גרפיקה דרושים – למצוא עבודה בקלות

//גרפיקה דרושים – למצוא עבודה בקלות

גרפיקה דרושים – אתרים ודרכים למצוא עבודה במהירות בתחום גם לחסרי ניסיון

קצת על גרפיקה – מידע חשוב כדי להתחיל לעבוד בתחום, נדבר על השכר בתחום וכמובן נספק לכם אתרים ומקורות מידע כדי להתחיל להיות חלק מקהילה שמבוקשת מאוד בתעשייה בישראל ובעולם.

המושג גרפיקה הוא מושג גדול הכולל בתוכו מספר רחב של תחומים בעיצוב. עיצוב עיתונים, עיצוב פרסומות, כרזות, ספרים, עריכת תמונות, יצירת לוגואים ועוד. זהו תחום שנכלל תחת ענף האומנות ונקרא אומנות שימושית. כיום בעידן הטכנולוגי והמעבר לעבודה במחשבים, התפתח תת תחום בענף זה הנקרא גרפיקה ממוחשבת. הגרפיקה הממוחשבת יצרה מהפכה בתחום. אם בעבר הגרפיקה הייתה מבוססת על ציור ודרשה בעלי מקצוע אשר יודעים לצייר, כיום בעידן הטכנולוגי הגרפיקאי לא חייב להיות צייר. כל עבודת הגרפיקה בעצם נעשית על גבי המחשב כך שכל אדם בעל חוש עיצובי וגרפי יכול ללמוד את התחום. בנוסף עבודת הגרפיקה הפכה למדויקת יותר ומאפשרת להציג הדמיות מגוונות בדו מימד ותלת מימד. 

מיהו המעצב הגרפי ובאילו תחומים הוא יכול לעבוד

כמו שתחום הגרפיקה הוא שם כולל לתחומים בעיצוב, כך גם המעצב הגרפי הוא מקצוע הכולל בתוכו המון תת תחומים בהם יכול המעצב הגרפי לעבוד. לרוב גרפיקאי מתחיל יוכל להשתלב בעיצוב של עבודות דפוס, מולטימדיה, יצירת לוגו ועיצוב אתרי אינטרנט, אך קיימים עוד תחומים בהם יוכל להשתלב.

בעיצוב הגרפי מספר תחומים שניתן להשתלב בהם בתעשייה, חלק מהתחומים נחשבים קידום בתחום לאחר שצברת ניסיון בעבודה כמעצב גרפי מתחיל.

מעצב גרפי בתחום האינטרקטיב- תחום העוסק במקצועות האינטרנטיים. מעצבים בתחום הזה עוסקים בחווית המשתמש UX , בעיצוב הממשק של תוכנות ואתרים שיהיו נוחים וידידותיים ללקוחות שמשתמשים בהם. ביצירת עיצוב דפי האתרים כך שיתאימו לעסק שאליו הם שייכים ויהיו בזרימה עם התוכן העיצובי, התמונות והמראה הכללי של האתר. 

מעצב גרפי בתחום האיור- אם פעם עברה בכם המחשבה מי יוצר את האיורים בספרי הילדים, בפרסומות ובלוחות השנה. אז בעצם מי שאחראי על כך הוא המעצב הגרפי אשר עוסק באיור

מעצבים גרפיים בתחום הקריאטיב- בתחום זה יש שני בעלי תפקידים האחד הוא ארט דירקטור שעוסק בניהול הפיקוח בשלבי הפיתוח. הארט דירקטור מקבל את ההחלטות באיזה צבע, צורה ואלמנטים להשתמש. התפקיד השני הוא קריאטיב דירקטור שתפקידו הוא ניהול צוות הקריאטיב הכולל ארט דירקטור, מעצבים גרפיים, צלמים ועוד. 

מעצב גרפי העוסק בפיתוח תוכן ויזואלי- מעצבים בתחום זה אחראים על גרפיקה ועריכת גרפיקה בתוכנות עריכה ממוחשבות. מעצבים אלו עובדים רבות בעריכת צילום ומתווספים בדרך כלל לצוות הכולל את כל התפקידים שכבר הזכרנו.

מעצב גרפי העוסק בפיתוח מותג- המעצב הגרפי בתחום זה בונה את הפנים של העסק בעזרת פיתוח המותג. הוא שותף בתהליך השיווק של העסק. הוא עושה זאת באמצעות יצירת לוגו, כרטיסי ביקור, אריזות ועיצוב המותג על המוצרים ובפרסומות. הוא מתחשב בצבעים ובצורות הוויזואליות הנכונות אשר ימתגו את העסק בסטטוס מסוים. לדוגמה עסק שרוצה לשדר יוקרה או אמינות המעצב הגרפי יבחר עבור המותג שלו את הצבעים אשר משדרים זאת. 

מעצב גרפי העוסק בפיתוח תוכן- זהו שם כולל למעצב שעוסק בתוכן האתרים, תוכן התוכנות ולעתים הוא משלב בין כמה מהתחומים שהזכרנו כאן. 

מה צריך ללמוד כדי להיות מעצב גרפי?

תואר אקדמי בתחום הוא אינו חובה על מנת לעסוק בתחום העיצוב הגרפי. תוכלו ללמוד לימודי תעודת מעצב גרפי אשר מכשיר אתכם לעסוק בתחום. כחלק מהלימודים תלמדו תוכנות עיצוב כמו פוטושופ, אילוסטרייטור ואידיזיין. תלמדו תחומים מרתקים כמו תורת הצבעים ועוד מגוון של ידע חדש ועדכני. אם בכל זאת ברצונכם להיות בעלי תואר אקדמאי, או שעדיין לא החלטתם איזה מבין תחומי העיצוב מעניינים אתכם,  תוכלו לפנות ללימודי תקשורת חזותית הכוללים בתוכם מגוון תחומים במקצועות הגרפיקה. מדובר בתכניות לימודים של ארבע שנים המכשירה אתכם לעסוק בין היתר בעיצוב גרפי. 

בשני סוגי הלימודים הדבר החשוב ביותר הוא לצאת עם תיק עבודות מגוון המשקף בצורה הטובה ביותר את עבודתכם העיצובית וסגנונכם. תיק העבודות הוא זה שיוצג כאשר תלכו לראיון עבודה או בפגישה עם לקוח במידה ואתם פרילנסרים. תיק עבודות עם עיצוב מעניין, יצירתי, מגוון ומדויק הוא שיעשה את העבודה עבורכם בעת קבלה לעבודה. 

אצלנו במכללת סולו תוכלו ללמוד לימודי תעודה בעיצוב גרפי או תקשורת חזותית לתחום ההייטק וקורסים רבים נוספים הנושקים לתחום זה ומאפשרים שילוב בעולם העבודה. 

גרפיקה דרושים

עיצוב גרפי – מקצוע מבוקש

אז לאחר שהבנו מה זה עיצוב גרפי, אילו מקצועות קיימים בעולם זה ומה צריך ללמוד כדי לעסוק בתחום. ודאי שאלתם את עצמכם האם יש לתחום ביקוש? האם כדאי לעבוד כעצמאי או כשכיר? אלו שאלות רבות שמעסיקות את הסטודנטים אשר לומדים את התחום וגם שכירים ועצמאיים שכבר עובדים בתחום. 

כיום עיצוב גרפי הוא מקצוע מאוד מבוקש. הוא מתאפיין בעבודה עם ממשקים טכנולוגיים ומאוד מתאים לעידן האינטרנטי- מחשובי. כל עסק כיום שרוצה להצליח חייב למתג את עצמו בצורה מקצועית ועל כן יהיה חייב להשתמש בכישוריו של המעצב הגרפי ביצירת מיתוג העסק והלוגו. כמו כן כל עולם בניית האתרים הוא חלק ממותג העסק ויש צורך במעצבים גרפיים שיעצבו את האתר. כל הפרסומות ועולם השיווק עובד עם מעצבים גרפיים ומושתת על הידע שלהם. מבחינת ביקוש לעבודה, נראה שעבודה בתחום לא חסרה.

דרכים למציאת מקומות עבודה בגרפיקה מדורי דרושים

הפייסבוק היא פלטפורמה נהדרת למציאת עבודות בתחום בתור פרילנסרים או מעצבים גרפיים מתחילים וגם באתר מתפרסמות מידי יום. בתחום העיצוב וגרפיקה זה לא משנה אם יש למעצבים ניסיון או לא, תיק עבודות יספיק כדי להתחיל ולעבוד בתחום, לעתים מעצבים גרפיים ללא ניסיון מביאים רוח חדשה וסגנונות עיצוב שלא נראו עד היום. חברות ומעסיקים רוצים לראות את הנושא החשוב ביותר שזה חדשנות ויצירתיות עם הכתבת טרנדים חדשים מהעולם כולו. אם יש לכם סגנון עיצוב אישי בהחלט תוכלו להתברג לתעשייה בקלות, מומלץ כבר בתקופת הלימודים להתחיל לבצע עבודות פרטיות כדי לאסוף דוגמאות רבות לתיק הדיגיטלי. באתר במדור גרפיקאים ומעצבים דרושים למשרות שונות תוכלו לראות אין ספור הצעות בעיצוב גרפי רב תחומי עם משרות שנוגעות בכל הרבדים ולאו דווקא בתחום הפרסום ומיתוג בלבד.

עצמאי או שכיר?

האם להיות עצמאי או שכיר? או שמא גם וגם? כל התשובות בנושא זה נכונות. יש עבודה רבה גם כעצמאים וגם כשכירים. כמובן יש יתרונות וחסרונות בכל בחירה. לדוגמה, עצמאיים בדרך כלל יכולים להרוויח יותר אך זה תלוי בכמות לקוחות, בניהול זמנם באופן עצמאי וביכולת לעבוד מהבית ויספקו מחירון עיצוב שדרכו יעבדו ויתמחרו עבודות שונות בצורת פרילנס. שכירים בתחום ירוויחו קצת פחות ובדרך כלל יעבדו עבור חברות אבל ייהנו מתנאים סוציאליים של שכירים. ויש מעצבים שייהנו משתי העולמות ויחליטו לשלב ולעבוד בחצי משרה כשכירים ובחצי השני כעצמאיים. הכל תלוי באופי שלכם, בתכנון העתיד המקצועי שלכם ובהתאמה לחיים שאתם מנהלים. 

אז על אילו היקפי שכר אנו מדברים? אם אתם שכירים תוכלו להתחיל בסכומים של 11,000- 10,000 ש”ח תלוי חברה ומיקום בארץ ומשתנה בין תחומי העיצוב השונים. עם הזמן תוכלו להתקדם, למקסם את השכר ולהרוויח יותר. אם אתם עצמאיים תוכלו להרוויח יותר משכיר בדרך כלל. עובדה זו תלויה בכמות הלקוחות שיהיו לכם ובמיתוג שלכם כעסק עצמאי, אך אם תעשו עבודה טובה ותמצבו את עצמכם כמעצבים גרפיים נחשבים וטובים עשויה להיות לכם הרבה עבודה בתחום ותוכלו למקסם את השכר שלכם.

כמו בכל מקצוע, ניתן לאתר מודעות דרושים באתרי הדרושים השונים, קבוצות דרושים בפייסבוק וגם בקבוצת הפייסבוק של מכללת סולו שבה אנו מפרסמים מידי פעם גם משרות בתחום. ברגע שהגעתם לראיון עבודה או לפגישה עם לקוח דאגו שיהיה לכם תיק עבודות דיגיטלי ממוקד המראה את הסגנון העיצובי שלכם ושיהיה בו מגוון של עבודות מסוגים שונים, מספר דוגמאות ללוגו, לבאנר, לכרטיסי ביקור ועוד עבודות בתחום. 

לסיכום, מדובר בתחום מרתק למי שיש חוש עיצובי והעבודה עם עולמות המחשב ועולמות השיווק מעניינים אותו. יש לו ביקוש בשוק העבודה ואפשרויות להתקדם ולצבור המון ידע חדש. וזה עולם תוכן ענק ומגוון שמתפתח וגדל עם העידן הטכנולוגי וניתן ללמוד אותו במספר אפשרויות אם זה לתעודה ואם לתואר אקדמי. 

מעניין אותך תחום הייטק ועיצוב אפליקציות?  מספר דוגמאות…

2019-09-24T19:19:19+03:00