קורסי חווית משתמש מומלצים תחום האפליקציות בשנים האחרונות נהפך מאוד מבוקש כי הטכנולוגיה

קורסי חווית משתמש מומלצים מה זה עיצוב UI UX?

תחום האפליקציות בשנים האחרונות נהפך מאוד מבוקש כי הטכנולוגיה לא מפסיקה להתקדם. איך בוחרים את הטכנולוגיה לפיתוח המתאימה ביותר לעיצוב אפליקציות? מי מכין את כל הפרסומות שאנחנו רואים באתרי אינטרנט? התשובה היא כמובן מעצבים גרפיים. בכתבה הבאה נסביר לכם במיוחד איך אתם יכולים על ידי רכישת השכלה בתחום העיצוב הגרפי ובניית אתרי אינטרנט להשקיע זמן ולקבל קריירה מדהימה.

טכנולוגית הפיתוח היום הם עבודה משותפת עם מפתח תוכנה ומהנדס מחשבים ליצירת אפליקציות באמצעות תוכנת אדובי XD. כל סגנון טכנולוגיות הפיתוח החדשות מציבות את המעצב הגרפי בפני קבלת החלטות מאוד גדולות איך להציג את הוויזואל בצורה נכונה לגולשים. בכתבה תוכלו לראות פרסומות רבות שמדברים על עיצוב גרפי רב תחומי וכמובן את כל נושא פיתוח האפליקציות שרק מתרחב בשנים האחרונות.

איזה טכנולוגיה של פיתוח חווית משתמש UIUX הולכת היום?

הטכנולוגיות הפיתוח הטובות ביותר הם של חברת אדובי כי הם מתאימות לכל הצרכים של הפרויקטים של מעצבים גרפיים עובדים איתם באופן שותף. חברות אדובי הכניסה באופן שותף לתוכנת XD שגורמת לכל יצירת חווית משתמש UI UX להיות בצורה קלה וידידותית ולכן בוגרי מסלול לימודי עיצוב גרפי יכולים להמשיך לפיתוח תקשורת חזותית על ידי יצירת קשר ודיאלוג וויזואלי בין המותג לבין הלקוחות. כל יציאה לשוק של עסקים וחברות צריכים לתת דגש מאוד חשוב לעולם הדיגיטל על כך אנחנו נרחיב בפסקאות הבאות.

כיצד הקורונה האיצה את עולם הטכנולוגיה בפיתוח ושיווק עסקים.

עסקים רבים בתקופת הקורונה הבינו שאם הם לא יהיו באינטרנט ובדיגיטל הם לא יוכלו להתקיים. כל עסק היה צריך לקבל את ההחלטה של איך להתחיל להביא את הלקוחות לאתר אינטרנט. עסקים שהיו אך ורק מבוססים על עוברי אורך שעברו ברחוב כדי שיכנסו לחנות ויקנו מוצרים היום המצב הוא שונה ולכן מי שהיה צריך להישאר רלוונטי בעסקים היה חייב להתאים את כל מערך השיווק שלו אך ורק לאינטרנט. כתוצאה מכך הביקוש למעצבים גרפיים עלה במיוחד בתקופת הקורונה כי הם אלה שהיו צריכים ליצור את כל הסגנונות העיצוביים לאסטרטגיית השיווק בעולם האינטרנט.

מהי מטרת האפליקציה?

מטרת האפליקציה תוכנת XD זה להכניס את כל הרכיבים והחוקים הרבים ביצירת וויזואליים שנעשים בפוטושופ אילוסטרייטור או במקביל אנדיזיין לתוך מערכת ההפעלה שנקראת XD. באמצעות חווית משתמש נכונה והתאמה לצרכים של השוק אין ספק שאפליקציות יהיו מקצועיות. מטרת האפליקציה ליצור קשר בין המשתמשים לבין המותג עצמו כדי לקדם כל תהליך שיווק או מכירה.

מה זה עיצוב UI UX?

יצא לכם לשמוע בלי סוף את המושגים UI UX ולכן הם מאוד דומים אבל בסופו של דבר הם שונים מאוד. מדובר על שילוב של שני תחומים שונים שיוצרים את חווית המשתמש בתוך אתרי אינטרנט או אפליקציה. UX זה בעצם החוויה הכללית של המשתמש בתוך אפליקציה ואתר לעומת UI שמדבר על כל הנגישות של העמודים הפנימיים וכיצד הם מקבלים את המידע הרלוונטי שלהם במהירות וכמובן בנוחות.

אי אפשר לא לקחת בחשבון את תחום ה UX שמדבר על המשתמשים החל מטעינת האתר בצורה מהירה או אפליקציה שתהיה נוחה לשימוש. אף אחד היום לא רוצה להיכנס לאתר אינטרנט שיהיה מאוד איטי או אפליקציה שלו עובדת ולפעמים מפסיקה את הטעינה שלה בתוך הטלפון ולכן ככל שחווית המשתמש תהיה מאוד גבוהה זה יצביע על ההצלחה של האפליקציה.

גוגל לעולם חווית המשתמש מה קורה שם?

בשנת 2021 נעשה העדכון הגדול של חברת גוגל מכל האפליקציות והאתרי אינטרנט בעולם כולו. חברת גוגל נתנה בצורה יותר יסודית משקל לכל הנושא של ה UIUX. אתרים שלא היו רלוונטיים בתחום זה נדחקו לעמוד שתיים שלוש ובמקביל אתרים שהיו מהירים יותר וידידותיים לגולשים אין ספק שהתקדמו הלאה.

כיצד גוגל יודע אם האתר יש לו חווית משתמש UI UX טובה?

חלק מלימודי חווית משתמש זה הבנה מקצועית שך מנוע חיפוש גוגל שנותן היום לתשעים ושבע אחוז מהישראלים את כל הפתרונות והנתונים אך ורק דרך הקשה של שאילתות. וכתוצאה מכך כל גולש שנכנס למנוע חיפוש גוגל ודרך גוגל מגיע לאתר מסוים גוגל בודק את זמן השהיה באתר עצמו ולכן אם גולש נכנס לאתר אינטרנט ונמצא באתר שניות בודדות ויוצא מהאתר והולך למתחרים של האתר דרך מנוע חיפוש גוגל גוגל מבין מכך שהאתר הוא לא רלוונטי לתחומים אלו.

התוכנות הנלמדות בעולם בניית אתרים וחווית משתמש

כדי לבנות אתר אינטרנט עליכם ללמוד את כל הנושא של מערכת ההפעלה וורדפרס וכמובן את אלמנטור ששם אנחנו יוצרים את כל ה UIUX בצורה מקצועית ונכונה. הפעלת אתר אינטרנט דרך מערכת וורדפרס נחשבת לידידותית מאוד ונוחה לשימוש דרך מנוע חיפוש גוגל. גוגל מעריך אתרי אינטרנט שנעשים דרך וורדפרס כי קל מאוד לגוגל לקרוא את אתר האינטרנט לאורכו ולרוחבו. במסלול הלימודים אתם לומדים את כל החוויה הוויזואלית איך לקשר את כל הנושא של הדיאלוג הוויזואלי בין מערכת ההפעלה לגולשים עצמם.

איך לומדים דרך האינטרנט אונליין?

לימודים דרך האינטרנט מקובלים מאוד בשנים האחרונות במיוחד בגלל תקופת הקורונה שהאיצה את כל הנושא של לימודים אונליין. בית הספר מלמד בשיטה זו מעל חמש עשרה שנה את תחומי התקשורת חזותית ועיצוב גרפי מול חווית משתמש.

לימודים אונליין דרך האינטרנט מתבצעים דרך שיתוף מסכים

לימודים אונליין דרך האינטרנט מתבצעים דרך שיתוף מסכים והמורה יכול לראות את המסך של הסטודנט אחד על אחד. במהלך השיעור המורה מסביר כיצד לעבוד על מערכת ההפעלה וורדפרס או לסירוגין XD ולאחר ההסבר של המורה הסטודנט צריך לתרגל את העבודה על הפלטפורמה האידיאלית של אותו נושא. במידה ויש שאלות הסטודנטים מקבלים תשובות מיידיות כדי לתמוך בכל תהליך בניית תיק עבודות. התמיכה בלימודים היא לא רק בשיעור עצמו והסטודנט יכול ליצור קשר עם המורה כדי לקבל תשובות על עיצוב גרפי במערכת ועוד.

תיק העבודות למה הוא כל כך חשוב היום?

בכל תהליך הכשרת הלימודים של חווית המשתמש UIUX בית הספר שם בתור חזון את התיק עבודות שלך כדבר החשוב ביותר איתו אתה צריך להתמודד במהלך הלימודים. כיום זה לא משנה איזה תעודה יש לך או איזה הסמכה מקצועית השגת או אם יש לך תואר ראשון או תואר שני מה שחשוב זה אך ורק שאתה יודע באמת להבין את המשתמשים של אותו מותג. בתיק העבודות בודקים את כל סגנונות העיצוב שעשית ואם אתה באמת מבין לאורכה ולרוחבה את השפה החזותית שנלמדת במסלול הלימודים עיצוב גרפי ראשון. ככל שתיק העבודות שלך ידבר על כל ההבדלים והרעיון שמתבסס על מידע מדויק שקיבלת מהמותג כיצד לעצב את האתר אינטרנט אין ספק שיבינו שאתה מקצועי.

החשיבה העיצובית המתפתחת בלימודי חווית משתמש

כמו שאמרנו בפסקאות הקודמות אי אפשר ללמוד חווית משתמש ותקשורת חזותית אם אין למעצבים גרפיים ניסיון בתחום העולם עיצוב גרפי. כל סגנון עיצוב מדובר ברעיון שמתבסס על מידע מדויק שקיבלתם מתוכנות הפוטושופ אילוסטרייטור וכמובן כל סגנון הצבעים והטיפוגרפיה הנלמדים במסלול הלימודים. כדי להפוך ולהיות משתמש מקצועי בתוכנות אדובי עליך לתרגל רבות את הקורס מה שיביא אותך לתיק עבודות מקצועי.

כיצד בית הספר יכול לעזור לך להתחיל ליצור שיתופי פעולה עם עסקים רבים?

לבית הספר יש כבר מעל שתיים עשרה שנה קבוצה בפייסבוק של מעצבי חווית משתמש וגרפיקה מתחילים. אין ספק שמערכת הלקוחות הרבה שאנחנו נציע לך תאפשר לך להשתלב בשוק התעשייה. בתקופת הלימודים המורים יראו לך כיצד ליצור קשר עם אנשי העסקים או לסירוגין יזמים. מרביץ הבוגרים בתחום זה בוחרים לעבוד מהבית כדי להגביר את הרווחיות.

השכר בתחום

מעצבי חווית משתמש UI UX יכולים להתחיל עם שכר של תשע עשרה אלף שח נטו ועבודה משותפת עם מפתח תוכנה ומהנדס מחשבים בחברות הייטק ובמידה והם פונים לעבודה במרדי פרסום בדיגיטל הם יכולים להתחיל עם שכר של ארבע עשרה אלף שח. כמובן שעולם הדפוס סובל ממחסור בכוח אדם כי אם בעבר רוב האלטרנטיבות היו אך ורק לעבוד בעולם ההדפסה היום המצב שונה ומרבית הבוגרים בוחרים לעבוד או מהבית ולתת שירותי שיווק ודיגיטל.

לסיכום

הדור של היום אין ספק ימשיך לקבל את כל המידע שלו באינטרנט מה שיצור ביקוש בעולם העיצוב הגרפי. אנו ממליצים לכם כבר לשוחח עם יועצי הלימודים כדי לקבל פרטים רחבים איך גם אתם יכולים להשתלב בתעשייה בצמאה לידיים עובדות. צפייה נעימה.