מהם התוכנות שמעצבים גרפיים עובדים איתם

מהם התוכנות שמעצבים גרפיים עובדים איתם

תוכן עניינים הצג

אתה חושב להיות מעצב גרפי אבל אתה לא יודע מאיפה להתחיל, מה הכיוון והצעדים שצריכים להיות בתחומי עיצוב גרפי רב תחומי במקביל לדעת אילו תוכנות אתה צריך ללמוד. בדקת במספר תכניות במקומות שונים ובכל מקום מציעים סוגים מגוונים של קורסים ונהיה לך סלט בראש ואתה מחפש סדר בתחום. הכתבה הזו תעשה לך את הסדר. בכתבה הזו נתמקד בתוכנות הספציפיות שמעצבים גרפיים עובדים איתם ולומדים אותם במסלול קורס עיצוב גרפי ובקורסים מתקדמים לתקשורת חזותית. כיום כדי להיות מעצב גרפי זה לא מספיק לדעת את תוכנות גרפיקה ממוחשבת של חברת אדובי, המעצב הגרפי צריך להשקיע בלמידת השפה העיצובית לאורכה ורוחבה היות ואלו הנושאים שישאלו בעת ריאיון עבודה, או בקשה להצגה של תיק עבודות דהיינו דוגמאות שעשיתם בעיצוב גרפי רב תחומי.

לעצב תמונות דרמטיות בעזרת הפוטושופ

התוכנה הבסיסית ביותר עבור מעצבים גרפיים היא תוכנת פוטושופ. ודאי יצא לכם לשמוע על תוכנה זו בזמן האחרון מהסיבה שהתוכנה מאוד התפרסמה כאשר צלמים ביצעו בעזרתה ריטושים עבור דוגמניות. הפרסום של התוכנה היה פרסום שלילי, כאשר מדובר בתוכנה מאוד חשובה ומאוד מרכזית עבור מעצבים גרפיים. תוכנת הפוטושופ לא נועדה רק לריטוש, תוכנת הפוטושופ למעשה היא תוכנה לעיבוד תמונה, זה אומר שבעזרת התוכנה ניתן לבצע שינויים ברמת הפיקסל באמצעות כלי מיוחד שנקרא כלי השכבות.

דוגמה קטנה מבין אלפים לסנכרון בין תוכנות אדובי

כאשר המעצב הגרפי פותח שכבה בתוכנה הוא למעשה מייצר בתמונה שינויים. כל שכבה מבטאת שינוי. מעצבים גרפיים יוצרים באמצעות פוטושופ תמונות דרמטיות המעבירות מסרים. כך לדוגמא אם המעצב הגרפי מעוניין לעצב מודעה עבור מועדון לילה שפועל בערב, עליו ליצור תמונה קצת יותר דרמטית בצבעים של המקום תוך מניפולציה להעברת מסר. בעזרת תוכנת הפוטושופ הוא יכול לקחת תמונה שצולמה ביום ולהפוך אותה לתמונה שצולמה בלילה באופן מידי. תוכנת הפוטושופ מאפשרת גם להחסיר דברים מתמונה. לדוגמה אם יש שני אנשים בתמונה שיושבים על חוף ים ואנחנו רוצים שיהיה לנו בן אדם אחד שמסתכל על החוף, המעצב הגרפי יוכל להסיר את מי שיושב לידו בלחיצת כפתור. זו הייחודיות של פוטושופ והיא מאפשרת למעצבים גרפים להביא מסרים לידי ביטוי.

איך עובדת תוכנת הפוטושופ

אז למעשה כל תמונה בנויה מריבועים קטנים מאוד שנקראים פיקסלים. כל פיקסל הוא חלקיק בתוך התמונה. אם ניקח תמונה פשוטה ונגדיל אותה מאוד אנו לא נראה את האובייקטים של התמונה, אלא נתחיל לראות נקודות של צבעים ושל כתמים, אלו למעשה הפיקסלים. הדוגמה הזו שאנו מגדילים תמונה מראה לנו את היכולת של הפיקסלים להשתנות. למעשה ככל שאנו מגדילים ומקטינים את התמונה איכות התמונה יורדת. לכן אם אנו רוצים לעשות שינויים בתמונה אנו חייבים להסיר פיקסלים מסוימים או לשנות את הפיקסלים וזה בדיוק מה שתכנת הפוטושופ עושה.

אז איך למעשה מגדילים ומקטינים לוגו?

זו שאלה יפה! לוגו לא מעצבים בפוטושופ אלא בתוכנה אחרת מרכזית מאוד שנקראת אילוסטרייטור וגם היא תוכנת בסיס עבור מעצבים גרפיים. התוכנה הזו פחות מוכרת כי היא לא התפרסמה כמו תוכנת הפוטושופ, אך היא חשובה בדיוק כמוה ולפעמים אפילו יותר.

בניגוד לתוכנת הפוטושופ שעובדת על עיבוד תמונה ועל פיקסלים, תוכנת אילוסטרייטור עובדת באמצעות וקטורים. הווקטור מאפשר למעצבים על גרפים לעצב אובייקט מסוים ולהגדיל או להקטין אותו כמה שהם רוצים מבלי לפגוע באיכות שלו וזה היתרון הכי גדול של תוכנת אילוסטרייטור. התוכנה מיועדת לאיורים, ציורים ומיתוג. באמצעות תוכנת האילוסטרייטור יכול המעצב הגרפי לצייר לוגו, להגדיל אותו עבור שלט חוצות ענק ולהקטין אותו עבור באנר באינטרנט.

האם בתוכנת הפוטושופ ותוכנת אילוסטרייטור ניתן לעצב ספרים?

פה נכנסת בעצם לתמונה תוכנת אינדיזיין. תוכנה זו היא תוכנה להוצאה לאור שימושית מאוד בעולם הדפוס ובאתרי אינטרנט משמשת כמידעון הנפתח כדף אינטרנט המכיל עוד דפים. המטרה שלה היא לעצב עמודי תוכן. בעזרת התוכנה המעצב הגרפי מעצב ספרים, חוברות, מודעות מיוחדות ואפילו הוראות למשחקים. תוכנת אינדיזיין בדיוק כמו שתי התוכנות האחרות נוצרה באמצעות חברת אדובי ולכן שלושת התכנות עובדות הכי טוב כאשר מבצעים ביניהם שילוב. מעצב גרפי מקצועי מתחיל את עבודתו עם קובץ פוטושופ, עובר עם הקובץ לתוכנת אילוסטרייטור ולבסוף מסיים בתוכנת אינדיזיין. בצורה כזו הוא מייצר מעצב גרפיקות מצוינות.

עם שלושת התוכנות האלו ניתן לעצב אתרי אינטרנט?

מעצבים של אתרי אינטרנט הם מעצבים גרפיים. מדובר בנישה ייחודית הנלמדת לאחר קורס הבסיס. מעצבים גרפיים שמשתלבים בתחום בדרך-כלל עובדים כעצמאיים או משתלבים בהייטק ויש באפשרותם ללמוד מספר תוכנות לעיצוב אתרים, כאשר התוכנה המקצועית ביותר והשכיחה ביותר עבור בנייה ועיצוב של אתרים היא ללא ספק תוכנת הוורדפרס שבאמצעותה בנויים 40% מאתרי האינטרנט שקיימים כיום. מדובר על תוכנה מצוינת בקוד פתוח שמנוע החיפוש של גוגל מאוד אוהב ולכן אתרים שבנויים באמצעותה מקודמים טוב יותר.

אז למה לא ללמוד פשוט בניית אתרים ועיצוב אתרים במקום שלושת התכנות?

כדי שאתר אינטרנט יהיה ברמת עיצוב איכותית, עליו להיות מעוצב באופן מקצועי בעזרת שלושת התוכנות הבסיסיות שעליהם דיברנו קודם. אם יש באתר תמונות, על המעצב הגרפי לבצע עיבוד תמונות מקצועי. אם באתר יש לוגו של החברה, על המעצב הגרפי לייצר לוגו מקצועי ואיכותי. אם יש טקסטים בתוך האתר, על המעצב הגרפי להיעזר בתוכנת אינדיזיין. תוספי עיצוב של וורדפרס כמו לדוגמה אלמנטור משלימים את הגרפיקה ויוצרים עיצוב מצוין עבור האתר. אם אתם מעוניינים להיות מעצבי אתרים מקצוענים, עליכם ללמוד את קורס הבסיס בעיצוב גרפי ולאחר מכן ללמוד עיצוב אתרים. כל הכלים האלה יחד יביאו אתכם להיות מעצבים גרפיים מצוינים ומעצבי אתרים מעולים.

מה לומדים כדי לעצב אפליקציות?

כדי לעצב אפליקציות יש ללמוד את תוכנת אקס די. מדובר על תוכנה מצוינת שמאפשרת לכם לבצע עיצוב של אפליקציות ברמה הטובה והגבוהה ביותר שיש. עיצוב איכותי של אפליקציה הוא עיצוב שגורם לאנשים לרצות ולהישאר בתוכה. זהו עיצוב שמשלב חוויית משתמש איכותית ומקצועית. בעזרת התוכנה תוכלו לייצר חוויית משתמש כזו. במסלולי לימודי קורס בניית אתרים וחווית משתמש הסטודנטים צריכים להגיע עם ידע קודם בתוכנות גרפיות והחוקתיות בבנייה של גרפיקה, מסלול בניית אתרים ועיצוב גרפי נקרא תקשורת חזותית.

האם מעצבים גרפיים חייבים ללמוד עיצוב אפליקציות ועיצוב אתרים?

התשובה היא לא! מעצבים גרפיים יכולים ללמוד רק את שלושת תוכנות הבסיס ולעסוק במיתוג עסקים, הוצאה לאור, שיווק עסקי על ידי מודעות ברשתות החברתיות פייסבוק ואינסטגרם, עיצוב רב תחומי להדמיות דיגיטלי ועוד אלפי נישות ותתי נישות. מעצבים גרפיים שמעוניינים להשתלב במקצועות ההייטק זקוקים לשתי התוכנות הללו מעבר לתוכנות הבסיס.

איפה ניתן ללמוד עיצוב גרפי בסיסי בעיצוב גרפי מתקדם?

יש המון בתי ספר שמלמדים עיצוב גרפי אונליין, אנו נוכל לספר לכם על בית הספר שלנו. אנו מכללת סולו, מכללה לעיצוב גרפי ועיצוב מקצועות הייטק המשלבים את תחומי חווית משתמש רב תחומי. אנו מלמדים את התחום כבר 17 שנים על ידי מורים פרטיים בשיטת אונליין מהבית. אנו מלמדים בצורה הזו, על מנת להנגיש את התחום לכל מי שמעוניין ללמוד אותו ולעסוק בו. אנו יודעים כי יש המון אימהות שמוותרות על לימודי התחום בגלל חוסר בזמן, אנשים עסוקים בשגרת חיים דוחקת או בגלל בעיות מרחק מבתי הספר במרכז הערים. אנו מודעים להמון סטודנטים המעוניינים ללמוד במקביל לעבודה במשרה מלאה. מהסיבות הללו אנו מאפשרים לכל אדם שמעוניין ללמוד את התחום ולעסוק בו, לבוא ללמוד אצלנו את התחום אונליין מהבית, שעה וחצי בשבוע מבלי לפספס אף שיעור או מבלי לפספס חומר. אנו דייקנו את השיעורים בתחום בצורה הטובה ביותר שיש, אצלנו תלמדו רק את הדברים שבאמת נחוצים למקצוע.

קבוצה תמיכה תעסוקתית למעצבים גרפיים

ברשות בית הספר קבוצה מעל 19000 חברות ומשרדי פרסום מהגדולים במדינת ישאל, מידי יום מתפרסמות מודעות דרושים למעצבים וגרפיקאים מתחילים, כבר בתקופת הלימודים תוכל להתחבר לקבוצה זו ולמצוא עבודות בתחום, המורה שלך יעזור לך להציג את עצמך בצורה הכי טובה לחברות הייטק ועוד.

אז אם גם אתם רוצים ללמוד מקצוע מבוקש ואיכותי שכל הזמן מתפתח ומתקדם עם הטכנולוגיה, זה הזמן שלכם ללמוד עיצוב גרפי. אנו מזמינים אתכם לבחור באחת מהתוכניות שלנו במכללה. אצלנו תוכלו ללמוד עיצוב גרפי כמקצוע וגם תקשורת חזותית שבה תוכלו ללמוד את כל התוכנות שהזכרנו בכתבה זו.

איך להוריד ולהתקין תוכנות של מעצבים גרפיים  Adobe 2022

אם אתה סטודנט חדש לעיצוב גרפי או מעוניין לעבוד עם תוכנת אדובי, המידעון הבא יספק לך את כל המידע הדרוש לך להתקנת תוכנת אדובי התומכת בשפה העברית. אדובי נחשבת כיום לחברה הבלעדית ביותר בעולם לשימוש בכלים דיגיטליים בעיצוב גרפי, אופנה, עיצוב אתרים ואפליקציות. המחירים משתנים בהתאם לשימוש; לדוגמה, תוכנה אחת תהיה זולה יותר מחבילה המכילה את כל מוצרי החברה. בשיעור המצורף תוכלו להתבונן בתהליך ההורדה המלא, החל מכניסה לאתר ועד לשינוי הפרמטרים של ההורדה כדי לקבל את כל התמיכה לדרישות מעצבים גרפיים בישראל, כולל כל ההתאמות בשפה העברית. השיעור מועבר בעברית ובצורה מאוד פשוטה.

התקנה של תוכנת ברירת מחדל לעיצוב גרפי בשנת 2022

להורדת התוכנות הגרפיות היכנסו לאתר החברה ופתחו מנוי חברות. לאחר פתיחת מנוי, תהיה לך הזדמנות להוריד את תוכנות הענן, תחילה ירד לכם האפליקציה הראשית לתוך המחשב ורק מתוך האפליקציה הראשית אפשר להפעיל את כל התוכנות התוכנות הגרפיות של החברה ממוקמות ומרוכזות דרך אפליקציה הנקראת קלאוד. לאחר מכן תוכל לבחור את התוכנה שברצונך להתקין ולאחר מכן ללחוץ על הוראת העדכון. אם המערכת של אדובי לא תזהה את הפוטנציאל בתוכנה התומכת בעברית, יהיו חסרים לכם כלים המיועדים לדוברי עברית או ערבית. כלים אלה נמצאים לעתים קרובות בצד שמאל של סרגל הכלים של כל תוכנת גרפיקה בתוספת כלים.

שינוי שפה בתוכנת הגרפיקה למחשב 2022

אז איך באמת עוברים מאנגלית לעברית? ב- 2022, אתה נכנס לאפשרות ההגדרות הכלליות בהורדה; הסרטון מראה בדיוק לאן אתה הולך בתפריט ההגדרות והיכן אתה צריך לבחור את פקודת התוכנה המותאמת באנגלית-עברית. לאחר מכן תוכל להתקין את התוכנה ולקבל סיוע בעברית. אם התקנתם את התוכנה בעבר והיא לא תומכת בשפה העברית, תחילה עליכם להוריד את כל התוכנות הישנות שהתקנתם במחשב באמצעות מערכת התוכנה מערכת ההפעלה שמתקשרת ישירות לחברת אדובי ולאחר מכן להוריד את התוכנה שהוגדרה בעברית דרך האפליקציה של אדובי. במערכת הקלאוד יש אפשרות להוספת פונטים דרך חברת אדובי בחינם.

תשלום לאדובי – תמחור רגיל לעומת סטודנט – תוכנת עיצוב גרפי זמינות להורדה מ-Adobe במחיר נמוך יותר למשך שנה

עלויות תוכנת 2022  Adobe משתנות בהתאם לדרישות. אם אתם מעצבים גרפיים, תצטרכו לשלם את המחיר המלא, בניגוד לסטודנטים שיקבלו הנחה גדולה ובמחיר מופחת למשך שנה.  לפעמים חברת אדובי מציעה מחירים מדהימים על החבילות הגרפיות שלהם. עלות התקנות תוכנות נכון ליום זה היא 70 ש"ח נכון לאוקטובר 2021. אם רק תוריד תוכנה אחת, העלות תהיה נמוכה יותר מאשר הורדת חבילת Adobe המלאה.

היתרון היחיד בשימוש באפליקציה של אדובי הוא שהיישומים מתעדכנים באופן שוטף מבלי שהמערכת תצטרך לעשות זאת לבקשת המשתמש. אם ברצונך להישאר באותה גרסה של המערכת מבלי לקבל גרסאות חדשות אוטומטיות כל הזמן, עליך לעדכן את הבחירה במערכת הקלאוד הראשית שנמצאת אצלך לאחר ההורודת של תוכנות Adobe כדי לבטל את העדכונים האוטומטיים העתידיים.

חינוך לעיצוב גרפי מקוון האם הדרך שלך למשרה מקצועית מתחילה פה? מהי הדרישה ממעצבים גרפיים לשנת 2022

מה נדרש כדי להיות מעצב גרפי מצליח כיום בחברות הייטק ישראליות? כדי להפוך למעצב גרפי, עליך ללמוד תחילה את כל החוקתיות בשפת העיצוב, הכוללת את כל המידע מעולם יצירת המותג וכן הבנה עסקית כיצד להציג חברות במדיה דיגיטלית לשיווק מכירתי או תדמיתי. הצורך במעצבי גרפים די גבוה, במיוחד לאחר נגיף הקורונה, כאשר עסקים וארגונים זיהו נחרצות שכדי לשרוד בעולם המסחר והמכירות, הם צריכים להתפרסם ולהיות משווקים באינטרנט. בגלל ההעברה המשמעותית של מגוון ארגונים לאפליקציות ואתרים בתקופת הקורונה, מעצבים גרפיים הרוויחו 500 אחוז יותר מאשר בזמנים רגילים ללא קורונה.

במהלך הלימודים תלמד לשלוט בכל השפה העיצובית וכן כיצד לחשוב כמעצב גרפי מקצועי אל מול אחיזה אמתית ונכונה בחוקתיות כדי לקדם את החברה / מותג ברשתות החברתיות ובמיתוג הבינתחומי. במהלך הלימודים תשתמש בכלים רבים ליצירת תיק עבודות ייחודי ואטרקטיבי תוך דיון מקצועי בתהליך יצירת תיק העבודות שיהיה על מה להציג ועל מה לא להציג, איזה שאלות נשאלות ועוד.

מה יותר משמעותי בשוק העבודה בעיצוב החזותי וההייטק?

תעודות כבר לא פותחות דלתות בעולם ההנדסה והטכנולוגיה / עסקים בימינו כיום רוצים לראות אנשים מקצועיים שמבינים מה הם עושים. מה שחשוב בימינו בתחום האמנות הדיגיטלית השיווקית הוא שאתה מבין מהו רעיון וחוקים בעיצוב מול פיתוח גרפי של קומפוזיציות נכונות כדי לסייע לבעלי חברות למכור את הסחורה שלהם בכל מדיום זמין, יסבירו לך במקום בו למדת להיות מעצב גרפי מקצועי או גרפיקאי את כל המשקלים הנכונים בעיצוב על מנת לכוון את העין של הצופים. אם אתה עובד בארגון הייטק, אתה חייב להיות מסוגל ליצור אינפוגרפיקה ותרשימי מידע מפורטים עבור אפליקציות ומוצרים דיגיטליים. ככל שהפורטפוליו שלך מדבר על רעיונית ומגמות חדשות צצות, תוכל להתחבר ולהתמזג עם חברות שונות כדי להתחיל לעבוד במהירות במגזר הייטק או במשרד פרסום.

איך ללמוד עיצוב גרפי בבית

במשך עשור, בית הספר ללימודי מקצועות העיצוב ומולטימדיה הכשיר תלמידים בעיצוב גרפי באמצעות קורס עיצוב גרפי לאינטראקטיב ולעולם הדפוס עם לימודי פיתוח אפליקציות למדיה דיגיטלית. הלימודים נערכים באינטרנט מהבית, בדומה לשיחה אחד על אחד עם מרצה עם תוכנת זום, המידע מועבר על הקו. המורה הפרטי שלך יכול לראות את המסך שלך ולהזיז לך את העכבר תוך הסברים על עולם העיצוב הגרפי, הלימודים מתקיימים רוב שעות היום מה שמאפשר נוחות אופטימלית וקליטת מידע מעולה. כאשר לומדים באופן פרטני ואחד על אחד עם מורים פרטיים, ניתן להתמקד בנושא ולחסוך כמות גדולה של תוכן בתוכנת אדובי תוך לימוד יסודי של כללי עיצוב השפה לעולם הייטק ושיווק תאגידי.

מגמות בתקשורת חזותית והייטק ועבודה בעיצוב חווית משתמש UI/UX

צרו איתנו קשר עוד היום כדי לשוחח עם נציגי הוראה  על מגמות תקשורת חזותית והיי-טק, נסביר כיצד נוכל להתחיל ללמד אתכם נושאים דיגיטליים כבר מחר מהבית. במשך יותר מעשור, בית הספר מקיים קבוצת פייסבוק עם כ-17,000 חברות וארגוני הייטק אינטראקטיביים המציעים תעסוקה יומיומית למעצבים גרפיים שואפים להצלחה ללא ניסיון. מעסיקים רוצים לעבוד עם מעצבים גרפיים מתחילים ללא ניסיון שאפתנים כי יש להם ראש פתוח ויצירתי לגבי מה שקורה בנוף הדיגיטלי והתקשורתי בימינו.

תחום העיצוב הגרפי רק יגדל מכיוון שהוא מתפתח ללא הרף בתגובה לטכנולוגיה המואצת, אשר לא מפסיקה להשתנות בשל עוצמת הצמיחה של תעשיית ההייטק. אם אתה אוהב את תחום העיצוב הגרפי, ללא ספק הרווחת עבודה פנטסטית שתאפשר לך להיות בטוח כלכלית ופיזית. מקצועות המחשב, במיוחד, ישלטו בדור הבא של התעסוקה העולמית והישראלית. בגלל ההייטק ופיתוחים טכנולוגיים המניעים את הטכנולוגיה העולמית, מדינת ישראל מוכרת כאומת ההיי-טק כבירת הידע מספר אחת בעולם ולכן רוב הביקוש למעצבים גרפיים מתבצע בשוק המקומי בעיקר.