אילו כישורים צריכים מעצבי UI UX איזה סוג של משרות מעצב דיגיטל יכול לקבל בהייטק

אילו כישורים צריכים מעצבי UI UX? איזה סוג של משרות מעצב דיגיטל יכול לקבל בהייטק?

תוכן עניינים הצג

שוקלים לעשות הסבה מקצועית לתחום חוויית משתמש ובניית אתרי אינטרנט? לא יודעים מה זה UI UX? בכתבה הבאה נסביר לכם בהרחבה כיצד אתם יכולים לקחת את המקצוע המבוקש ביותר בעולם ההייטק ולהפוך אותו לקריירה מצליחה ורווחית. בעמוד יש סרטונים רבים ונפלאים שמסבירים מה זה חוויית משתמש וכיצד ליצור תחושות חיוביות באתרי אינטרנט ועוד. השיעורים בעמוד מלווים בהדגמות בפרויקטים שנעשו בעולם ההיי-טק ובניית אתרי אינטרנט וכמובן נסביר את כל האסטרטגיה השיווקית שאותו מותג היום רוצה לחשוף בפני הגולשים. תחום חדש חווית משתמש נהפך למבוקש מאוד בעולם ההייטק וכתוצאה מכך השכר בתחום מאוד גבוה.

מה זה חוויית משתמש UI UX?

היום כל אדם שנכנס לאתר אינטרנט בודק מידע רב כדי לראות עם האינפורמציה רלוונטית לנושאים שהוא צריך ולכן בעלי האתר האינטרנט או בעלי האפליקציות צריכים לתת את התחושה החיובית ביותר למשתמש כדי שיחזור לאתר שוב. ככל שיש תחושה כללית משכנעת ומדברת להיבטים שאותו גולש צריך אין ספק שזה יתקדם בגוגל הפלטפורמה היחידה לקבלת מידע בישראל ובעולם כולו.

עולם העסקים וחוויית משתמש.

עולם הדיגיטל משתמש בערוצי פרסום כמו פייסבוק וגוגל כדי לגרום למערך השיווק לקדם כל אסטרטגיות מכירות נחוצה ולכן חוויית משתמש חיובית מאפשרת לקבל גולשים רבים על ידי הצגה של תכנים אינפורמטיביים או על-פי מדיניות של יצירת דיאלוג ויזואלי יעיל ופרודוקטיבי. המטרה בכל אפליקציה זה לתת את המידע החשוב ביותר לגולש ובצורה הכי מהירה תוך מתן חוויית משתמש בטכניקות חדשות שאתרים אמורים להיות.

מה הם המדיניות החשובות לחוויית משתמש על פי הנחיות גוגל.

ב2021 התרחש זעזוע מאוד גדול בעולם קידום האתרים ונוכל לראות שגוגל רעננו את כל התוצאות בעמוד הראשון כתוצאה מכך אתרים שלא היה להם חוויית משתמש נכונה נפלו והגיעו לעמוד ל-2/3 וכתוצאה מכך הפסידו כסף רב. האתרים שהחליפו את המקום שלהם וזכו להיות בעמודים הראשונים בגוגל זה אך ורק אתרים עם חוויית משתמש נכונה UI UX או אתרים שהיו מהירים ונתנו את כל האינפורמציה החשובה ביותר לגולשים בצורה אמינה.

איך גוגל בודק חוויית משתמש?

97 אחוז מהישראלים כיום מבקרים במנוע החיפוש גוגל מספר פעמים ביום ולכן גוגל רוצה להיות רלוונטי לא רק לגולשים הישראלים אלה לגולשים מכל העולם כולו. גוגל זה פלטפורמה לא חינמית עבור בעלי העסקים כי מרבית העסקים היום משתמשים בגוגל כפלטפורמה אידיאלית לקבלת גולשים על ידי פרסום ממומן בתוצאות הראשונות או לסירוגין שיתוף תכנים שמשתפים פעולה עם גוגל. כתוצאה מכך גוגל רוצה להיות הכי רלוונטי לגולשים שלו שימשיכו להשתמש בו כי כמנוע חיפוש מספר 1 בעולם. גם לגוגל עצמו יש מתחרים ולכן הרלוונטיות באסטרטגיה העסקית חשובה מאוד לגוגל.

מדידת הנתונים בחוויית המשתמש בגוגל.

כל גולש שנכנס למנוע חיפוש גוגל נוצר מעקב אוטומטי על כל הפעולות של הגולש באתרים שנכנסו דרך מנוע החיפוש גוגל. גוגל סופר דקות ושניות ויודע בדיוק איך הגולש מתנהג בכל אתר וכתוצאה מכך אם יש נטישה מהירה באתר אינטרנט זה מאותת לגוגל שאין חוויית שימוש מספקת ונעימה ולכן האתר לא רלוונטי לשאילתה שהגולש מציג למנוע החיפוש גוגל.

מהי נטישה אינטרנטית בUI UX?

נטישה אינטרנטית מהירה של אתר יכול להיות בגלל סיבות רבות וחלק מהם בגלל שהאתר מאוד איטי ולא נוח לגולש ולכן הוא לא מוצא רלוונטיות להמתין ולחכות לאינפורמציה או לסירוגין לא מצא את החומר שאותו הוא חיפש באתר. לפעמים בעלי האתרים נותנים את המידע במקומות לא ברורים ומסובכים באתר מה שגורם בעת שימוש ל UI UX לא להיות נוח ולכן גולשים פונים למקומות אחרים.

המעקב אחרי כל מערכת תפעולית בUI

כתוצאה מכך גוגל יודע את כל המעקב אחרי כל מערכת תפעולית ולכן בין תפקידי חוויית המשתמש היא לשמור על כל הפעולות והפונקציות העיקריות שישמשו את המשתמש בצורה הכי מהירה. ככל שהתפעוליים בתוך האתר יהיו נגישים לגולש בצורה מקסימלית ואופטימלית אין ספק שהאתר יוכל להתקדם בגוגל כי המטרה של גוגל בסופו של דבר זה להשיג שביעות רצון מקסימלית למשתמשים כדי לתת להם את המידע הנכון לכל סיטואציה שמתקבלת בשאילתות.

מה לומדים בחווית משתמש?

האם כל אחד יכול ללמוד חווית משתמש ועיצוב אתר האינטרנט? התשובה היא לא. כדי לעבוד בעולם עיצוב אתרים ואפליקציות אין ספק שהמעצב צריך להראות יכולות עיצוב גרפי מאוד גבוהים והבנה טיפוגרפית שמתאימה לכל האיזון המשקל שקומפוזיציה צריכה. מאחורי כל צבע או יצירת ויזואל בUI UX עומדים תהליכים פסיכולוגיים שמעצבים יושבים שעות רבות כדי לגרום לאפליקציה להיראות בצורה הכי נכונה ונעימה בעיניים של הגולשים.

פעולות והפונקציות העיקריות באקס די XD

הפעולות והפונקציות העיקריות שישמשו את המעצב הגרפי היא תוכנת האקס די לבניית אפליקציות במקביל הבנה מקצועית איך לעצב אתר אינטרנט במערכת ההפעלה וורדפרס תוך שמירה על חווית המשתמש עם רכיבים הפועלים יחדיו עם נתון UI שאמור להתקבל על הדעת. את התחושה הכללית בתוך אתר וורדפרס נבצע עם אלמנטור ששם מתבצע כל תהליך הUX שמשתמש לאורכו ולרוחבו של האתר כדי לגרום למשתמש ליהנות מהתוכן.

מערכת ההפעלה וורדפרס למה היא כל כך חשובה היום בעולם הגוגל?

כל יצירת ארכיטקטורה של אתר אינטרנט במערכת ההפעלה וורדפרס תמיד נגיש מאוד לגוגל כי זה נקרא מערכת הפעלה בקוד פתוח. גוגל יותר נוח לו למצב ולהבין קודים פתוחים כי הוא מבין את מערכת הפעלה וורדפרס הפועלת על פי כל הנתונים של גוגל בבניית אתרים.

תהליך העבודה במערכת וורדפרס

בתהליך העבודה נוכל לראות שמערכת וורדפרס יעילה וידידותית מאוד למשתמש ולכן קל מאוד למעצב הגרפי לשקף בצורה הכי ברורה איך להדריך את המשתמש להתנהג באתר האינטרנט. בבניית עבודה באלמנטור ממשק המשתמש מאוד פשוט ואפשר להכניס רכיבים גרפיים שנעשו בתוכנת הפוטושופ אילוסטרייטור כדי לשפר את נושא האסתטיות והמראה הכללי של האתר.

אסתטיקה והרגשה חיובית באתר אינטרנט.

מעצבים גרפיים במסלול לימודים עיצוב גרפי למתחילים לומדים את כל הקשר הישיר בין גולשים ולקוחות שנקראים גם קהל המטרה בשפה המקצועית חשובים למותג עצמו ולכן כל נושא האסתטיקה מקבל חשיבות מאוד גדולה בעולם עיצוב אתרים. אי אפשר ללמוד חווית משתמש או בניית אתר אם הסטודנט לא מבין כיצד לעצב תהליך של יסודות המיתוג או לסירוגין איך להכין מודעה שיווקית משכנעת כי הלקוחות של היום רוצים שהכל יהיה בבית אחד כלומר שגם המעצב הגרפי יהיה מעצב גרפי וגם מעצב אתר אינטרנט או אפליקציה ולכן adobe הכניסה את אקסדי לאחרונה כדי לאפשר למעצבים גרפיים לשלוט בכל התקשורת הויזואלית שאותה עולם המכירות והשיווק באינטרנט צריך.

עיצוב אפליקציות בתוכנת אקסדי XD.

חברת אדובי בשנים האחרונות הכניסה את תוכנת אקס די לשימוש גרפיקאים וכתוצאה מכך יצרה שיתוף פעולה עם חברות היי-טק רבות. המטרה בסופו של דבר של חברת אדובי לתת ללקוח את כל הפתרונות הדיגיטליים במקום אחד ולכן הכנת פלטפורמות דיגיטליות לשיווק עסקים ומתן מענה לפרסום דרך מנוע החיפוש אלו הדברים החשובים ביותר עבור כל מותג.

עיצובUI UX ניווט בין דפים עם כל סגנונות הויזואל הנלמדים בעיצוב גרפי

תוכנת אקס די עובדת בצורה מצוינת עם תוכנות פוטושופ אילוסטרייטור ואפשר להכניס לתוכנה תוך ניווט בין דפים את כל סגנונות הויזואל שאנחנו רוצים להראות באפליקציה החל משימוש בצבעים שיהיו אסתטיים עבור המשתמש כדי ליצור עקביות ומעבר בין כל הדפים בתוך האפליקציה. ככל שהמידע באפליקציה עיצובית יהיה בעל ערך עבור המשתמש אין ספק שהמעצב ישיג את המטרה לתיק העבודות.

XD תוכנה וקטורית לחלוטין

תוכנת אקס די נחשבת לתוכנה פופולארית ותוכנה וקטורית לחלוטין כי כל הקבצים המעוצבים בה עם משקלים מאוד נמוכים מה שיעזור בסופו של דבר לחוויית המשתמש בUI. לאחר סיום עבודה בעיצוב של תוכנת אקס די, מעצב דיגיטל מוציא קודים תכנותיים כדי לתת למפתח תוכנה או מהנדס מחשבים לבצע את כל ההתאמה מול גוגל וחברת אפל. אפליקציות ניתנות להורדה אך ורק דרך חנויות אונליין וכתוצאה מכך המעצב הגרפי צריך לחשוב על המותג כדי שהצרכים העיקריים של כל אפליקציה בUI באמת יתאימו לקבוצת המשתמשים.

תכנון ויזואלי

תכנון ויזואלי לכתוב הרב בכל אפליקציה הם חלק בלתי נפרד מכל תהליך בעת חווית הגלישה. על המעצב הגרפי להשתמש בכל החוקים שהוא למד במסלול מעצבים גרפיים הראשון כדי ליצור את כל המניפולציה השיווקית בשימוש טיפוגרפיות נכונות.

תוכן טוב ברמת קריאה

ככל שהתוכן טוב יהיה ברמת קריאה בתוך עיצוב מובייל נכון אין ספק שהאפליקציות יגיעו למקום מאוד מאוד גבוהים. גולשים היום חכמים מאוד והם יכולים לשפוט תוך שניות בודדות אם האפליקציה נראית בצורה מקצועית או לסירוגין אם האתר נוח לפעולה. אין ספק שכל גולש כבר ביקר באינספור אתרי אינטרנט והוא יכול לשפוט בשניות מול מקורות השוואה קודמים אם באמת זה מקום שנוח לו להיות בו.

הניגודיות

הניגודיות במסכי הטלפונים מקבל מקום מאוד חשוב בתהליך בניית UI UX כי הגולשים באמת צריכים להתנהג בצורה הנכונה באפליקציה כי המותג מכוון לכך. ולכן המעצב הגרפי צריך ליצור סימולציות רבות עד לקבלת הUI הנכון. כל שיתוף פעולה עם מהנדס מחשבים ומפתח תוכנה מול המותג הם אלה שגורמים בסופו של דבר לגרום לאפליקציה להיות מעוצבת נכון.

אפליקציה צריכה להיות אינטראקטיבית

אפליקציה צריכה להיות אינטראקטיבית בכל המסכים תוך שימוש בויזואלים וצבעוניות שישפיעו על ההחלטות כל גולש. במערכת ההפעלה אקסדי ניתן לראות שיש אינספור דפים שונים שמכילים כל אפליקציה וכדי לקבל את האינדיקציה בזרימת האפליקציה איך היא הולכת להיות לפני שהיא הולכת להתפרסם בדיגיטל. באמצעות חברת אדובי אפשר להוציא קישור לאחר סיום העבודה ולראות את האפליקציה לפני שהיא נשלחת למהנדס מחשבים ומפתח תוכנה שזמנם יקר מאוד מה שחוסך זמן רב כדי לקבל ביקורת בונה מלקוחות או לסירוגין מצוות האנשים שעובדים איתך בצוות הפיתוח. אין ספק שאדובי דאגה לכל הדברים הקטנים בנוחות העבודה ביצירת האפליקציה מה שגרם לפופולריות מאוד גדולה לתוכנת האקס די.

איך לומדים אונליין דרך האינטרנט?

בתקופת הקורונה כל ההתייחסות לעבודה דרך הבית נעשתה מאוד פופולארית. רבים החליפו את המשרד הפיזי במשרד אינטרנטיים בסביבה ביתית וכתוצאה מכך העולם בתקופת הקורונה המשיך לתפקד. אנו מלמדים דרך האינטרנט כבר מעל 15 שנה מה שמאפשר לאנשים לשמור על שגרת חיים רגילה של עבודה ובית.

איך לומדים אונליין דרך האינטרנט?

לימודים אונליין דרך האינטרנט מאפשרים למורה לראות את המסך של הסטודנט דרך מערכת הפעלה זום או כל תוכנה אחרת שמאפשרת לחבר בין מסכים. המטרה הראשונית של כל שיעור פרטי אונליין זה לתת לסטודנט את כל הכלים כדי לקבל את החומר הרב הנחוץ כדי להיות מעצב גרפי מקצועי.

לימוד פרטני ואישי UI UX אונליין

בלימוד פרטני ואישי אתה הוא המרכז מה שגורם לחומר להגיע בצורה יותר מקצועית. במהלך השיעור המורה מסביר מהלכים שונים איך לשמור על פיתוח בכל תכנון אפליקציה או בניית אתר, לאחר ההסבר של המורה הסטודנט צריך לתרגל את החומר כדי להראות שבאמת הוא שולט בכל מה שנלמד.

תכנון אפליקציה או בניית אתר אינטרנט

כל תכנון אפליקציה או בניית אתר אינטרנט מקבל הסטודנט עזרה מהמורה ואם יש נושא בשיעור שהוא לא ברור המורה יחזור שוב על כל הנושאים עד שהכל יוסבר כמו שצריך. בסיום כל שיעור מתקבלים שיעורי בית ועבודות כדי להרכיב את כל המהלכים הנכונים בבניית אפליקציות ואתרי האינטרנט שצריכים כמובן תמיכה מעבר לשעות הלימוד כדי לעזור לסטודנט להתמודד עם תיק עבודות.

למה תיק עבודות כל כך חשוב היום בעולם העיצוב הגרפי?

תיק עבודות המטרה הראשונית שלו זה אך ורק להראות מה אתם באמת מבינים איך הצד הויזואל עובד. בתיק העבודות צריכים לכלול אינספור אפליקציות ואתרי האינטרנט שעשיתם כדי לראות שאתם באמת מבינים כיצד לטפל במערכות מורכבות.

האם מדובר במעצב דיגיטל מקצועי או לא?

כל מי שצופה בתיק העבודות בוגר מסלול תקשורת חזותית יכול לראות תוך שניות בודדות אם מדובר במעצב דיגיטל מקצועי או לא ולכן היום לקוחות וחברות היי-טק ובמקביל משרדי פרסום דיגיטליים לא מתרשמים מתעודות או תואר ראשון מה שחשוב היום זה אך ורק תיק עבודות מקצועי שמראה את כל היכולות העיצוביות שאתה מעיד שאתה יודע ואם אתה באמת מבין את השפה העיצובית. הוכחה שלמדת במקום מסודר לא זה שיאפשר לך להתקבל לעבודה.

כיצד בית הספר יכול לעזור לך למצוא את הלקוחות הראשונים שלך?

לבית הספר יש קבוצה מעל 12 שנה בפייסבוק שמאפשרת לך למצוא את הלקוחות הראשונים שלך. כבר בתקופת הלימודים תוכל להתחבר ל 19 וחצי אלף חברות הייטק ומשרדי הפרסום שמחפשים אותך המעצב הדיגיטל המתחיל ליצור קשרים עסקיים עם יזמים שרוצים לפתח סטארט אפ או עסקים שצריכים אותך המעצב דיגיטל להמשיך לשמור על תהליך השיווק. אין ספק שכתוצאה מהתחברות לקבוצה זו תוכל למצוא את הלקוחות הראשונים שלך במידה ואתה בוחר לעבוד בתחום זה אונליין מהבית בצורה פרטנית או לסירוגין להיות מוזמן לראיונות עבודה.

כמה מרוויחים מעצבים דיגיטל בעולם ההייטק ומשרדי הפרסום?

כתוצאה מהביקוש הגדול היום מעצב חוויית משתמש ליצירת קשר ויזואלי דרך מנוע החיפוש למותגים אין ספק שהשכר גבוה מאוד כי עולם הדפסה עדיין לוקח מעצבים גרפיים באופן שוטף לעבודה. אם בעבר רוב העבודות היו אך ורק להכין אריזות או שלטים בעולם ההדפסה היום עולם הדיגיטל לוקח בלי סוף מעצבים גרפיים מה שמשאיר את שוק ההדפסה ללא כוח אדם וכתוצאה מכך השכר הוא מאוד גבוה.

שכר בתחום ההייטק

שכר בתחום ההייטק בשיתוף מהנדס מחשבים או מפתח תוכנה יכול להגיע לשכר של 18 אלף שח נטו משכורת התחלתית ללא ניסיון. במידה והם בוחרים לעבוד בעולם הדיגיטל פרסום עסקים ובניית אתרים אין ספק שהשכר יכול להגיע ל 16 אלף שח. בעולם הדפוס השכר הוא 12 אלף שח נטו ולכן זו הסיבה שמרבית הבוגרים בוחרים לעבוד בעולם ההייטק או לסירוגין לפתוח עסקים פרטיים.

לסיכום חווית המשתמש ועיצוב אתרי אינטרנט הוא תחום שימשיך להיות מבוקש.

תחום חווית המשתמש ועיצוב אתרי אינטרנט הוא תחום שימשיך להיות מבוקש גם בשנים הבאות כי הדור הצעיר היום מקבל את כל המידע שלו אך ורק דרך הפלטפורמות גוגל והרשתות החברתיות שמעבירות מידע מידי יום. התקשורת בין אישית נעשתה חשובה ומהירה מאוד במיוחד שתקופת הקורונה טרפה את הקלפים מחדש מה שגרם לטכנולוגיה להקדים את עצמה במספר שנים רבות.

חווית המשתמש UI UX זה התחום החם הבא

אם אתה מחפש מקצוע שיאפשר לך להשתלב בתעשייה עם רווח כלכלי אין ספק שתחום חווית המשתמש UI UX זה התחום החם הבא. אנו ממליצים לך לצפות בכל השיעורים שהכנו במיוחד בעמוד זה כדי לתת לך אינדיקציה מדהימה אם אתה מתאים לתחום עיצוב ממשקי משתמש או לא. תוכלו לשוחח עוד היום עם יועצי הלימודים איך גם אתם יכולים ללמוד את התחום המבוקש ביותר מהבית. עד אז אנחנו מאחלים לכם צפייה נעימה.