תוכנות גרפיקה שילוט – עיצוב גרפי שלטים הכל על – שיעורי וידאו מדהימים

תוכנות גרפיקה שילוט – עיצוב גרפי שלטים הכל על – שיעורי וידאו מדהימים

תוכנות גרפיקה שילוט

מחפשים תוכנות גרפיקה כדי להכין שלטים? רוצים לדעת איך מעצבים גרפיקה בגדלים גדולים לשלטים ולא יודעים מאיפה להתחיל? הבאנו לכם שיעורים חינם בווידאו שמסבירים על תוכנות הגרפיקה של חברת אדובי, בשיעורים תוכלו לראות כיצד מעצבים וגרפיקאים מכינים שלטים או כל סגנון אחר של גרפיקה. השיעורים מוסברים בעברית ומתאימים לכל אחד שרוצה להתחיל לעבוד בעולם כובש ומדהים כמו עיצוב גרפי. כיום שיש פרסומות מכל עבר עלינו להתאים את השלט שאנחנו מכינים לשפה העיצובית ושתתאים בדיוק למה שהעסק מוכר, בכתבה תקבלו טיפים עיצוביים כדי שיעזרו לכם להבין כיצד מתחילים לבנות קונספט מיתוגי.

השפה העיצובית בבניית שלט מואר או רגיל

עיצוב שלטים הוא שונה מעיצוב רגיל היות שבשלט גדול עלינו להדפיס את הגרפיקה בצורה איכותית, העבודה תהייה ברזולוציות גבוהות מאוד בצורה טכנית שונה מהדפסה במידות קטנות. במידה ואנחנו מכינים שלט מואר סגנון הצבעים יהיה שונה משלט שיודפס בצורה רגילה. בשלט גדול עלינו להבליט ולמשוך את העין כדי לתת את האינפורמציה ולעזור לבעלי העסק לקדם את המכירות. בעיצוב שלטים עלינו לשים לב לקונספט מיתוגי ולהשתמש באותם צבעים שבחרנו כדי לעצב את הלוגו.

  • בתחום השילוט יש מספר סוגים ומוצרים שונים להדפסה על שלטים החל מחומרים שונים שהגרפיקה נדבקת על השלט. בכל בית דפוס יש את סגנון העבודה שלו ועל הגרפיקאים לפני שמתחילים לעצב את השלט לקבל פרמטרים מקצועיים מבית הדפוס כדי להוציא את הגרפיקה בצורה נכונה. שלטים ידועים כדבר הראשון שהלקוחות רואים לפני שהם נכנסים לחנות לכן מומלץ בהכנת השלט גם להכין אפקטים וטכניקות פרסומיות שיעשו את העבודה וימשכו את הלקוחות לבעל העסק.
  • בהכנת סגנון עיצוב שלט נעביר את הדברים החשובים ביותר בסגנון העיצוב ונשתמש באלמנטים ויזואליים כדי למשוך את העין. שלטים הם טכניקה טובה לקידום מכירות ולהחדרת המידע לעוברי אורח באזור בו ממוקם השלט. עלינו להשתמש בצורה מודעת ואחראית בצבעים שמתאימים לקהל היעד אליו אנו רוצים למכור. שימוש בצבעים לפי תורת הצבעים שנלמדת בלימודי עיצוב גרפי תעזור לבעלי העסק להיות ידועים ומפורסמים באזור בו הם נמצאים, כל צבע יש לו משמעות וכל סגנון כזה או אחר של גוון מעביר מידע לתת מודע של בני אדם בצורה כזו אחרת.
  • בגלל עלויות הדפסה הגבוהות של שלטים עלינו לחשוב היטב איזה אלמנטים ויזואליים אנחנו הולכים להכניס לעיצוב. לעתים עיצוב שלט יכול לקחת מספר חודשים עד שמגיעים לתובנות בסופו של דבר. עלינו לקחת פרמטרים חשובים כגון תנאי מזג האוויר שיכולים להשפיע על השלט שלנו ועל איכות העבודה של החומר שיודפס. שיתוף הפעולה בין המעצבים הגרפיים ללקוחות הוא גורם מכריע להצלחה לעיצוב הסופי של השלט.

השפה העיצובית בבניית שלט מואר או רגיל

התוכנות הגרפיות – אדובי

התוכנות הם רק כלים להכנת שלטים והאחריות לעיצוב גרפי מקצועי היא של המעצבים הגרפיים והגרפיקאים. התוכנות הפופולריות היום לעבודה הם תוכנות פוטושופ ותוכנת אילוסטרייטור. להכנת שלטים תצטרכו לעבוד עם תוכנת הפוטושופ לעיבוד גרפי של תמונות ואילוסטרייטור ליצירת גרפיקות הבנויות מצורות. התוכנות הם רק כלים בכדי להוציא את המקסימום מהעיצוב עלינו להשתמש בטכניקות עיצוביות כדי למשוך את העין הנלמדות במסלול לימוד של עיצוב גרפי. את התוכנות ניתן להוריד מאתר החברה של אדובי והתשלום מתבצע בצורה חודשית ישירות לחברה. תשלום לחברת אדובי הוא מאוד מינימליסטי לעומת מה שמקבלים וזה מאפשר לכם לקבל שדרוגים וחידושים לכל אורך תקופת התשלום בצורה אוטומטית. בעבר היה ניתן לרכוש תוכנות וחברת אדובי שינתה את שיטת העבודה והשימוש בתוכנות הגרפיות לעבודה והורדה ישירות מהענן.

מחשבים חזקים לגרפיקה

עיצוב שלטים דורש מחשבים חזקים כדי להשתמש בתוכנות הגרפיות. שלטים אוטומטית מוגדרים כגרפיקה בגדלים מאוד גדולים לעומת עיצובים שנעשים להדפסות. תצטרכו לקנות מחשב עם RAM מאוד חזק ומומלץ להוסיף מאיצים כמו SSD שמאפשרים לעבוד עם התוכנות בצורה מהירה במיוחד עם עובדים עם שני תוכנות באופן שוטף. עליכם להתייעץ עם בית הספר איזה מחשב מומלץ לגרפיקאים כדי שיחזיק את התוכנות של חברת אדובי. אם ניקח לדוגמה עבודה של גרפיקאי בזמן ביצוע שלט הוא יתחיל לעבוד בתוכנת הפוטושופ ותוך כדי ישאב את כל הגרפיקה לתוכנת אילוסטרייטור כדי להוסיף אלמנטים. כדי שהתוכנות לא יפלו ולא יפסיקו לעבוד באמצע העבודה צריכים שהמחשב יהיה חזק כדי להכיל את כל הגרפיקה בגדלים עם רזולוציות עצומות בביצוע עיצוב השלט.

פוטושופ

תוכנת פוטושופ היא תוכנה שעיקר העיסוק שלה הוא עבודה על תמונות. באמצעות התוכנה נוכל לבצע מניפולציות על תמונות ולעצב את התמונה מחדש. כל תמונה בפוטושופ לא משנה אם היא איכותית או לא אפשר להוציא את המקסימום ולהפוך אותה לדרמטית בתוכנה. בעיצוב שלטים במיוחד צריכים שהתמונות יגיעו באיכות מאוד גבוהה עם רזולוציה ענקית כדי לבצע את המתיחה או הפריסה של התמונה לגודל השלט. לפני שמתחילים לעצב סגנון עיצוב לשלט צריכים להתייעץ עם בית הדפוס כדי לקבל את הפרמטרים הנכונים שהוא רוצה לקבל את הגרפיקה. בסגנון עיצוב זה בתי הדפוס לרוב מעדיפים לקבל קבצים פתוחים של תוכנת הפוטושופ ולא יצוא של קובץ סופי.

חלוקת תמונה לגודל השלט מתבצע לפי דרישות בתי דפוס. לא כל שלט יכול להיות מודפס ישירות בגודל הגרפיקה לכן עלינו להיות מסונכרנים עם התוכנה כדי לחלוק את התמונה או את כל הגרפיקה לפי פרמטרים מדויקים. את העיצוב שנעשה בתוכנת הפוטושופ אפשר להכניס לתוכנת אילוסטרייטור להמשך עבודה והוספת אלמנטים ויזואליים כגון הלוגו של בית העסק או עוד פרמטרים אחרים. בשיעורים הראינו לכם את היצירתיות שמעצבים גרפיים וגרפיקאים מבצעים באמצעות תוכנת הפוטושופ הנחשבת לתוכנה מניפולטיבית ביותר בעולם עיצוב גרפי. במידה ומכינים שלטים מוארים עלינו לתכנן את הסגנון של העבודה בצורה אחרת ולהוסיף צבעוניות תוך מתן דגש לאור שהשלט מקבל ממנורות הנמצאות עליו.

אילוסטרייטור

אילוסטרייטור היא תוכנת גרפיקה וקטורית המאפשרת לבצע מניפולציות רגשיות עם צורות ומשיכה של הקווים לכל מקום. התוכנה מרכזית מאוד בעבודה גרפיקה ממוחשבת להכנת מיתוג לעסקים החל מעיצוב הלוגו ועד לבנייה של סקיצות בבית הדפוס כגון הכנת אריזות ועוד. התוכנה מניפולטיבית מאוד ביצירת חללים ועובדת מדהים עם תלת-מימד. בשיעורים הראינו לכם מקצת מיכולות התוכנה כדי להסביר לכם את ההבדלים מתוכנת הפוטושופ. אילוסטרייטור לא עובדת עם תמונות אבל בהחלט מאפשרת להכניס גרפיקה שנעשתה בתוכנת פוטושופ לאילוסטרייטור להמשך ביצוע המניפולציה. התוכנה אהודה ביותר בקרב מעצבים גרפיים כי היא מאפשרת לבצע עיטורים גרפיים להשלמת עיצוב לחללים ריקים בכל גרפיקה שמכינים. התוכנה מרכזית מאוד בעת בניית מיתוג וזהות לעסקים ונוכל לראות בתעשייה שרוב הלוגואים ונעשו בתוכנה זו.

בשיעורי וידאו  תוכל לראות את החשיבה היצירתית שתוכנת אילוסטרייטור מאפשרת, השיעורים בוצעו על ידי מעצבים גרפיים המלמדים במכללה כדי להראות לכם עד כמה אפשר לעצב ברמה גבוהה בתוכנת הגרפיקה. בסופו של דבר בכל עיצוב גרפי או הכנת מניפולציה תצטרכו לפתח את היצירתיות,  ככל שיודעים את חוקי העיצוב הגרפי והתוכנה ברמה גבוהה תוכלו להגיע לכל סגנון עיצוב שרק תירצו.

שלטים מוארים וסגנון בחירת הצבעים

שלטים מוארים וסגנון בחירת הצבעים

תוכנות הגרפיקה הם תוכנות מדהימות ליצירת מניפולציות עם צבעים. ברגע שסגנון השלט הולך להיות מואר עלינו לחשוב על כל הצבעים שאמורים להיות בסגנון עבודה זה. צבעים כהים לא יהיו פרמטרים להחלטה של המעצבים הגרפים ועלינו לחשוב כיצד לשדר את העסק בצורה הנכונה. סגנון עיצוב שלט כזה יהיה שונה לגמרי מסגנון עיצוב שלט רגיל שמודפס ללא אור. בתוכנות הגרפיות נוכל לבצע הדמיה של כיצד השלט המואר יהיה כדי לקבל החלטה באיזה צבעים לבחור. לפעמים נצטרך לצאת מהקונספט הרגיל בו העסק עוצב כדי לבצע את העבודה הזאת בצורה נכונה.

מחירון עיצוב והדפסת שלטים

בתחום הדפסת שלטים המחירים משתנים בהתאם לסגנון של העיצוב שאתם רוצים. איזה חומרים השלט הולך להיות ואם השלט הולך להיות רגיל או מואר. לרוב הדפסה על שלטים יכולה להתחיל מעלות של 1500 ש”ח ולהגיע גם לעשרות אלפי שקלים. הכל תלוי עד כמה השלט הולך להיות מורכב ואם יש לו הבלטה – תאורה ועוד פרמטרים אחרים. מומלץ לעשות סקר שוק לפני שקובעים איפה להדפיס ולהכין את השלט. מומלץ לקבל דוגמאות עיצוביות של שלטים אחרים שנעשו בעבר במקום. עלינו לקחת בחשבון גם את שינויי מזג האוויר שיהיו בעתיד כגורם מאוד משפיע באורח החיים של השלט.

מזג אוויר הוא גורם מאוד מכריע באורח החיים של השלט בגלל שהצבעים יכולים לדהות ואיכות החומר יכולה להיפגע במידה והשלט לא יודפס בצורה נכונה. לכן מומלץ לקבל פתרונות מבתי דפוס לכל סגנון עבודה כזה או אחר.

הבאה לדפוס בגרפיקה למידות גדולות

ההדגשים בהבאה לדפוס בתוכנות הגרפיקה לשלטים במיוחד הם עבודה בפרמטרים נמוכים יותר ממה שצריך למסור לבית דפוס. היחס בגרפיקה לרוב הוא 1 ל-20 או נתונים אחרים שבית דפוס מאפשר לעבוד בגרפיקה. זה לא משנה איזה מחשב יש לכם ועד כמה הוא חזק אף פעם לא מעצבים בגדלים של השלט הסופי, עליכם לבדוק עם בית הדפוס באיזה יחס הם רוצים לקבל את הגרפיקה לפני התחלת סגנון העיצוב. בעבודה בגודל גבוה עליכם לבדוק שהתוכנות סוגרות את הקבצים בסוף העבודה ברזולוציה מאוד גבוהה של 300 עד 600  DPI כדי שלא יהיה לכלוכים או נקודות בסגנון העיצוב הסופי. על הצבעים להיות מסונכרנים עם בית הדפוס ולעבוד בפורמט של CMYK בסוף העבודה.

קורסים אונליין

בבית הספר סולו מתקיימים קורסים אונליין אחד על אחד בצורה פרטית שמאפשרת לכל סטודנט ללמוד את תחום העיצוב הגרפי מהבית. הסטודנטים מקבלים תוכנת חיבור שמאפשרת למורה לעבוד ישירות על תוכנת הגרפיקה. במהלך השיעור המורה יסביר טכניקות עיצוביות בתוכנות הגרפיקה של חברת אדובי ולאחר ההסבר של המורה הסטודנט יצטרך לתרגל את החומר כדי לראות שהוא באמת מבין. לימודים אונליין בצורה פרטית ואישית אחד על אחד מאפשרים לכם לקבל את כל החומר ללא שום לחץ סביבתי. הלימודים במכללת סולו מתקיימים לכל אורך היום ומאפשרים לכולם לשמור על שגרת חיים רגילה של לימודים ועבודה. תוכל ליצור איתנו קשר עוד היום ולקבל הסברים כיצד גם אתם יכולים ללמוד את התחום הזה מהבית, עד אז אנחנו מזמינים אתכם לצפות בסרטים וטיפים שהכנו מעולם העיצוב הגרפי.

כתיבת תגובה