושמירה על השפה הזו. למידת נושאי העיצוב מתבצעים בתוכנות גרפיקה ממוחשבת של חברת אדובי. לאחר סיום לימודי גרפיקה תפנו ללמוד את מקצוע בניית אתרי אינטרנט והמכלול של לימודי גרפיקה ולימודי בניית אתרים יוצר את המושג תקשורת חזותית שהוא כולל בתוכו תיק עבודות בעיצוב גרפי ובנייה של אתרי אינטרנט. לשני עולמות אלה חוקים שונים, לעולם הגרפיקה יש את החוקים שלו ולעולם אתרי האינטרנט יש שפה שונה מאוד, בסופו של דבר עיצוב אתר אינטרנט יכלול גם את התוכנות של גרפיקה ממוחשבת ובמקביל הסטודנטים ילמדו את התוכנות המקובלות לעיצוב והקמת אתרים לרשת, עסקים חדשים או עסקים ישנים צריכים שיהיה להם אתר אינטרנט כדי להגביר את התקשורת השיווקית שכל עסק צריך לפרסום במדיות השונות. בהמשך תוכלו לראות את המפרט הטכני של כל המסלול ועל דגשים לעבודה בעתיד לאחר סיום הלימודים

ההבדלים בין גרפיקה ממוחשבת - עיצוב גרפי לתקשורת חזותית
ההבדלים בין גרפיקה ממוחשבת – עיצוב גרפי לתקשורת חזותית

לימודי עיצוב בתוכנות גרפיקה ממוחשבת

לימודי עיצוב כוללים חוקים רחבים החל משמירה על קומפוזיציה שזה סידור אלמנטים ביחס לאלמנטים אחרים, עולם הצבעים והמשמעויות, מה כל צבע אומר וכיצד לקשר את הצבע לנושא שאנחנו הולכים לעצב, שמירה על כללי העיצוב בהתאם לקהל היעד שלנו תוך מתן דגש למשקלים ואיזון בעיצוב גרפי.  העברת מסרים מכירתיים ושיווקיים דרך אלמנטים גרפיים לקידום העסק, כל הנושאים הללו נלמדים בתוכנות לעיצוב גרפי של חברת אדובי. כיום אדובי מספקת פתרונות דיגיטליים לקהל המעצבים הגרפיים ומאפשרת למעצבים לעבוד בתכנות בממשק בשפה האנגלית, יישום חוק העיצוב מתבצע בתוכנות על-ידי עיצובים של אלמנטים גרפיים תוך שימוש באפקטים שתוכנות הגרפיות מאפשרות המטרה להעביר את המסר בצורה יפה מושכת ומשכנעת לכל מטרה.

תוכנות בגרפיקה ממוחשבת

לימודי גרפיקה ממוחשבת ועיצוב מתחילים תמיד בלימודי תוכנת  פוטושופ שכוללת הסברים רחבים על עולם התמונות ויצירת מניפולציות. לאחר מכן לומדים את תוכנת אילוסטרייטור שעוסקת בצורות וקווים וקטוריים בהמשך עוברים לתוכנת האינדיזיין שעוסקת בעיקר בעיצוב ספרים, חוברות ומגזינים. יש סנכרון מלא בין כל התוכנות הגרפיקה ואפשר להעביר עיצובים גרפיים לדוגמה מתוכנת פוטושופ לתוכנת אילוסטרייטור ואינדיזיין, כולם מדברים באותה שפה רק סגנון העבודה שונה. ממשק התוכנות הוא די דומה כלומר כבר אחרי לימודי תוכנת פוטושופ תרגישו מאוד בבית בתוכנת אילוסטרייטור או אינדיזיין בגלל שכל  ממשק דומה מאוד לתוכנה אחרת, רק כלי העבודה שונים, הטמעת חוקי העיצוב בתוכנות לגרפיקה ממוחשבת יאפשר לכם לעצב אלמנטים ותמונות ושילוב של טקסטים בתקשורת חזותית.

גרפיקה ממוחשבת ועיצוב מתחילים
גרפיקה ממוחשבת ועיצוב מתחילים

תרגול – הסוד להצלחה בעיצובים גרפיים מושכים

כמו כל שפה גם לתוכנות הגרפיקה נדרש למעצבים גרפיים תרגול והאימון הרב, ככל שתתרגלו הרבה את שיעורי הבית והמטלות תוכלו לשלוט בכל המהלכים שתחום העיצוב גרפי דורש התוכנות מלאות בפקודות מדהימות ולכן כדי להביע שליטה בעיצוב גרפי ולפתח את היצירתיות אתם תצטרכו לתרגל הרבה כדי שיהיה לכם אפשרות לפנות זמן ליצירתיות ולא איך לבצע דברים. במהלך הלימודים תקבלו מטלות עיצוביות החל מהכנת לוגואים, ציור ואיור עסקי, מודעות פרסום לקידום מכירות ואת כל המהלכים האלה תבצעו בתוכנות המדוברות. יצירתיות זה דבר שנבנה לכל אורך הלימודים ככל שתבצעו יותר עבודות תקבלו יותר ויותר רעיונות שיאפשרו לכם לשפר את תיק העבודות שלכם ולפתח סגנון עיצוב ששייך רק לכם.

עיצובים גרפיים מושכים
עיצובים גרפיים מושכים

פוטושופ בעולם הגרפיקה ממוחשבת

תוכנת פוטושופ פופולרית ביותר לעומת תוכנת אילוסטרייטור ואינדיזיין אך בהחלט לפוטושופ יש משקל מאוד גדול בקריירת המעצבים הגרפיים, באמצעות פוטושופ תוכלו לבצע מניפולציות על תמונות לקידום מכירות, לעצב אייקונים לאתר האינטרנט ולהוריד משקלים של תמונות כדי שאתרי אינטרנט ירוצו יותר מהר ברשת, במהלך הלימודים אתם תלמדו כיצד להעביר מסרים מכירתיים דרך תמונות, כיצד לבצע אותנטיות בתמונה ולבצע מניפולציות סוריאליסטיות בעולם העיצוב הגרפי. חלק ממסלול לימודי תוכנת פוטושופ תלמדו לעבד גרפיקה דיגיטלית של תמונות, תלמדו לקשר בין פוטושופ לאילוסטרייטור ולשלב גרפיקות דיגיטליות בין שני התוכנות. לתוכנה כלים רבים ופילטרים מדהימים לביצוע מניפולציות על תמונות וכל תמונה משעממת שתהיה אפשר להוציא ממנה את המקסימום על ידי שימוש בפילטרים נכונים, כחלק ממסלול תיק העבודות של הבוגרים עליכם להראות מניפולציות על תמונות בתיק העבודות בעיצוב.

אילוסטרייטור הכנת וקטורים ומיתוג

תוכנת הגרפיקה אילוסטרייטור הנה תוכנה מדהימה להכנת עיטורים גרפיים למיתוג היא משלימה את תוכנת הפוטושופ שלא יכולה לעבוד בצורה קלה על הקווים כמו שאילוסטרייטור מאפשרת, באמצעות אילוסטרייטור תוכלו לבצע את כל תהליך המיתוג בגרפיקה החל מעיצוב לוגו מינימליסטי תוך שימוש בצבעים שמקובלים בשוק. עיצוב והכנת אריזות גרפיות עם מידות מדויקות לביצוע קווי סכין להדפסה עם נקודות חיתוך. התוכנה דומה מאוד לתוכנת הפוטושופ בממשק שלה אך עדיין המהות של התוכנה הוא שונה מאוד מהפוטושופ. אילוסטרייטור היא תוכנה מאוד מרכזית בלימודי עיצוב גרפי תיק עבודות חייב לכלול עבודות שנעשו באילוסטרייטור. התוכנה מאפשרת לכל מעצב גרפי להוציא את היצירתיות החוצה החל מעיצוב של עיטורים מדהימים להעשרה בגרפיקה ועוד, בעמוד זה תוכלו לראות שיעורי הסבר רחבים מאוד על תוכנת אילוסטרייטור על ידי שימוש בפקודות מאוד פשוטות תראו כיצד מעצבים גרפיים מוציאים את המקסימום להוצאת היצירתיות החוצה ולהעמקת המסר מכירתי.

אינדיזיין עיצוב ספרים וחוברות

תוכנת אינדיזיין הנה תוכנה חשובה בעולם העיצוב גרפי היות והיא מרכזת את כל מה שקשור להוצאה לאור של ספרים וחוברות,  התוכנה היא איננה תוכנה לעיצוב גרפי וסגנון העיצוב בתוכנה הם מאוד מינימליסטי,  נוכל להכניס גרפיקות ועיצובים שעשינו בתוכנת פוטושופ ואילוסטרייטור ישירות לאינדיזיין. indesign מתמחה בעבודה עם טקסטים רבים לדוגמה סופר יוכל להעביר למעצב הגרפי מלל רב שנעשה בתוכנת הוורד ואת הטקסט המעצב הגרפי ישתול בתוכנת אינדיזיין, את כל העיטורים שמעטרים את הספר שכולל גם את הכריכה יעשה בתוכנת פוטושופ ואילוסטרייטור. לאינדיזיין כלים רבים בעבודה אוטומטית החל מעיצוב עמוד אחד והשלכה של סגנון העיצוב לעמודים אחרים ועוד.

שילוב בין כל התוכנות בגרפיקה ממוחשבת

לאחר שלמדתם את כל התוכנות הגרפיות שצריכים כדי לעסוק בגרפיקה ממוחשבת ותקשורת חזותית תלמדו כיצד לשלב בין כל התוכנות לדוגמה, הכנת עיצוב לאריזה יעשה בתוכנת הפוטושופ לאחר מכן נתאים את כל קווי החיתוך בתוכנת אילוסטרייטור ואת כל הקווים נגיש לבית הדפוס זאת  רק דוגמה אחת מבין עשרות של דוגמאות, אינדיזיין כמו שכתבנו קודם היא לא תוכנת עיצוב היא רק תוכנת עימוד להכנת ספרים רוב העבודות שם והעיצובים יגיע מתוכנת פוטושופ ואילוסטרייטור, לדוגמה אם יש ספר עם מספר פרקים נצטרך להכין את העיצוב של כל פרק בתוכנת פוטושופ ואילוסטרייטור ואז נעביר את זה לאינדיזיין. המטרה בסופו של דבר לגרום לכם להבין שפוטושופ אילוסטרייטור ואינדיזיין הם תוכנה אחת, אומנם כל תוכנה מדברת על נושאים אחרים בעיצוב אך בסופו של דבר עליכם לשלוט בכולם בצורה שוטפת.

התוכנות בגרפיקה ממוחשבת
התוכנות בגרפיקה ממוחשבת

עיצוב ובניית אתרי אינטרנט שימוש בתוכנות להקמת אתרים – הדרך שלך לעבוד בחברות הייטק

כדי לעבוד בחברות עיצוב אתר אינטרנט עליכם ללמוד תוכנות מקצועיות להקמת אתרים התוכנות הם וורדפרס ותוכנות לאנימציה, במסגרת הלימודים תעצבו בתוכנות פוטושופ ואילוסטרייטור במשקלים מאוד נמוכים ונעביר אותם לתוכנות הוורדפרס. במסגרת הלימודים תלמדו כיצד לעצב אפליקציות עם תוכנות מקצועיות לכך הלימודים כוללים את השפה של עולם האינטרנט לו חוקים משלו. תיק עבודות בעיצוב אתרים יכלול מספר אתרי אינטרנט שתיצרו בתקופת הלימודים. חברות הייטק משתמשות במעצבים גרפים שייתנו את השפה החזותית ויעבדו במקביל עם מתכנתים להקמת אפליקציות ואתרי אינטרנט. הלימודים כוללים הבנה של מנוע חיפוש מה הוא, עמידה בכללים שגוגל מכתיב לנו במיוחד עבודה במשקלים נמוכים עם דגש על אופטימיזציה שמתאימה למנוע חיפוש. כיום חברות ללא אתר אינטרנט לא יוכלו לשווק ולהגביר את התנועה לאתר אתר אינטרנט שזה הדבר היחיד שיכול לעזור לכל עסק במכירות וכמובן השיווק.

אפשרויות התעסוקה בתקשורת חזותית

מגוון אפשרויות העבודה בעולם התקשורת החזותית כולל עבודות לעולם הדפוס ולעולם האינטרנט. תוכלו לעבוד כמעצבי גרפיקה לאינטרנט הכנת מודעות שיווקיות ומכירה  לרשתות החברתיות. עיצוב אתרי אינטרנט וקידום האתר בהתאם לדרישות של מנועי החיפוש.  הגברת המותג במדיות הדיגיטליות השונות דרך עיצובים ופרסומות, לא נוכל להתעלם מהדרישה הרחבה של מעצבים גרפיים גם לעולם האינטרנט וגם לעולם דפוס, אם בעבר רוב מעצבי גרפיקה היו פונים אך ורק לעבודה בתחום הדפוס היום הדרישה לאחר השינויים הטכנולוגיים בעולם היא גם לעולם האינטרנט. נוכל לראות מעצבים גרפיים רבים בחברות ההייטק שעובדות במקביל עם מתכנתים, המעצבים הגרפיים יתנו את השפה החזותית והמתכנת ייתן את הפתרונות הדיגיטליים לכך שהגולשים יבינו איך לעבוד בממשקים השונים. חלק מהעבודות בעיצוב גרפי יהיו אך ורק לחברות הייטק כי כיום יש עולם חדש שנפתח למעצבים גרפים שנקרא עיצוב ממשק משתמש UX -UI  תחום זה מתאים אך ורק לבוגרי עיצוב גרפי שהולכים לעבוד בחברת הייטק כדי לעצב אפליקציות ולתת את השפה החזותית.

מעצבים גרפיים רבים בחברות ההייטק
מעצבים גרפיים רבים בחברות ההייטק

תיק עבודות בעיצוב גרפי למה הוא כל כך חשוב

תיק העבודות בעיצוב גרפי הוא הדבר היחיד שיפתח לכם את הדלתות לעולם העיצוב ולעולם ההיי-טק זה לא משנה איפה למדתם ואם בכלל יש לכם תעודה, בתחום זה מה שיבקשו ממכם זה אך ורק לראות דוגמאות עיצוביות שעשיתם יבדקו איך אתם מעבירים עיצוב גרפי למדיה דיגיטלית, כיצד אתם חושבים כמעצבים גרפים ומפגינים יצירתיות, כיצד אתם משתמשים באלמנטים בצורה נכונה ונבונה כדי להגביר את המכירות. ציור ואיור עסקי הוא נושא שהוא מאוד חשוב בלימודים היות והרבה לוגואים נבנו בציור. את תיק העבודות אתם תגישו בתוך אתר אינטרנט בגלריה או שתשלחו קובץ פידיאף בו יהיו כל העבודות שעשיתם, מומלץ לחלק את תיק העבודות למספר נושאים החל מעבודות פרסומיות, עבודות של מיתוג ועיצוב, הכנת אפליקציות ואתרי אינטרנט, בתחום עיצוב גרפי זה לא משנה אם יש לכם ניסיון או ללא ניסיון בגלל הדרישה הרחבה למעצבים גרפים זמן המתנה לעבודה  הוא מאוד קצר נוכל לראות המון בוגרים שכבר בתקופת הלימודים עובדים בחברות היי-טק או חברות דפוס ותופסים ניסיון בתחום.

מציאת עבודה בקלות כמה טיפים מעולם התקשורת חזותית

כמו שאמרנו קודם הדרישה למעצבים גרפים היא גדולה מאוד בשנים האחרונות, הביקוש הוא עצום ונוכל לראות את זה על ידי השכר הגבוה שמוצע למעצבים גרפיים תוכלו למצוא עבודה בקלות על ידי חיפוש ברשתות החברתיות תוכלו לראות אינספור קבוצות בפייסבוק של מודעות דרושים או באתרי דרושים. ברשת על ידי חיפוש פשוט בגוגל של אתרי דרושים בעיצוב גרפי תוכלו לראות אינספור משרות, תירשמו לכל האתרים במיוחד לקבוצות בפייסבוק ותוכלו לראות הצעות עבודה בתור פרילנסרים או בתור שכירים מומלץ לשלוח תיקי עבודות לכולם או בצורת פי די אף או לפתוח דף עסקי בפייסבוק בו תציגו את כל העבודות שלכם, כמובן שרבים בוחרים היום לעבוד בתחום פרילנס בתור עסק עצמאי מהבית כדי לתת שירותי גרפיקה גם לעולם הדפוס וגם לעולם האינטרנט כבר בתקופת הלימודים תוכלו לבקש עבודה בתחום ולתפוס לכם ניסיון. בתקופת הלימודים המורה שלך ירשום אותך לקבוצה הכי גדולה ברשת של המכללה לקבלת עבודה ולראות מה קורה בשוק, בקבוצה מתפרסמות כל יום עשרות עבודות לכל חלקי הארץ או כעבודה בפרילנס, המכללה תעזור לכם להתברג ישירות למקומות עבודה או בתמיכה לאלה שרוצים לעבוד מהבית.

אתרי דרושים בעיצוב גרפי
אתרי דרושים בעיצוב גרפי

לימודים אונליין גרפיקה ממוחשבת ותקשורת חזותית

במסגרת הלימודים במכללה לעיצוב גרפי תוכלו ללמוד אונליין מהבית, המורה יוכל להתחבר ישירות לתוכנת הגרפיקה שלכם ולהדריך אותכם צעד אחר צעד איך לעצב בתוכנות הגרפיקה או תוכנות לעיצוב ובניית אתרים, במהלך השיעור תקבלו תרגילים שיתנו לכם את כל הכלים כדי להבין את השפה החזותית, במידה ויש לכם נושא שהוא לא ברור המורה יחזור איתכם שוב ושוב עד שתבינו את כל הנושא, לאחר סיום כל שיעור תקבלו שיעורי בית ומטלות כדי לתרגל את החומר שלמדתם בשיעור ובמידה ויש לך נושא שלא יושב טוב תוכלו לשאול את המורה במהלך השבוע על הנושאים הללו,  לימודים אישיים ידועים כלימודים איכותיים ביותר היות וכל היחס מופנה אליכם בזמן השיעור. תוכלו ליצור איתנו קשר עוד היום ולקבל פרטים רחבים איך לומדים אונליין מהבית גרפיקה ממוחשבת ותקשורת חזותית.

תוכנות לעיצוב ובניית אתרים
תוכנות לעיצוב ובניית אתרים

שכר בעיצוב תקשורת חזותית וגרפיקה ממוחשבת

השכר בתחום מאוד גבוה בהשוואה לתקופת הלימודים של המעצבים. מעצבים גרפיים ללא ניסיון בתור שכירים יכולים להתחיל עם שכר של 10000 שח בחודש בחברות היי-טק, ככל שתפסו ניסיון יותר השכר בהחלט יעלה, במידה ואתם בוחרים לעבוד בתור פרילנסרים עסק עצמאי מהבית או בסטודיו פרטי השכר יהיה על פי מחירון שאתם תקבעו לעצמכם, אין ספק שכיום יש מעצבים גרפיים שעובדים בצורה משולבת גם בתור שכירים וגם בתור פרילנסרים כל אחד בתחום הזה בסופו של דבר יכול להחליט מה הכי נכון לו או איזה צורת העבודה מתאימה למעצב, עולם הדפוס השכר הוא קצת שונה נוכל לראות את זה שבשנים האחרונות חלה עלייה מסיבית בשכר של מעצבים גרפיים בתחום הדפוס היות ומרבית הבוגרים בשנים האחרונות עברו לעבוד בחברות הייטק מה שגרם למחסור עצום בענף הדפוס, השכר יכול להתחיל למעצבים לגרפיקאים ללא ניסיון תשע אלף שקל נטו, את כל הנתונים הללו אספנו מקבוצות שונות בפייסבוק על ידי מעסיקים שמציגים את תנאי השכר במודעות דרושים. הנתונים הללו לא מתאימים למעצבים עם ניסיון של שנתיים ויותר, בתחום הייטק מעצבי גרפיקה עם ניסיון של יותר משנה יכולים לקבל שכר של 15,000 ש”ח נטו בחברות הייטק ובחברות דפוס קצת פחות.

 מעצבים גרפיים בתחום הדפוס
מעצבים גרפיים בתחום הדפוס