תעודת הנדסאי עיצוב מדיה או תואר בתקשורת חזותית?

//תעודת הנדסאי עיצוב מדיה או תואר בתקשורת חזותית?

מה כדאי ללמוד היום תעודת הנדסאי עיצוב מדיה או תואר בתקשורת חזותית?

המדיה, היא נמצא סביבנו כל הזמן. פעם זו הייתה רק הטלוויזיה בה היינו צופים, אבל היום זו בעיקר רשת האינטרנט בה אנו גולשים ומבלים שעות רבות ביום יום שלנו. המדיה הוויזואלית היא תקשורת חזותית ואת כל העיצובים והתכנים שאנחנו נחשפים אליהם, מישהו מעצב. איך הוא עושה את זה? או נכון יותר לומר, איך מאות ואלפי המעצבים הגרפיים עושים את זה? באמצעות התוכנות הרלוונטיות, תוכנות שמאפשרות לשנות המציאות המדומה. 

אפשר כמובן ללמוד את זה, אפשר ללמוד כמה שנים לתואר בתקשורת חזותית, להשקיע לא מעט ולהגיע לרגע המיוחל… קבלת התואר. העניין הוא שאין הבדל בתחום הזה בין מי שלומד לתואר ובין מי שלומד לתעודה.

תעודת הנדסאי עיצוב מדיה

לא חייבים תואר בעיצוב גרפי או תקשורת חזותית

פעם, בשביל כל תחום אליו היינו רוצים להיכנס כמעט, היינו צריכים להוציא תואר. היינו צריכים להשקיע 4 שנים לא פשוטות, היינו צריכים להיות בסמינריונים, להגיש עבודות, לעשות מבחנים ומה לא… גם היום כמובן אפשר ללמוד לתואר לא מעט תחומים, אבל מי שרוצה לעבוד לא באמת חייב אותם. למה? כי היום אפשר להסתפק גם בתעודה, אפשר ללמוד מקצוע כלשהוא כמה חודשים, לסיים נושאים שונים ולקבל תעודה. אבל כשמדובר על המקצועות הגרפיים, כשמדובר על עיצוב גרפי גם את זה לא חייבים. כן, אפשר להיות מעצבים גרפיים בלי תעודה. איך זה קורה?

לא חייבים תעודה מקצועית כדי להצליח בשוק העבודה

מה? גם תעודה לא חייבים בשביל לעסוק בעיצוב גרפי? זה לא חלק מהלימודים? אז מסתבר שכן, תעודת מעצב גרפי מקבלים אם לומדים את התוכנות הרלוונטיות ומגישים את התוכנות הדרושות. אבל האמת היא שממש לא חייבים תעודה בשביל לעסוק בתחום, מה שכן צריך זה הכנה של תיק עבודות כובש ומקצועי, תיק עבודות אותו ניתן יהיה להציג ללקוחות או למעסיקים. מה שמעניין היום אנשים זו התוצאה הסופית. הם רוצים לראות מה המעצב או המעצבת יודעים לעשות, ותיק עבודות מרשים מכסה על כל תעודה או תואר שלא קיימים. מה זה אומר מבחינתכם? שאתם צריכים להיות עם תשוקה לדעת. עם רצון ללמוד כמו שצריך ולהכיר את התוכנות ולדעת להפיק מהן את המירב.

איפה אפשר לעבוד לאחר שלומדים עיצוב ותקשורת?

עיצוב גרפי, בין אם לומדים אותו לתעודה או לתואר ובין אם לומדים את התוכנות ומכירים אותן, דורש הכנה של תיק עבודות אותו צריך להציג על מנת להתקבל לעבודה. ואיפה אפשר לעבוד כמעצבים גרפיים? אפשר לעבוד בחברות בניית אתרים שכל הזמן מחפשות עוד ועוד מעצבים גרפיים, אפשר לעבוד בסטודיואים לגרפיקה ועיצוב מהבית או בחוץ, אפשר לעבוד עבור צלמי אירועים, לעבוד בבית דפוס, במערכת עיתונים ובכל מקום אחר בו צריך מעצבים גרפיים, וזה כמעט כל מקום.  עיצוב גרפי הוא מקצוע מבוקש מאוד היום וממש לא מעניין את המעסיקים או הלקוחות האם יש או אין תואר או תעודה. 

התוכנות הנלמדות בלימודי תקשורת חזותית

הנה חלק מהתוכנות הנלמדות בעיצוב גרפי:

  • פוטושופ – את פוטושופ אין סיכוי שאתם לא מכירים או שלפחות שמעתם עליה. גם אם יש לכם את האפליקציה הטובה ביותר ביקום לעיבוד תמונות, וגם אם אתם בטוחים שהתוכנה איתה אתם עובדים על המחשב היא המתקדמת ביותר, פוטושופ היא כמה רמות מעליה. פוטושופ היא התוכנה הראשונה שחברת אדובי פיתחה, תוכנה שעד היום היא המובילה בתחום. אין צלם שלא עושה בה שימוש כשהוא רוצה לעבוד על תמונות אותן הוא צילם ואין מעצב שלא מכיר אותה על בוריה, ואם תלמדו את הכלים הרבים שהיא מציעה, תוכלו לעשות לא מעט.
  • אילוסטרייטור – אילוסטרייטור היא תוכנה מדהימה, תוכנה שמאפשרת לעבוד על כל קובץ שרוצים ולהגדיל את ההדפסה לכל קובץ שהוא. זו תוכנת הבחירה של כל מעצב גרפי בארץ ובעולם, תוכנה שמאפשרת להכין כרטיסי ביקור, תלת ממד וכל אלמנט עיצובי אחר שרוצים. אילוסטרייטור דומה בממשק שלה לפוטושופ ואפשר לשלב את העבודה ביניהן ולהפיק את המירב.
  • אינדיזיין – אינדיזיין זו תוכנת עימוד, תוכנה שאחרי שלומדים אותה אפשר לעבוד בהוצאות ספרים כמו גם במערכות עיתונים. אינדיזיין היא תוכנה מדהימה שיש בה כל כך הרבה כלים ושילוב שלה יחד עם אילוסטרייטור ופוטושופ הוא שילוב מדהים, שילוב שמאפשר ליצור אלמנטים גרפיים לא פחות מדהימים.
  • תוכנות לעיצוב והכנת אפליקציות – הדור החדש שנכנס לחברות הייטק – עיצוב ואפיון מול עבודה עם מתכנתים. תכנון האפליקציה ויצירת תרשימי זרימה. העבודה מתבצעת בתוכנת XD של חברת אדובי.
  • בניית אתרים וחווית המשתמש – מעצבי גרפיקה קובעים את השפה העיצובית ואת זרימת הגלישה בהכנת אפליקציות מול מתן דגש של חווית משתמש נכונה. בלימודי תקשורת חזותית נלמדים הנושאים הנחוצים ביותר לעבודה בחברות הייטק. הדרישה שהגיעה בעשור האחרון למעצבים גרפיים לעבודה בהייטק יצר משבר חמור מאוד בענף הדפוס כי מעצבי גרפיקה מעדיפים לעבוד בשכר הרבה יותר גבוה. מעצב גרפי מתחיל בחברת הייטק ללא ניסיון יכול להגיע לשכר התחלתי של 18,000 ש”ח נכון ל2020.

התוכנות הנלמדות בלימודי תקשורת חזותית

הבונוס – עבודה מהבית 

יש לא מעט אנשים שחלום שלהם הוא לעבוד מהבית. לא להיות תלויים במקום עבודה ולא להצטרך להגיש דו”ח על כל דבר לבוס כזה או אחר. הם נשמות חופשיות והם רוצים להיות אלו שמנהלים את הזמן שלהם. אין ספק שעבודה מהבית כמו גם מכל מקום אחר זה לייפסטייל אחר. זה האפשרות לנהל את הזמן כמו שרוצים, זו האפשרות להיות עם המשפחה כמה שיותר ולא לתת לחיים לחמוק מבין האצבעות בגלל העבודה. עבודה מהבית היא משהו שכל אחד יכול לחוות, הן כשכיר והן כעצמאי. כן, היום יש חברות רבות שמעסיקות אנשים מהבית בגלל שהן עושות את החישוב שהן חוסכות כסף על נסיעות, אוכל ואחזקת משרד. 

תארו לעצמכם את עצמכם קמים בבוקר, מכינים את הילדים למוסדות החינוך, לוקחים אותם ואז חוזרים הביתה ושותים כוס קפה בנחת. אחר כך אתם מתחילים לעבוד ומחליטים על שעה בה תעצרו, תכינו אוכל לילדים שיחזרו הביתה וגם תנוחו. אחרי הפסקה אתם עובדים עוד שעתיים שלוש ואז אתם עוצרים שוב פעם ומחליטים להמשיך את העבודה בערב. אחרי שהילדים הולכים לישון אתם יושבים שוב לעבוד וככה אתם מצליחים להגיע לשעות העבודה שאתם רוצים בלי שתפגעו בהתייחסות לבית ולמשפחה.

כמובן שכל אחד יכול לסדר לעצמו את הזמן של עצמו איך שהוא רוצה. כל אחד יכול להחליט מה הכי נכון בשבילו ומה הכי טוב לו. אבל בשביל שזה יקרה, צריך קודם כל ללמוד עיצוב גרפי, ואת זה כדאי לעשות און ליין אחד על אחד במכללת סולו.

ללמוד במכללה לעיצוב ותקשורת חזותית הטובה ביותר!

אם אתם רוצים להיות מעצבים גרפיים ולהיות אלו שמנהלים את הזמן שלהם בעצמם, אתם חייבים להכיר את מכללת סולו, המכללה ללימודי גרפיקה אחד על אחד עם מורה פרטי. מכללת סולו היא מכללה ששמה לעצמה למטרה להיות המובילה בתחומה, מכללה שמלמדת בשיטה חדשנית אחד על אחד עם מורה פרטי, אבל באמצעותה רשת.

איך השיטה עובדת? פשוט מאוד. מורידים תוכנה ייעודית, תוכנה שמקשרת בין מחשבו של המורה לבין מחשבו של הסטודנט. כל אחד יושב בבית שלו מול המחשב וככה לומדים. לא צריך לצאת מהבית לשום מקום, לא צריך להפסיד שעות עבודה ואפשר לציוד מכל מקום. היום בעידן בו אנחנו עושים הכל באמצעות הרשת אין סיבה שלא נלמד דרך קורסים אונליין ללימודי תעודה עם מורים פרטיים, אין שום סיבה שלא נלמד באמצעותה וניקח את הנוחות בכל הכוח שהטכנולוגיה מציעה לנו. 

דמיינו את עצמכם מסיימים יום עבודה ומגיעים הביתה, לאחר מכן אתם נחים ומאוחר יותר אתם יושבים ומתחילים ללמוד. זה יכול להיות כמובן גם בסוף השבוע, בבוקר או בכל זמן אחר שמתאים גם לכם וגם למורה. 

מכללת סולו מציעה לכם את המורים הטובים ביותר בישראל. במהלך הלימודים תכינו תיק עבודות מרשים שאותו תראו ללקוחות ולמעסיקים שלכם מאוחר יותר. 

רוצים לדעת יותר? צרו איתנו קשר! 

2019-09-20T09:49:39+03:00