כיצד אוכל לקבל עבודה בעיצוב גרפי ללא ניסיון קורסי עיצוב גרפי מומלצים

קורסי עיצוב גרפי מומלצים 2022 כיצד אוכל לקבל עבודה בעיצוב גרפי ללא ניסיון?

תוכן עניינים הצג

אתם רוצים ללמוד עיצוב גרפי או שאתם כבר חלק מלימודים ומעניין אתכם לדעת איך תוכלו למצוא עבודה בתחום לאחר הלימודים ללא ניסיון. אז יש כמה דרכים נהדרות לעשות זאת ועליהם נדבר בכתבה הבאה.

מהו ניסיון בעיצוב גרפי?

לפני שנדבר על שיטות שיעזרו לכם לקבל ניסיון, תחילה נבין מהו הניסיון הדרוש בעיצוב גרפי. ניסיון בעיצוב גרפי הוא למעשה ניסיון ביצירת גרפיקות מגוונות ברמה גבוהה ומקצועית. במקצועות אחרים, ניסיון הוא למעשה ניסיון בעבודה במקומות שונים בתעשייה, בעיצוב גרפי מה שקובע הוא הניסיון המעשי בתחום הספציפי שאתם מנסים למצוא בו עבודה. בעיצוב גרפי יש המון נישות ועל המעצב הגרפי שיהיה לו ניסיון בנישות שאליהן הוא מכוון.

איך ניתן לייצר ניסיון בעיצוב גרפי בנישות השונות?

יש מספר שיטות שבעזרתן מייצרים ניסיון. כעת נמנה את מגוון השיטות.

 • שיטה מספר 1- להתקבל למשרת סטודנט במהלך הלימודים

אחת השיטות שעובדת גם במקצועות אחרים וגם במקצוע העיצוב הגרפי היא למצוא משרת סטודנט בתחום. הכוונה היא למצוא משרה התחלתית בשכר נמוך המאפשרת לכם לקבל ניסיון בתחום. משרדי פרסום, הוצאה לאור ובתי דפוס מעסיקים סטודנטים בתחום ויש כאן סוג של עסקה win win שבא כל הצדדים מרוויחים. בשיטה זו חשוב לשים לב שהניסיון שתקבלו הוא ניסיון ספציפי למקום שבו עבדתם. אם התקבלתם כסטודנטים למשרד פרסום, כנראה שתוכלו לצבור ניסיון הקשור במיתוג עסקים. אם עבדתם במשרה בבית דפוס, ככל הנראה תתמחו בכל הקשור בחוקי ההדפסה של גרפיקות.

 • שיטה מספר 2 – ליצור לכם ניסיון באמצעות פרויקטים בתיק העבודות

היתרון בעיצוב גרפי שמה שקובע הוא יכולת הביצוע של הגרפיקות השונות במקצועיות ועם המון יצירתיות. לתיק העבודות אתם יכולים לעצב מגוון רחב של דוגמאות לגרפיקה. נניח אם אתם רוצים לעסוק במיתוג עסקים, עליכם לעצב מיתוג שלם למספר עסקים קיימים. קחו כל מותג מוכר שקיים ותתחילו לעצב לו מיתוג שלם השונה מהמיתוג הקיים. צרו למותג לוגו, צרו לו כרטיס ביקור, צרו שלט חוצות, פלאייר ודף נחיתה. כאשר תרצו להגיש מועמדות, תוכלו להגיש את תיק העבודות עם מה שהכנתם וכך למעשה תציגו ניסיון קיים. חשוב מאוד שהעבודות שאתם מכינים בתיק העבודות שלכם יהיו מעולות. מומלץ לתת למעצבים מנוסים או מורים במקום שאתם לומדים, לתת לכם חוות דעת.

 • שיטה מספר 3 – להציע אתכם לעבודה בהתנדבות עבור עמותות

יש עמותות רבות שזקוקות לעבודת גרפיקה מקצועית, אך אין להם את האפשרות לשלם על כך כסף או לשלם כסף רב. תוכלו להציע בהתנדבות או בסכום סמלי את עבודת הגרפיקה שלכם ובכך לייצר ניסיון ואפילו המלצות. זו דרך שמכללות רבות מציעות בתחומים אחרים ובהחלט אפשר לשקול זאת גם עבור עיצוב גרפי.

 • שיטה מספר 4 – למצוא את הלקוח הראשון שלכם במשפחה

מכיוון שעיצוב גרפי הוא תחום שנמצא בכל מקום, בטוח שיש לכם קרוב משפחה שזקוק לעיצוב גרפי. תוכלו להציע את האפשרות לעצב את הגרפיקה עבורו. זהו ניסיון אמיתי שיאפשר לכם להראות בתיק העבודות וגם לקבל המלצה. ההמלצות הן חשובות כי הן עוברות מפה לאוזן ומייצרות תנועה של לקוחות נוספים וניסיון נוסף.

איך מקבלים ניסיון כדי להתקבל כמעצבים להייטק?

הייטק בעיצוב גרפי הוא שלב מתקדם יותר עבור מעצבים גרפיים. מעצבים גרפיים בתחום זה הולכים להרחיב את הידע שלהם לתחומים של עיצוב אתרים, עיצוב אפליקציות ועיצוב חוויית משתמש. מדובר בתחום מאוד מתפתח בתעשייה וכיום כל חברה וארגון יודעים כי אלו נושאים שהם יצטרכו בהם את עזרתו של המעצב הגרפי. צריך לזכור שמעצב גרפי שלומד את התחומים האלו, לרוב מגיע עם ניסיון כמעצב גרפי וכעת יהיה עליו להראות ידע בתחומים האלו. אז איך מקבלים ניסיון בתחום של עיצוב אתרי אינטרנט ועיצוב אפליקציות? הנה מספר דרכים מקובלות.

 • דרך מספר 1 – למצוא עסקים חדשים

האמת שברגע שאתם כבר עובדים בעיצוב גרפי, זה הרבה יותר קל. בכל יום קמים להם המון עסקים קטנים שזקוקים לעיצוב של אתר אינטרנט חדש או אפליקציה. עסקים אלו לרוב יחפשו מעצב גרפי שיודע לעצב אתר אינטרנט או אפליקציה בעלות מוזלת. פה אתם נכנסים לתמונה! רוצים לקבל ניסיון? תנו הצעת מחיר נמוכה לעסקים אלו והתחילו לעצב להם את האתר או האפליקציה הטובה ביותר שאתם יכולים לבצע. זכרו, לקוח מרוצה הוא לקוח ממליץ. אם הצלחתם במשימה ועיצבתם את האתר או האפליקציה לשביעות רצונם, צפו לזה שהם ימליצו עליכם לאחרים ותהיה לכם עבודה. מעבר לכך, האתר שעיצבתם יכול להיכנס לתיק העבודות שלכם.

 • דרך מספר 2 – לעצב את האתר שלכם

אם אין לכם עדיין אתר אינטרנט או אפליקציה, זה הזמן לעצב אחד לעצמכם. זוהי דרך מצוינת לתרגול ולהכניס דוגמא נוספת לתוך תיק העבודות שלכם. עצבו את האתר שלכם לפי כל הכללים שלמדתם וכך תצברו ניסיון. נכון זה רק אתר אחד, אך הוא ללא ספק מעיד עליכם. לקוחות פוטנציאליים שיראו אותו עשויים לאהוב מה שהם רואים ולקחת אתכם גם עם ניסיון מועט בתחום.

 • דרך מספר 3 – לנצל את הרשתות החברתיות

הרשתות החברתיות מאפשרות לכם להציע את עבודתכם לקהל הרחב. תוכלו פשוט לקפוץ למים ולהציע את עבודתכם בקבוצות שבהם מחפשים מעצבי אתרים ומעצבי אפליקציות. זכרו להציע את עבודתכם בעלות נמוכה יותר וזה יעזור לכם לקבל עבודות התחלתיות.

 • דרך מספר 4 – להתחבר עם מתכנתים

מתכנתים זקוקים למעצבים גרפיים שיעצבו את האתרים שהם בונים והם מציעים ללקוחות חבילות הכוללות גם בניית אתר וגם עיצוב של אתר. אתם יכולים לעבוד עם מתכנת מסוים שמקבל עבודות בניית אתרים באופן קבוע. הוא יעשה את כל השיווק והמכירה ללקוח ואתם תעצבו את האתרים ותקבלו המון ניסיון. זו דרך מצוינת להתחלה ולקבל המון ניסיון בתחום.

לאחר שביצעתם את כל הדרכים האלו ויש לכם כבר תיק עבודות מוכח, תוכלו להציע את עצמכם גם בעבודות בתעשיית הייטק.

איפה מוצאים עבודות עבור מעצבים גרפיים בהייטק?

למצוא עבודה בהייטק ומשרות בהייטק כמעצבים גרפיים זה למצוא עבודה כמו בכל תחום אחר. יש לאתר את המשרות המתאימות ואליהן לשלוח קורות חיים ותיק עבודות. אפשרות נוספת, בין אם אתם תלמידים שלנו במכללת סולו ובין אם לא, להיכנס לקבוצת הדרושים שלנו בפייסבוק. למכללת סולו הקבוצה הגדולה ביותר בתחום הכוללת 19.5 אלף חברים בניהם מעצבים גרפיים, סטודנטים ומעסיקים. הקבוצה חוסכת לכם את החיפוש המסיבי ומאפשרת לכם למצוא עבודה בדרך יותר מהירה ופשוטה.

ללמוד עיצוב גרפי במקום שנותן לכם יותר

מכללת סולו היא מכללה לעיצוב גרפי ומקצועות העיצוב להייטק. אנו מלמדים את התחום כבר 17 שנים בדרך הייחודית שלנו. אנו מלמדים עם מורים מצוינים אחד על אחד אונליין מהבית. לימוד עיצוב גרפי אונליין מהבית זו בעצם הדרך הטובה ביותר כיום עבור אנשים עסוקים, אימהות וכל מי שמעוניין לשלב לימודים יחד עם עוד עיסוקים.

איך מתבצעת למידה אונליין מהבית?

כאשר לומדים מהבית למעשה לומדים עם מורה פרטי אחד על אחד אשר משקיע ושם דגש על הקצב וההבנה שלכם. מה שיוצא מכך זו למידה הרבה יותר טובה מאשר למידה בקבוצות. החשיבה העצמאית בתור מעצב גרפי מתחדדת ומשתכללת משיעור לשיעור. מבחינה טכנית בלימודים מסוג זה תזדקקו למחשב, אינטרנט, אוזניות ורמקול. בניכם לבין המורה תהיה תוכנת שיתוף אשר תקשר בין מסכי המחשב שלכם.

מה לומדים בלימודי עיצוב גרפי במכללת סולו?

הסטודנטים במכללה שלנו לומדים את שפת העיצוב הגרפי שהיא למעשה דרך לבטא מסרים ללא מילים. בעצם זוהי סוג של אומנות ולכן לימודי העיצוב הגרפי נכללים בתוך תחום שנקרא אומנות חזותית. לעיתים כאשר תחפשו קורס עיצוב גרפי אונליין מהבית תוכלו למצוא את אותו קורס בשם לימודי תקשורת חזותית. כמו שניתן להבין המושג תקשורת חזותית בעצם מבטא את מהות המקצוע, העברת תקשורת בין אנשים בעזרת גרפיקה.

הקשבה והכרות עם קהלי יעד שונים להעברת מסרים עיצוביים שיווקיים

לימודי עיצוב גרפי אינם עוסקים רק באסתטיקה של גרפיקות, אלא עוסקים בהקשבה והכרות עם קהלי יעד שונים והעברת מסרים שיווקיים באמצעות הגרפיקה הממוחשבת. אצלנו במכללת סולו תמצאו מגוון רחב של מסלולי לימוד. תוכלו ללמוד עיצוב גרפי אונליין לעבודה מתקדמת או תקשורת חזותית, קורס שבו תלמדו גם את דרגת המתחילים וגם עיצוב אתרים בוורדפרס ותוסף אלמנטור וגם עיצוב אפליקציות בתוכנת XD. כמו כן, תלמדו את שלושת תוכנות העיצוב המצוינות פוטושופ, אילוסטרייטור ואינדיזיין שכל מעצב גרפי חייב לדעת.

מה התפקיד של כל תוכנה שלומדים בלימודי העיצוב הגרפי

 • פוטושופ

תוכנת פוטושופ היא תוכנה לעיבוד תמונות והיא מאפשרת לבצע שינויים ברמת הפיקסל. אומרים שתמונה אחת שווה אלף מילים וזה בדיוק מה שמעצבים גרפיים עושים עם תמונות, הם מעבירים מסרים דרך התמונה. התוכנה מאפשרת להם לקחת כל תמונה שצולמה ולבצע בה שינויים על מנת לייצר עיצוב דרמטי יותר, עיצוב שמח, עיצוב עצוב ועוד סוגי עיצובים על תמונה שתפקידם להביע רגש ולייצר תקשורת עם קהל יעד שונים.

 • אילוסטרייטור

תוכנת אילוסטרייטור היא תוכנה מרכזית וייחודית בלימודי עיצוב גרפי והיא למעשה מאפשרת למעצב הגרפי לצייר או לאייר גרפיקות שונות. השימוש בתוכנת אילוסטרייטור הוא כאשר המעצב הגרפי רוצה ליצור לוגו, ליצור איור בספר או בחוברת או אפילו ליצור תמונה מודפסת בסלון. קודם הסברנו שתוכנת פוטושופ עובדת על פיקסלים, לעומת זאת תוכנת אילוסטרייטור היא תוכנה וקטורית. המשמעות של וקטור זו האפשרות לייצר גרפיקה מסוימת ואחר כך להגדיל או להקטין אותה מבלי לפגוע באיכות שלה דבר שלא יכול להתקיים במידה זה עובדים ברמת הפיקסל . מעצב גרפי מקצועי יתחיל את הגרפיקה בפוטושופ וימשיך אותה בתוכנת אילוסטרייטור.

 • אינדיזיין

תוכנת אינדיזיין היא תוכנת הוצאה לאור והיא מאפשרת למעצבים גרפים לייצר ספרים וחוברות עם גרפיקה איכותית, מסודרת, מדויקת וממוקדת על פי צורת הדף. גם התוכנה הזו היא תוכנה של חברת אדובי ולכן הקבצים שלה מתכתבים עם שתי התוכניות הקודמות.

 • וורדפרס

וורדפרס היא אחת התוכנות היותר טובות בתחום. איך אנו יודעים זאת? מהסיבה ששבעים אחוזים מכלל אתרי האינטרנט כיום בנויים ומעוצבים בעזרת התוכנה. באופן כללי מדובר בתוכנה בקוד פתוח המאפשרת שינויים נרחבים מאוד ולכן ניתן לעצב בעזרתה כל עיצוב שרק נרצה.

יש לכך יתרונות מאוד גדולים כי למעשה המעצבים לא צריכים להתקבע על תבנית ברורה. בתוך התוכנה יש גם תוספים, בניהם האלמנטור שהוא למעשה תוסף שבונה דפי אינטרנט.

התוסף הזה הוא חלק מהתוספים של הוורדפרס והוא נחשב כיום לצעקה האחרונה בתחום הזה.

בעזרת האלמנטור כל מעצב יוכל לבצע את עבודתו בצורה יעילה יותר ופשוטה יותר. זה מאפשר לכם כמעצבים לבצע יותר עבודות ליותר לקוחות בפשטות.

 • XD

XD היא תוכנה שבאמצעותה ניתן לעצב אפליקציות עם חוויית משתמש מצוינת. תוכנה מעולה שמתאימה עבור מעצבים גרפיים שרוצים להתקבל להייטק.

אז אם התחום מעניין אתכם, אנו מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר ולהתחיל ללמוד תחום מתקדם ומאוד מבוקש. אנו במכללת סולו מחכים לכם.