עיצוב מודעה שיווקית בפייסבוק כמה צריך לקחת כסף מעצב גרפי עבור עיצוב פוסטים לפייסבוק

עיצוב מודעה שיווקית בפייסבוק כמה צריך לקחת כסף מעצב גרפי עבור עיצוב פוסטים לפייסבוק?

תוכן עניינים הצג

כיום תחום הדיגיטל נהפך בתחום השיווק לדבר החשוב ביותר עבור בעלי עסק או חברות אפשר לומר שבשנתיים האחרונות הוא זה שמניע את כל תחום העסקים בשיווק והפרסום של עסק על ידי עיצובים גרפיים וגורם מניע באופן כללי עבור תנועת לקוחות לאתרים.
אחת מהנישות החזקות ביותר עבור שיווק ופרסום של עסק הוא ללא ספק הפייסבוק שמאפשר כיום חשיפה בלתי מוגבלת עבור קהלי העסק השונים.

מה הדבר שבעלי עסק שמפרסמים בלי סוף את עצמם בפייסבוק תמיד ישאלו? מה יגרום לעסק שלי להיות משווק בפייסבוק בצורה הטובה ביותר? חלקם יענו לכם קידום ממומן, חלקם יענו כי לשווק מודעות לפחות 5 פעמים בשבוע ואנחנו כבית ספר לעיצוב גרפי ומקצועות העיצוב נאמר לכם שמה שיתפוס את הצופים שלכם הוא עיצוב המודעה פרסומית בפייסבוק עם שפה עיצובית נכונה.

מי אחראי על עיצוב המודעות בפייסבוק?

יש בעלי עסק, בעיקר עסקים חדשים קטנים, שיעצבו את המודעות הגרפיות בעצמם. על בעלי עסק אלו, לדעת איך מעצבים מודעה פרסומית בצורה מקצועית, על מנת שיוכלו באמת להפיק את חוויית המשתמש שהם רוצים ואת תנועת הלקוחות המבוקשת אל המודעה פרסומית שלהם. כשמדובר בעסקים בינוניים ותאגידים, סביר שהם משתמשים במחלקות שיווק או משרדי פרסום ושיווק דיגיטלי שמחזיקים מעצבי דיגיטל שמבצעים עבורם את העיצוב האינסופי של המודעות. לטובת כל מי שמעוניין לדעת איך מעצבים מודעה פרסומית לפייסבוק בצורה טובה, הכנו מספר שיעורי יוטיוב שעשויים לתת לכם ידע רב על הנושא. מחיר מודעה לפייסבוק מתחיל ב500 ש"ח למודעה פשוטה ולמורכבת יכולה גם להגיע ל800 ש"ח.

חוויית משתמש במודעה פרסומית בפייסבוק

חוויית צפייה היא כל מה שקשור בחוויה של הצופים שהם קהל המטרה כאשר הם גולשים באתר אינטרנט מסוים או משתמשים באפליקציה מסוימת. כיום, כמעצבי דיגיטל אנו יודעים שחוויית משתמש היא נושא גדול הרבה יותר והוא בא לידי ביטוי גם במודעות בפייסבוק. אז לא משנה אם ביצעתם פרסום וקידום ממומן או שביצעתם פרסום של מודעות אורגניות בחינם, אם הם לא ימשכו וישכנעו את הצופים שהם קהלי המטרה, אם הם לא יהיו נעימים להם, הסיכוי שהגולש יישאר על המודעה פרסומית שלכם הוא בהחלט נמוך מאוד.

אז איך מעצבים מודעה פרסומית לפייסבוק? על מה כדאי לשים את הדגש?

מי שאינו מגיע מתחום העיצוב הגרפי, ודאי חושב על מודעה פרסומית פשוטה, טקסט בשחור על גבי לבן. דבר זה נקרא פרסום מודעה פרסומית יבשה ולא פרסום מודעה פרסומית עם חוקי עיצוב. כשאנו רוצים ליצור מודעה פרסומית מעוצבת עלינו לעבור מספר שלבים בדרך הכוללים גם חשיבה. הכנו עבורכם מספר נקודות חשובות שכדאי לשים לב אליהם בעת עיצוב של מודעה פרסומית לפייסבוק ב2022.

תמונה בפייסבוק שווה אלף מילים

כיום כבר ידוע שרוב המודעות שתופסים את עיני הצופים, הם ללא ספק מודעות שבהם יש תמונה מעוצבת. התמונה מאפשרת להעביר מסר ורעיון, היא גורמת לצופה לעצור ולהבין מה הוא רואה ואם היא מושכת אותו לדעת ולקרוא עוד. גם סרטונים תנועתיים, בכל שיעורי יוטיוב בעמוד תראו טכניקות של מהו הדבר שמושך את הצופים הכי הרבה ולכל זה יש סטטיסטיקות שהמעצבים גרפיים לומדים. גולשים שופטים תוך שניות פוסטים שנעשו בצורה חובבנית ולפי זה הם שופטים את המותג. אנשים רואים כל היום פרסומות ומודעות כי כולם באינטרנט היום או באפליקציות.

הכל מתחיל בחלק הרעיוני ההתחלתי

לכאורה כל מודעה פרסומית מתחילה ברעיון של מה שאנחנו הולכים לפרסם. הרעיון הוא החלק היצירתי שאותו נביא לידי ביטוי באמצעות כלי אדובי בגרפיקה ממוחשבת. הרעיון צריך לכלול את נושאי המודעה פרסומית ואיך תרצו להעביר את המסר שכנועי. הוא יכול להיות משעשע, הוא יכול להיות רשמי או כל מה שנראה לכם כמושך בעיני הצופים שהם קהלי המטרה. רעיונות קליטים הם רעיונות שאנשים ירצו לקרוא מהם ולחקור עוד.

איך מעצבים תמונה בפייסבוק?

למעשה פייסבוק מאפשרת לכם להעלות קבצי תמונות JPEG ואתם אחראים על איכות התמונה והעיצוב שלה באדובי, שאותו בכלל לא מבצעים בתוך הפייסבוק. כדי לעצב תמונה, יש לבצע לה עיבוד תמונה ואת זה מעצבי דיגיטל עושים כיום באמצעות אילוסטרייטור, פוטושופ ועוד.

מהי תוכנת הפוטושופ?

רוב האנשים מכירים פוטושופ מהמושג מניפולציות פשוטות, פוטושופ היא אפליקציה הרבה יותר רחבה מרק אפקטים. הפוטושופ היא למעשה אפליקציה לעיבוד תמונה שבאמצעותה ניתן ליצור מניפולציות שהופכות את התמונה לדרמטית יותר או משכנעת עם מסר שכנועי מסוים. אפליקציה זו שייכת לחברת אדובי ובעזרת כלי השכבות הרבים, ניתן לבצע שינויים על גבי התמונה. אלו יכולים להיות שינויים של צבע, שינוי של אזורים, תוספת של חלקים, מיזוגים בין תמונות, אפקטים מורכבים תמונות ועוד. כל אלו ועוד פקודות רבות ניתן לבצע בעזרת האפליקציות של אדובי.

עיצוב טקסט על תמונה עבור מודעה פרסומית בפייסבוק

בתחום העיצוב הגרפיקה ידוע כיום כי לצורת הטקסט יש משמעות רבה על המסר שכנועי שמועבר. מעצבי דיגיטל תמיד ישאלו, מה הם רוצים להעביר באמצעות הפונט שיבחרו. האם זה יהיה פונט שמן, זורם, בעל קווים וקימורים עגולים? האם זה יהיה כתב יותר מרובע ונוקשה? האם זה יהיה פונט בכתב או מרובע. בתחום העיצוב יש כיום מיליוני סוגים של פונטים, חלק מצומצם מהם רובנו מכירים מתוכנת מלל אך כיום ניתן לרכוש גם פונטים מיוחדים שאהבתם או שמתאימים לעיצוב גרפי מסוים.

האם יש אפליקציה לעיצוב כתב?

לחברת אדובי יש 3 אפליקציות בסיס עבור מעצבי דיגיטל. את הפוטושופ כבר הכרנו ובמקביל אליה יש עוד שתי אפליקציות בסיס שהן האילוסטרייטור והאינדיזיין. בכל אחת מהאפליקציות ניתן לכתוב ויש לכם אפשרות לבחור סגנונות פונטים שונים. מעצבי דיגיטל מנוסים רוכשים גם פונטים מיוחדים ומשתמשים בהם בקריירה. לפונטים יש המון משמעות ובשפה המקצועית הם נקראים טיפוגרפיות. מדובר על נושא שנלמד בלימודי עיצוב גרפי למתחילים והשימוש ממשיך לאורך כל המקצוע לתיק עבודות.

שימוש בצבעים בכתיבת מודעה פרסומית

הפייסבוק לא מאפשר לנו רק לכתוב מודעות פשוטות בצבע, ולא רק בשחור ולבן. כדי ליצור מודעה פרסומית בצבעים עלינו ליצור אותו בתבניות מוכנות באמצעות אפליקציות עיצוב. ניתן לעצב היום באמצעות הקנבה, אך מעצבי דיגיטל לרוב יעדיפו לעבוד עם אפליקציות העיצוב המקצועיות של חברת אדובי כי שם אפשר לחשוב בצורה פילוסופית איך להעביר את המסר בצורה הכי משכנעת.

למה צבע חשוב בעיצוב של מודעה פרסומית?

צבע צורתי גרפי הוא אלמנט שמושך את העין, אך לא רק. לצבעים יש פילוסופיה שלמה שעומדת מאחוריהם. נתחיל בזה שעל פי תורה זו לכל צבע יש את המסר שכנועי שהוא מעביר ואם מדובר במודעה פרסומית שאנו רוצים להעביר לקוראים מסר שכנועי מסוים, אז אנו חייבים להשתמש בצבע. מעבר לתורת הצבעים, קיים גם גלגל הצבעים שמאפשר למעצבי דיגיטל לדעת האם הם משתמשים בצבעים צמודים או צבעים מנוגדים.

שימוש נכון בגלגל הצבעים ובתורת הצבעים ייצר בגרפיקה ממוחשבת הרמוניה והעברה של מסרים שכנועיים שמושכים את הצופים שהם צופי המטרה לעסקים. אם לדוגמא, אתם מעוניינים להעביר במודעה הפרסומית שלכם מסר שכנועי של ביטחון במוצר או השירות שאתם מוכרים, רצוי שתכניסו בו את הצבע בגוון שזה בדיוק מה שהוא משדר לקונספט, לא מומלץ להשתמש בצבעים חזקים.

עיצוב נכון של האלמנטים והכתב במודעה פרסומית

גם כאשר כותבים נושא, כדי שהוא יהיה נוח ונעים לקריאה, עלינו לדאוג שהעיצוב שלו יהיה פרופורציונאלי, לא עמוס מידיי ושטקסטים שאנו רוצים להבליט יהיו בשורה לבד או בגודל פונט גדול יותר. כאשר מעצב גרפי מעצב את הגרפיקה ממוחשבת למודעה פרסומית הוא תמיד ייקח בחשבון את הנושא של פרספקטיבה ופרופורציה. כל אלו יחד נכנסים לתחום שנקרא עימוד גרפי.

האם חשוב להכניס לוגו למודעה פרסומית?

הלוגו הוא למעשה הסמל המסחרי של עסק ולכן אתם רוצים שהוא יופיע גם במודעות שלכם כדי שיזהו את המותג. יצירת לוגו הוא תהליך מיתוג שלם שיתבצע תמיד לפני על ידי מעצב גרפי מקצועי. המעצב הגרפי יוצר את הלוגו בתוכנת האילוסטרייטור מבית חברת אדובי וזאת לאחר שביצע תהליך מחשבתי והכרות עם הערכים והמסרים השכנועיים לעסק. כאשר יש לכם לוגו איכותי שעבר תהליך מחשבתי מקצועי, בוודאי שאתם רוצים שהוא יכנס למודעה פרסומית בצורה נכונה.

איפה נהוג לשים את הלוגו במודעה פרסומית?

אין לזה חוקים, אך צריך להכניס היגיון רב היכן הכי כדאי לשים אותו ביחס לאלמנטים האחרים שבמודעה פרסומית. אם למודעה פרסומית יש רעיון מסוים שאתם רוצים להעביר, כדאי שהלוגו יהיה יותר מתמזג. בולט, אך לא תופס את מרכז הגרפיקה ממוחשבת. אם מדובר במודעה פרסומית פרסומי, יכול להיות שכדאי להבליט את הלוגו יותר. מומלץ להתייעץ עם מעצב גרפיקה מקצועי בנושא חשוב זה.

מהי תוכנת האילוסטרייטור שבה מעצבים לוגו?

תוכנת האילוסטרייטור היא אפליקציה של חברת אדובי. באפליקציה יש כלי ציור ואיור המאפשרים יצירת אלמנטים עבור הלוגו. הייחודיות של תוכנת האילוסטרייטור ביכולת העיצובית ליצור אלמנט מסוים בגודל קטן ולהגדיל אותו מבלי לפגוע באיכות המסר. היכולת הזו היא בזכות זה שהאפליקציה פועלת באמצעות ווקטורים. בלימודי העיצוב הגרפי, אילוסטרייטור היא אפליקציה מאוד מרכזית ומעצבי דיגיטל חייבים לדעת אותה כדי לייצר גרפיקות מקצועיות.

הוספת אימוג'ים במודעות בפייסבוק, האם הכרחי?

תרבות האימוג'ים בתקופה האחרונה הפכו להיות שפה שאנשים מדברים באמצעותה בהודעות בוואטסאפ וגם בפייסבוק כדי לבטא רגשות ותחושות. אנשים כיום מבינים מעולה את שפת האימוג'ים והיא ללא ספק חלק מהשיווק. אם אתם רוצים להכניס עניין במודעה פרסומית, בהחלט תוכלו להוסיף, אך חשוב שזה יהיה בהתאם למה שכתוב וייצר רמזים מהותיים על מה שכתוב במודעה פרסומית. זכרו, המטרה שלכם היא למשוך את הצופים בסופו של דבר כמה שיותר. לכן נצלו את אלמנטים האלו בחוכמה. הוספה של אימוג'ים שאינם קשורים, עשויים לחבל לכם ברעיון המרכזי של המודעה פרסומית.

כמה זמן לוקח לעצב מודעה פרסומית לפייסבוק?

המודעות והעיצובים הראשונים שתעצבו, לרוב ייקחו לכם דיי הרבה זמן, אך מפעם לפעם הזמן יקטן, ככל שתהיו מיומנים יותר. כמו כן, תמיד ניתן לעצב סדרת מודעות ולתזמן אותם בפייסבוק וכך לחסוך זמן יקר. מעצבי דיגיטל רבים משתמשים בתבניות שהכינו מראש ואז מה שנותר להם הוא לסדר את הפרטים הקטנים או את התמונה וזה לוקח להם הרבה פחות זמן באדובי.

האם בלימודי עיצוב גרפי לומדים המעצבים איך לעצב מודעה פרסומית?

מעצבי דיגיטל לא לומדים רק איך לעצב מודעה פרסומית לפייסבוק, הם לומדים עקרונות עיצוב גרפי שמתאימים גם עבור עיצוב של מודעות. מעצבי דיגיטל יודעים מהו מיתוג, מהי פרופורציה בגרפיקה ממוחשבת, מהו עימוד ואיך משתמשים נכון בצבע ובפונט טיפוגרפי. את כל ארגז הכלים המקצועיים שלהם יחד עם הידע באפליקציות העיצוב השונות, הם מאגדים יחד כדי ליצור מודעה פרסומית איכותית עבור הגולשים. המטרה שלהם היא לעצב גרפיקה ממוחשבת עם חוויית משתמש איכותית שתמשוך את קהלי היעד למכירות.

האם יש קורסים שמלמדים איך לעצב מודעות?

בגלל שהתחום עבר לדיגיטל, יש מקומות שמלמדים בעלי עסקים איך מעצבים מודעות. לרוב מדובר בסדנאות עם ידע מצומצם ונקודתי שאינו מחליף את עבודת העיצוב של המעצב הגרפי לזהות מותג. מעצבי דיגיטל מביאים איתם ידע שאנשים שלא למדו את התחום לא יודעים. כאשר רואים מודעה פרסומית שעבר עיצוב גרפי, בהחלט מרגישים את הנוכחות שלו בצורה אחרת אם נעשה מקצועי או לא, האם ניתן הדגש לחוק שליש ושני שליש ואיך עוברת הפסיכולוגיה העיצובית מאחורי אלמנטים.

איפה אפשר ללמוד עיצוב גרפי כמקצוע?

יש המון בתי ספר שמלמדים את התחום הפרסומי, תוכלו להתעניין בקורס כזה אצלנו במכללת סולו. המכללה שלנו מלמדת עיצוב גרפי ומקצועות העיצוב לשיווק עסקי. הסטודנטים לומדים בקורסים שלנו את כל הכלים הרבים מעולם העיצוב הגרפי ואיתם הם יכולים להשתלב במגוון עבודות עיצוב גרפי כולל תחום ההייטק וגם להציע את עצמם עבור עסק כמעצבי מודעות שיווקיות לפייסבוק.

יש מעצבי דיגיטל שזה המקצוע שלהם, לעצב לעסקים וסטארטפים השונים מודעות שמושכים את קהלי יעד.
אז אם גם אתם מעוניינים ללמוד את התחום המרתק הזה פרסום בפייסבוק באמצעות עיצובים גרפיים, אנו מזמינים אתכם ללמוד זאת אצלנו במכללת סולו לימודים אונליין מהבית אחד על אחד בצורה פרטנית ואישית עם מורה המחובר ישירות למסך שלך.