האם יש ביקוש בתחום עיצוב גרפי ובניית אתרים ב2020

האם יש ביקוש בתחום עיצוב גרפי ובניית אתרים ב2020

מידע חשוב למי שרוצה להתחיל לעבוד מהבית או לפתוח עסק עצמאי האם יש ביקוש בתחום עיצוב גרפי ובניית אתרים?

יש לא מעט אנשים שנמצאים בכל מיני צמתים בחיים שלהם בכל מה שנוגע ללימודים ועבודה. הם מתלבטים מה הכי נכון להם, מה יעניין אותם ואיך הם יכולים להתפתח. אותם אנשים טובעים בים המידע שמפורסם היום, ים המידע על כל מקצוע ומקצוע, על האפשרויות הרבות שקיימות ועל מקומות הלימוד הרבים. 

היום, יש מקצועות שלא היו בעבר. מקצועות בעיקר מעולם האונליין שעד לפני כמה שנים לא היו קיימים. היום גם לא חייבים לעבוד ממקום אחד באותם המקצועות ואפשר להתנייד עם לפטופ וחיבור לאינטרנט לכל מקום, מה שיצר זן חדש של עובדים – אלו שעובדים מהבית, מבית הקפה, מחלל עבודה משותף או אפילו במהלך טיול לחו”ל. 

על אילו מקצועות מדובר? על כל מקצועות המחשב – תכנות, כתיבת תוכן, מידענות, בניית אתרים, קידום אתרים, פרסום ברשת וכמובן עיצוב גרפי. לכל אחד מהמקצועות הללו יש את היתרונות שלו אבל שניים מהם נחשבים למבוקשים במיוחד. מדובר על עיצוב גרפי ועל בניית אתרים, כמו גם על פיתוח של אפליקציות.

בניית אתרים

כמה אתרי אינטרנט יש לדעתכם ברחבי העולם? המון! יש מיליוני אתרי אינטרנט ומיליארדי דפי אינטרנט, ובישראל לבדה יש כמה אלפי אתרים ועשרות אלפי דפי אינטרנט. מישהו צריך לבנות את כל האתרים הללו לא? בניית אתרים היא מקצוע מרתק, מקצוע שאפשר להתקדם ממנו לא מעט. יש סוגים שונים של אתרים ויש סכומי כסף לא מבוטלים שאפשר להרוויח מכל אתר ואתר, מה שיכול להשאיר בסוף החודש כמה עשרות אלפי שקלים בכיס.

בניית אתרים יכולה להיות בפלטפורמות שונות. היא יכולה להיות במערכת סגורה, פלטפורמה עם מערכת ניהול שהוקמה במיוחד. כך למשל חברת וויקס שהיא חברת סטארט אפ ישראלית, היא חברה שפיתחה מערכת ניהול משלה, מערכת ב”קוד סגור” שכל אחד יכול ללמוד ולעצב באמצעותה אתרי אינטרנט מרהיבים. יש קורסים שונים ברשת אותם אפשר לקחת וללמוד מהר מאוד איך בונים אתר אינטרנט עם המערכת של וויקס או כל מערכת אחרת.

אופציה שנייה לבניית אתרים היא בקוד פתוח. הדוגמה הטובה ביותר לקוד פתוח היא מערכת וורדפרס, מערכת של קהילה גדולה שכל אחד יכול לתרום מהידע והניסיון שלו בשביל שהיא תתקדם. בוורדפרס יש אין ספור פלאגינים שאלו תוכנות חיצוניות אותן ניתן לחבר למערכת. הפלאגינים הללו יכולים להיות פלאגינים של עיצוב, של שיווק, של השארת פרטים, קידום אורגני או כל דבר אחר. יש אלפי פלאגינים בוורדפרס וזו מערכת שיחסית קל ללמוד. זה אומר שמי שירצה להיכנס לעולם בניית האתרים, מי שירצה לבנות אתרי אינטרנט יכול לבנות אתרים מרהיבים במערכת הזו. 

אפליקציות עיצוב
עיצוב אפליקציית מסחר

הביקוש למקצוע בונה אתרים – המחסור בעולם העיצוב גרפי והסיבות

ומה עם הביקוש לבוני אתרים? הביקוש רק הולך וגובר מהסיבה הפשוטה. כל אחד צריך היום אתר אינטרנט אם יש לא עסק שמוכר שירותים או מוצרים, כל חברה חייבת אתר אינטרנט ובשביל שכל האתרים הללו ייבנו צריך בוני אתרים. יותר מזה, כל חברה או עסק רוצים להיראות חדשניים וחדשנות בכל מה שקשור באתרי אינטרנט היא משהו אינטגרלי. זה אומר שיש לא מעט חברות שרוצות לשנות את האתר שלהם ולחדש אותו, זה אומר שיש לא מעט בעלי עסקים שרוצים עיצוב מחודש של דפים ספציפיים, בנייה של דפי נחיתה וכדומה. יש אין סוף עבודה בבניית אתרים. כל מי שרוצה יכול להיכנס לתחום ולעשות את זה בגדול. המשכורות אם כן הן משכורות גבוהות, משכורות שיכולות להגיע לעשרות רבות של אלפי שקלים.

השילוב עם עיצוב גרפי

ממה מורכב אתר אינטרנט? קודם כל כמובן מהקוד של האתר שהוא הבסיס שלו. אבל היום לא צריך לדעת קוד בשביל לבנות אתרי אינטרנט, בעיקר בגלל שהמערכות השונות עוקפות את הקודים ואפשר לבנות את אינטרנט עם מערכת ניהול בלבד. אתר אינטרנט מורכב גם מהתוכן באתר ומישהו צריך לכתוב אותו, אבל מעל לכל יש את העיצוב הגרפי. בניית אתר אינטרנט חייבת להיות משולבת עם עיצוב גרפי כי בלי עיצוב מקצועי האתר לא יהיה שווה כלום. זה לא חדש שהעין היא זו שקונה ולכן האתר צריך להיות מושך ויפה. חשוב לזכור שיש גם תחרות גדולה מאוד ואתר אינטרנט צריך להיראות עוד יותר יפה ומעוצב מהמתחרים שלו.

סיבה נוספת שאתר אינטרנט צריך להיות מעוצב בצורה מקצועית היא שיש לזה גם השפעה בגוגל. מה זה אומר? זה אומר שגוגל נותן ניקוד לכל אתר ואתר ברשת ובהתאם הוא מחליט אילו אתרים להציג בשאילתת החיפוש בהתאם למה שהגולש הקליד. יש אין ספור פרמטרים שמשפיעים על ההחלטה שמתקבלת על ידי מנוע החיפוש באלפית השנייה, ואחד מהם הוא כמה זמן גולשים נשארים באתר מה שמצביע על זה שהוא מעניין ומושך. 

ומה משאיר גולשים באתר זמן רב? בין השאר מה שמשאיר אותם הוא עיצוב יפה ומקצועי. עיצוב שגורם להם להרגיש משהו וזו בדיוק המומחיות של מעצב אתרים.

עיצוב אפליקציות - עבודות בתחום

עיצוב אפליקציות – עבודות בתחום

בעולם של היום, הכול נמצא בכיס שלנו. הסמארטפון הוא כבר מזמן לא רק מכשיר טלפון אלא הרבה יותר מזה. הוא מחשב ואפשר לעשות איתו הכול, והאתרים שיש בו נקראים אפליקציות. כמובן שגם את האפליקציות הללו צריך לעצב וצריך לעשות את זה בצורה מקצועית, ומי שמעצב אפליקציות יכול למצוא את עצמו עם אין סוף עבודה. למה? מאותה הסיבה. כי יש ביקוש גובר והולך לאפליקציות, בין אם אלו אפליקציות של חברות ועסקים ובין אם אלו אפליקציות שאמורות לספק ערך אחר כמו אפליקציית משחקים וכדומה. מישהו צריך לעצב את האפליקציות הללו ומי שעושה את זה הוא כמובן המעצב הגרפי.

להגשים את החלום ולעבוד מהבית –  ללמוד ולהכין תיק עבודות 

עיצוב גרפי הוא מקצוע מדהים, מקצוע שכולל בתוכו לימוד של תוכנות גרפיות ברמה גבוהה כמו גם את התאוריה שמאחורי העיצוב. עיצוב גרפי הוא מקצוע שאפשר לעסוק בו כשכירים, אפשר לעבוד בחברות שונות או בסטודיואים כמו גם כעצמאיים. האפשרות האחרונה היא האפשרות שקוסמת ליותר ויותר אנשים ובעיקר לצעירים, מכיוון שבעיצוב גרפי אפשר לעבוד מכל מקום שהוא. אפשר לעבוד כשכירים מהבית ויש לא מעט חברות שמציעות את האופציה הזו, ואפשר כמובן לעבוד כפרילנסרים. 

פרילנסרים בעיצוב גרפי אלו אנשים שמחליטים מתי נוח להם לעבוד. הם אלו שקובעים את לוח הזמנים שלהם, הם אלו שקובעים עד כמה הם רוצים לעבוד קשה והם יכולים לעשות עוד דברים כמו להיות עם המשפחה. 

בעידן המודרני, זה לא מובן מאליו. יש לא מעט אנשים שלא רואים את הילדים שלהם אלא בסופי שבוע, יש לא מעט אנשים שלא מספיקים כלום והם טובעים כל הזמן בעבודה. עיצוב גרפי הוא מקצוע שמאפשר לנשום, מאפשר לעבוד מתי שמתאים ונוח ומאפשר לחיות חיים מלאים. כל מה שצריך בשביל להיות מעצב גרפי הוא מחשב, חיבור לאינטרנט ואת התוכנות הרלוונטיות. צריך כמובן גם ללמוד עיצוב גרפי ויש לא מעט מכללות שמציעות את הלימודים הללו, אך הטובה והיעילה ביותר היא מכללת סולו.

הלימודים בעיצוב ובניית אתרים לאינטרנט – ללמוד גרפיקה במכללת סולו

ברוכים הבאים למכללת סולו, המכללה ללימודי גרפיקה אחד על אחד און ליין. במכללת סולו לומדים באמצעות תוכנה ייחודית שמחברת בין המורה לבין התלמיד, תוכנה שמאפשרת ללמוד בדיוק כמו בשיעור פרטי פיזי. יש לא מעט יתרונות לשיטת הלימוד הזו כשהראשונה בהן היא הנוחות. לא צריך לצאת מהבית ואפשר ללמוד מתי שנוח לשני הצדדים. עוד יתרון חשוב הוא הלימוד הרציף. אין חיסורים ואם מי מהצדדים לא יכול, פשוט דוחים את השיעור. 

מכללת סולו היא מכללה שמעסיקה את המורים הטובים ביותר, מכללה ששמה לעצמה למטרה להוביל את עולם הגרפיקה. כל תלמיד יוצא לשוק העבודה עם תיק עבודות מרשים ועם תעודה.

רוצים לדעת יותר? צרו קשר עוד היום וקבלו את כל המידע שאתם צריכים!