מעצבים גרפיים וממשקי משתמש איך מתחילים וכמה מרוויחים בשוק ב2022

מעצבים גרפיים וממשקי משתמש איך מתחילים וכמה מרוויחים בשוק ב2022?

תוכן עניינים הצג

עבודת המעצבים הגרפיים חשובה מאוד במיוחד בשנים האחרונות שהקורונה נכנסה בעוצמה חזקה לעולם העסקים ועסקים רבים הבינו שאם הם לא יהיו באינטרנט הם לא יוכלו להתקיים. תפקיד כל מעצב גרפי זה ליצור את הקשת השיווקית שאותה חברה צריכה החל מהכנת אתר אינטרנט שמספק את התוכן עם התכונות אינטראקטיביות ליצירת חווית משתמש או בניית פלטפורמה דיגיטלית לכל פרויקט עיצוב אתרים שמתחיל בדרך כלל בתמונות והמחשה על מה המותג אומר.

מה קרה בתקופת הקורונה?

עסקים רבים הבינו ששיטת מכירה קמעונאית ברחובות כבר לא רלוונטית במיוחד שוירוס הקורונה היה מכל עבר. עסקים שלא התאימו את עצמם למה שקורה בדיגיטל לא יכלו להמשיך להתקיים והתחרות במנוע חיפוש גוגל הייתה עצומה מאוד. כל אתר אינטרנט היה צריך שינוי ושדרוג בכדי להתאים את חווית המשתמש הנכונה כדי למשוך אנשים וקהל יעד ולהראות בולטים ויוצא דופן. מעצבים גרפיים יש עליהם ביקוש אדיר דווקא בתקופת הקורונה. ליצירת אתר אינטרנט משתמשים בצבעים ויוצרים דיאלוג ויזואלי טיפוגרפי לציור ונכונות הסמלים כדי לשפר את המראה של דף אינטרנט או לסירוגין לדף הפייסבוק. כל ערכת נושא ואלמנטים גרפיים אחרים שנמצאים בכל אפליקציה או פלטפורמה דיגיטלית נעשית אך ורק על ידי מעצבים גרפיים.

למרבית המעצבים הגרפיים אוטומטית יש תפקיד חשוב מאוד בעולם העיצוב אתרי אינטרנט כי זה חומר פרסומי שכל התוכן הכתוב הוא בעצם המראה של אותו עסק.

מעצבים גרפיים יוצרים את כל הדיאלוג הויזואלי

מעצבים גרפיים יוצרים את כל הדיאלוג הויזואלי בין הצרכנים ולבין המותג וכתוצאה מכך סגנונות ודרכים חדשות נוצרים הלקוחות כדי לשווק בכל פלטפורמה דיגיטלית. אם ניקח את הרשתות החברתיות שהיום הם חיוניות מאוד כדי להגביר מודעות למותג נוכל לראות שזה רק עניין צדדי מאוד כי מנוע חיפוש גוגל הוא זה שחברות רבות רואות בו כמטרה מסוימת להגברת הקשר החברתי עם קהל היעד. כל תוכן אינפורמטיבי דורש עיצוב גרפי או למטרות שיווקיות ולכן למעצבים גרפיים לומדים כלים רבים לכל אורך הקורס שמכילים מידע מפורט על איך המותג עובד.

הדרישות הגרפיות

הדרישות הגרפיות תלויות בתחום שהסטודנט הולך ללמוד אותו ולכן השפה הויזואלית מקבלת דגש מאוד חשוב לכל אורך הלימודים כי באמצעות תוכן וטקסט ובמקביל השוואה לגרפיקות ממוחשבות הסטודנטים לומדים כיצד להעביר ידע פסיכולוגי עם פילוסופיות בצבעוניות מקודם לכל צבע יש את הפילוסופיה שלו ולכן האינפורמציה שהגולש מקבל אמורה לגרום לרגש. כל תמונה או סגנון של טיפוגרפיה הם אלה שגורמים לתגמול כספי שכל מותג רוצה כתוצאה משיווק דיגיטלי שנעשה חשוב מאוד.

ידע בתוכנות גרפיקה

ידע בתוכנות גרפיקה בלבד לא מאפשר למעצב הגרפי להבין מיהו קהל היעד ולכן הסטודנטים ללימודי מעצבים גרפיים לומדים את כל הקשת עיצובית פלוס יצירת אפיון של הכוח והדמיות רבות לקידום המותג. לומדים על פי חוקים רבים שפה עיצובית וכתוצאה מכך משלבים אותם בתוכנות גרפיקה אדובי, פוטושופ אילוסטרייטור ואנדיזין ליצירת כל מיני פעולות שיווקיות. חומר הלימוד בעיצוב גרפי מכילים סודות רבים וטכניקות מקצועיות שחלקם מוצגים בעמוד זה כדי להראות לכם איך אפשר לבצע בקלות את המשימות היומיומיות שמעצבים גרפיים צריכים להכין לעולם הדיגיטלי.

שילוב שפה שיווקית בתוכנות הגרפיות.

לכל תוכנה גרפית יש מסלול מסוים שהמעצב הגרפי צריך להבין את המטרה העיקרית של כל תוכנה. יש לכלול את כל חוקי העיצוב הגרפי בתוכנות חברת אדובי שמתעדכנת מידי חודש. כדי לשפר את המשיכה הויזואלית הסטודנטים לומדים כיצד ליצור פילוסופיות בשילוב של תמונות צבעוניות כדי לגעת בנקודת הרגש של אותו קהל יעד. פילוסופיה עיצובית טכניקה מדהימה ליצירת אסטרטגיה פרסומית וקידום כל תוכן ואינפורמציה שעובר בכל מדיה אפשרית.

כמה עולים התוכנות הגרפיות?

כדי לעבוד על תוכנות גרפיות אתם מקבלים שבוע ראשון חינם מחברת אדובי ולאחר מכן אתם צריכים לשלם 70 שח בחודש כדי שהתוכנות ימשיכו להיות פתוחות ופעילות במחשב שלכם. לאחר שנה הסטודנטים צריכים להעריך את המנוי ולשלם כל חודש 100 שח כדי להמשיך עם הרלוונטיות של התוכנות שממלאות תפקיד מאוד חשוב בעולם העיצוב הגרפי.

תוכנות דורשות משאבים מהמחשב

חשוב לזכור שהתוכנות דורשות משאבים מהמחשב ולכן צריכים מחשב חזק שמתאים לתוכנות הגרפיקה. התוכנות מתעדכנות בצורה שוטפת כי חברת אדובי כל הזמן דואגת למשתמשים שלה לשפר את חווית המשתמש בתוך תוכנות הגרפיקה. נוכל לראות בשנה האחרונה שהיה עדכון גדול מאוד בפוטושופ נוכל לראות את זה בסרטון המצורף בעמוד זה תוכלו לראות את כל התכנים החדשים שתוכנת הפוטושופ מיישמת.

איך לומדים אונליין דרך האינטרנט מקצוע העיצוב הגרפי?

לימודים אונליין בתקופת הקורונה הפכו לפופולאריים מאוד באוניברסיטאות רבות ומכללות שבהם למדו אך ורק דרך האינטרנט. משרדים וארגונים עזבו את המשרדים הפיזיים ועברו לסביבה הביתית אינטרנטית כדי להמשיך להיות זמינים עבור עולם העסקים. אנו מלמדים בקלי קלות את עולם האונליין בלמידה פרטנית ואישית כבר מעל 15 שנה בשיעורים פרטניים במתכונת של שיעורים פרטיים אחד על אחד לימודי תעודה ותיק עבודות.

איך מתבצע שיעור אונליין דרך האינטרנט?

במהלך השיעור המורה רואה את המסך של הסטודנט ומסביר לו צעד אחר צעד איך לעצב גרפיקה אינפורמטיבית לכל מטרה. לאחר הסבר של המורה הסטודנט צריך לתרגל את החומר ולהראות למורה שאלות בכל הנושאים שנלמדו בשיעור עצמו. אם יש שאלה או נושא שלא ברור בעולם הגרפיקה ובניית אתרים הסטודנט מקבל תשובה ישירה.

איך להתקדם בעולם העיצוב הגרפי? כמה מילים על שיעורי בית ועבודות

שיעורי בית ועבודות הדרך שלך להתקדם בעולם העיצוב הגרפי. אין קיצורי דרך בתחום העיצוב הגרפי ובניית אתרי אינטרנט כדי להצליח בתחום זה ולשפר את המשיכה העיצובית בין המותג לבין קהל היעד. הסטודנטים צריכים לתרגל על פי סימולציות לכל אורך הקורס. שיעורי בית הם הדברים שיאפשרו לכם לקדם את המשימות שלכם ולגרום לתיק העבודות להיות מהפנט ומשכנע. ככל שתיק העבודות שלכם מכיל תוכן אינפורמטיבי ומשכנע ומראה יכולות גרפיות מאוד גבוהות אין ספק שתוכלו לפנות לכל סגנון עבודה.

למה תיק עבודות כל כך חשוב בעיצוב גרפי?

תיק עבודות הדבר היחיד שיכול להראות את סגנון הצבעוניות שאתם בניתם במהלך הקורסים. כיום חברות הייטק ומשרדי פרסום ושיווק עסקים לא מתרשמים מתעודות או תארים ראשון ושני, הם רוצים לראות שתורת העסקיות שלך באמת מתאימות לטרנדים שקוראים עכשיו. כל מי שיצפה בתיק העבודות שלך יכול לראות בשניות בודדות בלבד אם באמת אתם מעצב גרפי מקצועי כמו שאתה אומר. על תיק עבודות להכיל אינספור פלטפורמות ותרגילים שעשיתם בתקופת הלימודים וזה לא משנה אם אין לך ניסיון קודם. חברות הייטק רוצים לראות טרנדים חדשים עולם העיצוב וראש פרוע עם חשיבה מעבר לקופסה.

לימודים תקשורת חזותית.

בוגרי מסלול לימודי עיצוב גרפי יכולים לקדם את המטרות העסקיות שלהם ללימודי תקשורת חזותית וחוויית משתמש. במהלך הלימודים הסטודנטים לומדים לבצע סגנונות ודרכים חדשות לבצע באתר האינטרנט במערכות הפעלה שנקראת וורדפרס בשילוב אלמנטור ולבנות אפליקציות ורקעים עבור עולם ההייטק. מעצבי אתר האינטרנט צריכים להבין את כל סגנונות העיצוב של האתר וכמובן חוקי קידום האתרים חיוניים להצלחה. סגנונות העיצוב הגרפי משתלבים בתוך בניית אתרי אינטרנט ולכן הסטודנטים צריכים להגיע עם ידע קודם אותו הם לומדים במסלול קורסים לעיצוב גרפי.

תוכנת הוורדפרס.

תוכנת הוורדפרס נחשבת לאחת התוכנות המרכזיות שסטודנטים לומדים אותה במהלך הלימודים והיא מאפשרת לפתוח דפי אינטרנט רבים והיא ידידותית מאוד למשתמשים. אפשר לבצע בקלי קלות כל פתיחת כפתורים ועיצוב הפריטים, משמשת את מקדמי אתרים פלטפורמה אידיאלית להעברת תנועה. הסטודנטים לומדים כיצד להכניס תוכן ויזואלי אינפורמטיבי לתוך אתר אינטרנט בוורדפרס ולשלב את תוכנת האלמנטור בתוך מערכת ההפעלה וורדפרס כדי לקדם את כל האינטרסים של יצירת חוויית משתמש נכון.

בניית אפליקציות.

מסלול הדרישה הגרפית לעולם העיצוב. בשנים האחרונות בעולם ההייטק הוחלט לעבוד על תוכנה לבניית אפליקציות. מעצב אתרי אינטרנט בחברת משתמש עובד בצורה שוטפת עם מפתח תוכנה ומקודד ממשקים ולכן המעצבים הם אלה שנותנים את כל השפה העיצובית כדי למשוך את עניין הלקוחות ולגרום להם לבקר שוב ושוב בכל אפליקציה או אתר אינטרנט. כשעולם האפליקציות נהפך לשימוש יומיומי בעולם אין ספק שמעצבים גרפיים מבוקשים יותר.

העבודה בהכנת אפליקציות.

בעבר כל סגנון לתכנון ובניית המבנה המודרני של אפליקציות היה אך ורק שייך לחברות הייטק. כתוצאה מהתחרות העצומה בעולם חברות הייטק יבינו שהם צריכים מעצבים גרפיים איתם שיתנו את כל סגנונות הטיפוגרפיה בצורת האותיות ברמה מאוד גבוהה שמשתמשים ימשיכו לבקר באפליקציה והרגיש חוויית משתמש ידידותית ונעימה. קודם כל סגנון עבודה של מעצבים גרפיים ובשיתוף פעולה מלא עם מפתחים ומתכנתים שלא למדו בלימודי תואר ראשון שלהם חשיבה עיצובית וכיצד להעביר ויזואליות ברמה המשכנעת ולכן המעצבים גרפיים תופסים יותר מקומות בכל סגנון של צורת התקשורת שאמורה לשמש כדי להשפיע על אנשים לקנות מוצרים או להשתמש בשירותים שאמורים לתמוך בכל סגנון של העברת מידע אינטרנטית.

השכר בעולם העיצוב הגרפי.

השכר בעולם העיצוב הגרפי משתנה בהתאם לתחום שמעצבים גרפיים בוחרים לעבוד בו. עולם העיצוב הגרפי סובל ממחסור עצום בכוח אדם שרוצה לעבוד בתחום ההדפסות כי יש שם יותר אלטרנטיבות בהייטק לעומת מה שהיה בעבר. אם רוב הבוגרים בעבר היו הולכים לעבודה אך ורק לעיצוב חוברות והתאמת גרפיקה למכונות הדפסה נוכל לראות שבשנים האחרונות חברות הייטק לקחו מעצבים גרפיים בצורה שוטפת מהשגרה לביקוש אדיר וכתוצאה מכך השכר בתחום עלה מאוד.

מעצב אתרי אינטרנט מרוויח שכר של 16 אלף שח נטו בחודש ומחיר לשעת עבודה הוא 100 שקלים. הידע שצריכים להגיע זה חוויית המשתמש ובניית אתרי אינטרנט בוורדפרס ושילוב אלמנטור.

מעצב אפליקציות מרוויח שכר של 18 אלף שח נטו והם עובדים בחברות הייטק בשיתוף מפתחים המתכנתים והם צריכים להגיע עם רקע בעולם העיצוב הגרפי בשימוש בתוכנת אדובי ו XD . מחיר לשעה בתחום הוא 130 שח.

עולם השיווק הדיגיטלי.

מעצבי דיגיטל שמעצבים פרסומות ובאנרים ברשתות החברתיות כמו פייסבוק ואינסטגרם יכולים להרוויח שכר של 14000 שח ומחיר לשעה נע בין 50 ל 60 שקלים.

עולם ההדפסה

בעולם ההדפסה שכרו 10000 שח נטו וסטודנטים צריכים להגיע עם רקע בתוכנות גרפיות בלבד והדגש בשפה העיצובית.

עבודה מהבית בתחום העיצוב הגרפי.

עבודה בעולם העיצוב הגרפי מאוד שכיחה ונוכל לראות שמעצבים גרפיים רבים בוחרים לעבוד בתחום זה מהבית ולתת שירות עיצוב מסכים כדי לקדם את המותגים בכל פלטפורמה אפשרית. מי שעובד בצורה עצמאית בתור פרילנס לא מוגבל לעבוד אך ורק בנישה אחת והוא יכול לתת שירותי עיצוב גם לעולם ההייטק וגם לעולם ההדפסה כמו הוצאות לאור והפקות ספרים. בתקופת הלימודים למי ששוקל לעבוד בצורה יזמית פרטית יוכל להצטרף לקבוצת הפייסבוק של בית הספר שם יוכל לפגוש את הלקוחות הראשונים שלו.

קבוצת הפייסבוק של בית הספר כיצד יכולה לעזור לך המעצב הגרפי המתחיל להשתלב?

כמו שאמרנו קודם זה לא משנה אם יש למעצב הגרפי ניסיון או לא. מה שלקוחות רוצים לראות זה אך ורק אם תיק העבודות שלך מקצועי. לבית הספר יש קבוצה מעל 12 שנה ששם נוכל לראות את כל חברות ההייטק הגדולות בישראל ובמקביל יזמים רבים שמחפשים מעצבים גרפיים להשתלבות בסטארטאפים. מדינת ישראל נחשבת לאחת המדינות עם כמות ההייטק הגדולה ביותר בעולם ולכן הכוח אדם המקומי הוא מבוקש מאוד ובהתאם השכר. כבר בתקופת הלימודים בית הספר יחשוף אתכם לקבוצה זו כדי לתת לכם להבין מה הם הדרישות בשוק.

תחום הדיגיטל והשינויים האחרונים.

אם בעבר הפרסום היה אך ורק דרך מקור תקשורת מעולם הדפוס נוכל לראות שהעולם משתנה ועבר להיות דיגיטלי על ידי יצירת תקשורת חזותית ושימוש במקור החווית המשתמש בדרך מדהימה להגברת מודעות של המותגים. כל מותג היום צריך להיות יפה שהלקוחות שלו וכמו שכולנו יודעים בני האדם מצאו דרך מהירה לקבל מידע בטלפונים הניידים מעצבים אחראים על תהליכי מיתוג כדי לעזור  למכור פעילות הראשית לאנשים וכתוצאה מכך הביקוש לעבודה בדיגיטל הוא גבוה מאוד.

לאן הולך עולם העיצוב בשנים הבאות?

טכניקות של שפה אינטרנטית מתבצעת על ידי יצירת מודלים עיצוביים והצגת המותגים בכל מקום אפשרי ברמה הכי גבוהה. אומנות הפרסום שייכת אך ורק למעצבים גרפיים כדי לגרום למותג להיות בולט על ידי טכניקות שימושיות ופרשנויות אותם הם לומדים במהלך לימודי עיצוב גרפי ליצירת דימויים ומילים באמצעות התוכנות הגרפיקה של חברת אדובי אשר נחשבת לחברה היחידה בעולם שמספקת פתרונות דיגיטליים למיליונים בעולם. הדור של היום מקבל את כל הנתונים שלו והמידע אך ורק דרך אתרי האינטרנט אפליקציות ולכן הביקוש בעולם הדיגיטל ימשיך ויתגבר. מקור התקשורת העיקרי של הדור הצעיר ימשיך להיות בדיגיטל ויהיה זה העולם שהם יגדלו אליו.

איך אני יכול לדעת שאני מתאים לתחום העיצוב הגרפי?

תחום העיצוב הגרפי מתחלק למספר נישות שהם גם בניית אתרי אינטרנט ואפליקציות ובמקביל ללמוד את כל השפה העיצובית. אי אפשר ללמוד תקשורת חזותית אם הסטודנטים לא מגיעים עם רקע קודם בעולם העיצוב הגרפי ולכן אנחנו ממליצים לכם ללמוד תחילה את הקורסים למעצבים גרפיים מתחילים ורק לאחר מכן לראות אם אתם באמת מתאימים לתחום ההייטק בתקשורת חזותית.

סרטונים שמדברים על יצירת מניפולציות בשימוש תוכנות אדובי

בעמוד הכנו במיוחד בשבילכם אינספור סרטונים שמדברים על יצירת מניפולציות בשימוש תוכנות אדובי גרפיקה. הראינו את כל השפה החזותית לאורכה ולרוחבה כדי לתת לכם אינדיקציה לקראת מה אתם הולכים. השיעורים מדברים על יצירת מניפולציות על תמונות בשילוב שקופיות בתוכנת הפוטושופ ובמקביל הראינו יצירת מניפולציות בתוכנת אילוסטרייטור הנחשבת לאחת התוכנות הפופולריות ביותר בעולם המיתוג. במקביל הסברנו מהי תוכנת אינדיזיין כיצד מבצעים חוברות וקטלוגים ושילבנו את כל התוכן האינפורמטיבי בעמוד זה עם עולם בניית אתרים.

מקצוע שמאפשר עבודה מהבית

אם אתם מחפשים מקצוע שמאפשר עבודה מהבית אין ספק שתחום עיצוב גרפי ותקשורת חזותית ובמקביל כל הבנה מעמיקה של מה זה חוויית משתמש יהיו התחומים החמים הבאים. העולם עובר כולו לאינטרנט כי תקופת הקורונה הקדימה את הטכנולוגיה שנים רבות. אנו ממליצים לכם כבר היום לשוחח עם יועצי הלימודים איך גם אתם יכולים ללמוד את התחום המרתק ביותר מהבית בצורה פרטנית ואישית עם מורה פרטי איתך מעבר לקו ללימודי תעודה ותיק עבודות. שיהיה לכם צפייה נעימה.