טבלת שכר תקשורת חזותית שיעורי אונליין בתקשורת חזותית.

טבלת שכר תקשורת חזותית שיעורי אונליין בתקשורת חזותית.

תוכן עניינים הצג

האם אתה רוצה לעסוק בתחום התקשורת החזותית אבל לא בטוח מאיפה להתחיל? כיצד תוכל להפוך למקצוען ומומחה בפרסום דיגיטלי? איך אתה יכול לתפוס את השוק המקצועי ביותר ולהבין שפות אינטרנט דיגיטליות? מהו דיגיטלי במיתוג, וכיצד ניתן לדחוף אותו באמצעות מניפולציות שיווקיות וסיוע בהסכם המכירה? כיום, מעצבים גרפיים חייבים לעבוד בשפות השונות ביותר בעולם, וכתוצאה מכך יש למעצבים גרפיים עבודה רבה לבצע. תחום הדיגיטל הוא מקצוע מבוקש מאוד, ולמעצבים גרפיים יש ביקוש רב, במיוחד בתקופת הקורונה, שבה הרבה משרדים גילו שהם לא יכולים לפעול אלא אם הם דיגיטליים. בפוסט הבא הפקנו עבורכם שיעורים מלמדים בקפידה על תחום העיצוב הגרפי, שיסבירו לכם מה עושים מעצבים גרפיים בעולם ההייטק והדיגיטל.

אילו מאפיינים עלי להחזיק על מנת לפעול בתחום התקשורת החזותית?

כדי לעבוד בתחום התקשורת החזותית יש לבחור בקורס תעודה הכולל את כל השפות החזותיות והפקת תיק עבודות, שכן זו הדרך היחידה להשתלב במגוון תעסוקת הייטק. כדי להפוך למעצב גרפי בהייטק, תחילה עליך לתפוס את כל התחום האסתטי של עיצוב ממשקים ותוכנה תוך חשיבה הרבה מעבר לקופסה. ניסיון רב בתחום המיתוג הארגוני יסייע לכם ללא ספק בהשתלבות ובעבודה מול מפתח או מתכנת הייטק המתמחה בתקשורת חזותית. כל מי שעובד בתעשיית ההייטק ומעצב אתרים או אפליקציות במקביל מעלה את המודעות למקצוע, והוא בהחלט יהיה רצוי בסיום הקורסים.

איך אני יכול לעשות לעצמי שם בעולם התקשורת החזותית?

תיק העבודות הוא המקום היחיד בו מתחילה ומסתיימת הצלחה בעיצוב גרפי ותקשורת חזותית. כל עוד אתם שומרים על דוגמאות מקוריות, עבודתו של התלמיד תהייה איכותית במיוחד, ואין עוררין על כך שתוכלו להיות עובדים במגוון נושאים. שפה עיצובית והבנת הנחיות עיצוב משמעותיות מאוד הן בעולם הדיגיטלי והן בעולם המודפס. תחילה עליך לשלוט בעיצוב גרפי למתחילים, המכסה את כל עולם המיתוג, ורק לאחר מכן תוכל להשתלב בתחום בניית אתרים ואפליקציות לעולם ההייטק. הבנת השפה העיצובית מתייחסת להעברת מסרים לקבוצות יעד שונות או לצרכנים של המוצר עצמו. האופציה היחידה עבורך להצטרף לתחום זה היא להביא איתך תיק עבודות, שזה יוכיח שאתה באמת מקצועי.

מהו בעצם עיצוב גרפי?

עיצוב גרפי מקצועי דן בתחום המיתוג ובתקנות הרבות החלות בתחום הדיגיטל בשיווק באינטרנט. הקורסים בעמוד זה הם טעימה קטנה מעולם העיצוב הגרפי המצוין, המאפשרים לך ללמוד כיצד מתבצעים שינויים חזותיים בתחנת אפליקציה וכן את הכוח העצום שיש אדובי. עסקים מעריכים את ההשפעה של מעצבים גרפיים. התכניות כאן מתאימות למעוניינים בלימודי עיצוב גרפי ותקשורת חזותית, והן ללא ספק עשויות להציע לכם רעיון האם אתם רוצים להשתלב בעבודה עצמאית או לעבוד כשכירים במקומות עבודה בגמישות.

הסדנאות מיועדות לבוגרי הקורס.

ישנן מספר אפשרויות עבודה לבוגרים הלומדים עיצוב גרפי ותקשורת חזותית! ניתן לעבוד בענף הפרסום או להשתלב בענף ההייטק הנבחר. כל השווקים הללו זקוקים לפורטפוליו מכיוון שזו הדרך היחידה להשתלב בעולם הדיגיטלי. בתחום הנדסת המחשבים, מעצבים גרפיים רבים משתפים פעולה עם מפתח תוכנה או מקודד ממשקים, וניתן לטעון שתחום התקשורת החזותית הוא ללא ספק המקצוע החם הבא. המוסד מציע קהל סטודנטים של למעלה מ-19,000 איש שיכול לסייע לכם בהשתלבות בשוק.

מהי מטרת קבוצת הפייסבוק של בית הספר, וכיצד היא יכולה להועיל לך כמעצב גרפי חדש?

לשמור על הספר יש קבוצה המשרתת את עולם האינטרנט והמעצבים הגרפיים כבר למעלה מ-12 שנים. בוגרי תחום עיצוב גרפי שלמדו בבית הספר מצאו עבודה בחברות וארגונים תוך הקמת חברות משלהם. אין ספק שארגון זה יכול לסייע לך אם אתה רוצה להצטרף לשוק שזקוק נואשות לידיים עובדות. תצטרפו לקבוצה זו בתחילת הלימודים כדי לראות את כל הקריטריונים המקצועיים שמקצוע ההייטק דורש.

ההתפתחויות בעולם האינטרנט והמיתוג.

הקורונה גרמה לכולם להבין שאם הם לא היו באינטרנט, הם לא יהיו קיימים בכלל, ושעולם האינטרנט היה גדל מאוד בעשרים השנים הקודמות. דיסציפלינה של גרפיקה ועיצוב עברה מעולם הדפוס לעולם האינטרנט, ואנחנו יכולים לטעון בביטחון שמדובר בשני תחומים נפרדים לחלוטין. חברות וארגונים המעוניינים לבסס את נוכחותם ברשתות החברתיות זקוקים למעצבים גרפיים ליצירת אתר אינטרנט או באנרים פרסומיים חלופיים שיוצגו ברשתות חברתיות כמו פייסבוק ואינסטגרם. מעצבים גרפיים הם אלו שנותנים את כל הפתרונות הדיגיטליים על ידי שימוש בתוכנת גרפיקה של אדובי, המאפשרת להם ליצור תמונות מתאימות ולבנות אפליקציות ייחודיות לאתר.

מיתוג הסביבה הדיגיטלית החזותית.

עולם הגרפיקה המקוונת התרחב משמעותית, וארגונים רבים הבינו שעליהם להיות נוכחים היכן שהלקוחות שלהם נמצאים על מנת לענות על הצרכים השיווקיים הקיימים. אם הלקוחות שלהם נמצאים ברשתות חברתיות, עליהם ליצור מותג ויזואלי שימשוך קהל יעד על ידי הכנת פרסומות ופרסומות שיוצגו בפלטפורמות מדיה חברתית כמו פייסבוק ואינסטגרם, בעוד שהמעצב הגרפי חייב לציית לכל הכללים ליצירת גרפיקה משכנעת שעוצרת כל דיאלוג ויזואלי. מכיוון שהוא זה שמעביר מידע על המשרד מכל סיבה שהיא, לשיח הוויזואלי יש משקל רב. המטרה לנגד עיני המעצבים הגרפיים היא למשוך את תשומת לבם ולעשות פרסום שיעבוד כמו שצריך עבור הלקוחות.

משרות פנויות בעולם הדיגיטלי.

בתקופת הקורונה, השוק הדיגיטלי הוא מאוד פופולרי, וחברות ועסקים שינו את כל אופן עבודתם, בעוד שעד לאחרונה כולם עבדו פשוט על ידי מכירת פריטים ברחוב בימינו. משלוחים משמשים למכירת מוצרים באינטרנט. כתוצאה מכך, הביקוש למעצבים גרפיים גדל באופן משמעותי, וכך גם מספר אפשרויות העבודה הזמינות. הכלים העיקריים איתם צריכים מעצבים גרפיים להתמודד צור גרפיקה מושכת ויזואלית ואמינה תוך שילוב עם אדובי Photoshop, Illustrator InDesign.

מה לומדים כשלומדים תקשורת חזותית?

מעצבים גרפיים משתמשים באתרים ובאפליקציות כדי להעביר מסרים שיווקיים בתחום התקשורת החזותית. המסלול הראשון של עיצוב גרפי מלמד את כל הנחיות הייצור שפותחו עבור שוק זה. על המעצב הגרפי של מסלול תקשורת חזותית ללמוד להשתמש בטיפוגרפיה מתוחכמת לתמונות המעבירות מסרים שיווקיים חברתיים ברשתות החברתיות או באתר תוך שימת דגש על חווית משתמש נעימה ואמינה והעברת המוצר תוך יישום תהליכי שיווק מקודמים:

עולם הפסיכולוגיה  בדיגיטל

לפסיכולוגיה העיצובית ניתן משקל רב לאורך זמן הלימודים, והסטודנטים לומדים מה המשמעות של כל גוון וכיצד צבעים משפיעים על המוח האנושי. תמהיל הצבעים הטיפוגרפיים עושה את העבודה ומעביר את המסר הנכון ליצור שיחה ויזואלית לכל נקודה בכל עיצוב אפליקציה של אתר רגיל. ובעל שפה עיצובית עקבית, הכוללת את כל צבעי הלוגו בכל רכיבי האפליקציה.

אדובי היא חברה.

אדובי הוא התאגיד היחיד בעולם כיום שאחראי על כל מקצוע עיצוב גרפי ותקשורת חזותית, והוא אחראי על יצירת מגמות הלמידה החדשות שאנו רואים כיום המשפרים את כל תהליך השיווק. כל הצגת מותג פלטפורמה דיגיטלית מתחילה באדובי, מה שמסביר מדוע אנשים היו נאמנים כבר למעלה מ-30 שנה. כל אמירה בשפת העיצוב משלבת תהליכי חשיבה קודמים בשמות של תוכנות גרפיות, והסטודנטים לומדים כיצד לשלב יכולות עיצוב גרפי באמצעות החידושים ש-אדובי מספקת.

למד על תוכנות בתחום העיצוב הגרפי.

תוכנת גרפיקה היא רק הכלי העיקרי שעל המעצבים הגרפיים לבצע את כל רעיונות העיצוב תוך ניצול הכללים הוויזואליים הידע של המעצבים הגרפיים. עליהם לדעת את כל הפקודות ולכן חיוני למצוא זמן במהלך מפגש הלימודים להשלמת שיעורי בית ומשימות במקביל, Photoshop ואילוסטרייטור מלאים בכלים רבים לביצוע שינויים ב-InDesign, כך שהתלמידים חייבים לנווט בתוכנית המתאימה ביותר לסגנון העיצוב שהם רוצים.

כמה עולה תוכנת גרפיקה ממוחשבת?

למצטרפים חדשים בשוק התוכנית עולה 70 שקלים לחודש ולאחר שנה עליהם לשלם 100 שקלים לחודש. אדובי נחשבת לרוב כחברה היחידה שאיתה כל הגרפיקאים ברחבי העולם משתפים פעולה. במקביל, הירשם לאתר אדובי כדי לקבל עדכונים אוטומטיים שיאפשרו לך לשפר את סגנון העבודה המהיר שלך. אדובי מאפשרת למעצבים גרפיים להוריד מיד מאות תמונות וטיפוגרפיות למחשב האישי שלהם.

נלמדות טכניקות לתקשורת חזותית.

תכנית תקשורת חזותית היא מסלול מתקדם לבוגרי עיצוב גרפי המשלב את תחום הוויזואליה עם חשיבה עיצובית תוך שימוש בכלים לבניית אתרים כמו אילוסטרייטור ואלמנטור. במקביל, התלמידים לומדים את התוכנית הקניינית של אדובי, XD, שהוצגה בשנים האחרונות. לימודים תקשורת חזותית סטודנטים לומדים על כל הנושא של חווית משתמש וכיצד להנגיש באופן מקצועי אתר דרך אפליקציה.

נושאי תקשורת חזותית

נושא חווית המשתמש הינו תחום חדש בו לומדים כיצד להעביר את האפליקציה באתר בצורה המתאימה ביותר לגולשים ולמבקרים. בשנת 2021, גוגל הוציאה שדרוג גדול בו הורידה אתרים שלא סיפקו חווית משתמש טובה. כתוצאה מכך, חברות רבות נדחקו לתחתית מנוע החיפוש של גוגל, מה שהביא להפסד כספי משמעותי. תחום חווית המשתמש נלמד בבתי ספר לעיצוב גרפי בצורה של יצירת אתר תחת מערכת ההפעלה וורדפרס. המשתמש הוא שם המשחק, וכל מי שמבקר באתר או באפליקציה צריך להבין שזהו מיקום נוח עבורו להשתמש במוצר. מותג חייב לוודא שכל הפריטים שלו זמינים לרכישה מקוונת וזמינים באתר או בחנות מקוונת.

תקשורת חזותית היא מה שמצריך מיתוג.

כדי ללמוד תקשורת חזותית, סטודנט חייב ליישם את כל העקרונות שלמד בעיצוב גרפי. החלת תקנון זה היא שתאפשר מניפולציות באתר ונדרשת ללימודי תקשורת חזותית. לאחר שמעצב גרפי ישלוט בשפות אלו, הוא יוכל לנווט בקלות בכל תהליך מיתוג ועיצוב אתר או אפליקציה.

למד את שפת האינטרנט.

התכנית לתקשורת חזותית מלמדת את התלמידים כיצד להתמודד עם מערכות הפעלה ליצירת אתרים ואפליקציות. תלמד לעבוד על וורדפרס תוך כדי עבודה על תוכנת XD וכל בעיות חווית משתמש שהן מרכיב חיוני בהאזנה לפלטפורמות הללו. יצירת חווית משתמש בעת גלישה בשפה המקוונת של מעצבים גרפיים על מנת ללמוד ולשלוט בה מהיסוד.

בעבר, מקצועות חווית המשתמש והעיצוב הגרפי היו מובחנים כנפרדים

אם בעבר, מקצועות חווית המשתמש והעיצוב הגרפי היו מובחנים, הרי שכיום כולם מכירים בכך שהם אותו דבר. מעצב גרפי צריך להיות אחראי על האתר והאפליקציות על בסיס יומי. אדובי בנתה את כל פעולות השיווק והמכירות של מותגים כתוצאה מהכניסה הגדולה של תוכנת XD, וחברות וארגונים בוחרים מעצבים גרפיים השולטים הן באינטרנט והן בעולם העיצוב הגרפי.

מהי בעצם חווית משתמש?

חווית משתמש היא אחד ההיבטים המשמעותיים ביותר של פיתוח מוצר ועיצוב ממשקים, שכן חברות ומעסיקים מבינים שגולשים הם חכמים מאוד ויכולים לקבוע אם להישאר באפליקציה או לא בתוך שניות. כל חברה רוצה שהצרכן יבלה יותר זמן באתר האינטרנט שלו, ולכן המקצועיות בעיצוב אתרים מדברת בעד עצמה, מה שדורש מהמעצב הגרפי להבין. כיום, כל קמפיין ועסקה מקוונים מבוססים אך ורק על תהליך חווית המשתמש, שמגדיר האם תצליח או לא.

האם דף האינטרנט רלוונטי?

כל אתר התלוי במנוע חיפוש גוגל שיכלל במנוע שייווצר בסופו של דבר את תהליך כניסת הגולשים. גוגל נחשבת כתאגיד ש-97 אחוז מהגולשים במדינת ישראל תלויים בו, וכתוצאה מכך כל גולש. שמצטרף למערכת האתר של גוגל מקבל מעקב ספציפי. אם גולש מגיע לאתר ויוצא ממנו תוך שניות ספורות, גוגל מבינה שהאתר אינו קשור לשאילתה שהגולש יציג עבור מערכת ההפעלה גוגל, וכפועל יוצא לאתר שאינו תואם את הקריטריונים של גולשים יופיעו במעט מאוד דפים.

מהי בעצם תוכנת וורדפרס?

תוכנת וורדפרס היא הפופולרית ביותר בקרב מעצבי אתרים המפרסמים אתרים בישראל, ומעצבים גרפיים משלבים בתוכנת וורדפרס תוכנת Photoshop Illustrator. כיום, מערכת ההפעלה וורדפרס חושפת 82 אחוז מהדפדפנים בארץ בעולם לאתרים המיוצרים במלואם על ידי מערכת ההפעלה וורדפרס. חברות המחשבים וה-WordPress ידידותיות למדי, ואנחנו יכולים לראות שגוגל תומכת מאוד באתרים שנוצרו על מערכת ההפעלה וורדפרס. וזה מושג בתוך תוכנית וורדפרס על ידי שילוב האלמנטור במערכת ההפעלה הזו.

מהי בעצם תוכנת Elementor?

אלמנטור היא תוכנת תוסף וורדפרס המסייעת למעצב הגרפי של האתר לפתח את האתר בסגנון ראוי שיתאים לחוויה ידידותית ומהנה. כמו גם גולשים. Elementor מאפשר למעצבים גרפיים להציג את כל הרעיונות שלהם תוך פיתוח אתר אינטרנט בצורה מושכת ומקובלת מבחינה ויזואלית. מעצבים המשתמשים ב-Elementor חושבים על הגולשים כל הזמן ומספקים להם את כל התשובות הנכונות בעיצוב גרפי כדי לשלב את השפה הוויזואלית בסגנון עקבי ולגרום למיתוג החברה תוך יצירת ערך עיצובי נכון עבור הגולשים. הם משתמשים ב-Elementor כדי לפתח את כל הקונספטים העיצוביים ובמקביל מבטיחים שהגולשים יקבלו את המידע העדכני ביותר מגוגל.

מהי תוכנת XD?

תוכנת XD נחשבת לתוכנית מספר אחת של חברת אדובי ליצירת אפליקציות ודוגמאות של אתרי אינטרנט לצגים זעירים. כיום, התוכנית נחשבת למובילת שוק בתחום העיצוב הדיגיטלי, והיא שינתה את כל נוף העבודה של מעצבים גרפיים. בעבר, רק חברות היי-טק פיתחו אפליקציות; עם זאת, מעצבים גרפיים עושים זאת כעת כתוצאה מהכללה של חברת אדובי של כל הבעיה של בניית אפליקציות בשיטה קלה יותר. לאחר השלמת עיצוב האפליקציה, המעצב הגרפי מספק קודי תכנות שהתוכנה מאפשרת תוך שניות ומגיש את האפליקציה למהנדס תוכנה או מפתח ממשקים על מנת להבטיח שחווית המשתמש תהיה אחידה בכל מערכות ההפעלה של גוגל ואפל.

כיצד ניתן להשיג עבודה בתחום חווית המשתמש?

כבר לאחר סיום הלימודים ולמשך זמן רב, תרגישו די מבוקשים מול משרות רבות המפורסמות באינטרנט ובפלטפורמות מדיה חברתית כמו פייסבוק. כולם רוצים בוגרי תקשורת חזותית שמבינים גם בעולם הדיגיטלי וגם בעולם חווית המשתמש. מה שתצטרכו לעשות הוא לספק דוגמאות מוצקות לאתרים ואפליקציות שתעשו לאורך כל תקופת הלימודים ולהצטרף לקבוצת בית הספר, המונה כ-20,000 אנשים. מדי יום, אנו רואים מאות עמדות שפורסמו על ידי בוגרים המחפשים חווית משתמש מתחילים.

היום, זה לא משנה אם יש לך דיפלומה או אם יש לך ניסיון בתעשייה; מה שקובע את הכניסה למקצוע זה המוח היצירתי והמטורף שלך, אותו תציג בכל צורה של תיק עבודות. חברות הייטק ומשרדי פרסום באמת אוהבים להתמודד עם בוגרים עדכניים מאחר שהם מביאים גישה חשיבה חדשה ורעננה לדאגות השוק הנוכחיות.

איך אני יכול ללמוד באינטרנט מהבית?

לימודים מקוונים דרך האינטרנט הם גישה חלקה באמצעות טכנולוגיות לחיבור מרחוק, וכולנו היינו בתקופת הקורונה שבה חברות רבות עברו ממשרדים פיזיים לעבודה באינטרנט. בית ספר סולו מלמד באינטרנט כבר למעלה מ-15 שנה. במהלך השיעור, המדריך עשוי לצפות במסך התלמיד וללוות אותו בתהליך עיצוב אתר או אפליקציה. אם שאלה או נושא אינם ברורים, המדריך לא יכול להמשיך לחומר חדש עד שהתלמיד יבין את כל השלבים. בסיומו של כל קורס ניתנים שיעורי בית ומשימות לסטודנטים על מנת שירחיב את היצירתיות הרחבה שלהם לצורך בניית תיק עבודות. תיק עבודות הוא הפנים של כל מעצב גרפי, והוא הדבר היחיד שיכול לגלות אם המעצב הגרפי מקצועי או לא.

סיוע בלימוד זמין מחוץ למפגש, והסטודנטים יכולים ליצור קשר עם המדריך בכל עת כדי לקבל הערות על סגנון עבודתם. בלימודיו הפרטיים והפרטיים הוא המרכז שגורם לכולכם לקבל יחס אישי, ומטרת בית הספר ושלכם היא לשמור על תיק עבודות שיאפשר לכם להשתלב במעגל העבודה. כפי שאמרנו בפסקאות הקודמות, הסמכות, תואר ראשון ושני לא יביאו לך עבודה.

מה מקבלים מעצבים גרפיים ומעצבי חווית משתמש בימינו?

הבוגרים מרוויחים 18,000 שקל נטו, והשכר היומי בעסק הייטק מתחיל ב-100 שקל לשעה. בוגרים שיבחרו לעבוד בתחום הפרסום הדיגיטלי עשויים להרוויח עד 14,000 שקלים בחודש. השכר בענף הדפוס נמוך למדי, ולכן הבוגרים בוחרים להשתלב בשוק ההייטק. סטודנטים בענף הדפוס מקבלים פיצוי נטו של 10,000 שקלים.

נוף התעסוקה משתנה.

אם בעבר, האפשרויות היחידות של מעצבים גרפיים היו לעבוד אך ורק בענף הדפוס, ניתן לראות שכיום בוגרים רבים מעדיפים לעבוד בחברות הייטק או להקים עסק משלהם, לא רק בגלל השכר הגבוה, אלא גם בגלל ההזדמנויות הרבות לקידום. כתוצאה מכך, ענף הדפוס סובל ממשבר עבודה שכן רוב הבוגרים אינם רוצים לעבוד במקצוע זה כי הוא לא מושך. רוב האנשים בתחום העיצוב הגרפי בוחרים לעבוד מהבית ולתת שירותי פרסום לחברות על בסיס אישי.

איך אוכל להתקדם אם אין לי ניסיון בעיצוב גרפי?

למוסד יש צוות מדהים שללא ספק יכול לספק לך את הצעדים הראשוניים שלך בענף זה. כתוצאה מהמחסור החמור, אנו יכולים להבחין כי הרשת החברתית פייסבוק שופעת קבוצות ובמקביל מארחת אתרים של חברות המחפשות מעצבים גרפיים. ללא ניסיון קודם. אין ספק שאם תתחבר לתחום הזה, תוכל להשיג קריירה גם בזמן הלימודים.

הנוער של היום יצר שינוי במודעות בעולמות המיתוג וצריכת המידע

מכיוון שהנוער של היום יצר שינוי במודעות בעולמות המיתוג וצריכת המידע, עולמות האפליקציות והאתרים יישארו מבוקשים מאוד. מכיוון שחברות וארגונים רבים צריכים להיות היכן שהצרכנים שלהם נמצאים, כל היבט של פרסום במובייל חשוב מאוד. אם אתם מתעניינים בעיצוב גרפי ותקשורת חזותית, סביר להניח שתצליחו ליצור מקצוע עצמאי ולצמוח בענף זה. אנו קוראים לך לדבר עם אחד מיועצי הלימודים שלנו עכשיו על איך אתה יכול ללמוד את התחום המסקרן ביותר מהנוחות של הבית שלך. פיתחנו שיעורי הדרכה מעולים רק עבורכם בעמוד זה שמסבירים מה זה עיצוב תקשורת חזותית וגרפיקה ממוחשבת, כמו גם איך מתפקדים מיתוג ופרסום. הסרטונים בעמוד זה ללא ספק יציעו לך אינדיקטור מצוין אם אתה מתאים לנושא זה או לא.