Prototype

תוכנה חווית משתמש UX – UI XD ADOBE כמה מילים על הדמיה

כיום תוכנת XD – אקס די נחשבת לתוכנה המובילה ביותר בתחום עיצוב גרפי להכנת אפליקציות. התוכנה שימושית מאוד בהדמיה של בניית אתר לפני היצור של האתר לתכנון וביצוע השלב הסופי. בכתבה נראה לכם שיעור לדוגמה של עבודה עם פרוטו טייפ  Prototype שהוא השלב הסופי לפני היצור של האפליקציה או אתר האינטרנט לאוויר. השתמשנו בתמונות כדי להביע אותנטיות והסברנו בצורה מאוד רחבה כיצד פרוטוטייפ עובד בחווית משתמש עם אקס די בצורה מצוינת. השיעור מתאים לכל אחד שרוצה לדעת מה זה חוויית משתמש וכיצד להתברג לעולם ההייטק במהירות.

Prototype – שלב אחד לפני ייצוא לתכנות

“מאפיינים” הם מעצבים גרפיים שהיו בתחום עיצוב גרפי מספר שנים ועברו הסבה מקצועית לעולם ההייטק. המעצבים הגרפיים הם אלה שקובעים את השפה העיצובית וכיצד האפליקציה או אתר האינטרנט הולך להיראות. מתכנתים הם לא מעצבים גרפיים ולכן השלב הראשון של מה שהולך להיות באפליקציה או באתר האינטרנט נקבע על ידי המעצבים הגרפיים בשילוב ובשיתוף פעולה של הלקוחות והתאמה לרצונות שלהם. Prototype בשפה המקצועית זה הדגמה של איך האפליקציה הולכת להיות על ידי שליחה של קישור לאפליקציה והורדת כל הנתונים למתכנתים ועוד. על ידי הצגת Prototype המתכנתים יוכלו לקבל את כל הפרמטרים של הצבעים או אלמנטים ולהשתמש בהם בעתיד על-ידי מתן נתונים של קוד ותכנות. לאחר שיתוף הפעולה בין המתכנתים למעצבים נוכל לראות איך אפליקציית תראה בסמארטפון, גוגל או באייפונים.

רספונסיביות וחווית משתמש

רספונסיביות זה שם המשחק היום במידה ואתר לא יהיה רספונסיבי ויהיה במצב של slow response  חוויית המשתמש תיפגע ולא יהיה אפשר להריץ אותה בחברת אייפון או google  לאחר עיצוב האפליקציה כדי להציג אותה בכל החברות האחרות עלינו להיות מותאמים לתנאים שחברת אייפון או גוגל מכתיבה לנו. לאחר ההתאמה נוכל ליישם בצורה יותר טובה את חוויית המשתמש ולהתאים את הרספונסיביות לגולשים. רספונסיביות זה איך האפליקציה או אתר האינטרנט נראה בכל המסכים בצורה נוחה לשימוש.

שימוש בתמונות להצבעה על אותנטיות

בהדגמה תוכלו לראות שימוש נרחב בתמונות בכל עמוד ועמוד שהכנו באפליקציה. תמונות מדברות הרבה יותר ומוסיפות הרבה צבעים וטעמים לעמוד. על התמונות והגרפיקה להיות במשקלים מאוד נמוכים כדי לא להכביד על האפליקציה ושהאפליקציה תרוץ מהר בכל האייפונים והסמארטפונים שגולשים משתמשים. על התמונה להיות מותאמת ברספונסיביות מושלמת ועלינו לבצע את האפליקציה בצורה מהירה. את הגדלים של התמונה נתאים בתוכנת הפוטושופ ומשם נעביר אותו לתוכנת אקסדי להמשך עבודה. בפוטושופ נבחר ברזולוציות מאוד נמוכות ונדאג שאיכות התמונה לא תיפגע ותיראה טוב.

בניית אתרים ורנספונסיביות

היום לא מספיק רק לבנות אתר בוורדפרס או אלמנטור ולגמור עם הסיפור של העיצוב. עליכם להיות מותאמים לכל השפה בעולם אתרי האינטרנט כגון חוויית המשתמש. במידה וחווית המשתמש היא לא נוחה הדירוג של האתר ירד ב google  הנחשב למנוע החיפוש הפופולרי ביותר בעולם ולכן כדאי שנתחנף אליו ונתאים את עצמנו לתנאים שלו. רספונסיביות נמדדת בגוגל לכל אורך זמן משתמש באתר. במידה והגולשים נכנסים לאתר אינטרנט ויוצאים מהר זה מאותת לגוגל שהאתר לא רספונסיבי ולא מתאים לשימוש הולם.

  • בגלל שיש אינספור סוגים של מחשבים או מסכים עליכם לתת קוד תכנותי לתמונה כדי שתתאים את עצמה בצורה אוטומטית לכל המסכים. לפני שמבצעים פקודה זו עליכם לבדוק בתוכנת הפוטושופ איך התמונה תהייה בגדלים שונים ורזולוציות מתאימות.

דירוג אתרים בגוגל ורספונסביות – כיצד הם נקבעים

לפעמים הבדלים קטנים במיקום בגוגל לאתר אינטרנט יכול להיות בגלל שאתה הוא לא רספונסיבי. רספונסיביות מתבטאת באיך הטקסטים יראו במסכים שונים. כיצד האלמנטים והצורות הגרפיות שנעשו בתוכנות של חברת אדובי ונמצאות באתר מסתדרות בצורה מהירה לכל גודל אחר. גוגל מקליטה את המשתמש מהרגע שהוא נכנס למנוע החיפוש שלה,  מרגע זה גוגל יודעת הכל, יודעת כמה זמן הגולש שהה בדף אינטרנט, כמה זמן לקח לאתר האינטרנט להיטען  במחשב האישי של הגולש או בטלפון הנייד שלו. ברגע שהציונים של האתר הם מאוד נמוכים גוגל תוריד את המיקומים של האתר או תוציא את האתר ממנוע החיפוש שלה. יש כללים מאוד ברורים לגוגל שמנחה את בעלי האתרים שכדאי מאוד ללכת לפיהם במידה ורוצים שתהליכי השיווק ימשיך כמו שצריך.

  • Prototype הוא אינדיקציה טובה שתראה כיצד האפליקציה נטענת במחשב אישי או בסמארטפון. נוכל לראות על ידי שימוש ב פרוטו טייפ איך האלמנטים והצורות הגרפיות באתר מסתדרות רגע לפני שמעלים את האפליקציה לאוויר. שימוש בטכניקה זו היא תבטיח למשתמשים וגם ללקוחות הצלחה לפני ייצוא האפליקציה לאוויר.

האם אני יכול ללמוד להיות מעצב אפליקציות

כדי ללמוד את תחום עיצוב האפליקציות וחוויית משתמש עליכם להיות קודם כל מעצבים גרפיים. לאחר לימודי עיצוב גרפי ותוך כדי עליכם לבנות תיק עבודות בעיצוב רב תחומי. לאחר מכן תלמדו שפות תכנות כגון עבודה עם וורדפרס – אלמנטור ושימוש בתוכנה XD .  אי אפשר ללמוד את תחום  עיצוב האפליקציה ובניית אתרים אם אין לכם רקע השכלתי בעיצוב. היום לקוחות ומעסיקים רוצים שמעצבים גרפיים ייתנו את כל הקשת הרחבה של מיתוג בעולם הפרסום. החל מהכנת אתר אינטרנט ועד לעיצוב לוגו או אפליקציה של בעלי העסקים. לאחר סיום הלימודים אתם תצטרכו להציג את תיק העבודות שלכם שיכלול אפליקציות ואתרי אינטרנט שנעשו בתקופת הלימודים.  תוכלו לקרוא באתר לימודי עיצוב גרפי בעמוד איך להיות מעצבים גרפיים ולקבל מידע רחב יותר על מסלול לימודים זה.

מה זה Prototype

מה כוללים הלימודים בעיצוב גרפי

לימודים בעיצוב גרפי כוללים קודם כל את ההבנה המעמיקה של חוקי העיצוב. כיצד לחשוב כמעצבים גרפיים ולהוציא לפועל פעולות מיתוג לעולם הפרסום בצורה נכונה. הכלים של המעצבים הגרפיים יהיו התוכנות של חברת אדובי,  באמצעות תוכנות גרפיות תצליחו לתרגם ולהעביר כל רעיון או משימה למדיה הדיגיטלית. לכל אורך הלימודים תהיו עסוקים בתיק העבודות שלכם כי זה הדבר הכי חשוב היום בתחום יותר מתעודה שתקבלו בלימודים. תיק עבודות יכלול  עבודות בעיצוב כדי להראות שאתם מבינים בכלל מה זה מיתוג וכיצד עולם הפרסום מתרחש.

  • בתחום העיצוב וההיי-טק תעודות כבר לא פותחות דלתות לאף אחד. מה שצריכים היום לראות זה שאתם מבינים עניין ויש לכם ניסיון שרכשתם בתקופת הלימודים. תיק העבודות הוא הפנים שלכם, הוא מראה מה אתם באמת יכולים לעשות וכיצד אתם חושבים בצורה יצירתית לכל רעיון שתציג או בתיק העבודות. נוכל לראות בשנים האחרונות עולם של תארים ותעודות שלא פותח דלתות לאף אחד. בתחום ההנדסה והתקשורת החזותית מה שחשוב זה אך ורק מה המעצב גרפי או גרפיקאים יודעים לעשות. נוכל לראות בתחום גם אנשים שלא למדו מעולם והצליחו להתברג לתעשיית ההייטק כי למדו כיצד התעשייה הזאת עובדת מבפנים.

לימודים אונליין בניית אתרים ואפליקציות

מכללת סולו מאפשרת לכל אחד ללמוד את התחום הזה אונליין מהבית עם מורים פרטיים שמחוברים ישירות לתוכנת הגרפיקה שברשותכם ללימודי תעודה ותיק עבודות. השיעורים מתבצעים דרך תוכנת חיבור בין המחשב האישי שלך למחשב של המורה. המורה יוכל לעבוד על המסך שלך ולהראות לך כיצד מעצבים גרפיקה. לאחר ההסבר של המורה תוכלו לתרגל והשיחה תהיה דרך המחשב או בטלפון. לימודים אישים ידועים כלימודים איכותיים יותר היות וכל תשומת הלב מופנית רק אליכם. לכל אורך הלימודים נהיה עסוקים בתיק עבודות שיפתח לכם דלתות לתעשיית ההיי-טק או לתחום הפרסום בעיצוב גרפי. תוכלו לצפות באתר בתיק עבודות של בוגרים ולהתרשם מה צריך היום ב 2019 ומה הולך להיות לקראת 2020. במידה והתחום הזה מעניין אתכם תוכל ליצור איתנו קשר עוד היום ולקבל פרטים רחבים יותר על הלימודים במכללת סולו.

לימודים אונליין בניית אתרים ואפליקציות

תיק העבודות לכל אורך הלימודים והחשיבות בעולם ההייטק

בלימודים נעבוד אתכם על תיק עבודות מקצועי כדי שיפתח לכם דלתות ויראה עד כמה אתם רציניים בתחום. תיק עבודות הוא הדבר היחידי שיביא לכם את הניסיון בתחום, ככל שיהיה לכם יותר עבודות בתחום הביטחון העצמי שלכם יעלה ואתם תרגישו יותר שווים לעבודה בתעשיית ההיי-טק. התחום נחשב לנחוץ מאוד היום והביקוש הוא עצום בעולם ההייטק וגם בעולם הדפוס. אין ספק שמורגשת עליה בשכר של מעצבים גרפיים מתחילים היות ועולם הדפוס סובל מחוסר בכוח אדם אדיר בגלל שבוגרי לימודי עיצוב גרפי מעדיפים ללכת לעבוד בהייטק. בתחום עיצוב גרפי תוכלו לפתח לכם עסק פרטי מהבית ולתת שירותי גרפיקה גם לעולם הדפוס וגם לעולם ההייטק ולעבוד בקריירה שצועדת קדימה ומתפתחת כבר שנים.