מקצועות מבוקשים לנשים

//מקצועות מבוקשים לנשים

מהם המקצועות המבוקשים ביותר לנשים לקראת שנת 2020

להיות אישה וגם להתפרנס בכבוד זה לא פשוט, וזו אחת הסיבות שלא מעט נשים מעדיפות להסתמך על המשכורת של הבעל. זה לא פשוט ויש משפחות שלא מצליחות לגמור את החודש, אבל אין מה לעשות, לפעמים זה פשוט לא עובד. מה לא עובד? זה שאפשר יהיה לעבוד וגם להגיע מוקדם הביתה בשביל הילדים, ושלא לדבר על ימי מחלה של ילדים שיש לא מעט מהם וכמובן חופשות.

להיות אמא ולהתפרנס זה כמעט בלתי אפשרי, אבל כן, יש לא מעט נשים שעובדות ואפילו עובדות במשרות בכירות ומכניסות. אבל הנשים הללו משלמות מחיר רציני, אין מה לעשות. הן לא רואות את הילדים מספיק, נאלצות להיעזר בעוזרות, בייביסיטריות ואחרות, בסבא והסבתא ובכל מי שיכול לעזור. התוצאה, תסכול שיכול להיות רציני מאוד. הרי כל אמא היתה רוצה להיות עם הילדים שלה. כל אמא היתה רוצה להיות עם הילד כשהוא חולה, לקבל את הילדים מהגנים ומבתי ספר ובכלל, להיות אמא יותר נוכחת בחיים. 

אבל החיים המודרניים לא מאפשרים את זה, זה לפחות מה שרוב האנשים חושבים. החיים המודרניים והצורך לעבוד עוד ועוד, לא נותנים לאימהות את האפשרות גם להתפרנס וגם להיות עם הילדים ולקיים בית. אבל מה שרוב האנשים לא יודעים הוא שיש מקצוע שאפשר להתפרנס ממנו מצוין, וכן, גם לא לוותר על השעות עם הילדים ואפילו לעבוד מהבית בשעות שנוחות. איזה מקצוע? תכף נגלה, אבל עוד לפני כן, ניתן דוגמאות למקצועות בהן נשים מבוקשות.

מקצועות מבוקשים לנשים לקראת שנת 2020

באילו מקצועות נשים נדרשות?

למעשה, היום בכל מקצוע נשים מבוקשות, אולי פחות באלו הפיזיים. יש לא מעט מקצועות שנשים נדרשות בהם, בין אם במקצועות המוכרים, הסטנדרטיים כמו רופאה או מורה, עורך דין או ראיית חשבון ובן אם במקצועות המודרניים יותר אלו שמתחברים למחשבים כמו תכנות, כתיבת תוכן, מידענות, ומקצועות הייטק שונים. יש היום לא מעט נשים בתפקידים בכירים כמו מנכ”ליות של חברות סטארט אפ ואחרים, והאמת, אין שום סיבה שזה לא יהיה ככה. היום בשנת 2019, נשים יכולות לעשות כל מה שהן רוצות, כל מה שיעשה להן טוב וכמובן, מה שיכניס להן משכורת. אבל שוב, כמו שציינו כבר, לכל דבר יש את המחיר שלו.

גבירותי ורבותי (בעיקר גבירותיי…) קבלו את העיצוב הגרפי!!!

הנה חידה. זהו תחום מכניס מאוד ולא מעט נשים הן חלק ממנו (כנראה הרוב) הוא מעניין, מרתק, פותח את הראש, משלב טכנולוגיות מתקדמות, דורש יצירתיות וחשיבה מחוץ לקופסא וכן, אפשר לעבוד בו מכל מקום שהוא שיש בו מחשב וחיבור לאינטרנט. מהו התחום? עיצוב גרפי כמובן!

עיצוב גרפי הוא תחום שמיועד בעיקר לנשים, ועוד יותר מכך, לנשים עם ילדים בבית שהן מחפשות פתרון של שהייה איתם בלי לוותר על משכורת מספיקה. אבל לפני שנדבר עליו ועל מה הוא כולל, ולמה אם את אמא לילדים את חייבת ללמוד עיצוב גרפי, נסביר מה הוא.

מהו עיצוב גרפי?

עיצוב גרפי זה עיצוב של כל מה שמסביבנו. לא משנה אם אנחנו קוראים עיתון, מעמיקים באיזו מודעה על לוח המודעות, מרפרפים בפלאייר, מעיינים בכרטיס ביקור שזה עתה קיבלנו או גולשים ברשת, אנחנו צורכם גרפיקות. היום, הכול חייב להיות ויזואלי מכיוון שזה הגירוי שעובד עלינו מצוין. אם נסתובב בחנות ספרים ונראה ספר שמעניין אותנו, סביר להניח שאם הכריכה תהיה מעוצבת כמו שצריך, מהר מאוד ניקח את הספר.

אם נגלוש באינטרנט אחד הפרמטרים שיכריעו באילו אתרים נגלוש וגם נישאר בהם הוא כמה הם מעוצבים ומושכים את העין שלנו. עיצוב גרפי זה כל מה שמסביבנו. כל תמונה, איור, כיתוב, פרסום או כל דבר אחר הוא לק מעיצוב גרפי. עיסוק בעיצוב גרפי הוא מדהים, הוא מאפשר לעבוד בעבודה מרתקת אבל בשביל אישה, האפשרות לעבוד באילו שעות שאת רוצה היא מדהימה.

הנה מיכל, בת 32, אמא ל-3 ילדים בני 4, 7 ו-9. היא צריכה כל בוקר לארגן אותם לגנים ולבתי הספר, וצריכה לקבל אותם בסוף היום עם ארוחה חמה. מיכל כבר בטח הבנתם, היא מעצבת גרפית פרילנסרית. זה אומר שהיא לא עובדת במקום אחד אלא נותנת שירות, ועל השירות הזהה היא גובה עם חשבונית וחיה ממנו. סדר ים ממוצע שלה הוא קימה בשבע בבוקר וארגון של הילדים, בסביבות רבע לשמונה היא לוקחת אותם למוסדות החינוך וכשהיא חוזרת היא יושבת עם כוס קפה לתכנן את היום. יום טיפוסי שלה ממשיך עם ישיבה מול המחשב ועבודה כשלוש שעת, לאחר מכן היא עושה הפסקה בשביל להכניס או להוציא כביסות, ממשיכה לעבוד עוד כשעתיים ואז מקבלת את הילדים ונמצאת איתם עד הערב, עד שהם הולכים לישון. 

נכון, לפעמים היא צריכה להשלים עוד קצת עבודה ובשמונה בערב בשוך הסערה, היא יושבת עוד שעה – שעה וחצי. אם אחד הילדים חולה היא בבית איתו והיא יכולה לשלב גם סידורים שונים 

אבל אין ספק שאיכות החיים שלה היא אחרת מאשר של רוב האמהות. היא זו שמחליטה על שעות העבודה שלה והיא זו שקובעת כמה היא רוצה לעבוד. זה דורש ממנה משמעת עצמית אבל זה משהו שמתרגלים, וכדאי לכל אחת להיכנס לתחום ולהתחיל לעבוד מהבית. וכן, יש גם לא מעט מעסיקים שמעסיקים מעצבות גרפיות מהבית, בשכר ואם תלוש. אז נכון, זה הרבה פחות גמיש אבל זה משתלם בהחלט ועדיין עדיף מאשר עבודה מחוץ לבית.

מקצועות לנשים

לעצב אתרים ואפליקציות – לעבוד בהייטק מהבית

אם תלמדי עיצוב גרפי תוכלי לעשות המון דברים. תוכלי לעבוד בהוצאה לאור ולעצב את הספרים שיוצאים, תוכלי לעבוד במערכת עיתון ולקבוע איך הוא ייראה, תוכלי לעבוד בסטודיואים לעיצוב, עם צלמים וסטייליסטים או בחברות פרסום.

אבל יותר מהכל, תוכלי לעצב אתר אינטרנט. תוכלי להחליט איך הוא ייראה ומה יהיה בו מבחינה ויזואלית, והיום אין סיבה שלא תוכלי לבנות אתר מההתחלה ועד לסוף לבד. היום כבר לא חייבים לדעת קוד אלא אפשר לעשות שימוש באחת ממערכות ניהול האתרים כמו וורדפרס, וויקס ואחרות. 

יותר מזה, תוכלי להיות חלק מצוות של עיצוב אפליקציות. יכול להיות שתהיי חתומה על ה”ווטסאפ הבאה” – אחת האפליקציות שיהיו אפליקציות העתיד, אך מה שבטוח הוא שתעשי דברים מעניינים. אבל בשביל שכל זה יקרה, את חייבת ללמוד עיצוב גרפי ואת זה עושים במכללת סולו.

מהי מכללת סולו – המכללה ללימודי מקצועות ההייטק ועיצוב גרפי עסקי

ברוכה הבאה למכללה המובילה בישראל לעיצוב גרפי, מכללה ששמה לעצמה למטרה להיות הטובה ביותר בתחום והיא אכן כזו. במכללת סולו לומדים בשיטה אחרת, שיטה שמשלבת את הלימוד הפרונטאלי יחד עם השיעור הפרטי. במכללת סולו לומדים בשיטת האון ליין אחד על אחד, שיטה שכבר מזמן הוכחה כיעילה ביותר עבור כל אחד. איך זה עובד בפועל? פשוט מאוד. התלמיד מקבל קישור לתוכנה שמחברת בין שני המחשבים, וכשהוא מוכן ומאשר את החיבור שני הצדדים רואים האחד את השני,  דברים האחד עם השני וגם יכולים לתפעל את המסך של השני. 

זה בדיוק כמו שיעור פרטי פרונטלי, אבל יש לשיטה הזו כמה יתרונות. ראשית, השיטה מתאימה לכל אחד ובכל קצב התקדמות. כך לא צריך לצאת מהבית ולא חייבים ללמוד בקבוצה. הנוסף, אפשר ללמוד מתי שרוצים, מתי שנוח ובכל יום שהוא. לא צריך להפסיד שעות עבודה ולא צריך להיתקע בפקקים. כל מה שצריך הוא מחשב וחיבור לאינטרנט.

לא סתם מכללת סולו היא הטוב ביותר. כל תלמיד מתקדם בקצב שלו וכל תלמיד מכין תיק עבודות מרשים בשביל שיהיה לו לאחר סיום הלימודים. לומדים לאט לאט ומקבלים בסוף תעודה ולא רק תעודה אלא גם סיוע בהשמה בעבודה. למכללת סולו יש המון קשרים כך שהיא מסייעת תלמידים שסיימו במציאת עבודה. 

אם אתם עוד מתלבטת, זה הזמן ליצור איתנו קשר!

2019-09-13T00:49:30+03:00