מקצועות מבוקשים בישראל לקראת 2020

מהם המקצועות המבוקשים בישראל 2020 – איפה כדאי להשקיע את הזמן שלכם?

אם אתם רגע אחרי השחרור בבקו”ם או רגע אחרי הטיול הגדול של אחרי הצבא, אם אתם מחפשים מה ללמוד ולאיזה כיוון ללכת עם קריירה, היום יש לכם הרבה יותר אפשרויות מאשר בעבר. פעם, האפשרויות היו מוגבלות יותר והתחלקו לשניים. או שלומדים תואר אקדמי או שלומדים איזה שהוא מקצוע טכני ולאחר מכן מתחילים לעבוד. היום אנחנו נמצאים בעידן מודרני, עידן בו אפשר ללמוד מקצוע בתוך כמה חודשים ולהיכנס לשוק העבודה. המקצועות המבוקשים של היום יכולים להפתיע אתכם. ספוילר, הם כבר לא עריכת דין או רפואה, ואפילו לא ההייטק של פעם. היום גם מקצועות תומכים בהייטק הם בעלי ביקוש גבוה מאוד ואחד מהם הוא עיצוב גרפי.

דוגמאות למקצועות מבוקשים היום

הנה כמה דוגמאות למקצועות מבוקשים היום. יש את מקצוע האנליסט, זה שיודע לשחות בתוך הביג דאטה ולדוג את המידע החשוב ביותר.  הוא יודע להפיץ מהמידע הזה רעיונות ותובנות  והוא יכול להיות אנליסט פיננסי, שיווקי או אחר. יש את איש התוכן שהוא גורם מרכזי בכל אתר אינטרנט איכותי ורציני,  והוא צריך לדעת להתאים תכנים לכל פלטפורמת תקשורת. אבל יותר מכולם, המקצוע שעשה את הקפיצה הגדולה ביותר בפופולריות שלו הוא העיצוב הגרפי. למה? כי כולם היום צריכים מעצבים גרפיים. לא משנה אם מדובר על עסק גדול או קטן הוא חייב איש גרפיקה שיפיק לו את החומרים הוויזואליים.

למה זה מקצוע שהפך למבוקש כל כך?

אז מה הופך אתה עיצוב הגרפי למקצוע פופולרי כל כך? מה הופך אותו לכזה שכולם רוצים ללמוד אותו? יש לזה כמה סיבות. ראשית, עיצוב גרפי הוא מקצוע מעניין. כל אחד מאיתנו רוצה לעבוד במשהו שמושך אותו, משהו שמסעיר אותו וגורם לו להרגיש שהוא לא סתם קם בבוקר. כל אחד מאיתנו רוצה להרגיש עניין בעבודה שלו ורוצה להתפתח וגם זה משהו שעיצוב גרפי מספק. עיצוב גרפי הוא גם מקצוע מכניס. כן, אפשר להתפרנס ממנו מצוין, אפשר לראות ממנו לא מעט כסף בעיקר כשמתקדמים. אבל יותר מהכול, אפשר באמצעותו להשתחל לעולם ההייטק, לעבוד בעבודות נחשקות עם תנאים נחשקים, ולעשות קצת נחת לאמא הפולנייה.

איזה מקצוע הכי טוב ללמוד היום

לעבוד בחברת הייטק – ה תנאים מפנקים עם שכר מצוין

לעבוד בעולם ההייטק

עם יד על הלב, כמה אתם חולמים לעבוד בחברת הייטק, כזו שיש בה תנאים מפנקים וכמובן שכר מצוין? סביר להניח שאתם מאלו שרוצים. ולמה? כי לחברות הייטק יש תדמית של חברות לאינטליגנטים, חברות לכאלו שעושים כסף גדול ולכאלו שעובדים בתנאים שאחרים לא מכירים. עבודה בהייטק היא חלומם של רבים ועיצוב גרפי הוא כרטיס כניסה מצוין. כל חברת הייטק חייבת גרפיקאים ולא משנה באילו תחומים היא עוסקת. כל חברת הייטק חייבת מישהו שיפיק עבורה את החומרים הוויזואליים בין לפרינט ובין לדיגיטל, ופה אתם יכולים להיכנס עם היידע והכישורים שלכם.

לעבוד בחברות בניית אתרים

אז איפה צריך מעצבים גרפיים? בין השאר בחברות בניית אתרים, חברות שכשמן כן הן, בונות אתרי אינטרנט מכל הסוגים שיש. חברות בניית אתרים אלו חברות שחיות על מעצבים גרפיים, שעושות את עבודתן עבור אנשים שצריכים להציג את עצמם או את העסק שלהם והחלק הוויזואלי הוא חשוב מאוד ואם הוא לא יהיה מקצועי האתר לא יעשה את עבודתו. חברות בניית אתרים מחפשות כל הזמן מעצבים גרפיים, אנשים שיכולים לסייע להן ולעבוד לצד אנשי תוכן, אנשי קוד ואחרים. יש היום מילוני אתרי אינטרנט ברחבי העולם ועשרות אלפים בישראל, אז תארו לעצמכם כמה עבודה בפוטנציאל יש לכם…

לעבוד בעולם ההייטק

חברות בניית אתרים חיות על מעצבים גרפיים

איזה מקצוע הכי טוב ללמוד היום – לעבוד בחברה שמפתחת אפליקציות

המכשיר הנייד שלנו זה שמלווה אותנו בכיס כבר מזמן לא משמש אותנו רק לשיחות טלפון. הוא היום מחשב לכל דבר, מחשב שניתן לעשות איתו כל מה שאנו רגילים לעשות מהמחשב הביתי או הנייד שלנו. במכשיר הנייד יש אפליקציות שאלו אתרי אינטרנט וצריך לא רק לעצב אותן אלא גם להפוך אותן לכאלו שיספקו חוויית משתמש טובה. מעצבים גרפיים עומדים בחוד החנית של חברות פיתוח אפליקציות מכיוון שללא עיצוב חווייתי, ללא עיצוב מקצועי שנייה אחרי האפליקציה תיפתח היא תיסגר. היום יש תחרות גדולה מאוד בין מפתח אפליקציות מכיוון שיש לא מעט אפליקציות שחופפות האחת לשנייה, וללא עיצוב גרפי משכנע גורלה של האפליקציה יהיה ידוע.

השכר הגבוה בעולם העיצוב הגרפי

היום, אי אפשר להתפשר על שכר בינוני. אי אפשר לחיות מכמה אלפי שקלים בחודש בעיקר מי שיש לו משפחה וילדים. עולם הגרפיקה מציע שכר גבוה, שכר שיכול לפרנס משפחה בקלות וכמובן שהוא עולה ככל שעובר הזמן. כן, אפשר להתחיל עם משכורות של 10 או 15 אלף שקלים (יש כמובן גם פחות מזה אבל לא יהיה קשה למצוא חברה שמשלמת ככה על משרה מלאה) והשמיים הם הגבול. מה זה אומר הגבול? זה אומר עשרות אלפי שקלים. חברה איכותית שתמצא מעצב שהיא לא יכולה בלעדיו וכזה שהוכיח את עצמו ובנה לעצמו שם, תסכים לשלם לו כמעט כל סכום שבעולם

עיצוב גרפי הוא גם תחום שאפשר לעבוד בו כעבודה שנייה.  זה לא חייב להיות מקצוע ראשי. אפשר לעבוד בעבודה נוספת ולאחריה לעשות פרויקטים בעיצוב גרפי בין אם כשכירים ובין אם כעצמאיים. איך? פשוט מאוד, יש לא מעט חברות שמעסיקות עובדים מהבית או מכל מקום אחר. לא ממש משנה להן באילו שעות הם יעבדו אלא מה שחשוב להן הוא שהם יסיימו פרויקטים שבאחריותם. זה אומר שאתם יכולים לקחת פרויקטים כאלו ולבצע אותם אחרי שעות העבודה הרגילות בעבודה השנייה שלכם. אבל אולי הבונוס הגדול ביותר בעיצוב גרפי, הוא האפשרות לעבוד מכל מקום כעצמאיים.

לעבוד מהבית כעצמאיים ולהגשים את החלום

בעידן בו אנו חיים, אנשים רצים ממקום למקום. לא פעם הם לא מצליחים להשקיע במשפחה ובילדים כי הם חוזרים מאוחר מהעבודה. הפתרון הוא להיות אדונים על הלו”ז ואחראיים על שעות העבודה ולהיות פרילנסרים. פרילנסרים יכולים לעבוד באילו שעות ביממה שהם רוצים. הם יכולים לעצור ולהמשיך מאוחר יותר מתי שנוח להם, לעבוד ביום או בלילה ומכל מקום בעולם עם חיבור לאינטרנט. כשמדובר על עיצוב גרפי כל מה שצריך הוא מחשב, את התוכנות הרלוונטיות וחיבור לרשת. זהו, אפשר להתחיל לעבוד. תארו לעצמכם את עצמם עובדים מחוף הים או מבית הקפה הסמוך, אולי מבית של חברים או אולי מהבית, ואפילו תוך כדי טיול שאתם עושים בחו”ל. מדהים לא?

אפשר גם ללמוד מהבית

אם אתם רוצים לעבוד מכל מקום שהוא, אתם צריכים לדעת שיש אפשרות גם ללמוד מכל מקום. איך? עם מכללת סולו כמובן, המכללה ללימודי מקצועות הגרפיקה אחד על אחד אונליין. מכללת סולו היא המכללה המובילה בתחום והיא מציעה לכם ללמוד בדרך אחרת, דרך הרבה יותר אפקטיבית מהדרך המסורתית, עם מורה פרטי ועם נוחות שלא הכרתם.

איך זה עובד קורסים אונליין?

פשוט מאוד. בדיוק כמו שאפשר היום לתקשר עם כל אחד, בדיוק כמו שאפשר היום לקנות באינטרנט או לעשות הרבה דברים אחרים, אפשר גם לחבר בין שני מחשבים. יש תוכנה שעושה את זה, תוכנה שמאפשרת לכל אחד לראות ולשמוע את השני, להשתלט על המחשב של השני ולעשות עוד פעולות שונות. זה בדיוק כמו שיעור פרטי רק שכל אחד נמצא במקום אחר.

ומה היתרונות? היתרונות רבים ומגוונים. החל בנוחות שמאפשרת ללמוד מכל מקום ובלי לארח או להתארח על כל המשתמע מכך, החיסכון בכסף ביציאה מהבית, האפשרות לרכוש מקצוע בלי לעזוב את מקום העבודה וללמוד בשעות שנוחות לתלמיד ולמורה.

במכללת סולו תוכלו להכין תיק עבודות מרשים שילווה אתכם אחרי הלימודים. תקבלו גם סיוע בהשמה ובעיקר, המון תשומת לב וכל עזרה שתזדקקו לה בתחילת הדרך.

צרו קשר עוד היום וקבלו את כל המידע שאתם צריכים!

2019-09-08T21:59:19+03:00