עיצוב גרפי

לימודי קורס תוכנות אדובי קצר ולעניין

רוצים ללמוד את התוכנות של חברת אדובי ולא יודעים מאיפה להתחיל?  מחפשים מידע על תוכנות גרפיקה ממוחשבת ומה כל תוכנה עושה? אתם במקום הנכון, בעמוד תוכלו לראות מידע עצום על עולם העיצוב גרפי, שיעורי  מידע על מה כל תוכנה עושה של חברת אדובי ועוד.

כמה מילים על חברת אדובי – “ADOBE”

 חברת  adobe נחשבת לחברה מספר אחת בתוכנות גרפיקה לשימוש של גרפיקאים ומעצבים גרפיים,  האם רק גרפיקאים ומעצבים משתמשים בתוכנות האלה? התשובה היא לא, שימוש בתוכנות הגרפיקה הוא לא רק בתחום העיצוב הגרפי, נוכל לראות אדריכלים, פרסומאים, מעצבי אופנה, ואת כל עולם השיווק האינטרנטי שמשתמשים בתוכנות הגרפיקה.  חברת אדובי מספקת את התוכנות הללו וכל כמה חודשים מתבצע שדרוג של כל התוכנות כדי להקל על משתמשי התוכנה.

חברת אדובי

שדרוג התוכנות בגרפיקה

שדרוג התוכנות מתבצע על ידי הוספה של כלים חדשים לתוכנות, חוויית משתמש יותר טובה, שידרוג הטכניקות הביצועיסטיות של משתמשי התוכנות ועוד.  כיום כבר לא קונים תוכנות גרפיקה ומה שעושים כדי להשתמש בתוכנות האלה הוא יצירת מנוי בחברת אדובי ושימוש בענן בתוכנות על ידי תשלום חודשי לחברת adobe.  התשלום הוא סמלי מאוד לעומת כמות התוכנות שמקבלים, תוכלו לבחור בין מנוי שנתי לשימוש או מנוי חודשי.

סרטון איך מורידים פוטושופ בשיעור וידאו הבא.

התוכנות שאיתם עובדים גרפיקאים ומעצבים

התוכנות שאיתם עובדים מעצבים גרפיים הם פוטושופ, אילוסטרייטור, אינדיזיין. לכל תוכנה יש תפקיד אחר במערכת עיצוב גרפי הכללית  ובעמוד זה נתרכז בעיקר בתחום עיצוב גרפי וגרפיקה ממוחשבת יחדיו. בלימודי עיצוב גרפי המעצבים הגרפיים עוברים הכשרה מקצועית בכל תוכנה כדי לממש את היכולות הגרפיים בצורה מקסימלית לעיבוד לעולם הפרסום ושיווק עסקים.  מי שאוהב את עולם האמנות הדיגיטלית בהחלט ימצא חממה מדהימה לשימוש בתוכנות. 

התוכנות שאיתם עובדים גרפיקאים ומעצבים

פוטושופ – “ADOBE PHOTOSHOP”

פוטושופ בעיצוב גרפי נחשבת לתוכנה הפופולרית ביותר בעולם הגרפיקה בגלל שהיא שימושית מאוד  בעולם העיצוב ועיבוד גרפי של תמונות. באמצעות תוכנת הפוטושופ תוכלו לערוך גרפיקה שמשולבת טקסט עם תמונה ולבצע מניפולציות מדהימות ביותר עם תמונות. כל תמונה שרק תכניסו לפוטושופ על ידי שימוש בפילטרים ואפקטים מיוחדים תוכלו להוציא מהתמונה את המקסימום ולהביא אותה לממד אחר לגמרי. 

  •  בשנה האחרונה ו2019 נוכל לראות שחברת אדובי עשתה מתיחה מאוד גדולה לתוכנת  פוטושופ. השימוש בתוכנה נעשה קל יותר ומאפשר לכל מעצב גרפי או גרפיקאית  לעבוד בצורה מהירה להכנה של עיצוב גרפי. תוכלו לראות בעמוד כאן סרטוני הסבר על  שימושים מאוד מדהימים שהכנו עבורכם עם שיעורי יוטיוב שמסבירים בצורה מאוד פשוטה בשפה העברית את האפשרות של עבודה עם פוטושופ
  • תוכנת הפוטושופ עובדת פחות על צורות וקווים ועיקר השימוש בה הוא עם תמונות. במידה ויש לכם עיצוב שמורכב ממספר תוכנות תוכלו לקחת את הקבצים שנעשו בתוכנת הפוטושופ ולהעביר לכל תוכנה אחרת בגלל שכולם בסופו של דבר מדברים באותה שפה, חברת אדובי דואגת לכך שיהיה אפשרות לעבודה משולבת ונוחה עם סנכרון מותאם בתרגום נתונים בין התוכנות.

אילוסטרייטור – “ADOBE ILLUSTRATOR”

על אילוסטרייטור אי אפשר להפסיק לדבר, מאמר אחד לא יספיק כדי לרשום את כל מה שהיא מסוגלת לעשות.  היא אחות משלימה לתוכנת הפוטושופ, וכל מה שתוכנת הפוטושופ לא יכולה לעשות אילוסטרייטור תעשה במקומה. חברת אדובי חילקו את הנושאים של עיצוב גרפי למספר חלקים החל מעבודה על תמונות בפוטושופ, עבודה על קווים וקטורים לצורות באילוסטרייטור, ועבודה עם מלל  רב שנעשה בתוכנת אינדיזיין. התוכנה נלמדת בלימודי עיצוב גרפי כתוכנה הראשית לבניית מיתוג וזהות גרפית לעסקים, שימושית מאוד בענפים אחרים ליצירת אילוסטרציות לעולם האופנה ואינפוגרפיקות. מאוד ידידותית בהוצאת קבצים והמשקלים מאוד נמוכים מה שמאפשר לעצב אפליקציות או כל נושא אחר לאינטרנט.

  • אילוסטרייטור מתחברת בצורה מעולה  עם כל תוכנה גרפית אחרת לדוגמה תוכלו להתחיל ביצירת סקיצה עם קווים באילוסטרייטור ולאחר מכן להעביר את זה לתוכנת הפוטושופ להמשך עבודה. בכל תוכנה יש את המגבלות שלה והשילוב בין כל התוכנות יוצר את העיצוב הגרפי המושלם. אין ספק שתוכנת הפוטושופ דורשת מהמשתמש יותר מהלכים לעומת אילוסטרייטור שמאפשרת עבודה קלה יותר. אילוסטרייטור היא לא תוכנה לעיבוד גרפי של תמונות לכן טיפול בנושא זה יהיה אך ורק בתוכנת הפוטושופ.
  •  אחת הסיבות שמעצבי האפליקציות אוהבים לעבוד עם אילוסטרייטור בגלל שמשקל הקבצים הוא מאוד נמוך.  אפליקציות אמורות לרוץ מהר אצל המשתמשים וקבצים וקטורים שנעשים בתוכנת אילוסטרייטור שוקלים פחות מ-20 קילובייט. העיצוב הווקטורי  התפתח מאוד בעשרים שנה האחרונות והולך לכיוון גרפיקה שנעשתה בצורה נקייה עם צבעים מלאים לכל תהליך ייצור שהוא. אילוסטרייטור שימושית מאוד בחברות הייטק היות ורוב סגנון עיצוב עם דגש בחוויית משתמש – ממשקים של תוכנות נעשה אך ורק בתוכנת אילוסטרייטור החל מעיצוב אייקונים ועד לבניית הממשק כולו.

אילוסטרייטור

אינדיזיין – “ADOBE INDESIGN”

תוכנת הגרפיקה אינדיזיין נחשבת לתוכנת עימוד מספר 1 בעולם העיצוב הגרפי. התוכנה היא לא תוכנת עיצוב אלה תוכנה לעבודה עם קבצים רבים שלרוב מגיעים עם תוכנות גרפיקה אחרות. התוכנה אלופה בעבודה עם כמויות טקסטים רבות של הרוב מגיעות ותוכנות מלל אחרות. שימושית מאוד והוצאות לאור והכנת ספרים וקטלוגים לכל מטרה,  באמצעות אינדיזיין נוכל לקבוע סגנון עיצוב בעמוד אחד ולרוץ איתו לשאר עמודים.

מי לומד את התוכנות של חברת אדובי? 

התוכנות של חברת אדובי לומדים לא רק מעצבים גרפיים וגרפיקאים. התוכנות הללו  משרתות את עולם העיצוב גרפי רב תחומי כל אחד לוקח את מה שהוא צריך מהתוכנות הגרפיקה של אדובי.  נוכל לראות מעצבי אפליקציות שבונים את כל העיצוב בתוכנת אילוסטרייטור עם שימוש של פוטושופ ולאחר מכן משליכים את זה לתוכנות בניית האפליקציות.  מעצב אתרי אינטרנט שמשתמשים בפוטושופ להורדה לרזולוציות של תמונות. מעצב האופנה שבונה את הבגדים והסקיצות בתוכנות הללו, אלו דוגמאות מאוד קטנות לעבודה בתוכנות הללו ויש עוד אלפי נושאים שונים מעולם העיצוב גרפי רב תחומי שמוצא שימוש יום יומי בתוכנות לעיצוב של אדובי.

INDESIGN CC מה זה אינדיזיין

כיצד קונים או משיגים את התוכנות של חברת אדובי?

כדי להשתמש בתוכנות לגרפיקה תצטרכו לפתוח מנוי בחברת אדובי. שימוש במנוי מאפשר לכם להוריד את כל התוכנות ישירות למחשב האישי שלכם וגם שימוש גם במחשבים אחרים על ידי כניסה לשם משתמש שתיצרו.  יש לכם את האפשרות לשלם מנוי חודשי לחברת אדובי או תשלום שנתי מוזל יותר ישירות בדף העסקי שתפתחו באתר. החברה מאפשרת לכל משתמש לעבוד בו זמנית גם במחשב נייח או במחשב נייד. כמובן שתוכלו להוריד ישירות למחשב האישי שלכם למשך שבוע ימים את התוכנות ללא שום עלות.

עדכון גרסאות אדובי 2019

 במידה ושכרתם את התוכנות של חברת אדובי  החברה תדאג לשדרג לכם כל הזמן את התוכנות ולשפר אותם שיהיה לכם קל יותר להשתמש בהם לאורך זמן. השידרוגים נעשים בצורה אוטומטית ברגע שאתם פותחים את התוכנות. בעבר השיטה הייתה שונה והיה אפשר לקנות את התוכנות של הגרפיקה וכל פעם שיוצא שדרוג חדש לא היה אפשר לעבוד על התוכנות הישנות. החברה שינתה את שיטת העבודה והיום הרבה יותר נוח להתעדכן במה שקורה בתוכנות  כי הכל נעשה בצורה אוטומטית.

תיקון באגים אוטומטי 2019 

בתוכנות החדשות של חברת אדובי בשנת 2019 היו מספר באגים בתוכנות,  הסיבה לכך היא בגלל שחברה שינתה את מערך משקל התוכנות כלומר שהתוכנות ייקחו למשתמש הכי פחות משאבים לעומת התוכנות הקודמות. החברה סידרה במהירות את הבאגים והיום נוכל לראות שהשימוש בתוכנות נעשה מהיר וקל יותר לביצוע פקודה כזו או אחרת וכל סגנון עיצוב כזה או אחר מתבצע בצורה יותר מהירה לעומת התוכנות הישנות שהחברה סיפקה בעבר. החברה מפעילה  מערכת פורום מאוד פעילה ותמיכה מלאה 24 שעות בכל התוכנות הגרפיות.

התוכנות בגרפיקה

קורס אונליין בתוכנות חברת אדובי איך זה הולך?

 המכללה מאפשרת ללמוד את התוכנות הללו בשיטת לימודים אונליין.  שיטת לימודים אונליין בצורה אישית ופרטית מאפשרת ללומדים ללמוד את התוכנות הללו ולהבין מה קורה שם בצורה מעמיקה יותר. המורה יכול לעבוד ישירות על המחשב שלכם על ידי שיתוף מסכים דרך תוכנת חיבור שתקבלו מבית הספר.  שיטת לימודים אישית ידועה כיעילה ביותר במיוחד בתוכנות כי כל היחס בשיעור הוא מופנה ישירות אליכם. תוכלו לבקר בעמוד איך לומדים אונליין ולראות בצורה מעמיקה יותר את שיטת הלימודים עם המורה הפרטי שלך, או ליצור קשר עם אחד מיועצי הלימוד שלנו ולקבל פרטים על שיטת הלימודים.

תרגול בתוכנות הגרפיות

 כדי לשלוט בתוכנות הגרפיות אין ספק שתצטרכו לתרגל הרבה את כל המהלכים שחברת אדובי מציעה. ממשק התוכנה הוא בשפה האנגלית ודורשים ממשתמשי התוכנה ידע באנגלית בצורה בסיסית. התוכנות מלאות בפקודות עיצוביות שמאפשרות לכל אחד לעצב בכל סגנון עיצוב שרק תרצו. המטרה בלימודים לתת לכם כלים כדי לעצב גרפיקה עם שימוש של פקודות ליצירת עיצובים מקצועיים. 

  • ככל שתתרגלו הרבה את החומר תוכלו לשלוט במהלכים ובסדר העבודה נכון. אין זה סוד שבכל שפה ככל שמתרגלים יותר את החומר שולטים בנושא.  המטרה בלימודים היא לא רק לדעת את הפקודות אלא לדעת מה אפשר לעשות עם הפקודות כדי לפתח לכם את היצירתיות בכל נושא החל מעיצוב גרפי ועד להכנת איורים דיגיטלי ועוד.

לימודי עיצוב גרפי – מסלול מעצבים גרפיים 

לימודי עיצוב גרפי במכללה מאפשרים לכם ללמוד אונליין את כל עולם העיצוב הגרפי והחוקים שעומדים מאחוריו תוך שימוש בתוכנות של חברת אדובי.  במסגרת הלימודים תלמדו להשתמש בתורת הצבעים תוך שימוש בקומפוזיציה גרפית והטמעה של כל החוקים ליצירת עיצוב גרפי. המסלול הוא לימודי תעודה והכנת תיק עבודות לקבלה לעבודה בעולם הפרסום בניית אתרים וההייטק.  הלימודים כוללים עבודות מעשיות שתקבלו במהלך הלימודים החל מבניית זהות מותג ועד ליצירת מעטפה כללית לכל המערך השיווקי שכל עסק צריך. החל מעיצוב ובניית לוגו, עיצוב אריזה, פרסום מודעות בפייסבוק ובאינסטגרם והתאמה של המערך השיווקי לקהל היעד שאליו אנחנו הולכים לעצב. 

לימודי גרפיקה ממוחשבת - מסלול לימודי תוכנות 

לימודי גרפיקה ממוחשבת – מסלול לימודי תוכנות 

במידה ואתם לא רוצים להיות מעצבים גרפיים ואתם צריכים את השימוש של התוכנות לכל נישה אחרת בעולם העיצוב  רב-תחומי, תוכלו ללמוד את התוכנות בהתאם לצרכים האישיים שלכם.

  •  לדוגמה אם אתם מעצבי מוצר אתם צריכים ללמוד את התוכנות לתחום בניית מוצרים תוכלו בקלות לעצב את המידע למוצר  ולנווט את המורים שלכם לתחום שאתם צריכים.
  • אם אתם מעצבי אופנה תצטרכו ללמוד תוכנת פוטושופ ואילוסטרייטור כי תוכנות אלה הם כלי העבודה היחידים שתעבדו איתם במערך הקריירה שלכם. באילוסטרייטור תבנו סקיצות של בגדים ועד לבניה הסופית לתיק מוצר תוך שימוש בפוטושופ לביצוע ההדמיה, אלו הם דוגמאות קלות לשימושים בתוכנות גרפיות בעולם העיצוב הרב תחומי. נוכל לראות תחומים נוספים כגון: אדריכלים, מעצבי פנים, פרסומאים ועוד.

תיק עבודות בתוכנות חברת אדובי

תיק עבודות בתוכנות חברת אדובי

זה לא משנה לאיזה תחום אתם הולכים בעולם העיצוב הרב תחומי כדי לעבוד בתוכנות של חברת אדובי ולשלוט בהם תצטרכו לבנות תיק עבודות. תיק עבודות הוא נושא שמקבל משקל מאוד חשוב בלימודי עיצוב רב תחומי  ולא רק כדי להראות ללקוחות או מעסיקים מה אתם יכולים לעשות אלה כדי לתת לכם את הניסיון בתוכנות הגרפיות תוך פיתוח היצירתיות והמחשבה. במהלך הלימודים תקבלו מטלות עיצוביות מהתעשייה ותצטרכו לפרק את הכל לגורמים כדי להבין בצורה מעמיקה את המהלכים שהתוכנות הגרפיות עבדו.

שימושי תוכנות חברת אדובי – עיצוב וחווית משתמש XD – עיצוב אפליקציות

 חברת אדובי הכניסה בשנים האחרונות תוכנות להכנת עיצוב אפליקציות לדוגמא XD  אין ספק שיש בשוק תחרות על תוכנות לבניית אפליקציות אבל התוכנה XD היא תוכנה מעולה כי מאפשרת להכניס בקלי קלות קבצים שנעשו בתוכנות אחרות כגון: פוטושופ ואילוסטרייטור. בחברות הייטק התוכנה לעיצוב והכנת אפליקציות XD מאפשרת למתכנת לקחת בקלי קלות את כל הפרמטרים שהאפליקציה צריכה החל מקודים של הצבעים ועד לרמות תכנון וביצוע האייקונים שנמצאים באפליקציה על פי קוד תכנותי שהאפליקצייה מאפשרת. במסגרת לימודי חוויית משתמש הסטודנטים לומדים כיצד לבצע עיצוב מקצועי תוך התאמה של חוקי חווית המשתמש קורס זה מתאים לבוגרי לימודי עיצוב גרפי.

איור גרפי ציור בתוכנות של חברת אדובי

איור גרפי ציור בתוכנות של חברת אדובי

התוכנות של חברת אדובי  משמשות לא רק את המעצבים הגרפיים את זה כבר הבנו לאחר כל הדוגמאות שפרסנו כאן עבורכם.  עולם הציור הדיגיטלי מתפתח מאוד וחברת אדובי יודעת שיש תחרות בתחום התוכנות והוא מאוד עצום.  עדיין חברת אדובי היא מונופול בכל מה שקשור לציור של גרפיקה כי מעצבים גרפיים ומשתמשים רבים מכירים את השפה ואת החשיבה שעומדת מאחורי התוכנות כי כולם בסופו של דבר עובדים באותה לוגיקה.

איורים וציורים גרפיים נעשים בקלי קלות ובמהירות לאחר השדרוגים

 השדרוגים האחרונים של התוכנות הגרפיות נוכל לראות כלים חדשים וטובים לכל מאייר או צייר גרפים. התוכנות לציור יהיו פוטושופ ואילוסטרייטור והשילוב ביניהם יוצר את הציור המושלם. בתחום הציור יש שני סגנונות ציור החל מגרפיקה וקטורית  שנעשה באילוסטרייטור או ציורים שנסרקו ועוברים עיבוד גרפי בפוטושופ. תוכלו לראות דוגמאות של ציור דיגיטלי בעמוד הבא ולהתרשם מציור דיגיטלי וקטורי לדוגמה.

צילום ועיבוד תמונה

צילום ועיבוד תמונה

עולם העיצוב ועיבוד תמונה היה ספינת הדגל של חברת אדובי עם תוכנת הפוטושופ, כדי למקד את נושא העיבוד תמונה לצורה יותר כללית חברת אדובי רכשה בשנים האחרונות את חברת לייטרום, התוכנה מספקת שירותי עיבוד תמונה אך לא נותנת מענה בצד העיצובי, שימוש בתוכנת הפוטושופ ולייטרום יותר את המעטפת שהצלמים צריכים כדי להכין קטלוג מוצרים או כל נישה אחרת עיצובית בעולם העיצוב גרפי.  תוכנות לייטרום ופוטושופ נחשבות היום בעולם הצילום למועדפות ביותר בעריכת תמונות בצורה דיגיטלית.

אנימציה והנפשה ותוכנות וידאו

תוכנות אנימציה והנפשה של חברת אדובי מאפשר למשתמשים ליצור גרפיקות זזות תוך שימוש בתוכנות אדובי אפטר אפקטס המפורסמת או אדג’ לאנימציות, עדיין התוכנות הללו שואבות גרפיקות מתוכנות הפוטושופ ואילוסטרייטור והם לא תוכנות עיצוב, כלומר תתחילו לעצב בתוכנת הפוטושופ ומשם תוכלו לשאוב את הגרפיקה שלם לכל תוכנת אנימציה או הכנת סרטונים. אדובי דואגת שיהיה מעבר חלק בין כל הפורמטים בצורה קלה מאוד וללא שום בעיה בסנכרון של הקבצים ותרגומם לתוכנה המאכלסת.

תוכנות אדובי

קורס בתוכנות אדובי נותן מענה לא רק למעצבים גרפיים היות ובתחום הזה יש ביקוש לשימוש בתוכנות כמעט בכל נישה שעוסקת בעולם הפרסום, לעתים נהוג לחשוב שעולם הפרסום מתעסק אך ורק בקידום מכירות לעסקים אך לא כך הדבר, חברות הייטק מוצאות בתוכנות של חברת אדובי תוכנות משלימות לתוכנות אחרות לפיתוח מוצרים. נוכל לראות את השילוב והביקוש העצום למעצבים גרפיים בשנים האחרונות שעובדים בשיתוף פעולה עם מתכנתים כדי לתת מענה עיצובי לנושאים של הכנת אפליקציות ועיצוב ממשקים גרפיים תוך מתן דגש רחב מאוד לנושא של חווית משתמש.