אפליקציה לעיצוב פוסטים - איך אני מכין פלייר לאינסטגרם או לפייסבוק

אפליקציה לעיצוב פוסטים – איך אני מכין פלייר לאינסטגרם או לפייסבוק?

שיווק בעולם הדיגיטלי מתנהל כיום במספר זירות, אחת מהן היא ללא ספק הרשת החברתית הגדולה ביותר – פייסבוק. הרשת הגיחה אל עולמנו בשנת 2008, הייתה שונה בנוף וכולם החלו להבין את הפוטנציאל העצום שלה בעולם השיווק. רשת הפייסבוק מאפשרת כיום לכל עסק לקבל חשיפה עצומה למגוון קהלי יעד בעזרת פוסטים. מהו פוסט? מה הפוטנציאל שלו? אלו סוגי פוסטים מפרסמים בפייסבוק? ואיזו אפליקציה למעצבים גרפיים מאפשרת עיצוב של פוסט לפייסבוק? על כל אלו נענה בכתבה הבאה.

מהו פוסט בפייסבוק?

פוסט בפייסבוק הוא למעשה אזור מוגדר המאפשר לכם לפרסם מחשבות, דעות, מוצרים, שירותים וכל מה שאתם מפרסמים בעסק שלכם. את הפוסט מפרסמים בעמוד העסק או בדף האישי שלכם והוא קודם כל חשוף לכל המשתמשים שהם חברים שלכם. הפוסט שפרסמתם נשאר תמיד בדף שלכם, מתפרסם באותן דקות ובכל פעם שמישהו הגיב או סימן בו לייק. עם הזמן הוא מפסיק להיראות, אך אם תמשיך בו הפעילות, הוא ימשיך לצוץ בכל פעם.

שיווק אורגני באמצעות פוסטים

אחת מצורות השיווק המוכרות בפייסבוק היא השיווק האורגני. זהו שיווק שמתרחש באופן טבעי לפי התגלגלות הפוסט בפייסבוק. כל עוד אתם דואגים ליצור לו חשיפה מעבר לחברים שלכם, הוא יגיע לקהלי יעד שונים וממוקדים לפי מה שתגדירו. הפייסבוק מאפשר לכם לפרסם את הפוסט בקבוצות שונות שהפוסט יכול להיות מיועד עבורם, עבור קבוצות חברים שיצרתם והזמנתם ועבור החברים שלכם והחברים שלהם. השיווק האורגני יכול לחשוף אתכם לקהלים ממוקדים וקטנים.

שיווק ממומן באמצעות פוסטים

דרך נוספת לשיווק בפייסבוק היא באמצעות שיווק ממומן. פייסבוק מאפשרת לכם לשלם לה על מנת שהיא תחשוף את הפוסט שלכם למגוון רחב של קהלים. חשיפה כזו יכולה להגיע למאות אלפי אנשים ואף מיליון אנשים. כל עוד ההגדרות של הקהלים שלכם מדויקים, הם יגיעו לקהל מדויק ויביא לכם תנועה של לקוחות פוטנציאליים שמתעניינים בשירות או המוצר שלכם.

מה הפוטנציאל השיווקי של הפוסטים בפייסבוק?

הפוטנציאל השיווקי של פוסטים בפייסבוק הוא גבוה מאוד ומאפשר לקהלים רבים להיחשף אליכם. יש עסקים שמבצעים שיווק רק בפייסבוק ומגיעים למגוון יחסית רחב של לקוחות, אך האם זה מספיק? יש עסקים שאומרים שכן, אך כדאי להכיר שיש עוד פלטפורמות ואחת מאוד מאוד חזקה – מנוע החיפוש של גוגל.

האם השיווק בפייסבוק מספיק עבור עסק?

השיווק בפייסבוק לא תמיד יספיק, כאשר רוצים להגיע ללקוחות פוטנציאליים שיהפכו להיות לקוחות ממשיים, אתם חייבים להיות חלק בלתי נפרד מגוגל. גוגל מפעילה מנוע חיפוש ודרכה מגיעים כיום לכל אתרים האינטרנט. אדם שראה פוסט בפייסבוק על שירות שעניין אותו, ילך לחפש את האתר של העסק ויחפש לראות האם מדובר במקום שירותי, אמין ומקצועי. מהסיבה הזו, כדאי לעסקים לפעול בשתי זירות אלו יחד ואם אפשר לבצע גם שיווק דרך האינסטגרם. עסק שמעוניין בפעולות שיווק רחבות, יפעל בכל הזירות האלו יחד ובכל פוסט יפנה אל האתר. בצורה כזו נוצרת תנועה של לקוחות פוטנציאליים שיהפכו להיות לקוחות אמיתיים שמשלמים.

איך מעצבים פוסט לפייסבוק?

עיצוב של פוסט לפייסבוק יכול להתבצע בצורה מאוד פשוטה, דרך הפייסבוק עצמו. עיצוב כזה יכלול רק תוכן ואולי רקע צבעוני מתוך תבניות הצבעים שפייסבוק מציעה. עסק שרוצה באמת לבלוט וליצור לעצמו בידול, יהיה חייב לעצב פוסט בצורה מקצועית באמצעות תוכנות עיצוב גרפי למעצבים גרפיים.

תפקיד העיצוב הגרפי בפוסטים

לעיצוב גרפי יש תפקיד מאוד חשוב כאשר אנו מעצבים פוסט. העיצוב תפקידו למשוך תשומת לב. ככל שהעיצוב יהיה ייחודי ועל פי כללי העיצוב הגרפי, הוא ימשוך יותר את הקהל ויגרום לצפות בפוסט שוב ושוב ואף לשתף אותו לאחרים. כמו שאמרנו, ככל שהפוסט מקבל בתוכו פעולות, כך הוא עולה שוב לאוויר. מהסיבה הזו בעלי עסקים חייבים לעצב את הפוסטים שלהם בצורה מקצועית.

אילו אפליקציות למעצבים גרפיים מתאימות לעיצוב פוסטים

למעצבים גרפיים יש כלי עיצוב מגוונים המאפשרים להם ליצור פוסטים בצורה מקצועית. כלי העיצוב של המעצבים הגרפיים הם למעשה תוכנות עיצוב שיש בתוכן מגוון פקודות המאפשרות שימוש בצבעים, פונטים ואפקטים מיוחדים שלא ניתנים לביצוע בפוסט הרגיל שמציע פייסבוק. בכתבה זו תוכלו לקרוא על מספר תוכנות עיצוב גרפי מקצועיות שמעצבים גרפיים משתמשים בהן ובלימוד פשוט תוכלו גם אתם לעשות זאת. בהמשך נפרט על מסלולי הלימוד שלנו במכללת סולו עבור סטודנטים שאינם מעצבים גרפיים.

פוטושופ לפוסט עם תמונה

אחת הדרכים ליצור בידול של עסק ומשיכת תשומת לב היא באמצעות תמונה. התמונה יכולה להעביר מסרים חזקים ואנשים נהנים להסתכל על תמונה שיש בה מסר. כדי שתמונה תייצר מסר חזק, עליה להיות מדויקת ברגשות שהיא מעבירה. אם נצלם תמונה במיוחד למסר מסוים, זה יהיה מצוין, אך לרוב אנו מצלמים תמונות כזיכרונות ולא עבור פוסט. אז איך נייצר מסר בתמונה ללא צילום עם כוונה כזו? הדרך הטובה ביותר היא ביצוע של עיבוד תמונה בעזרת תוכנת הפוטושופ.

תמונות נוצרות באמצעות חיבור של מיליוני פיקסלים. עבודת העיבוד באמצעות תוכנת הפוטושופ, מאפשרת לשנות את הפיקסלים השונים וכך לשנות את התמונה ואת המסר שלה. ניתן בעזרת תוכנת הפוטושופ לשנות צבעים, למחוק פרטים, לחבר בין תמונות, לשנות רקע, לשנות מזג אוויר ועוד הרבה אפשרויות. לפני הכנת הפוסט, המעצב הגרפי יבצע עיבוד לתמונה לפי מה שהוא רוצה להעביר בפוסט.

אילוסטרייטור לפוסט מודעה

אם אתם עסק, אז בטוח שיש לכם לוגו. את הלוגו מעצבים בתוכנת האילוסטרייטור, אבל לא רק. התוכנה מאפשרת יצירת מודעות פרסום והכנה של פוסטים. מה שמיוחד באילוסטרייטור זו האפשרות לקחת כל מודעת פרסומת שהכין לכם המעצב הגרפי, להקטין אותה לגודל של פוסט מבלי לפגוע באיכות הגרפיקה. תוכנה זו מאפשרת לכם לפרסם מודעה איכותית של העסק בתוך פוסט בקלות. מעצב גרפי שמעצב פוסט יכין עבורכם גם את הלוגו וגם את מודעת הפרסום ותוכלו להשתמש בה גם כפוסט לפייסבוק.

אלמנטור ליצירת עמוד אינטרנט שניתן להפנות אליו בפוסט

עוד כלי עיצוב גרפי מעולה הוא האלמנטור. את התוכנה הזו רק חלק מהמעצבים הגרפיים יודעים. מעצבים שמשתמשים בתוכנה זו, הם מעצבים שלמדו תקשורת חזותית ומתמחים בעיצוב של אתרי אינטרנט. האלמנטור הוא תוסף לתוכנת הוורדפרס לבניית אתרים. האלמנטור מאפשר לכם לעצב עמוד אינטרנט שניתן לפרסם בתוך פוסט ולהפנות אליו למידע נוסף. זה יכול להיות מצוין עבור עסקים קטנים שעדיין אין להם אתר אינטרנט.

האם רק מעצבים יכולים להשתמש בתוכנות אלו?

רוב האנשים שמשתמשים בתוכנות לעיצוב גרפי הם מעצבים גרפיים, אך בהחלט גם אנשים שלא עוסקים בתחום, משתמשים בתוכנות אלו. העולם הפך דיגיטלי ולכן בעלי העסקים צריכים שיהיה להם את הידע לעצב פוסטים עבור העסק במידה והם מעוניינים לבצע זאת בעצמם. אתם לא חייבים לדעת את כל תוכנות העיצוב, אך מספיק שתדעו לעצב פוסט בשתיים מהן, תוכלו לעצב בעצמכם.

אם אני לא מעצב גרפי, איך אני יכול לדעת לעצב בתוכנות העיצוב הגרפי?

יש שתי דרכים ללמוד תוכנות לעיצוב גרפי. הדרך הראשונה היא ללמוד עצמאית. דרך זו היא לא תמיד פשוטה וסביר להניח שתצטרכו לחפש את המדריכים הנכונים והפשוטים עבורכם. בדרך זו ייקח לכם קצת יותר זמן ללמוד את התוכנות השונות. האפשרות האחרת, היותר נכונה ומקצועית היא לעשות קורס בתחום. כיום יש מכללות שמלמדות את התוכנות גם בנפרד.

אצלנו במכללת סולו תוכלו לעשות קורס פוטושופ, קורס אילוסטרייטור, קורס אלמנטור ועוד. המטרה היא ללמוד את התוכנות יחד עם מספר כלי עיצוב שיאפשרו לכם לעצב פוסטים ועוד גרפיקות עבור העסק שלכם. בצורה כזו, תוכלו לעצב את הדברים הפשוטים יותר מבלי להיעזר במעצב ולהשאיר את הגרפיקות הגדולות עבור המעצב הגרפי שלכם.

אילו קורסים מיועדים ללא מעצבים?

יש מספר קורסים שניתן לעשות כאשר אתם לא מעצבים. הנה פירוט של מספר קורסים אצלנו במכללת סולו.

  • קורס פוטושופ

קורס פוטושופ הוא קורס קצר המתפרש במשך שלושה חודשים. בקורס זה תלמדו את יסודות העיצוב של עיבוד תמונה ותלמדו איך מבצעים עיבוד תמונה בפוטושופ. כאשר תסיימו את הקורס תדעו את מרבית הפקודות שהתוכנה מציעה וזה בהחלט יספיק עבורכם בעת עיצוב של תמונה לפוסט. הפוטושופ היא תוכנה מאוד מפורסמת ומרכזית וידע בתוכנה זו מאוד יכול לעזור לכם.

  • קורס אילוסטרייטור

במכללת סולו, קורס אילוסטרייטור נמשך כשלושה חודשים. במהלך זמן זה תלמדו את רוב פקודות התוכנה. תלמדו לצייר בעזרת התוכנה, לעצב לוגו ומודעות פרסומיות. כמו כן, תלמדו איך להקטין מודעה כך שהיא תתאים כפוסט לפייסבוק. מדובר בתוכנה עם המון יתרונות.

  • קורס תקשורת חזותית

קורס תקשורת חזותית הוא קורס מלא שמותאם למעצבים גרפיים, אך בהחלט ניתן ללמוד אותו גם לרכישת ידע בתחום. רמת הקורס גבוהה מאוד ותלמדו בה גם את שתי התוכנות שהזכרנו קודם ובנוסף את תוכנת אינדיזיין להוצאה לאור, וורדפרס, אלמנטור ותוכנת XD לעיצוב של אפליקציות. זהו קורס עם המון ידע ומי שמסיים אותו יכול לעצב לעצמו כל גרפיקה שהוא זקוק לה בעסק. מסלול זה גם מכשיר אתכם כמעצבים גרפיים, כך שמי שחושב על הסבה מקצועית, בהחלט יוכל לעשות זאת בעזרת קורס זה.

האם צריך להגיע לקורסים אלו עם ידע מקדים?

התשובה היא ממש לא. המורים שלנו מודעים לכך שרוב התלמידים מגיעים ללא ידע בתחום. צורת הלמידה במכללת סולו היא כזו המאפשרת לכם ללמוד את התחום מאפס ומבלי שתצטרכו להגיע עם ידע מקדים. ההוראה אצלנו היא פרטית ומורה מלווה אתכם צעד אחר צעד לעבר רכישת הידע בתחום. מהקורס שלנו אתם לא יוצאים רק עם ידע על פקודות התוכנות, אלא כאשר אתם יודעים לקחת את הפקודות ולעצב בעזרתם כל גרפיקה שתרצו.

נוחות הלמידה במכללת סולו

מכללת סולו מלמדת עיצוב גרפי אונליין מהבית ומאפשרת לכם ללמוד בתנאים הנוחים ביותר, דרך הבית שלכם. מתכונת הלימודים היא שעה וחצי בשבוע המאפשרת לכם לשלב את הלימודים עם העסק או כל מה שאתם עושים כרגע בחייכם. בצורה כזו אתם חוסכים לעצמכם הרבה זמן על הגעה למקום הלמידה, חיפוש חנייה וכסף על דלק. אצלנו לומדים במתכונת בוקר, צהריים וערב ואתם יכולים לבחור בשעה שהכי נוחה עבורכם.

אם עיצוב גרפי מעניין אתכם, אם אתם רוצים ללמוד לעצב פוסט לפייסבוק, מקומכם איתנו. כנסו לאתר שלנו, צרו קשר עם יועצי הלימודים שלנו וקבלו את כל המידע הרלוונטי כדי להתחיל ללמוד את התחום. אם אתם עדיין לא בטוחים, מחכים לכם באתר מגוון סרטונים בנושאים שונים בעיצוב גרפי שתוכלו להפיק מהם מידע שיכול לעזור לכם, עד שתחליטו כן ללמוד את התחום.