איך לפתוח עסק מאפס?

איך לפתוח עסק מאפס?

כמעט אין מי שלא חלפה בראשו לפחות פעם אחת בחיים המחשבה על לפתוח עסק. יש את היזמים בינינו ויש את אלו שרוצים חיים מעניינים, פעילים יותר, וכמובן נוחים יותר כשיש הצלחה ופרנסה טובה, אבל אם נאמר את האמת, פתיחת עסק היא לא עניין פשוט וכן, היא גם דבר מסוכן. אם נבחן את מצב העסקים שנפתחו בישראל בשנים האחרונות נגלה שהמצב לא מוסיף חשק לפתוח עסק, מכיוון שרובם נסגרו לאחר שנה מיום פתיחתם, חלק המשיכו עוד כמה שנים והחזיקו את הראש מעל למים ורק כמה בודדים הפכו להצלחה גדולה. 

זה בהחלט משהו שעובר בראשם של לא מעט אנשים שחושבים על האופציה של לפתוח עסק. החשש שהם ייפלו, שהם ייכנסו לחובות כבדים, שהם לא יפרנסו את עצמם ומשפחתם בצורה מכובדת ובעיקר, שהם יהיו כישלון. אבל יש גם לא מעט אנשים, שיש להם את הפחד הזה אבל הם בכל זאת אוזרים אומץ ועושים משהו. חשוב לציין שאלו שמתמידים, שלא מוותרים גם בתקופות קשות, שמתייעצים ועושים את הדברים בצורה נכונה, רואים בסופו של דבר הצלחה במה שהם עושים. אז מי אתם מבין שני הסוגים האלו? אתם חולמים להיות עצמאיים אבל האם אתם מאלו שלא מפחדים וקופצים למים או שאתם מאלו שרק חולמים אבל לא מעזים לעשות עם זה שום דבר?

להיות עצמאיים

קל לפתוח עסק ב 2019 – בעידן המודרני יש פתרון

מה שבעיקר מפחיד אנשים בכל מה שקשור לפתיחת עסק, מעבר לעבודה הרבה, לכאב הראש ולדאגות הרבות, הוא זה שהם יצטרכו להשקיע כסף שיכול להיות שהם יאבדו אותו. יש כאלו שהבעיה מתחילה עוד לפני כן, הם לא יודעים מאיפה הם יצליחו לגייס כסף, לא יודעים  איך הם יממנו את העסק שלהם ובעיקר את תחילת דרכו. פעם, זה באמת היה חסם בשביל להיות עצמאי. פעם, מי שלא היה לו הון התחלתי או שהוא לא ידע איך לגייס כסף לא היה נשאר שכיר לשנים ארוכות. אבל היום בעידן המודרני בו אפשר להיות בעל עסק וכל מה שצריך בשבילו הוא לפטופ ופלאפון, כל אחד יכול לפתוח עסק מאפס.

עולם התעסוקה הוא כפר גלובאלי קטן במיוחד בעיצוב וגרפיקה לאתרי אינטרנט 

למה הכוונה "כל מה שצריך בשביל עסק היום הוא לפטופ ופלאפון"? הכוונה היא לאלפי העסקים שהעבודה בהם היא דרך האינטרנט. אלו יכולים להיות שירותים שונים כמו בניית אתרים, כתיבת תוכן, עיצוב גרפי ועוד רבים אחרים. הם לא דורשים השקעה כספית אלא מקסימום של כמה אלפי שקלים בודדים לרכישת מחשב אם אין, וזהו, אפשר לצאת לדרך. אי אפשר להפסיד בעסקים הללו ואם כן אז סכומי כסף מזעריים. יש אופציות רבות ואחת מהן היא עיצוב גרפי אם כן, אופציה מעולה שכדאי לדעת עליה הן בגלל העניין הרב שבה והן בגלל אפשרויות העבודה הרבות שהיא מציעה.

גרפיקה לאתרי אינטרנט 

קצת על עיצוב גרפי

עיצוב גרפי הוא יצירת אלמנטים ויזואליים גרפיים על ידי תוכנות ייעודיות. עיצוב גרפי צריך היום בכל מקום – בחברות בניית אתרים, בחברות אינטרנט, במשרדי פרסום, בהוצאות לאור, בבתי דפוס, במערכות עיתונים ובכל חברה שמכבדת את עצמה, חברה שמפיקה גרפיקה ממוחשבת באופן קבוע כגון חומרים גרפיים שונים עבור פרסומים עם תמונות בפוטושופ לדוגמה, עבור הלקוחות שלה או לכל צורך אחר. יש חברות ועסקים כאלו שמעסיקים אצלם מעצבים גרפיים כשכירים אך באותה המידה הם יכולים להשתמש בשירותי מיקור חוץ שאלו המעצבים הגרפיים העצמאיים. פה בדיוק אתם נכנסים, בעלי העסק שיכולים לספק את שירותי העיצוב הללו. אתם יכולים לשבת בכל מקום בעולם ולספק את השירות הזה וברמה הגבוהה ביותר.

חברה שמפיקה גרפיקה ממוחשבת

להגשים את החלום ולעבוד מהבית דרך האינטרנט…

בעבר הרחוק, היו לא מעט אנשים שהיו יוצאים מהבית לעבודה וחוזרים אחרי שבוע ולפעמים יותר מזה. עם השנים הצטמצמו המרחקים והתחבורה הפכה לנוחה הרבה יותר, ואנשים היום יוצאים בבוקר וחוזרים בערב הביתה. כמובן שגם היום זה קיים אבל היום יש גם סוג חדש של עובדים, אלו שעובדים מהבית. פתיחת עסק בעיצוב גרפי מאפשרת אף היא לעבוד מהבית. אפשר לנהל את הלו"ז כמו שרוצים וצריכים, אפשר להיות עם הילדים בשעות שהם בבית, אפשר לעשות סידורים ואפשר לעבוד למעשה בכל שעה משעות היממה (כשלא צריך לדבר עם הלקוחות אלא רק לעבוד) אין ספק שזה משנה את עולם העבודה מהקצה אל הקצה.

עיצוב גרפי וגרפיקה ממוחשבת
עיצוב גרפי וגרפיקה ממוחשבת

לא צריך להוציא כסף על משרד

אחד היתרונות המשמעותיים ביותר בעבודה מסוג זה, היא שלא צריך להוציא כסף על משרד. זה אומר שאפשר לעבוד בעבודה הזו כעבודה נוספת או כעבודה עיקרית, ולא צריך להתחייב להוצאות גדולות. אחת מהבעיות בפתיחת עסק היא ההשקעה הראשונית, ההתחייבות להוצאה עוד לפני שיש הכנסה, מה שלא קורה בעבודה כעצמאי בעיצוב גרפי. כל חדר בבית יכול להפוך למשרד וכל שולחן יכול להיות שולחן עבודה. זה הופך את הכול לפשוט יותר וקל יותר והאמת, אין שום סיבה שלא תפתחו עסק מסוג כזה. מה אתם צריכים לעשות? אתם צריכים ללמוד את התחום, צריכים למוד את המקצוע ואת התוכנות הרלוונטיות. אבל הנה חדשות טובות, גם בשביל זה אתם לא צריכים לצאת מהבית, אתם יכולים ללמוד בקורס אום ליין אחד על אחד, לקבל הכשרה מצוינת ולפתוח את העסק שתמיד חלמתם עליו.

לוגו עיצוב בגרפיקה ממוחשבת

מהם לימודי און ליין אחד על אחד בעיצוב גרפי?

ברוכים הבאים למכללת סולו, המכללה ללימודי גרפיקה ועיצוב און ליין אחד על אחד. במכללת סולו השיעורים הם שיעורים פרטיים עם מורה מנוסה ועם הדרכה צמודה, אבל לא בשיטה המוכרת, השיטה בה אתם מגיעים אל המורה הביתה או הוא אליכם אלא האינטרנט מחבר בין שניכם. יש תוכנה ייעודית שבאמצעותה לומדים, תוכנה שמאפשרת לכל אחד לראות את המחשב של השני, לתפעל אותו וכמובן לראות ולשמוע את המורה. זה בדיוק כמו שיעור פרטי באילוסטרייטור פיזי או בכל תוכנה גרפית אחרת רק בלי הצורך לצאת מהבית.

יתרונות השיטה – לימודים במכללת סולו עיצוב גרפי וגרפיקה ממוחשבת

הנה כמה יתרונות לשיטת הלימוד הזו על פני לימוד עם קבוצה במכללה או על פני לימוד פיזי עם מורה פרטי. היתרון הראשון הוא בכך שאפשר לשלב את הלימודים עם כל דבר אחר בחיים. אם אתם עובדים כשכירים, תוכלו ללמוד לאחר שעות העבודה ולא תצטרכו לפספס זמן עבודה. אתם לא צריכים להתארגן בשביל לצאת מהבית ואפשר לעשות את זה עם טישרט וכוס קפה ביד. אתם גם לא צריכים לארגן את הבית לקראת בואו של המורה הפרטי, כי הוא מגיע אליכם דרך המחשב. 

לימודים במכללת סולו עיצוב גרפי וגרפיקה ממוחשבת

זו שיטת לימוד שמתאימה ללא מעט אנשים, שיטת לימוד שמתאימה למי שלימוד עם קבוצה לא מתאים לו מכיוון שהוא צריך את הזמן שלו ובלימוד אחד על אחד לא מתקדמים עד שהכול ברור. לימודי און ליין אחד על אחד עם מורה פרטי הם שיטה שמוכיחה את עצמה כבר כמה שנים והבוגרים של המכללה הם ההוכחה לכך.

במכללת סולו מלמדים המורים הטובים ביותר, מורים שעובדים בתחום כבר שנים ויש להם ניסיון פרקטי וניסיון הדרכתי. במהלך הלימודים התלמיד מכין תיק עבודות על מנת שיוכל להציג אותו ללקוחות פוטנציאליים מיד לאחר סיום הלימודים, הוא מקבל תעודה וכמובן, סיוע בהשמה בעבודה.