המדריך להקמת אתר וורדפרס בקלות למתחילים

//המדריך להקמת אתר וורדפרס בקלות למתחילים

איך לפתוח אתר בוורדפרס בקלי קלות המדריך להקמת אתר למתחילים לשנת 2020

אם הגעתם לקרוא את המדריך הזה, ככל הנראה אתם מעוניינים להקים בעצמכם אתר אינטרנט על גבי מערכת הוורדפרס. אז לפני שנתחיל, כמה מילים על מערכת הוורדפרס. וורדפרס היא מערכת ניהול תוכן, באמצעותה ניתן ליצור אתרי אינטרנט, בלוגים ואפליקציות. מדובר על תוכנה בעלת קוד פתוח ולכן היא מאפשרת לשנות את קוד התכנות שלה ולהתאים את התוכנה לצרכי המשתמש. בתוך התוכנה תוכלו למצוא שלל תבניות ותוספים אשר יעזרו לכם לבנות את האתר.

כמה הכנות מקדימות לקראת אתר חדש בוורדפרס

אחסון – בכל אתר אינטרנט קיים תוכן על גבי קבצי נתונים. את קבצי נתונים אלו יש לאחסן בשרת. ניתן להיעזר בחברות אחסון אשר מציעות חבילות אחסון חודשיות או שנתיות על פי מספר האתרים שאתם מעוניינים להקים, סוג האתר וכמות התוכן שיהיה בו. יש חברות ישראליות וחברות בינלאומיות. ההבדל העיקרי בניהן הוא במיקום השרת. בחברות הישראליות השרתים נמצאים בארץ. ההצטרפות לחברות האחסון היא בדרך כלל פשוטה. בוחרים בחבילה הרצויה, משלימים פרטים אישיים ועוברים לעמדת התשלום. 

רכישת דומיין – דומיין הוא בעצם הכתובת של האתר. אתר ישראלי לעסק שאינו ממשלתי או ציבורי יקבל את הסיומת co.il. ניתן לרכוש את הדומיין בנפרד אך לרוב, חברות האחסון יציעו דומיין בעלות מוזלת או בחינם דרכם. אם רכשתם את הדומיין דרך חברת האחסון לא תצטרכו לקשר בין הדומיין לשרת. אך אם בחרתם לרכוש דומיין בנפרד, הדרך לעשות זאת היא כך: 

  1. במנוע החיפוש ברשת רשמו רכישת דומיין. תוכלו לראות שיש מגוון של חברות אשר מציעות רכישת דומיין. את הדומיין ניתן לרכוש מחברות שונות ברשת אשר הוסמכו על ידי ה- ICANN (הגוף העולמי שאחראי לרישום דומיינים) למכור דומיינים. 
  2. כעת עליכם לשים לב שאתם בוחרים דומיין בעל שם קליט וקל לרישום אשר משקף את אופי העסק ומקדם את המותג שלכם. כדאי גם לעשות חיפוש מהיר ברשת על חברות ועסקים שהשם שלהם דומה לשם שלכם על מנת לראות שאין אתם לוקחים דומיין בעל שם זהה או דומה לעסק אחר. 
  3. רישום פרטים ותשלום
  4. קישור בין שרת האחסון לכתובת ה-IP  של הדומיין- על מנת לעשות זאת, לרוב נקבל מייל עם פרטי ההתחברות מחברת האחסון שבחרנו. במייל זה יהיה כתוב לנו פרטי השרת. ניכנס לאתר של החברה ממנה קנינו את הדומיין ונחפש היכן מגדירים את ה- DNS (סוג השרת שיאחסן את ה-IP של הדומיין שלכם). 

התקנת מערכת וורדפרס 

את התוכנה ניתן להתקין בדרך כלל מתוך האתר של חברת האחסון. כמו כן, ניתן להתקינה גם באתר: WordPress.org , האתר הרשמי לגרסה החינמית. יש לשים לב, האתר הזה הוא האתר לתוכנה בקוד פתוח. זו התוכנה שאנו מעוניינים להשתמש בה. ניתן לבנות אתר גם מתוך WordPress.com, אך זוהי התוכנה בגרסת הקוד הסגור אשר מוגבלת מבחינת התבניות שבה והתוספים וכמו כן בתוכנה הזו הדומיין לא שייך לנו ולכן לא נוכל לבחור את השם שאנו מעוניינים עבור האתר שלנו. כאשר נתקין את תוכנת  וורדפרס נתבקש גם כאן להקליד פרטים שלנו, ליצור שם משתמש וסיסמא ללוח הבקרה שישמש אותנו בעיצוב האתר והכנסת התוכן. כחלק מההתקנה וורדפרס יציעו לנו תוספים שכדאי להתקין. אחד מהם הוא האלמנטור שמומלץ לקרוא על התוסף המצוין הזה בנפרד.

UI – UX חווית משתמש לגולשים קצת מחשבה על האתר שנבנה

מערכת הוורדפרס מכילה אינספור תוספים ותבניות שונות ומגוונות. כל תוסף אחראי על דברים אחרים. לכן שלב מקדים שכדאי שנעשה לפני שנתחיל בבניית האתר הוא מחשבה ומיקוד על הדברים שנרצה בתוך האתר עם דגש על חווית המשתמש לגולשים ותשומת לב גבוהה ביותר לנושאים אלו, ללא חווית משתמש טובה האתר לא יצליח למטרה שהוא הוקם. לדוגמא נרצה עמוד שער שבתוכו תמונות מתחלפות ובאנר עם המבצע החודשי, עמוד אודות, המספר על העסק ועלינו, עמוד המספר על השירותים שלנו, עמוד לחנות וירטואלית, קטגוריית מאמרים וכו’. המיקוד יעזור לנו להבין אילו תוספים כדאי לנו להוסיף מתוך המגוון העצום שיש בוורדפרס ובאיזו תבנית כדאי לנו לבחור. בדרך זו, נוכל ליצור את האתר בקלות ועם פחות בלבול. כמו כן, אם יש לכם כבר תוכן שכתבתם מראש זה רק יכול לעזור לכם ולזרז את תהליך בניית האתר. 

טיפים בבניית אתרים למתחילים…

  • עדכון שפת התוכנה- כאשר ניכנס לתוכנה, אנו נראה לוח בקרה ראשי. אם לוח הבקרה באנגלית ואנו מעוניינים שיהיה בעברית נוכל להיכנס בלוח הבקרה ל-   Settings, לאחר מכן General ונבחר בלשונית השפות בעברית. 
  • בחירת תבנית- נלך ללוח הבקרה, נבחר בלשונית עיצוב ולאחר מכן בלשונית תבנית. זוכרים שהגדרנו בשלב המקדים מה נדרש לנו עבור האתר? כעת יהיה לנו יותר קל להתאים את התבנית הנכונה שתכלול את רוב הפונקציות שאנו מעוניינים בהם מבחינת מיקום התוכן ועיצובו. להגדרת התבנית נלך לאייקון “תבנית חדשה” ונוכל לראות מתחת סרגל עם רובריקות בו נוכל לבחור תבניות פופולריות. אם יש לכם שם של תבנית מסוימת ששמעתם עליה או שאתם מכירים תוכלו להקליד את שמה בשורת החיפוש. התבנית תופיע לנו על המסך ואנו נבחר בלחצן ההתקנה ולאחר מכן הפעלה. לאחר שלחצתם על לחצן ההפעלה, עיצוב האתר ישתנה לתבנית שהוספתם.
  • תצוגת האתר- תמיד נוכל ללחוץ על האייקון של הבית ולאחר מכן על הרובריקה “אל האתר” שם נוכל לראות את האתר שלנו באופן הוויזואלי שלו.

הקמת אתר למתחילים לשנת 2020

אלמנטור ועדכון תוספים באתרי אינטרנט

  • שימוש באלמנטור– אם התקנתם את האלמנטור תוכלו להוסיף לאתר שלכם בלוקים עבור תוכן, תמונות, בלוק צור קשר ועוד. אם לא התקנתם את האלמנטור תוכלו להשתמש בעיצוב התבנית כמו שהיא ולבנות את דפי האתר בעצמכם באמצעות לוח הבקרה. אנו ממליצים כן להשתמש באלמנטור אשר יהפוך את המשימה לפשוטה יותר.  כאשר נרצה לשנות את העיצוב באמצעות האלמנטור נוכל ללחוץ על הלחצן “עיצוב באמצעות אלמנטור” הלחצן הזה נמצא בסרגל עליון בעמוד הבית של האתר. לאחר שנלחץ עליו יפתח לנו לוח הבקרה של אלמנטור דרכו נוכל להכניס וויג’דטים שונים ומגוונים.                                                                                                                              
  • עדכון תוספים- בלוח הבקרה יש רובריקה שנקראת תוספים. כאשר תלחצו עליה תגיעו לעמוד שדומה לעמוד בחירת התבנית. יש שלל תוספים שניתן לבחור. על מנת להתמקד כדאי להקיש את שם התבנית שלכם בשורת החיפוש ואז יעלו עבורכם תוספים ספציפיים לתבנית שבחרתם. התקנת התוסף היא פשוטה. בדומה להתקנת התבנית גם כאן נלחץ על התקנה ולאחר מכן על הפעלה. לחלק מהתבניות יש תוספים שמאפשרים בחירת עיצוב מוכן עבור האתר. 
  • הכנסת תוכן ושינוי העיצוב- לאחר שהתקנו את אלמנטור ותוספים נוספים שחשובים לנו, נוכל להתחיל בהכנסת התוכן ושינוי התבנית המקורית. נוכל לשנות את הכתב, את המשפטים באנגלית נוכל להפוך לעברית וליצור משפטים חדשים משלנו. נוכל לשנות את התמונות והצבעים אשר יתאימו לעסק שלנו.
לבנות אתר בוורדפרס 

בניית אתר וורדפרס מותאם לניידים – דגש על חווית משתמש

לבנות אתר בוורדפרס מותאם לניידים בהתאמה לחווית משתמש UI – UX

אז כמו שראיתם לבנות אתר בוורדפרס זו לא משימה מסובכת, התוכנה מאוד ידידותית. הדבר היחידי שעלול לבלבל אותנו זה בעצם שלל האפשרויות, תבניות, תוספים ועיצובים שקיימים בתוכנה. אנו מציעים שתתחילו בהתנסות ובניית האתר הראשון שלכם ועם הזמן והניסיון תכירו יותר ויותר פונקציות אשר יהפכו את האתרים שלכם ליפים, יצירתיים ומקצועיים. כמו כן, תמיד ניתן לקחת קורס בנושא בניית אתרים בוורדפרס. אצלנו במכללת סולו קיים קורס כזה שבו תוכלו להעשיר את הידע שלכם ולהפוך את התחום גם למקצוע מאוד מבוקש. 

אולי יעניין אותך מה זה עיצוב גרפי?

2019-09-23T12:14:45+03:00