איך אני מכין פלייר באפליקציות גרפיקה ממוחשבת תוכנה לעיצוב גרפי לפייסבוק

איך אני מכין פלייר באפליקציות גרפיקה ממוחשבת? תוכנה לעיצוב גרפי לפייסבוק

בשנת 2008 הגיח אלינו הפייסבוק, רשת חברתית עולמית שהיא ללא ספק פצצה בעולמות של שיווק עסקים. הפייסבוק הביא לכך שכל עסק שנמצא ברשת החברתית הזו, יכול לחשוף את שירותיו ומוצריו לקהלי יעד רחבים בארץ ובעולם. אפשר לומר שרוב העסקים כיום נמצאים בפייסבוק והתחרות מאוד גדולה. עיצוב של פוסטים בפייסבוק הוא דבר מחייב כי מדובר באלמנט שמושך אליו לקוחות פוטנציאליים. איך מעצבים פוסטים לפייסבוק? ומהם התוכנות המוצעות כיום? בכתה הבאה נעשה סקירה על מגוון תוכנות עיצוב אפשרויות.

  • פוטושופ

הפוטושופ היא תוכנה מקצועית לעיבוד תמונה של חברת אדובי. התוכנה נמצאת בשימוש נרחב אצל מעצבים גרפיים וצלמים. התכנה מאוד מפורסמת ביחס לתוכנות מקצועיות אחרות ואנשים שאינם בתחום גם משתמשים בה. בתוכנה זו כלים רבים שמטרתם היא יצירת מניפולציות מגוונות על תמונות. מכיוון שתמונות מעבירות מסרים, שינויים מהותיים על בסיס התמונה יכולים לשנות את כל הכוונה שלה. כדי לעבוד על הפוטושופ יש לדעת את בסיס העבודה בה. יש כיום המון מדריכים שיכולים לתת לכם בסיס פשוט לשימוש בתוכנה, אך מי שמעוניין לבצע עיצובים גרפיים על תמונות באופן מקצועי, חייב ללמוד אותה באופן מקצועי. כמו כן, התוכנה אינה חינמית ויש לה עלות חודשית.

איך הפוטושופ קשורה לפוסטים לפייסבוק?

אחד הדברים המושכים ביותר בפוסטים לפייסבוק הן תמונות. אנשים אוהבים לראות תמונות ונמשכים לצבעים שלהן ולמסר שהן מעבירות. לרוב אנו לא הולכים ומצלמים את המסר שאנו רוצים להעביר, אך בעזרת הפוטושופ יש באפשרותנו לבצע שינויים מהותיים בתמונות שצילמנו או תמונות שרכשנו מאתרי תמונות. הפוטושופ מאפשרת לקחת כל תמונה ולהוסיף לה פריטים, להסיר פריטים, להדגיש חלקים או לחבר בין תמונות. מדובר על מגוון רחב מאוד של פקודות שבאמצעותן ניתן ליצור מניפולציות מהותיות.

איפה מוצאים תמונות שניתן לעבוד איתם בפוטושופ?

לפוטושופ ניתן להכניס כל תמונה שנמצאת בפורמטים שהתוכנה מאפשרת. לרוב אין בעיה עם סוגי הקבצים השונים. כיום יש המון אתרים שמאפשרים לכם להוריד תמונות חינמיות או בתשלום. תוכלו להקיש בתוך האתרים מילות חיפוש ולמצוא את התמונות שיתאימו עבורכם. חשוב לשים לב שאתם לא משתמשים בתמונות מגוגל, שכן אתם מסתכנים בתביעה של זכויות יוצרים.

  • אילוסטרייטור

האילוסטרייטור היא תוכנה מקצועית לעיצוב גרפי. התוכנה שייכת לחברת אדובי והיא מאפשרת לכם לצייר אלמנטים גרפיים. התוכנה נמצאת בשימוש של מעצבים גרפיים בעיקר. מדובר על תוכנה מאוד מרכזית עבור מעצבים ובאמצעותה יוצרים לוגואים ומגוון גרפיקות, בניהם גם פוסטים.

איך מעצבים פוסטים לפייסבוק בעזרת אלמנטור?

באלמנטור יש לכם את האפשרות לבחור גודל של גרפיקה, לסדר בתוכה את כל האלמנטים העיצוביים כולל תמונה שביצעתם לה עיבוד בתוכנת הפוטושופ והלוגו שעיצבתם קודם. היתרון הגדול של האילוסטרייטור זו האפשרות לעצב את הפוסט בגרפיקה גדולה, לראות את כל הפרטים הקטנים בגדול ולסדר את הגרפיקה בצורה טובה ולאחר מכן להקטין אותה לגודל של פוסט מבלי שהאיכות שלה תיפגע. כמו כן, האילוסטרייטור מאפשר לשמור את הגרפיקה כתמונה ולהעלות אותה לפייסבוק.

  • אלמנטור

האלמנטור הוא למעשה תוסף לתוכנת בנייה ועיצוב האתרים וורדפרס. תוסף זה מעצב עמודים ומאפשר ליצור גרפיקה לפוסטים לפייסבוק. האלמנטור מאוד נוח לשימוש והוא כלי חינמי ברובו. באלמנטור יש לכם אפשרות להקים פוסטים באמצעות תבניות עיצוב מוכנות וזה חוסך לכם מלא עבודה. מעצבים גרפיים לומדים את התוכנה בשלבים מתקדמים ואצלנו במכללת סולו הם לומדים אותה כחלק ממסלול תקשורת חזותית שבו לומדים עיצוב אתרים בוורדפרס, שימוש באלמנטור, עיצוב אפליקציות וגם את שתי התוכנות שהזכרנו קודם.

להשתמש בכל התוכנות יחד לעיצוב מושלם

בתחום השיווק, השאיפה שלנו היא להגיע לגרפיקה הטובה ביותר עבור הפוסט. גרפיקה טובה מחייבת שימוש במספר תוכנות יחד. מומלץ לדעת לפחות שתי תוכנות מרכזיות כדי לעצב פוסט באופן מקצועי. השילובים הטובים הם פוטושופ ואילוסטרייטור או פוטושופ ואלמנטור. אצלנו במכללת סולו ניתן ללמוד את כל התוכנות בקורסים נפרדים או קורסים המלמדים מספר תוכנות יחד. הקורסים הנפרדים, לרוב מיועדים למי שלא מעוניין לעסוק בעיצוב גרפי, אלא רוצה לדעת את העבודה על התוכנות לצרכים אישיים, בניהם שיווק ברשתות החברתיות.

מה לומדים בקורס פוטושופ?

קורס פוטושופ במכללת סולו הוא קורס שלומדים במשך שלושה חודשים. כחלק מהקורס תשימו דגש על פורמטים של קבצי תמונות, שימוש בפקודות השונות שבתוכנה ויצירת גרפיקות שניתן לעצב בתוכנה זו. הקורס הוא קורס שמעמיק בכל הפקודות החשובות והוא מאפשר לכם לעצב עיבוד תמונה ברמה גבוהה מאוד.

מה לומדים בקורס אילוסטרייטור?

קורס אילוסטרייטור במכללת סולו הוא קורס המאפשר לכם ללמוד איך להשתמש בתוכנה זו. הקורס מתפרש על שלושה חודשים שבהם תכירו את כלי הציור ותלמדו איך לאייר באמצעות התוכנה ואיך ליצור גרפיקות מגוונות. באמצעות תוכנה זו ניתן להגיע לגרפיקה מאוד איכותית ואם אתם משלבים גם תמונות שעיצבתם בפוטושופ, רמת הגרפיקה תהיה גבוהה בהרבה.

קורס עיצוב גרפי המשלב את תוכנות אדובי

מי שרוצה לדעת גם פוטושופ וגם אילוסטרייטור, יוכל ללמוד אצלנו במסלול עיצוב גרפי וללמוד כתוספת גם את תוכנת האינדיזיין. מי שלומד במסלול זה, עומד בדרישות ומסיים את הקורס, יקבל בסופו תעודה של מעצב גרפי ויוכל לעסוק במקצוע. זהו קורס המתפרש על 8 חודשים שבהם תלמדו גם את עקרונות העיצוב הגרפי.

מה לומדים בקורס תקשורת חזותית?

קורס תקשורת חזותית הוא קורס עיצוב גרפי למתקדמים. קורס זה מתחיל ביסודות העיצוב הגרפי ולמידה של שלושת התוכנות של חברת אדובי. לאחר מכן, ילמדו הסטודנטים את תוכנת הוורדפרס, ילמדו לעצב אתרים באמצעות אלמנטור ולעצב אפליקציות בתוכנת XD.

האם להשקיע בללמוד את הקורסים השונים או להיעזר במעצב גרפי?

זוהי ללא ספק שאלה של זמן וכישורים. יש אנשים שמאוד אוהבים את התחום של עיצוב גרפי, יש להם את הכישורים יש להם גם את הזמן לבצע זאת. אנשים אלו עושים את השיווק של העסק שלהם והקורסים יכולים מאוד לתרום להם כדי שיבצעו עיצוב מקצועי ומושך תשומת לב. חשוב להבין שמאחורי כל גרפיקה יש מסרים שהיא מעבירה, בין אם חשבתם עליהם ובין אם לא. גרפיקה שאין בה חשיבה מקצועית ועיצובית, היא גרפיקה שמעבירה מסר של חובבנות וזה המסר שהלקוח הפוטנציאלי יקבל. אם אנחנו רוצים להעביר באמת מסרים ערכיים, עלינו לחשוב על כל פרט ופרט בגרפיקה שנעצב עבור הפוסט.

מה עושה מי שאין לו זמן וכישורים כדי לעצב פוסטים בעצמו?

מי שאין לו זמן וכישורים לעצב לעצמו פוסטים, נעזר במעצבים גרפיים שזה בדיוק מה שהם עושים. תפקידם להכיר את העסק שלכם, להבין מה חשוב לכם לפרסם ולשווק ולעצב גרפיקה המותאמת למסרים שאתם רוצים להעביר. מעצבים גרפיים עושים תהליך חשיבתי עמוק לפני שהם מתחילים לעצב, גם אם מדובר רק בפוסט עבור הפייסבוק.

על מה שמים דגש בעיצוב של פוסט?

יש מספר דגשים שעליהם ישים דגש המעצב הגרפי:

  1. תכנון הפוסט – המעצב הגרפי יתכנן את הגרפיקה בעזרת שרטוט ויראה אילו אלמנטים יהיו בה. השרטוט הוא מקור ההכוונה בעת העיצוב והוא חלק בלתי נפרד מהחשיבה העיצובית. תכנון הפוסט כולל את המחקר שמבצע המעצב אל מול בעל העסק.
  2. בחירת צבעים – לצבעים יש המון משמעות. הצבעים מעבירים מסרים. צבע אדום יעביר מסר אחר מצבע כחול או שחור. בחירת הצבעים תתבצע לאחר שהמעצב הגרפי יבין את מהות העסק ומהות הפוסט. אם אתם מעוניינים ליצור פוסט שמעביר יוקרה, יכול להיות שתבחרו לשלב אלמנטים בצבע שחור או זהב. אפשר לראות זאת מאוד יפה כאשר אנו מעצבים סתם פוסט עבור יום הולדת, לרוב, הבחירה תהיה ברקע וורוד או כתום שמעבירים מסר של שמחה. לא סביר שנבחר בצבע אדום או שחור עבור פוסט כזה. בחירת צבע זו תורה בפני עצמה ומעצבים גרפיים לומדים זאת בקורסים השונים.
  3. תמונה – האם להכניס תמונה? האם לא להכניס תמונה? איזו תמונה להכניס? האם מספיקה התמונה כמו שהיא או שיש להכניס מניפולציות בעזרת הפוטושופ? כל אלו שאלות שהמעצב הגרפי נתקל בהן, נותן מענה ומיישם כאשר הוא מעצב גרפיקה. לא סתם אומרים שתמונה שווה אלף מילים, כי היא פשוט מעבירה מסרים. המעצב הגרפי יכול להכניס כל תמונה לפוטושופ ולעשות מניפולציות כאלו שישנו את המסר של התמונה. לדוגמא, אם אנו רוצים להעביר שמחה בתמונה, אך הרקע של השמיים בדיוק היה קודר ודווקא מעביר מסר של עצבות, אנו נרצה לשנות זאת בעזרת הפוטושופ. התוכנה מאפשרת לבצע שינויים גדולים, קטנים ומהותיים בתמונות.
  4. בחירת פונטים ותוכן – לתוכן בפוסט יש המון משמעות. ודאי שחשוב שנשים לב שמה שאנו כותבים הוא מושך, אך זה לא מספיק. כדי שאדם יקרא את מה שכתוב, על הגרפיקה למשוך אותו. העין נמשכת לכתב שהוא נוח לקריאה, כתב שמתכתב עם האופי של הגרפיקה. זוהי תורה שלמה ויש כיום מגוון מאוד רחב של פונטים שניתן לבחור בהתאם לצבע שבחרתם ובהתאם למסר שאתם רוצים להעביר.
  5. עימוד – מהו עימוד? רובנו מכירים את המושג מהעולם של הדפוס, הדפסת עיתונים והדפסה של ספרים. עימוד יש בכל גרפיקה שבה יש שימוש בכתב. העימוד תפקידו לייצר פרופורציה נכונה של הכתב בתוך הגרפיקה. בעימוד מקפידים על שוליים, רווחים, גודל ועיצוב בתוך המרחב. המטרה לייצר גרפיקה נוחה לקריאה. ככל שהעימוד יהיה מדויק, כך ללקוחות פוטנציאליים יהיה את הרצון לקרוא את הפוסט.

 ללמוד עיצוב גרפי במכללת סולו

אם החלטתם שאתם רוצים ללמוד את התחום במכללת סולו, זה הזמן לקבל טעימה מדרך הלימודים הייחודית שלנו. אצלנו לומדים שיעור פרטי, אחד על אחד אונליין מהבית. צורת למידה זו מאפשרת לכם ללמוד את התחום צעד צעד, בקצב שלכם, בצורה מקצועית, יישומית שמאפשרת לכם לעצב כל גרפיקה וגם פוסטים לפייסבוק. מכיוון שאנו מלמדים אונליין מהבית, אתם למעשה יכולים לא צריכים לשנות את אורח החיים שלכם או לעצור את העסק. אתם למעשה יכולים לשלב את הלימודים כחלק מחיי היום יום.

לקבל השראה מהאתר של מכללת סולו

אם אתם לא ממש בטוחים ברצון שלכם ללמוד את התחום, אנו מזמינים אתכם ליהנות מכל מה שיש לאתר שלנו להציע. באתר אנחנו מפרסמים כל הזמן מגוון רחב של סרטוני עיצוב גרפי. תוכלו לקבל השראה מסרטונים אלו ולהתחיל לעצב לפי הדוגמאות שבסרטונים. הסרטונים הם ברמה מקצועית, חלק הם שיעורים מוקלטים והם מאפשרים לכם לקבל מושג על התחום ועל הלמידה אצלנו במכללה.

אנו מזמינים אתכם להיכנס לאתר, לשוטט ואף להתייעץ עם יועצי הלימודים שלנו על הקורסים השונים. המגוון אצלנו רחב מאוד ומותאם גם למי שרוצה להיות מעצב וגם מי שרוצה ללמוד כתחביב.