גודל עיצוב אפליקציה

//גודל עיצוב אפליקציה

גודל עיצוב אפליקציה

האפליקציות נכנסו לחיינו כבר לפני למעלה מ-10 שנים. היום הן נראות לנו טבעיות לגמרי והן חלק בלתי נפרד מהחיים הדיגיטליים שלנו, אבל פעם הן לא היו קיימות והאינטרנט היה כמעט רק בשימוש במחשבים. אפליקציות או בשמן העברי, יישומונים, הן אתרים שמיועדים למובייל, למכשירים ניידים כמו טאבלטים, אייפדים וכמובן הסמארטפונים השונים. הרוב המוחלט של האפליקציות מיועדות למערכת ההפעלה אנדרואיד או IOS של אפל, והעיצוב של האפליקציה הוא מרכיב מכריע להצלחה שלה. אם אתם חושבים לעצב אפליקציות, הנה כמה דברים שאתם צריכים לדעת על גודל עיצוב אפליקציה, בהתחשב כמובן בעובדה שיש מכשירים עם מסכים בגדלים שונים כמו גם רזולוציות שונות שמשפיעות על העיצוב.

עיצוב בפוטושופ ואילוסטרייטור

לפוטושופ ולאילוסטרייטור ומה הן בכלל עוד נגיע, אבל לפני שנדבר על  תוכנות  גרפיקה ממוחשבת הללו, על היתרונות של כל אחת ולמה אי אפשר לעצב בלעדיהן כדאי שנבין איך בכלל מתחילים לעבוד איתן בשביל לעצב אפליקציות. אז בשביל לעצב אפליקציות צריך לפתוח מסמך חדש בפוטושופ או באילוסטרייטור, אבל במידות וגדלים אחרים ממה שאנחנו רגילים לעצב הן לדפוס והן לאינטרנט (עיצוב אתרים, פרסומות וכדומה) יש מושג אחד שכדאי להכיר והוא ה-DP, שאלו יחידות מידה (Density pixel) שמאפשרות למתכנתים להתאים את הגרפיקה למסכים השונים. כן, המסכים השונים הם אתגר משמעותי מכיוון שאם כל המכשירים הניידים היו בעלי אותו גודל מסך, כל מה שהיה צריך הוא לפתוח את המסמך בגודל הזה ולעבוד.

עם ה-DP המתכנתים יכולים לקודד את העיצוב ולהתאים את הגרפיקה לכל מסך ומסך בלי שיהיה עיוות או בלי שיהיה פיקסול. המעצב מצידו מעצב בהתאם לרזולוציה המתאימה והמתכנת מקודד את העיצוב ביחידות המידה DP. מה שמשחק תפקיד פה היא גם הרזולוציה מכיוון שפיקסל רגיל שווה ל-DP אחד אך כשהרזולוציה גבוהה יותר, יש יחס שונה בין פיקסל ל-DP שצריך להכיר.

גודל עיצוב אפליקציה

גודל עיצוב אפליקציה

תוכנת פוטושופ

אז הזכרנו על קצה המזלג את פוטושופ ואילוסטרייטור והן אכן שתי תוכנות איתן עובדים כשרוצים לעצב אפליקציות, אז הנה צלילה קלה לתוכנות הללו, מה הן בכלל ומה כל תוכנה שונה מרעותה. פוטושופ היא תוכנה לעיבוד תמונות, תוכנה שיודעת לקחת כל תמונה ועם כלים שונים לשנות אותה לגמרי. אפשר לעבוד על כל תמונה, לתקן אותה ולשנות אותה, לבצע בה מניפולציות שונות ולהפוך אותה ליצירת אומנות של ממש. פוטושופ היא תוכנה שעולה בכמה רמות על כל התוכנות והאפליקציות שיש היום לעיצוב תמונה, ולא לחינם היא הבחירה של כל מעצב או צלם שרוצה לעשות שינויים עם התמונות שלו. אם אתם רוצים ללמוד עיצוב גרפי, פוטושופ היא עוד תוכנה שאתם חייבים ללמוד ואולי התוכנה החשובה ביותר שבלעדיה אי אפשר לעבוד על תמונות בצורה מקצועית, אי אפשר לבצע דברים ברמה גבוהה.

תוכנת אילוסטרייטור

אילוסטרייטור היא תוכנת אחות של פוטושופ, תוכנה שיודעת גם היא לעשות מניפולציות שונות בתמונות אך ניתן באמצעותה לעצב כל דבר. היא מתאימה לעיצוב תלת מימד, לוגואים, או כל דבר אחר. זו תוכנה שיש לה ייחודיות אחת משמעותית על פני פוטושופ (כמובן חוץ מכלים רבים שיש בה ובפוטושופ אין בכל מה שקשור לעיצוב) והייחודיות שלה היא בכך שזו תוכנה שעובדת על וקטורים. מה זה אומר? זה אומר שאם ניקח קובץ שעבדנו עליו עם פוטושופ שעובדת על פיקסלים ונרצה להדפיס את הקובץ הזה בגדול, נקבל טשטוש משמעותי עד כדי חוסר יכולת לראות מה יש בתמונה. אם אתם רואים איזה שהוא שלט חוצות ענק, זהו שלט חוצות שעוצב באמצעות אילוסטרייטור. הוא לא נמרח מכיוון שהוא לא עם פיקסלים.

פוטושופ

פוטושופ

כמה ביקוש יש בכלל למעצבי אפליקציות?

יכול להיות שאתם נמצאים עכשיו בדיוק רגע אחרי הצבא ומתלבטים מה ללכת ללמוד ויכול להיות שאתם בצומת דרכים בחיים שכבר יש לכם עבודה ועיסוק קבוע אבל אתם מחפשים משהו אחר, משהו מעניין וכמובן מכניס. יש אין ספור אפשרויות שעומדות בפניכם בעיקר בעידן המודרני בו חלק גדול מהעבודות מתבצע רק באמצעות מחשב וחיבור לאינטרנט, ואפשרות מעניינת במיוחד בשבילכם צריכה להיות עיצוב אפליקציות. למה כדאי לכם לדעת לעצב אפליקציות? הנה שתי אפשרויות מצוינות להתפרנס מהתחום:

  • חברה לפיתוח אפליקציות – האפליקציות לא הולכות להיעלם מהחיים שלנו בזמן הקרוב וכמו שזה נראה, הן תישארנה איתנו עוד שנים רבות. יש אין ספור חברות שמפתחות אפליקציות והן צריכות בין השאר גם מעצבים, מכיוון שבלי מראה וממשק יפים ומזמינים, האפליקציה לא תצליח. צריך אומנם לצבור מעט ניסיון אך הוא מגיע מהר מאוד, ומי שמשקיע מצליח ובגדול. אם אתם חושבים לעבוד כמעצבי אפליקציות, אתם יכולים לעשות את זה כעובדים שכירים בחברה ויש חברות שמעסיקות גם עובדים מהבית, ויכולים לעשות את זה כעצמאיים מה שאומר לתת שירות לחברות שרוצות לפתח את האפליקציות, להיות אלו שמעצבים עבורן אותן ולעבוד בכיף מהבית או מכל מקום אחר אל מול חשבונית.
  • לפתח אפליקציה – בטוח גם לכם יש את החלום לעשות איזה שהוא אקזיט גדול, ליצור משהו דיגיטלי ואז למכור אותו ולחיות ממנו עד 120. יש כמובן כמה אפליקציות כאלו שמפרנסות מצוין את בעליהן, בין אם הם מכרו אותן או שלא, ואם תלמדו לעצב את האפליקציה תרוויחו שני דברים. גם תהיה לכם הרבה יותר מעורבות במוצר שאתם מייצרים וגם, תוכלו לחסוך לא מעט כסף על מעצב מה שיכול להיות הוצאה משמעותית בפרויקט שלכם.

אין ספק שללמוד עיצוב אפליקציות כמו גם עיצוב גרפי בכלל זה נכס. אבל איפה אפשר ללמוד את זה? מהי הדרך הנוחה והנכונה ביותר לעשות את זה? התשובה היא כמובן – לימודי און ליין אחד על אחד עם מורה פרטי במכללת סולו כמובן.

מה-זה-UX-עיצוב אפליקציות UI-חווית-המשתמש

מה-זה-UX-עיצוב אפליקציות UI-חווית-המשתמש

מהם לימודי און ליין אחד על אחד במכללת סולו?

מכללת סולו היא מכללה שפיתחה שיטה מצוינת ללימוד מקצועות הגרפיקה, שיטה שהופכת את הלימוד לאפקטיבי יותר כמו גם לאיכותי יותר ולנוח יותר. הלימוד הוא לימוד באמצעות המחשב, אבל לא מעוד סרטון ביוטיוב או מחומר כתוב אלא ממורה פרטי אמיתי שפשוט לא יושב לצד התלמיד פיזית אלא יושב מולו במחשב. איך זה קורה? עם תוכנה ייחודית שמכללת סולו עובדת איתה, תוכנה שמחברת בין שני המחשבים. זו תוכנה שמאפשרת לכל אחד לראות את המסך של השני, לראות את הפנים של השני, לשמוע אותו ואף להשתלט לו על המחשב.

יש לשיטת הלימוד און ליין אחד על אחד כמה יתרונות. הראשון, לכל תלמיד יש את הקצב שלו ואם הוא בכיתה הוא עלול לאבד את עצמו. בשיעור פרטי און ליין זה לא קורה ואם התלמיד מתקשה להבין משהו, לא מתקדמים עד שלא הכול ברור. הלימודים עצמם נוחים מאוד ולא צריכים להגיע על חשבון עבודה או כל דבר אחר, לא צריך לצאת מהבית ולא צריך לנסוע בדרכים, פשוט מדליקים את המחשב ומתחילים ללמוד. במכללת סולו התלמידים מכינים תיק עבודות אותו יוכלו להציג בפני מעסיקים או לקוחות פוטנציאליים ומקבלים תעודה שמעידה על מה שהם למדו. רוצים גם אתם לעצב אפליקציות? זה הזמן ליצור קשר עם מכללת סולו ולקבל את כל המידע שצריך!

דוגמאות לגדלים

 גלקסי אס-2 | galaxy s2
גלקסי נוט 3 | galaxy note 3
גלקסי נוט 3רזולוציית מסך בפיקסלים: 1080X1920

גלקסי נוט 4 | galaxy note 4
גלקסי נוט 4רזולוציית מסך בפיקסלים: 1440X2560

גלקסי טאב אס 10.5 | galaxy tab s 10.5
גלקסי טאב אס 10.5רזולוציית מסך בפיקסלים: 2560X1600
גלקסי טאב-4 10.1 | galaxy tab-4 10.1
גלקסי טאב-4 10.1רזולוציית מסך בפיקסלים: 1280X800

אייפון-אס | iphone 5S
בפיקסלים: 640X1136
אייפון 6 | iphone 6
750X1334 (תצוגת HD)
640X1136
אייפון 6 פלוס | iphone 6 plus 1242X2208 (תצוגת HD)

2019-06-20T16:56:23+03:00