מקינטוש או פיסי למעצבים גרפיים מה כדאי?

//מקינטוש או פיסי למעצבים גרפיים מה כדאי?

מחשבים למעצבים גרפיים וגרפיקאים מקינטוש או פיסי למעצבים גרפיים מה כדאי? 

אם אתם מעצבים גרפיים או מתעתדים ללמוד עיצוב גרפי, אתם תצטרכו כמובן מחשב, וכדאי שהוא יהיה חזק מספיק כדי לרוץ ולעבוד כמו שצריך. סביר להניח שתקבלו כל מיני המלצות על מקינטוש או פיסי וסביר להניח שתלכו לאיבוד בים המידע שתקבלו. עיצוב גרפי הוא תחום שדורש אין סוף עבודה עם תוכנות גרפיות והתוכנות הגרפיות הללו דורשות את העוצמה הראויה. אז מה עדיף? מקינטוש או פיסי בשביל לעסוק בתחום? הנה כמה דברים שכדאי לדעת. 

יתרונות המקינטוש 2020

הנה כמה יתרונות של המקינטוש שאתם צריכים להכיר. הדבר הראשון הוא שמקינטוש הוא של חברת אפל וזה אומר הכול. באפל אין פספוסים והכל עובד מושלם, הרכיבים הם האיכותיים ביותר והגימור הסופי מדהים. אם נבחן את המקינטוש יש מק פרו ויש את האיימק, כשהמק פרו הנייח נחשב לעמיד ויציב במיוחד.  מערכת ההפעלה של מקינטוש היא ה-os, מערכת שבה אין וירוסים כמו בווינדוס. חשוב לדעת שבמערכת ההפעלה הזו יש גיבוי מלא כך שגם אם המחשב קורס אפשר לשחזר את הכול במהירות ובקלות. 

יתרונות המקינטוש

יתרונות הפיסי 2020

המק נחשב אם כן מאז ומתמיד למהיר ואיכותי, חזק ועמיד ובעבר היה הבדל משמעותי בינו לבין הפיסי.  אבל היום זה כבר שונה לגמרי, היום גם מחשבי פיסי נחשבים למחשבים חזקים במיוחד. הם מהירים לא פחות ממחשבי מק, יש להם כרטיסים גרפיים חזקים והם עושים עבודה מעולה כך שאם אתם צריכים מחשב עבור העיסוק שלכם בגרפיקה הפיסי יכול לעשות את העבודה מצוין. אבל לפני, יש עוד יתרון משמעותי שאתם חייבים להכיר, יתרון שנוגע כמעט לכל אחד והוא המחיר. מחשבי פיסי אם כן אלו מחשבים חזקים ואיכותיים ומתאימים לעיסוק בגרפיקה, אך במחיר שלהם נמוך משמעותית ממחשבי מק. מחשב פיסי אפשר לקנות באלפי שקלים בודדים ברמה די גבוהה לעומת מחשב מק שעולה הרבה יותר. אם אתם מתלבטים מה לעשות ואיזה מחשב לקנות אתם יכולים בהחלט להסתפק בפיזי שיעשה עבורכם עבודה לא פחות ממצויינת. 

ועכשיו, אחרי שהבנו את ההבדלים בין המק לבין הפיזי ומה כדאי לרכוש בשביל לעסוק בעיצוב גרפי, הנה קצת מידע על עיצוב גרפי ולמה כדאי לכם להיכנס לתחום. 

קצת על עיצוב גרפי

העיצוב הגרפי הוא ההוצאה מהכוח אל הפועל של רעיונות שונים, של ויזואל שיש בראש לדבר האמיתי. עיצוב גרפי הוא כל מה שמסביבנו שמשפיע עלינו ויזואלית, כל מה שגורם לנו להרגיש או לחשוב משהו לאחר שאנחנו מתבוננים בו. אם ניקח לדוגמה את מודעות הפרסום התלויות בכל מקום או אתרים מעוצבים שנעשו בתוכנות מיועדות לכך. עד כמה הן מושכות את תשומת הלב שלנו וגורמות לנו לרצות לקנות את מה שהן מוכרות? אם נחשוב על כרטיסי הביקור אליהם אנחנו נחשפים, עד כמה הם גורמים לנו להרגיש שאנחנו רוצים לדעת יותר על זה שנותן לנו אותם? כך גם עם פלאיירים, עם ברושורים, עם פרסומות ברשת, עם אתרי אינטרנט ועם אפליקציות, עיתונים וכל דבר אחר.

עד כמה הם משפיעים עלינו ועל קבלת ההחלטות שלנו? עם עיצוב גרפי נכון ומקצועי אפשר לגרום לכל הדברים הללו להשפיע על אחרים. אפשר לגרום להם לחוש משהו כמו עצב, שמחה, כעס או כל רגש אחר, אפשר למשוך את תשומת ליבם ואפשר גם להמם אותם. עיצוב גרפי הוא היכולת לקחת אלמנט כלשהוא ולעשות בו שימוש לצרכים שונים באמצעים גרפיים. אז הנה קצת על לימודי עיצוב גרפי, על התוכנות הנלמדות ועל מקומות העבודה בהם אפשר לעבוד לאחר שמסיימים את הלימודים.

יתרונות הפיסי

התוכנות הנלמדות

הנה קצת על התוכנות הנלמדות בעיצוב גרפי, תוכנות שמאפשרות לקחת כל אלמנט ולעצב אותו איך שרוצים. הראשונה בתוכנות היא תוכנת פוטושופ, תוכנת עיצוב התמונות המתקדמת ביותר בעולם. פוטושופ היא תוכנה מבית חברת אדובי, חברת תוכנות הגרפיקה המתקדמת ביותר בעולם. יש בה אין ספור כלים שאפשר לעשות בהם שימוש, כלים שמאפשרים לקחת כל תמונה ולהפוך אותה ליצירת אומנות של ממש. 

נכון, יש היום אין ספור תוכנות ואפליקציות שמאפשרות לשחק עם תמונות. אבל עם כל הכבוד לתוכנות ולאפליקציות הללו, אף אחת מהן לא מתקרבת ליכולות של פוטושופ עם הכלים הרבים שיש בה. פוטושופ היא תוכנת בחירה של כל צלם או של כל מעצב גרפי, וגם אם לא תעסקו תחום בעתיד, תמיד יהיה לכם מה לעשות עם התוכנה ואיך לנצל את היתרונות שבה. 

השנייה בתור היא תוכנת אילוסטרייטור, תוכנת אחות של פוטושופ. אילוסטרייטור היא תוכנה ווקטורית שמיועדת ליצירת אנימציות, כרטיסי ביקור ואלמנטים גרפיים רבים אחרים, וזה שהיא ווקטורית מאפשר באמצעותה להגדיל כל קובץ שרוצים לכל גודל. אילוסטרייטור היא תוכנה שיש בה כלים שמשיקים לפוטושופ והיא דומה מאוד בנראות שלה לפוטושופ. אלו תוכנות שמשלימות האחת את השנייה והכרה  שלהן לעומק טומנת בחובה לא מעט יתרונות. 

התוכנה השלישית היא תוכנת אינדיזיין, תוכנת הוצאה לאור שכל מעצב גרפי צריך להכיר. היא מאפשרת לעמד נכון את הקובץ, לבחור את הפונטים הנכונים, ובכלל, ליצור עימוד איכותי ונכון. אינדיזיין היא תוכנה שנעשה בה שימוש בהוצאות לאור, במערכת עיתונים ובכל מקום בו יש חומר כתוב מודפס. אין ספק שידיעה שלה פותחת לא מעט מקומות עבודה והנה רשימה חלקית של מקומות העבודה למעצבים גרפיים.

איפה מעצבים גרפיים יכולים לעבוד כשכירים?

  • חברות בניית אתרים – אלו אולי החברות שצריכות יותר מכל חברה אחרת מעצבים גרפיים. חברות בניית האתרים צריכות שיעצבו עבורם את האתרים ומי שעושה את זה אלו המעצבים. יש ביקוש רב לעוד ועוד מעצבים גרפיים לעולם אתרי האינטרנט
  • חברות פרסום – גם חברות פרסום חיות היום על מעצבים גרפיים. הם מעצבים עבורם פרסומות כתובות או משודרות, ובעיקר פרסומות שמסתובבות ברשת. 
  • מערכות עיתונים – אם אתם רוצים להיות מאלו שיעצבו את העיתונים של מחר, זה בדיוק בשבילכם. עיצוב גרפי במערכות עיתונים הוא מעניין ומרתק, צבעוני וססגוני. 
  • עבור צלמים – יודעים איך לעבוד עם פוטושופ? יש לא מעט צלמים שירצו לשכור את השירותים שלכם. תוכלו לתקן עבורם תמונות ותוכלו לעצב עבורם אלבומי תמונות ללקוחות שלהם.
  • הוצאות לאור – גם בהוצאות לאור כמו גם בבתי דפוס יש ביקוש גבוה לגרפיקאים. 

חשוב לזכור שאת כל התפקידים הללו אפשר לעשות גם כעצמאיים, בין אם ככאלו שנותנים שירות לחברות כאלו ובין אם כאלו שנותנים שירות ללקוחות פרטיים.

ללמוד עיצוב גרפי במכללת סולו

אם אתם רוצים ללמוד עיצוב גרפי ואתם רוצים לעשות את זה בקצב שלכם, בנוחות ובמחיר סביר, מכללת סולו היא המכללה אותה אתם מחפשים. במכללת סולו לומדים און ליין אחד על אחד עם מורה פרטי, לימודים נינוחים ורגועים מתי שנוח לכם. הלימודים מתקיימים באמצעות תוכנה שמחברת בין המורה ובין התלמיד, כך שמהר מאוד שיעור כזה הופך להיות שיעור פרטי בדיוק כמו שיעור פיזי. 

אבל אילו יתרונות יש לשיטת הלימוד קורסים אונליין מהבית על פני כל שיטת לימור אחרת. הנה כמה יתרונות שאתם צריכים להכיר. ראשית, זה שאתם יכולים ללמוד מתי שאתם רוצים וכל מה שאתם צריכים לעשות הוא לתאם מתי נוח עם המורה, זה כבר יתרון משמעותי. זה יכול להיות בבוקר או בשעות אחר הצהריים, בלילה או בסוף השבוע. בנוסף, לימודי עיצוב גרפי במכללת סולו און ליין אחד על אחד מאפשרים לכם לשלב את הלימודים עם העבודה, ואתם לא צריכים לעזוב אותה או להפחית שעות. לימודי עיצוב גרפי במכללת סולו גם יאפשרו לכם למצוא עבודה בקלות רבה יותר מכיוון שניתנת עזרה והכוונה לתלמידים. כמובן שמי שירצה ללכת לכיוון העצמאי ימצא גם הוא לא מעט עזרה, מה שתמיד טוב לנחיתה רכה. חשוב לציין שגם מכינים תיק עבודות וגם מקבלים תעודת סיכום.

רוצים לדעת יותר? צרו קשר עוד היום וקבלו מידע נוסף!

2019-09-15T12:30:23+03:00