בניית אתר אינטרנט בעצמך

//בניית אתר אינטרנט בעצמך

המדריך לבניית אתר אינטרנט בעצמך  למתחילים במערכת וורדפרס  איך להקים אתר בוורדפרס 2020 בחינם

אז הגעתם לשלב שאתם רוצים לבנות אתר. חשבתם בהתחלה על האפשרות שיבנו עבורכם בתשלום, אך אם לרגע עברה בכם המחשבה, למה שלא אבנה בעצמי? הגעתם למקום הנכון. במאמר הבא נספר לכם איך תבנו אתר בוורדפרס 2020 בקלות!! 

אז בואו נכיר קצת מהי תוכנת וורדפרס. תוכנת וורדפרס היא התוכנה הכי נפוצה כיום לבניית אתר אינטרנט בקלות. מה הופך אותה לכזו נפוצה? העובדה שמדובר בתוכנה בקוד פתוח שמאפשרת להתאים את התוכנה לצורכי המשתמש בעזרת התקנה פשוטה של תבניות ותוספים. מעצם היותה תוכנה בקוד פתוח, יש סביבה קהילה רחבה של משתמשים ומתכנתים שיוצרים תבניות, תוספים ותוכנות משלימות מידי יום, ולמעשה, כך התוכנה מאפשרת לעשות בה כמעט כל מה שהדמיון שלנו היה רוצה. 

שלושת השלבים הראשונים בבניית אתר אינטרנט בעצמך הכנת אתר בממשק וורדפרס

שלושת השלבים הבאים הם ההתחלה של כל אתר אינטרנט שנבנה בוורדפרס. מדובר בשלבים מקדימים שנוכל לעשות בקלות.

אחסון- האחסון, כשמו כן הוא, מאחסן את המידע שיהיה לנו באתר. כל תוכן, קובץ או תמונה יהיו בתוך האחסון. כאשר יש לנו אתר אחד לרוב נשכיר שטח אחסון מחברה העוסקת באחסון אתרים. השכרת האחסון לרוב היא בתשלום חודשי או שנתי. אנו ממליצים לבחור בחברות אחסון ישראליות, כך האחסון נמצא בשרתים בארץ. 

רכישת דומיין- הדומיין זה בעצם כתובת האתר. דרך הכתובת גולשים יגיעו אל האתר שלנו. לרוב כתובת האתר תכיל את שם העסק שלנו. את הדומיין נוכל לרכוש מחברת האחסון או בנפרד דרך חברות אשר הוסמכו למכור דומיינים. בעת יצירת דומיין כדאי לחשוב טוב על השם שלו. שם קליט, שקל לכתוב יעזור ללקוחות להגיע לאתר שלכם. לאחר שהגעתם לשם שאתם רוצים, תעברו לעמדת התשלום. העלויות של רכישת דומיין היום עומדות על בין 60-70 ש”ח לשנה וניתן למצוא גם מחירים זולים יותר. המחיר תלוי בשם שבחרתם ובסוג הדומיין. יש דומיינים עם שמות מאוד מבוקשים שיכולים להגיע לעלויות גבוהות מאוד. אך אם זה האתר הראשון שלכם, כנראה שהעלות עבורכם תהיה ממוצעת ויותר קרובה לעלויות שהזכרנו. אם לקחתם דומיין מחברה אחרת מחברת האחסון שלכם, תצטרכו לקשר בין שרת האחסון לכתובת ה-IP של הדומיין. כל מה שתצטרכו לעשות זה להסתכל במייל שקיבלתם מחברת האחסון, לקחת את פרטי השרת, להיכנס לאתר של הדומיין ולחפש היכן מגדירים DNS (שרת האחסון של ה-IP ).

שלושת השלבים הראשונים בבניית אתר אינטרנט בעצמך הכנת אתר בממשק וורדפרס

שלושת השלבים הראשונים בבניית אתר אינטרנט בעצמך הכנת אתר בממשק וורדפרס – כותרות – ווידאו – תוכן

התקנת מערכת וורדפרס- לעתים תוכלו ללחוץ על הורדה מהאתר של חברת האחסון, אם לא מצאתם אייקון כזה, תמיד תוכלו להיכנס לאתר   WordPress.org ולהתקין את התוכנה. התוכנה בקוד הפתוח היא חינמית. עלויות בתוכנה יהיו אם השתמשתם בתבניות או תוספים בתשלום. אך יש שלל תוספים ותבניות שהם בחינם. לאחר ההתקנה אנו נכניס את פרטי המשתמש שלנו ולאחר מכן כבר נוכל להתחיל. אנו נועבר מידית ללוח הבקרה של התוכנה. 

בניית אתר אינטרנט בעצמך הדגשים -> חווית משתמש UX-UI לאתר שלנו

אם החלטתם לבנות את האתר שלכם בעצמכם, כדאי מאוד שתכירו את המושג חווית משתמש UX-UI. המושג בעצם מתייחס למשתמשים והחוויה שלהם מהשימוש באתר. אנו רוצים שללקוחות שלנו יהיה נעים לשוטט באתר, יהיה להם קל למצוא מידע באתר והעיצוב, הצבעים והאלמנטים יהיו נעימים עבורם לעין. אנו נרצה גם שהאתר יותאם לנייד והמשתמשים שלנו יוכלו לקרוא באתר תוכן גם כאשר הם לא יושבים מול המחשב. לכן בבואנו לבנות אתר אינטרנט בוורדפרס אנו ממליצים לכם לשבת ולעשות חשיבה על נראות האתר, התוכן שיהיה בו, המיקומים והצבעים. שימו לב שאתם מעבירים דרך האתר את המסר הנכון. כמו כן, כמו שכבר הזכרנו, וורדפרס היא מערכת בעלת קוד פתוח המכילה שלל בלתי מוגבל של תבניות ותוספים. על מנת להיות ממוקדים, תכנון יעזור לכם להבין לאילו תוספים אתם זקוקים ולמקד את החיפוש. התהליך הזה יזרז עבורכם את התהליך של בניית האתר.

מספר טיפים ראשונים שיקדמו עבורכם את תהליך בניית אתר אינטרנט בעצמך

  • במילה אחת אלמנטור!!! תוסף סופר חשוב שיהפוך עבורכם את בניית האתר לחוויה פשוטה וקלה. התפקיד של האלמנטור הוא בניית עמודי תוכן. כאשר תתקינו את תוכנת הוורדפרס תראו שהתוכנה מציעה לכם כבר בהתחלה להוריד את התוסף. התוסף עובד באמצעות אלמנט של גרירה מתוך סרגל כלים אשר בתוכו יש מגוון ענק של בלוקים לתוכן, תמונות, כותרות בכל מיני צורות חלוקה בתוך הדף. באלמנטור יש גם ווידג’טים שונים שתוכלו להוסיף וכל זהמבלי להשתמש בתבניות הוורדפרס אלא תוכלו להשתמש בתבניות הפשוטות של אלמנטור
  • דבר נוסף שאנו ממליצים לעשות, לעדכן את שפת התוכנה לעברית. תוכלו לעשות זאת דרך לוח הבקרה של התוכנה בלשונית Settings ומיד אחר כך General ולבחור את השפה העברית.
  • אייקון הבית– כשאנו בונים אתר מאפס חשוב לנו מידי פעם לראות איך השינויים שעשינו נראים בפועל. אם נלחץ על האייקון של הבית ולאחר מכן על לשונית אל האתר נגיע לאתר שאנו בונים ונראה איך הוא נראה באותו רגע. 
  • עדכון תוספים ושינוי תבנית– מעבר לתוספים והתבניות של אלמנטור, ניתן לבחור תבניות ולהוסיף תוספים ישירות מתוכנת הוורדפרס. בתוך התוכנה יש מגוון רחב של תוספים ותבניות חלקם בחינם וחלקם בתשלום. אם נלחץ בלוח הבקרה על הרובריקה של תוספים או על הרובריקה של תבניות נגיע לעמוד שנותן לנו שלל תבניות ותוספים לבחירה. כמו כן, למי שכבר עבד עם וורדפרס ומכיר כבר שמות של תוספים תבניות תמיד תוכלו לזרז את התהליך ולכתוב את שמם בשורת החיפוש.
  • בניית אתר מותאם לנייד– בוורדפרס המשימה היא פשוטה מאוד. בוורדפרס לא צריך לבנות אתר נוסף המותאם רק לנייד, כל מה שנצטרך זה לבחור תבנית רספונסיבית אשר מותאמת לנייד. אם כבר בחרתם בתבנית ונזכרתם מאוחר יותר שלא ביצעתם התאמה לנייד, גם זו לא בעיה, תמיד תוכלו להחליף את התבנית בלחיצה פשוטה על תבניות בלוח הבקרה.
  • תוסף Yoast– זהו תוסף המשמש לאופטימיזציה. כדי שנוכל לפתוח את האתר מכל מקום אנו חייבים אופטימיזציה בכל עמודי האתר. ביצוע אופטימיזציה יאפשר לנו קידום האתר לאחר מכן בגוגל. 
  • תוסף צור קשר ורשימת תפוצה– כאשר אתם בונים אתר אתם מעוניינים לייצר ממנו הכנסות. הדרך הטובה ביותר הוא יצירה של רשימת לידים. התוסף יאפשר לכם ליצור עמוד צור קשר ויצירת רשימת תפוצה של המשתמשים שהשאירו פרטים באתר. 
  • WP Rocket- תוסף שמטרתו לשפר את מהירות האתר. הלקוחות שלנו וגם אנחנו רוצים אתר שנטען מהר שלא נתקע. אתר שעולה לאט גורם למשתמש להתייאש, לוותר ולחפש אתר אחר שייתן את המידע.

אז לסיכום ששוקלים בניית אתר אינטרנט בעצמך, מדובר על תוכנה פשוטה, איכותית שיש בה שלל אפשרויות. זהו בעצם גן עדן לבניית אתרים. יש בה הכל מהכל וכל מה שחשבתם עליו סביר שכבר קיים כי התוכנה מתחדשת כל יום! כמו שראיתם לבנות אתר בוורדפרס זו לא משימה מסובכת. כל שעליכם לעשות זה לעקוב אחרי הוראות ההקמה הראשוניות ומשם השמיים הם הגבול. ואם בכל זאת אתם מרגישים מבולבלים ורוצים לדעת יותר, תוכלו ללמוד קורס עיצוב אתרים אצלנו במכללת סולו אונליין מהבית, עם כוס קפה, בזמן שנוח לכם, להעשיר את הידע שלכם ואולי אפילו להפוך את הידע למקצוע מבוקש.

 

2019-10-06T14:37:43+03:00