מסלול לעיצוב גרפי ממוחשב ועיצוב אתרים

מסלול לעיצוב גרפי ממוחשב ועיצוב אתרים

יש מקצועות שהשילוב בניהם הוא שילוב מדויק שנותן מענה רחב ללקוחות, כך ניתן לומר על עיצוב גרפי ועיצוב אתרים. בעלי עסקים זקוקים גם לאתר אינטרנט שאליו יגיעו לקוחות ובו יהיה כל המידע הרלוונטי ולאחר מכן זקוקים למיתוג רחב ושיווק של העסק. כל נושא העיצוב הגרפי נכנס בשני התחומים יחד. מעצבים גרפיים שרוצים להתקדם ולתת מענה רחב, יזדקקו לשני המקצועות האלו. בכתבה הבאה אנו נדבר על מסלול לימודים שכולל גם עיצוב גרפי ממוחשב וגם עיצוב אתרים בתקופת לימודים אחת.

למה עסקים זקוקים לאדם אחד שיעשה הכל?

כשאנו מדברים בשפת העיצוב, אנו מדברים בשפה אחת אחידה שמעבירה מסרים לקהלי היעד. אם אנחנו דואגים לבניית אתר אינטרנט אצל מעצב אחד עם חשיבה עיצובית מסוימת ועושים מיתוג אצל מעצב אחר, אנו למעשה יוצרים חוסר אחידות שיוצרים אצל הלקוח מסרים מוטעים. לכן, מעצב גרפי שנותן מענה אחד רחב ללקוח הכולל בניית אתר ומיתוג, אנו למעשה עוזרים לו לעשות תהליך נכון של בניית עסק ושיווק שלו. כמו כן, עסקים מחפשים לשלם לבן אדם אחד ולא להמון ספקים.

האם במסלול לימוד של עיצוב גרפי לא לומדים כבר גם בניית אתרים?

התשובה לכך היא בהחלט לא. מסלול עיצוב גרפי הוא מסלול בסיסי המלמד אתכם את התוכנות הגרפיות והאפשרות לעבוד בעיצוב גרפי במשרדי פרסום, בתי דפוס ובמיתוג כעצמאיים. אם אתם מעוניינים ללמוד גם עיצוב אתרים, עליכם ללמוד מסלול מורחב יותר הכולל גם את התחום הזה. רוב המכללות לא מלמדות את שני התחומים יחד ואף דורשות ניסיון בשוק העבודה כמעצבים גרפיים. אז אתם בטח רוצים לדעת איפה אפשר ללמוד את התחום באופן רציף. על כך נדבר בפסקה הבאה.

איפה לומדים עיצוב גרפי ממוחשב ועיצוב אתרים במסלול אחד?

אחת המכללות שמלמדת את תחום העיצוב הגרפי יחד עם בניית אתרים במסלול אחד נרחב היא לא אחרת מאשר מכללת סולו. למכללה ניסיון של חמש עשרה שנים בהכשרת מעצבים גרפיים ועיצוב אתרים והיא מכשירה אותם לעבודה בשוק העבודה ולהייטק. המכללה מלמדת בצורה מאוד ייחודית, היא מלמדת את התחום באונליין.

אז איך לומדים עיצוב גרפי ממוחשב ועיצוב אתרים באונליין?

נתחיל מזה שכל התחום של עיצוב גרפי ועיצוב אתרים הוא תחום סופר ממוחשב ולכן החיבור שלו עם למידה אונליין ברשת הוא טבעי לחלוטין. בשנה האחרונה אנשים רבים למדו באונליין דרך הזום בעקבות משבר הקורונה, אך האמת היא שלמידה באונליין התבצעה כבר הרבה לפני במכללת סולו באמצעות תוכנות חיבור המאפשרות שמיעה, דיבור, שיתוף מסכים ושליטה על העכבר של האחר.

האם הלימודים באונליין הם איכותיים?

הלימודים במכללת סולו הם לימודים אחד על אחד. הוראה פרטית תמיד הייתה ותמיד תהיה צורת ההוראה הטובה והאיכותית ביותר. הכל בלמידה כזו קורה בקצב של התלמיד, דבר שמאוד חשוב בלימודי עיצוב גרפי ובניית אתרים. ההבנה של החומר חשובה וההטמעה שלה לכדי יישום חשובים אף הם על מנת לעסוק בתחום.

למה דווקא עיצוב גרפי ובניית אתרים, האם למקצוע יש ביקוש ב2021?

בעשרים שנים האחרונות האינטרנט הפך להיות המקום המרכזי עבור מעבר ידע ועבור פרסום של עסקים וארגונים. אין עסק קטן, גדול או בינוני שלא נמצאים באינטרנט. לכולם יש אתרי אינטרנט המפרסמים את המוצר שלהם ונותנים מידע לצרכנים ולקוחות. כל עסק כזה זקוק לעיצוב לוגו, עיצוב כרטיס ביקור, עיצוב גרפיקות שונות לפרסום ובנייה ועיצוב של אתר אינטרנט בדומה לחומרי הפרסום. יש היצע מטורף של עסקים שמחפשים את האיש הנכון שיבצע עבורם את כל העיצוב לעסק. זהו תחום שתמיד יש בו עבודה ללא סוף גם כשכירים וגם כעצמאיים.

מה לומדים בקורס עיצוב גרפי ובניית אתרים?

שאלת השאלות היא מה לומדים בתוך הקורס? אילו נושאים? אז כדי ללמוד בניית אתרים עליכם תחילה לדעת את שלושת תוכנות הגרפיקה של חברת אדובי הלוא הן פוטושופ, אילוסטרייטור ואינדיזיין. למידה של שלושתם מהווה היקף רחב הכולל כל מה שאתם צריכים כדי לעצב גרפיקות שונות. כמו כן, תלמדו טיפוגרפיה, עימוד, תורת הצבעים ועוד מבואות שחשובים על מנת לפתח חשיבה עיצובית נכונה. לאחר מכן, תעברו לנושא של בנייה ועיצוב אתרים. במכללת סולו מלמדים בקרוס זה את תוכנת בניית האתרים המובילה בעולם שהיא וורדפרס. תוכנה בקוד פתוח המאפשרת לכם חופש עיצובי רחב מאוד.

למה דווקא וורדפרס?

וורדפרס היא התוכנה המובילה ביותר בבניית אתרים כיום. 40 אחוזים מכלל האתרים בעולם בנויים באמצעותה ומנוע החיפוש של גוגל מאוד אוהב לקדם אתרים שנבנו בפלטפורמה זו. אנשים שמחפשים בנייה של אתרים לרוב יחפשו את המעצבים שמשתמשים בפלטפורמה זו ולכן מי שלומד עיצוב בתוכנה זו יש לו יתרון גדול בשוק העבודה. נוסף על כך, מי שקיים לו ידע בעיצוב אתרים בוורדפרס, יוכל בקלות לתרגם את היכולות העיצוביות שלו לפלטפורמות בקוד סגור כמו wix.

איפה מוצאים עבודה לאחר הקורס והאם יש עבודה בהייטק?

לאחר הקורס תוכלו למצוא עבודה כמו בכל עבודה אחרת באמצעות מודעות דרושים. את מודעות הדרושים ניתן למצוא באתרי האינטרנט וקבוצות הפיסבוק. למכללת סולו יש כיום את קבוצת הדרושים הגדולה ביותר בפיסבוק המפרסמת בכל יום עשרות מודעות דרושים בתחום. תוכלו למצוא בקבוצה זו מודעות דרושים למשרות מגוונות וגם לעיצוב גרפי ובניית אתרים בהייטק.

מה מגישים למשרה חוץ מקורות חיים?

אז כמו שרובכם מכירים, כאשר רוצים להתקבל לעבודה מגישים קורות חיים ומחכים שיקראו לכם לראיון. על סמך הריאיון תתקבלו לעבודה. בעיצוב גרפי ועיצוב אתרים זה לא כך, במקצועות אלו רוצים לראות את החשיבה העיצובית שלכם טרם הגעתם לראיון ואת זה ניתן לראות רק באמצעות תיק עבודות. כל מעצב גרפי ומעצב אתרים חייב שיהיה לו תיק עבודות איכותי על מנת לשקף את העבודה שלו ולהתקבל לעבודה טובה בתחום ולמקצועות ההייטק.

מהו תיק עבודות בעיצוב גרפי ועיצוב אתרים?

תיק עבודות בעיצוב גרפי ובניית אתרים הוא למעשה קישור אינטרנטי לעבודות מגוונות שעשיתם בתחום. בתיק העבודות כדאי לכלול מספר לוגואים, מספר סוגים של כרטיסי ביקור, גרפיקות מגוונות של עלוני פרסומת ומספר סוגים של אתרי אינטרנט מעוצבים. המטרה שלכם להראות בעזרת תיק העבודות את החשיבה העיצובית שלכם ולכן תכניסו אליו רק עבודות ברמה עיצובית גבוהה. את תיק העבודות מומלץ להתחיל לעצב כבר במהלך הלימודים. התחילו באיסוף עבודות טובות שלכם משיעורי הבית. ככל שתצברו ניסיון תוכלו לשדרג את תיק העבודות יותר ויותר ולהגיע למשהו איכותי מאוד. במכללת סולו שיעורי הבית שתקבלו כחלק מהשיעורים הם שיעורי בית ברמת תיק עבודות. תוכלו לאסוף אותם, לקבל משוב מהמורה ולייצר תיק עבודות איכותי. כמו כן, למכללת סולו קיים קורס עיצוב תיק עבודות המאפשר לכם לעצב תיק עבודות ברמה גבוהה הרבה יותר.

לסיכום, אם אתם מחפשים ללמוד קורס עיצוב גרפי הכולל גם בניית אתרים במסלול אחד ישיר, המסלול של מכללת סולו מומלץ עבורכם. המכללה מלמדת את התחום אונליין ומאפשרת לכם להגיע לרמה גבוהה מאוד ולקבלה לעבודה. צרו עמנו קשר ונשמח לתת לכם פרטים נוספים.