מה זה תקשורת חזותית – Visual Communication

//מה זה תקשורת חזותית – Visual Communication

תקשורת חזותית – Visual Communication – כל מה שרצית לדעת לקראת  2020

אם אתם רוצים לדעת מה זה בכלל תקשורת חזותית מהו השכר בתחום בהחלט בכתבה זו תוכלו לקבל מידע רב ולעשות קצת סדר בכל המושגים שיש כיום בעולם העיצוב גרפי וגרפיקה ממוחשבת יחדיו, בכתבה הזו אנו נפרט לכם לגורמים את כל המושגים הקיימים בעולם התקשורת חזותית נאפשר לכם לראות דוגמאות מסרטונים של מעצבים גרפיים, סרטוני ההסבר מתאימים בעיקר למתחילים שרוצים לקחת חלק ולהיות מעצבים גרפיים וגרפיקאים, שיעורי ההסבר מה זה בכלל תקשורת חזותית מתאימים למתחילים וגם למתקדמים שאולי רוצים לשדרג את הידע שלהם בתחום, כמובן שאם אתם רוצים לקבל עוד מידע מה בכלל לומדים בתחום תוכלו לבקר בעמוד שבו מוצג על החומר הרלוונטי על סילבוס קורס תקשורת חזותית אחד הקורסים המובילים בתעשיית הייטק ובישראל בכלל. מי שאוהב את עולם האמנות הדיגיטלית בהחלט ימצא חממה מדהימה ותחום מתפתח מאוד מבחינה תעסוקתית ומנטלית. בכתבה נדבר על המחסור העצום בתחום הכוח אדם, למה מעצבים גרפיים וגרפיקאים מבוקשים מאוד בתעשייה הישראלית ועל השכר הגבוה שבוגרים טריים מקבלים היום במידה והם נכנסים לעבוד בתחום זה כשכירים או כפרילנסרים עצמאיים.

Visual Communication

אז מה זה תקשורת חזותית – Visual Communication

תקשורת חזותית המושג Visual Communication מורכב ממספר נושאים ואי אפשר לשים את הדגש רק על תחום אחד, תקשורת חזותית זה לא רק עיצוב גרפי לעסקים ולא רק בניית אתרי אינטרנט זה בעצם השילוב של שני העולמות הללו כדי לאפשר לעסקים להתקשר עם קהלי היעד שלהם דרך כל האפיקים שקיימים היום בתעשייה שזה איך המותג נראה ברשתות החברתיות או בגרפיקה מודפסת וגם איך יהיה האתר האינטרנט של העסק כדי ללכוד את הלקוחות שלו, תקשורת חזותית משמע המיתוג של העסק בכל האפיקים כדי להראות טוב בכל התחומים האלה ולתקשר עם קהלי היעד דרך צבעים ועיצוב מקצועי נכון, השילוב של תחום העיצוב גרפי ובניית אתר מקצועי לעסקים או לרעיון יוצר את כל המעטפת שנקראת תקשורת חזותית. כיום כדי לעסוק בתחום זה תצטרכו ללמוד את מסלול לימודי עיצוב גרפי תוך מתן דגש לתחום בניית אתרי אינטרנט ואפליקציות ולאחר סיום הלימודים הללו תצטרכו להמשיך ללמוד את תחום בניית אתרים שהוא תחום רחב מאוד. אי אפשר ללמוד ישירות את תחום בניית אתרים ללא ידע מקדים של עולם העיצוב גרפי תוך שימוש בתוכנות גרפיות עדכניות של חברת אדובי. בכתבה נפרט לכם ממה מורכב שני עולמות אלו כדי להבין יותר לעומק לקראת מה אתם הולכים.

עיצוב גרפי לימודי תעודה הדרך שלך להתחלה בעולם התקשורת חזותית

תחילת הדרך לעולם התקשורת חזותית מתחיל בהבנת העולם שנקרא עיצוב גרפי, עיצוב וגרפיקה ממוחשבת זה לא רק תוכנות גרפיות אלה הרבה יותר מזה, הבנת חוקי העיצוב החל מהבנת תהליכי שימוש בצבעים נכונים לגרפיקה, התאמה של עיצובים לקהלי יעד, מהו הרעיון ומה אנחנו מנסים להעביר לצופים שלנו, סידור גרפי בצורה נכונה כדי להבליט את המסר והרעיון בצורה הנכונה ביותר, מכלול של חוקים בעיצוב גרפי כגון קומפוזיציה גרפית תוך הטמעת המסרים בצורה נכונה נלמדים במסלולי לימוד של מעצבים גרפיים וגרפיקאים, השפה העיצובית ובניית הגרפיקה תהייה בתוכנות הגרפיקה ממוחשבת של חברת אדובי, אדובי החברה הנה החברה הבלעדית לשימוש   תוכנות לגרפיקאים מעל 25 שנה וגרפיקאים ומעצבים מוצאים בחברת אדובי את הנוחות המקסימלית לבניית גרפיקות ממוחשבות. תוכנות הגרפיקה שמעצבים גרפיים לומדים במסלול הראשון יהיו תוכנות הפוטושופ, אילוסטרייטור ותוכנת אינדיזיין, אחת השאלות למה אי אפשר ללמוד תוכנה אחת וזהו? הסיבה היא שכל תוכנה עושה משהו אחר בעולם העיצוב גרפי חזותי נושאי העיצוב מתחלקים בתמונות, אלמנטים גרפיים המוצגים למרחב, חוברות וספרים, סגנונות העיצוב לא יהיו אותו דבר וכל תחום יש לו את התוכנה שאיתה הכי נכון לעצב את הגרפיקה. כמובן שכל התוכנות הגרפיות משתלבות יחדיו ולפעמים תתחילו לעצב גרפיקה בתוכנת הפוטושופ ולהמשיך את העבודה באילוסטרייטור או בתוכנת האינדיזיין.

Visual Communication

תוכנות לגרפיקה ממוחשבת למה כל תוכנה מדהימה?

בכל תוכנה גרפית יש את הייחודיות שלה, התוכנות לגרפיקה מלאות בכלים להכנת אפקטים מדהימים, מעצבים גרפיים לאחר לימודי חוקי העיצוב גרפי והטמעתן יתחילו תחילה להבין באיזה תוכנה כדאי לבצע את הגרפיקה, אם זה מודעה שמבוססת תמונות או רק אלמנטים וקטוריים על ידי צורות וקווים. לרוב עיצוב גרפי לא יעשה אך ורק בתוכנה אחת לדוגמה אם אתם מעצבים חוברת או ספר ציור לילדים תחילה תבצעו את כל האיורים בתוכנת הפוטושופ או אילוסטרייטור ורק לאחר מכן תתחילו לעשות את כל העימוד והעיצוב של דפי הספר בתוכנת האינדיזיין, תוכנת האינדיזיין תארח את כל הגרפיקות שנעשו בתוכנות אחרות, בסופו של דבר המעצבי הגרפיקה צריכים לחשוב על כל השפה החזותית ולהטמיע את זה בכל התוכנות הגרפיות, השפה החזותית יש לה משקל מאוד גדול בעת תכנון עיצוב ובניית קונספט עיצובי. אנחנו נפרט לכם בקצרה מה כל תוכנה עושה ומה הייחודיות שלה לעומת תוכנות לגרפיקה ממוחשבת אחרות.

פוטושופ ADOBE PHOTOSHOP CC – תוכנה מספר אחת ליצירת עיצובים מתמונות

תוכנת הפוטושופ הנה התוכנה הפופולרית ביותר בעולם כי עיקר עיסוקה הוא בתמונות, התוכנה מסוגלת לבצע כל מניפולציה גרפית שרק תרצו והחישוב שלה הוא עבודה עם פיקסלים מה שלעתים יוצר בעייתיות אם אתם רוצים לבצע הדפסה של גרפיקה למידות גדולות מאוד, התוכנה מאפשרת לבצע רקעים לגרפיקות, עיצובים מרהיבים על טקסטים וכמובן עיבוד גרפי לתמונה, כמובן שהיא מעולה להכנת מודעות גרפיות ולעיצובים מושכי עין אך עדיין יש להם חסרונות של עבודה נוחה עם קווים וצורות ולכן תהליכי בניית מיתוג גרפי כגון לוגו או גרפיקה צורנית תהייה בתוכנת האילוסטרייטור, אפשר לייצא קבצים מהפוטושופ לכל תוכנה ובסופו של דבר בגלל שהתוכנות נעשו באותו הבית של חברת אדובי אפשר להתחיל לבצע עיצוב גרפי בפוטושופ ולאחר מכן להעביר אותו לתוכנת האילוסטרייטור או אינדיזיין.

תקשורת חזותית

אילוסטרייטור ADOBE ILLUSTRATOR CC – תוכנת גרפיקה וקטורית

אילוסטרייטור אחת התוכנות המרכזיות בלימודי עיצוב גרפי והיחידה שאחראית על כל בניית תהליכי מיתוג גרפי ובניית קונספט מיתוג בעולם התקשורת חזותית, התוכנה נקראת תוכנת גרפיקה וקטורית והיא מאפשר לעבוד על קווים וצורות בצורה מדהימה. לתוכנה כלים מדהימים לציור ואיור לוגואים עסקיים וחביבה מאוד למעצבים גרפיים שיכולים להוציא בקלי קלות כל גרפיקה שרק רוצים על ידי משיכות של הקו והצורה לכל מקום, התוכנה עוסקת בעיקר בציור גרפיקה צורנית לעולם הדפוס ונוכל לראות את רוב רובו של כל הלוגואים המפורסמים ביותר שנעשו על ידי תוכנת האילוסטרייטור החל מהלוגו של חברת וואטסאפ, גוגל ועוד חברות רבות שמוצאות בתוכנה את הקו הנקי ביותר, התוכנה שימושית מאוד בקרב מעצבי אופנה, גרפיקאים, ציור ואיור, שרטוט ובניית הדמיות דיגיטליות. יצוא הקבצים מהתוכנה לתוכנות אחרות נעשה בקלות ושוב החיבור בין כל התוכנות מאפשר להתחיל לעבוד על אילוסטרייטור ולהכניס את הגרפיקה לתוכנת הפוטושופ או אינדיזיין.

אינדיזיין ADOBE INDESIGN CC – תוכנת גרפיקה לעימוד

תוכנת אינדיזיין הנה תוכנה להכנת חוברות וספרים, התוכנה דלה מאוד בכלים עיצוביים לעומת התוכנות האחרות פוטושופ ואילוסטרייטור, כלי העיצוב בתוכנה הם מאוד קלים לכן לא נהוג לבנות בה גרפיקות, רוב העיצובים שיהיו בתוכנת האינדיזיין יגיעו מתוכנות האחרות, הייחודיות של התוכנה שהיא יכולה להתמודד עם טקסט רב לעומת הפוטושופ ואילוסטרייטור שלעולם לא יכולות להתמודד עם טקסט רב, תוכלו בקלי קלות לשפוך טקסט שתקבלו מתוכנת המלל וורד ולהכניס אותו לתוכנת האינדיזיין, לאחר שמכניסים את הטקסט מתחיל תהליך שתילת העיצובים שעשיתם בפוטושופ, הייחודיות של התוכנה הוא בהכנת חוברות, ספרים, עיתונות ובתי דפוס. שימושית מאוד גם בעולם האינטרנט דרכה מכינים חוברות דיגיטליות. תיק העבודות של מעצבים גרפיים וגרפיקאים לרוב נהוג להכין בתוכנה ורוב הדוגמאות ועיצובים שתעשו תכניסו לתוך התוכנה ותכינו חוברת דוגמאות של איורים ועבודות בעיצוב.

כמה מילים על תיק עבודות בעיצוב גרפי – התנאי היחידי להיות חלק מעולם התקשורת חזותית

תיק העבודות בתחום העיצוב גרפי ותקשורת חזותית הוא התנאי היחידי שלכם כדי להתחיל לעבוד בתחום, תעודות כבר לא פותחות דלתות לאף אחד, נגלה לכם סוד שיש כאלה שהצליחו בתחום ללא שום תעודה וללא שום השכלה פורמלית אלה התברגו לתחום זה אך ורק עם תיק עבודות שפתח להם דלתות, על תיק העבודות לכלול אין ספור עבודות המדברות על בניית מותג גרפי, חשיבה קונספטואלית רחבה, בחירת צבעים, קומפוזיציה גרפית ועוד המון נושאים שיבדקו, תחום הציור והאיור העסקי נכנס מאוד חזק בשנים האחרונות ונוכל לראות שיש עבודות בגרפיקות שרוב העבודה שם זה בניית ציור ללוגו או עיטורי גרפיקה מרהיבים. ככל שתיק העבודות שלכם יהיה מקצועי תוכלו להשתלב בצורה מהירה להייטק במיוחד שסובל ממחסור עצום במעצבים גרפיים וגרפיקאים בתחום.

עיצוב גרפי

בניית אתרים UX – UI – ללמוד לבצע את העיצובים בהתאמה מלאה לפי חוקי העיצוב ותקשורת חזותית

לאחר שסיימתם את לימודי עיצוב גרפי ואתם מרגישים מספיק חזקים להגיד לעצמכם שאתם יודעים לעצב מתחיל התהליך השני בתחום התקשורת חזותית וזה בניית אתרים לאינטרנט. אתר אינטרנט יכלול עיצובים גרפיים החל מהכפתורים שיש באתר ועד ללוגו וכל העיצובים הללו יעשו בתוכנות לעיצוב גרפי שדיברנו עליהם קודם. תוכנות לבניית אתרים כל הזמן משתנות ומידי מספר שנים המעצבים הגרפים לומדים תוכנה כזו או אחרת שיותר קלה לעבודה. בכל מסלולי בניית אתרים לאינטרנט ילמדו את השפה העיצובית וכמובן את חווית המשתמש בתחום UX – UI תחום שמתפתח מאוד בשנים האחרונות. במסגרת הלימודים תלמדו קודים בתכנות וכמובן אנימציה להכנת סרטונים ועבודות לפרסום, לתחום זה אי אפשר להיות חלק אם אין לכם שפה גרפית חזקה ואתם מבינים מה הכי נכון ללקוחות שלכם, יש מעצבים גרפיים שתחילה לומדים אך ורק את עולם העיצוב גרפי ונכנסים לשוק ולאחר מספר שנים הם משלימים את התחום של בניית אתרים ויש כאלה שלומדים ישירות את כל הנושא הזה יחד.

שכר בתחום העיצוב גרפי – תקשורת חזותית – שכר גבוה במיוחד לבוגרים טריים

כמו כל דבר בחיים נרצה לדעת מה המשכורות ומהו השכר שנקבל במידה ונכנס לתחום הזה, במידה וזה עתה סיימתם את הלימודים שלכם בתחום השכר הוא 10,000 ש”ח ברוטו ולא משנה אם אתם הולכים לעבוד בחברת הייטק או במשרד פרסום, בגלל שיש מחסור עצום בכוח אדם בתחום מעצבים גרפיים כיום מבוקשים יותר ואין לניסיון של המעצב תנאי לקבלה, זה לא משנה אם אתם מתחילים או מנוסים בתחום לכולם יש עבודה, חלק מהבוגרים יעדיפו לעבוד בתחום זה כפרילנסרים עצמאיים ושם השכר הוא גבוה יותר כי התשלום מתבצע על פי פרויקטים ולא לפי שכר שעתי. מעצבים גרפיים עם מעל שנתיים ניסיון יכולים גם להגיע לשכר של 15,000 ש”ח ברוטו, כמובן שאם תבחרו לעבוד בתחום זה מהבית עם סטודיו לעיצוב בצורה פרטית תוכלו גם לעבוד עם שכר קבוע במידה ותעבדו עם חברות שצריכים באופן קבוע עיצובים. בתחום זה הפרילנסרים עובדים חזק מאוד ואין תנודתיות בשוק כי דווקא בתקופות של מיתון מעצבים גרפיים עובדים יותר קשה כדי לספק ללקוחות שלהם יותר עיצובים לעידוד השיווק. אז אם אתם אוהבים את עולם האמנות הדיגיטלית בהחלט תוכלו למצוא בקלות את הנישה שהכי מתאימה לכם היות ועולם העיצוב גרפי ותקשורת חזותית הוא תחום מאוד רחב ומאוד גדול.

תקשורת חזותית עבודה – מחסור בכוח אדם בתחום למה זה קורה? – המשבר בתעסוקה

אז למה יש מחסור בכוח אדם איכותי בתחום ולמה מעצבים גרפיים ללא ניסיון מתברגים לתחום עוד בתקופת הלימודים שלהם? הסיבה לכך זה עולם ההייטק ששואב לתוכו עשרות אלפי מעצבים גרפיים מידי חודש בגלל ההתפתחות הטכנולוגית האדירה שדפקה לכולנו בדלת, אם בעבר בוגרים של מסלולי תקשורת חזותית ועיצוב גרפי היו פונים לעבוד רק לעולם הדפוס היום עולם הדפוס הוא רק נישה בתחום ולא התחום כולו, עולם ההייטק שואב לתוכו מעצבים גרפיים כדי שייתנו את השפה הגרפית למוצרים שלהם, עיצוב ופיתוח אפליקציות, עיצוב חנויות אונליין ועיצוב אתרי אינטרנט, רוב העובדים בתחום ההייטק הם מתכנתים שהתפקיד שלהם הוא לכתוב קודים ולבנות את האפליקציה אבל את השפה הגרפית מי שקובע הוא מעצבי הגרפיקה שלמדו מה כל צבע אומר וכיצד אפשר לעצב את האתר או האפליקציה בצורה שתזמין גולשים ותגרום להם לאהוב את הממשק. אפשר לראות את המחסור ולהרגיש את זה במיוחד בפייסבוק שיש אין ספור קבוצות של מדורי דרושים שמתחננים למעצבי גרפיקה לעבוד בבתי דפוס או משרדי פרסום, נכון לכתיבת מאמר זה באוקטובר 2018 עדיין חסרים בשוק הישראלי מעל 50,000 משרות בתחום העיצוב גרפי ותקשורת חזותית יחדיו, אז אם אתם חסרי ניסיון בתחום אין לכם חשש להתברג במהירות בתחום או לעבוד בתחום זה מהבית כי מדינת ישראל נחשבת לבירת ההייטק העולמית.

מה זה תקשורת חזותית

לימודים אונליין עיצוב גרפי וגרפיקה ממוחשבת ללמוד מהבית אחד על אחד איך זה עובד?

כיום יש מכללות לעיצוב גרפי שילמדו אתכם את כל נושא העיצוב גרפי ותקשורת חזותית, כמובן שתוכלו ללמוד את תחום זה גם מהבית עם מורים שמחוברים ישירות לתוכנת הגרפית שלכם וללמד אתכם את כל נושאי העיצוב ובניית אתרים לאינטרנט, הלימודים בתחום הם לימודי תעודה לכל דבר ולכל אורך הקורס במכללה תהיו עסוקים אך ורק בתיק העבודות שלכם שזה הדבר הכי חשוב במידה ואתם רוצים לעבוד בתחום זה, לימודים אונליין יהיו על ידי תוכנת חיבור בין המחשב שלכם למחשב של המורה, המורה יוכל לעבוד ישירות על התוכנה שלכם ולהסביר לכם צעד אחר צעד איך לבצע גרפיקה בעיצוב נכון, במידה ויש לכם שאלה המורה יחזור על החומר שוב ושוב עד שתבינו את החומר, במהלך השיעור אתם תתרגלו את החומר הלימודי כדי לדעת בוודאות שאתם מבינים את הנושא. השיחה מתבצעת בדיוק כמו שתוכנת הסקייפ עובדת דרך המחשב. לימודים אישיים אחד על אחד ידועים כלימודים האיכותיים ביותר היות והמורה לא צריך להיות עסוק עם עוד תלמידים אחרים בשיעור וכל היחס מופנה אך ורק אליכם, בסיום כל שיעור תקבלו מטלות ושיעורי בית כדי להטמיע את החומר שלמדתם בשיעור, התמיכה בלימודים תהייה גם מעבר לשעות הלימוד ואם יש לכם נושאים שלא ברורים לכם אתם תתקשרו אל המורה שלכם לקבל הבהרות ותמיכה בלימודים. תוכלו ליצור איתנו קשר עוד היום דרך טופס צור קשר באתר או לשוחח עם אחד מיועצי הלימוד שלנו על מגוון מסלולי הלימוד, בהצלחה!

2019-08-20T00:11:17+03:00