האם תואר בעיצוב גרפי באוניברסיטה לתקשורת חזותית שווה את זה

האם תואר בעיצוב גרפי באוניברסיטה לתקשורת חזותית שווה את זה?

האם תואר בעיצוב גרפי באוניברסיטה לתקשורת חזותית שווה את זה? האם זה משתלם? האם קל למצוא עבודה אחרי הלימודים? מה לגבי העתיד בתעשיית העיצוב? כל מי שעוסק בעולם עיצוב האתרים מאוד מבוקש בשוק. נוכל לראות עבודות של מעצבים גרפיים שהשתנו בשנים האחרונות ולכל מי שיש מומחיות בהכנת אתר אינטרנט או בהבנה של מה זה חוויית משתמש בהחלט ילך בהזדמנויות רבות כדי להתקדם בעולם ההייטק וכמובן לפתוח עסקים פרטיים. מי מכין את כל אתרי האינטרנט שאנחנו נחשפים אליהם מידי יום? מי אחראי על עיצוב האפליקציות שנמצאות בשימוש יומיומי? מי מכין את כל הבאנרים השיווקיים שאנחנו רואים ברשתות החברתיות כמו פייסבוק ואינסטגרם? כמובן התשובה היא מעצבי גרפיקה ועיצוב רב תחומי שאדובי השקיעו שעות רבות כדי להציג את כל המיתוג בצורה הכי גבוהה שיכולה להיות.

דוגמאות למיומנויות שמעצבים גרפיים לומדים במהלך הקורסים.

בכתבה הכנו במיוחד בשבילכם דוגמאות רבות שמציגות מה מעצבים גרפיים עושים במקומות עבודה וכיצד הם עוזרים למותגים לקדם את כל המטרות השיווקיות שלהם ופלטפורמות דיגיטליות. עבודה עם תוכנות בניית אתרים כמו וורדפרס או תוכנת XD ובמקביל את סגנון המניפולציות גרפיות הרבות בתוכנות אדובי שהם פוטושופ אילוסטרייטור ואינדיזיין. אם אתם מחפשים תחום שישלב אותכם בקריירה המקצועית בהייטק או לסירוגין עבודה מהבית אין ספק שעמוד זה יענה לכם על המון שאלות.

המיומנויות בעיצוב גרפי שסטודנטים צריכים.

בעוד שהתוכנות הגרפיות משתנות מידי שנה וחברת אדובי החברה הבלעדית שאיתה מעצבים גרפיים עובדים נוכל לראות שככל שעובר הזמן חברת אדובי גורמת לעבודה מהירה בתוכנות. כל נושא האסתטיקה והבנייה פונקציונאלית של אתר אינטרנט או באנר שיווקי נעשה על ידי מעצבים גרפים שלמדו בצורה רחבה איך לקשר בין קהל המטרה שזה קהל היעד. מומחי עיצוב ובניית אתרי אינטרנט וגרפיקה הם אלה שקובעים את כל הצבעוניות ואת השפה הגרפית הרבה כדי להציג את המודעה ואת המותג בצורה הכי אמינה שיכולה להיות. מקצוע זה מתחבר עם עבודה מהבית ומרבית העוסקים בתחום מעדיפים לאחר ההסמכה לפתוח סטודיו פרטי ואישי כדי לתת שירותי שיווק ומיתוג לעסקים בצורה פרטנית.

הזדמנויות העבודה בקריירה.

הזדמנויות העבודה בקריירה הם רבות מאוד ומעצבים גרפיים ודיגיטל. במקביל כל עולם השיווק הדיגיטלי והפרסום עסקים במיוחד בתקופת הקורונה קיבל תאוצה רבה ועסקים רבים הבינו שאם הם לא יהיו באינטרנט הם לא יוכלו להתקיים. מעצבים גרפיים מעצבים את כל הקשת העיצובית שעסקים היום צריכים ולכן הביקוש לתחום זה הוא עצום מאוד. נוכל לראות מעצבים גרפיים שמשתלבים בעבודה משותפת בחברות הייטק ועובדים עם מפתח תוכנה או מהנדסי מחשבים או לסירוגין בעולם ההדפסה הרב-תחומי ועיצוב אריזות. תחום זה הוא רחב מאוד וכבר בתקופת הלימודים אתם תלמדו מהו הנושא הכי קרוב אליכם. בתקופת הלימודים אתם תלמדו נושאים רבים ורק תוך כדי לראות מה המטרה בעיצוב הדיגיטלי שאתם רוצים להגיע אליה.

למה יש מחסור עצום בעולם העיצוב הגרפי?

בתחום העיצוב הגרפי ובניית אתרי אינטרנט התעדכן בשנים האחרונות כי תפקיד המעצב גרפי ומעצב אתר אינטרנט נהפך לתפקיד אחד. היום לקוחות וגם חברות וארגונים רוצים שמעצב השאלות בכל הפלטפורמות הדיגיטליות במקום לעבוד עם שני אנשים שונים הם מעדיפים שמעצב גרפי ישלוט בכל הקשת הפרסומית שלקוחות צריכים. צורת עבודה של מעצבים גרפים השתנתה וכיום הם צריכים להבין ברמה מקצועית מאוד את עולם עיצוב האתרים ובמקביל להכין אפליקציות ומודלים תעסוקתיים לשיווק עסקים.

מה לומדים מעצבים גרפיים?

במסלול לימודים הראשון כדי לעסוק בתחומי עיצוב גרפי הסטודנטים לומדים מהי השפה העיצובית כדי לקשר בין המותג והלקוחות. במסגרת הלימודים אתם תלמדו על גמישות עיצובית ולתת מענה גם לחברות היי-טק רבות שצריכים מעצבים גרפים להכנת ויזואלים לעיצוב תוכנות במוצרים שחברות הייטק מפתחות. סגנונות אלו לא היו קיימים בעבר ונוכל לראות את ההשתלבות המסיבית במתן יעוץ טכני ובניית עיצובים לכל העולמות יחדיו.

השפה העיצובית.

השפה העיצובית כוללת מיומנויות חיוניות ליצירת אסתטיקה ומעבר של תכנים על ידי מסרים שיווקיים באמצעות תוכנות גרפיקה של חברת אדובי. במקביל לומדים את כל הקשר המסיבתי בין הבנת מהות צבע ואיך להתאים אותו למודל למותג נכון. כדי לשפר את הנוכחות הדיגיטלית של עסקים ברשתות החברתיות הסטודנטים לומדים מהי תורת הצבעים ומה הפילוסופיה שעומדת מאחורי כל צבע.

השפה הויזואלית ויצירת מסרים חזותיים.

הלימודים כוללים את כל התחום של טיפוגרפיה והבנת הקונספטואלית כדי לגרום למותג להיכנס ישירות ללב של הלקוח ולהסביר לו איך לקבל את כל הפרסום הדיגיטלי בצורה הכי נכונה שיכולה להיות. למעצבים גרפיים יש אחריות מאוד גדולה כי הם אלה שמייצגים את המותגים והמוצרים בכל פלטפורמה אפשרית. היום הגולשים או המבקרים של כל האתרים חכמים מאוד מה שגורם לכך שאם האתר אינטרנט או המודעה לא יהיו עם טכניקות שיווקיות נכונות הם לא יוכלו להתקדם באף פלטפורמה שיווקית. כל אסטרטגיה של פרסום ושיווק עסקים תמיד מעורבת בטכניקות של השפה העיצובית כדי להבין לעומק מה המותג רוצה להראות בשוק. כל הסטנדרטים התעשייתיים בהמחשה ויזואלית מקבל מקום מאוד חשוב בעברה של טיפוגרפיה ותמונות כדי להעביר את המסרים השיווקיים ברמה הכי נכונה.

השימוש בתוכנות אדובי גרפיקה.

תוכנות העיצוב הגרפי הם הכלים היחידים שמעצבים גרפיים עובדים שהם פוטושופ ואילוסטרייטור. במסלול לימודים מעצבים גרפיים. התוכנות בסופו של דבר הם רק כלי עבודה ולכן המעצב הגרפי הוא זה שצריך ליצור את כל האסתטיקה השיווקית ליצירת אסטרטגיות פרסום על פי מודלים שהמותג צריך להיות מותאם להם. במהלך ההשכלה העיצובית אתם בונים תיק עבודות שם אתם מראים את כל היכולות שלך והכישרון העיצובי שאיתו אתה צריך להתמודד בסיום הלימודים. לכולם התוכנות דורשות תרגול רב כדי לפתח את כל ההבנה העיצובית וליצור מראה מקצועי לאתר אינטרנט ואפליקציות ובמקביל להכין הודעות שיווקיות שנמצאים בבלוגים כי הם אלה שמעבירים בסופו של דבר הגולשים לאתר האינטרנט.

מה לומדים בלימודי בניית אתרים וחוויית משתמש?

בניית אתרים וחוויית משתמש בתחום שנכנס בשנים האחרונות בתאוצה מאוד גדולה. אי אפשר ללמוד בתחום זה אם הסטודנטים לא מגיעים עם ידע קודם של עיצוב גרפי. לומדים את כל השפה העיצובית שכוללת איך לעצב אתר אינטרנט לפי חוקי החווית משתמש שמנוע חיפוש גוגל מכתיב. לימודי בניית אתרים הכוללים את המערכות של וורדפרס בניית דפי אינטרנט ובמקביל שימוש באלמנטור המושלם לבניית חוויית משתמש.

שילוב של השפה העיצובית

שילוב של השפה העיצובית במקביל עיצוב ופיתוח של אתר אינטרנט בהחלט מקדמים את כל השירותים שמעצב גרפי צריך כדי לגרום לאתר להראות ביצירת אסתטיקה מקצועית. המעצבים הגרפיים שהם בונים את כל הבסיס של אתר האינטרנט הם אלה שאחראים איך המותגים והחברות נראות בתוך מנוע החיפוש גוגל שנחשב לאחד המרכזיים ביותר להעברת מידע במדינת ישראל.

מנוע חיפוש גוגל.

מנוע חיפוש גוגל נחשב לפופולרי ביותר במדינת ישראל היות שמרבית הישראלים מקבלים את כל המידע שלהם אך ורק דרך מנוע חיפוש גוגל. כתוצאה מכך כל סגנון של העברת מידע דרך אתר אינטרנט צריכים להיות דרך חוויית משתמש נכונה. תפקיד המעצב אתר אינטרנט לדאוג לכל הנראות של האתר בשפה ויזואלית מקצועית תוך שילוב של פרמטרים מקצועיים לחוויית משתמש נעימה ונוחה. אם אין לעסק אתר חוויית משתמש והגולשים לא מקבלים את המידע שלהם בצורה הכי מהירה גוגל יכול לדעת בשניות בודדות שאתה לא מקצועי ולא רציני וכתוצאה מכך מנוע חיפוש גוגל יעביר אתרים למקומות מאוד אחרונים אם לא יהיה להם חוויית משתמש מקצועית. בתקופת הלימודים אתם לומדים את כל הטכניקות המקצועיות איך לקדם אתר אינטרנט בפלטפורמה של וורדפרס והיא לפלטפורמה ידידותית ביותר שגוגל מאוד מחבב.

בניית אפליקציות.

בניית אפליקציות זה תחום חדש שעד לא מזמן היה שייך אך ורק לחברות ההיי-טק. כתוצאה מהשינויים המסיבים בשנים האחרונות מעצבים גרפיים הם אלה שלומדים את כל מערכת העבודה של תוכנת XD. תוכנת XD מגיעה מבית חברת אדובי שהכניסה את הפלטפורמה כדי לתת למעצבים גרפים אפשרויות עיצוב נוספות. כתוצאה מכך שיתוף הפעולה בין חברות הייטק למעצבים גרפים הוא יותר הדוק. מעצבים גרפיים הם אלה שמכינים את כל הפלטפורמה האינטרנטית לאפליקציה בתוכנת XD ולאחר בניית אפליקציה תוך מתן דגש למראה הויזואלי הנכון הם שולחים את האפליקציה למפתח תוכנה או מקודד מחשבים כדי שהם יתאימו את כל היוזמות והפלטפורמות של אפליקציה או אתר האינטרנט לחנות אונליין של גוגל ואפל.

יצירת הגרפיקה הנכונה לאתר האינטרנט.

הסטודנטים לומדים איך להכניס גרפיקות שמותאמות לחוויית משתמש שנעשו בתוכנות פוטושופ ואילוסטרייטור ובמקביל להכין ספרים דיגיטליים כדי שנשב באתר. העיתונות הפוטנציאלים של כל פרסום בתוך אתר אינטרנט זה מה שגורם לאתר להיות פופולארי. במידה וגולשים ומבקרים מוצאים את האתר מעניין אין ספק שימליצו עליו בכל פלטפורמה אפשרית. תחום השיווק אתר האינטרנט הוא תחום שכל עסק היום מוצא בו פלטפורמה מדהימה כדי להגביר את כל השיווק ואת ציונה לשיווק שמעביר נאמנות ללקוחות. האתרים חייבים לדבר את השפה העיצובית כי זה מה שמצמצם את העלויות בשיווק. כשכל העולם נמצא באינטרנט ודורש לא מקבל כל הפלטפורמות הדיגיטליות שלו אך ורק באתר האינטרנט ואפליקציות אין ספק שהידע של המעצב הגרפי חשוב מאוד כדי להעביר את כל הטכניקות והכלים כדי שהאתר או האפליקציה יראו בצורה מקצועית.

יסודות הגרפיקה ושימוש בכלים.

כשלומדים את יסודות עולם העיצוב הגרפי בכלים גרפים שונים של חברת אדובי אין ספק שכבר בתקופת הלימודים הסטודנטים לומדים כיצד מבקרים חושבים את כל עולם חוויית המשתמש. חברת אדובי מעדכנת כל הזמן בתכנים חדשים כדי לגרום לסטודנטים ולמעצבים הגרפיים בעולם לעבוד בצורה מקצועית. עלות השימוש בתוכנות אדובי הוא 70 שח בחודש ולאחר שנה מעצבים גרפיים בעולם צריכים לשלם 100 שח לחברת אדובי כדי להמשיך להיות מעודכנים בכל הפלטפורמות הדיגיטליות.

תיק עבודות של מעצבים גרפיים.

תיק עבודות של מעצבים גרפיים הוא הדבר החשוב ביותר במסלול לימודי תקשורת חזותית. אי אפשר ללמוד תקשורת חזותית שזה בניית אתר אינטרנט ועיצוב גרפי אם הסטודנטים לא מגיעים עם רקע בעולם העיצוב ולכן כדי ללמוד את עולם התקשורת החזותית אתם יכולים להתחיל גם אצלנו מסלול של קורסים למעצבים גרפים מתחילים. תיק העבודות זה הדבר החשוב ביותר שמעצבים גרפיים צריכים להתמודד איתו כי אך ורק באמצעות תיק עבודות הם יכולים להפסיק את היתרונות הפוטנציאלים של פרסום העבודות ללקוחות ומעסיקים שיבחרו לעבוד איתם.

איך מעסיקים מסתכלים על תיק עבודות?

כל מי שיבחר לעבוד איתכם לא מתרשם מתעודות או מתואר ראשון או תואר שני שאתם מביאים איתכם. לקוחות רוצים לראות את כל היתרונות הפוטנציאלים של עבודות פרסום שעשיתם או לסירוגין אתרי אינטרנט במסלול תקשורת חזותית. אך ורק דרך תיק עבודות אפשר לדעת את הטכניקות השיווק הקונבנציונאליות שמעצבים יכולים לעשות באמצעות מניפולציות שיווקיות בתוכנות גרפיקה של חברת אדובי.

אם תיק העבודות מכיל סגנונות וטכניקות חדשות שעוד לא נראו אין ספק שתוכל להתקבל לכל מסלול עבודה. לכל אורך הלימודים המורים יעזרו לכם לבנות תיק עבודות כדי להראות הטכניקות על ידי שימוש בכלים מקצועיים שהם תוכנות הגרפיקה ובניית אתרי אינטרנט במקביל את כל שילוב חוקי העיצוב הרב תחומי.

איך ללמוד מהבית עיצוב אתר אינטרנט?

לימודים אונליין דרך האינטרנט יכולים להתקיים בקצב שלך בזמנך הפנוי מה שמגדיל את כל החיסכון ושמירה של שגרת חיים רגילה. במהלך השיעור המורה רואה את המסך שלך דרך חיבור של תוכנת זום או כל תוכנת חיבור אחרת. במהלך השיעור מתקבלים הסברים מקצועיים עם מורה פרטי שמדבר איתך בלייב. אנו מלמדים בשיטה אינטרנטית כבר מעל 15 שנה סטודנטים לעיצוב גרפי ובניית אתרי אינטרנט במקביל גם אפליקציות.

איך מתקיים שיעור אונליין?

שיעור אונליין מתקיים דרך חיבור בין מחשבים והמורה יכול להוריד את המסך של הסטודנט במהלך השיעור. אם יש נושא בשיעור שהוא לא ברור המורה לא יכול להמשיך לתכנים חדשים עד שהסטודנט מבין את כל הנושאים הנלמדים. אם לדוגמא מורה מסביר איך לעצב אפליקציה ולהכניס לתוך האפליקציה גרפיקות שנעשו בפוטושופ ואילוסטרייטור לדוגמה לאחר ההסבר הסטודנט צריך להראות למורה שבאמת הוא מבין איך להשתמש בכל הנושאים שנלמדו. בסיום כל שיעור מתקבלים שיעורי בית ועבודות כדי לחזור על כל החומר הנלמד ולפתח לסטודנט את היצירתיות והחשיבה על עולם העיצוב הגרפי.

איך בית הספר יכול לעזור לך למצוא את העבודה הראשונה שלך בעולם העיצוב הגרפי?

זה לא משנה כמה אתם מעצבים גרפיים טובים או איזה תעודה יש לכם מה שחשוב שתיק העבודות שלך ידבר על הרמה המקצועית הגבוהה שאתם מצליחים לעשות בתקופת הלימודים. לבית הספר יש קבוצה מדהימה מעל תשע עשרה וחצי אלף חברות הייטק ומשרדי פרסום שמחפשים אותך המעצב הגרפי המתחיל בונה אפליקציות כדי להשתלב עם סטארטאפים וחברות היי-טק. כבר בתקופת הלימודים המורים יחברו אתכם לקבוצה זו ויאפשרו לכם למצוא את הלקוחות הראשונים שלכם. מידי יום מתפרסמים עשרות מודעות למעצבים גרפים מתחילים כי חברות ההייטק מעדיפות לעבוד עם מעצבים שסיימו כרגע לימודים כי הם מגיעים עם חומר מעודכן וטרנדים שעוד לא נראו.

השכר בתחום העיצוב הגרפי.

בוגר מסלול תקשורת חזותית עיצוב גרפי רב תחומי יכולים להתחיל בעולם העסקים שכר של 18 אלף שח נטו במידה והם בוחרים לעבוד עם חברות פרסום וקידום עסקים ברשתות החברתיות ובמדיה האינסופית אין ספק שזה 14 אלף שח נטו. בעולם ההדפסה השכר הוא 11000 שח נטו ולכן בוגרים במסלול תקשורת חזותית פונים לעולם המולטימדיה והאיטלקי השכר שם הרבה יותר גבוהה. מרבית הבוגרים בתחום זה בוחרים לעבוד מהבית ולתת שירותי גרפיקה וטכניקות לעסקים בשיווק ומיתוג או לבנות אתר אינטרנט בצורה פרטנית ואישית.

לסיכום.

תחום עיצוב ובניית אתר האינטרנט הוא תחום שרק מתפתח בשנים האחרונות ונוכל לראות שמרבית הבוגרים לא עובדים בעולם ההדפסה מה שגרם למחסור אדיר. כיום זה לא משנה אם יש לכם תואר או לא, מה שחשוב שתיק העבודות שלכם יראה שאתם מקצועיים בלבד, אף אחד לא מסתכל על תעודות בכלל. אם בעבר רוב הבוגרים היו הולכים אך ורק לעצב אריזות או להכין גרפיקות להפקות ספרים והוצאות לאור היום המצב הוא שיש יותר אפשרויות עבודה לעומת מה שהיה בעבר. הדור של היום מקבל את כל הנתונים שלו אך ורק דרך אתר האינטרנט מה שמגביר את הביקור של מעצבים גרפיים. אנו ממליצים לכם כבר היום לשוחח עם יועצי הלימודים ולבדוק איך גם אתם יכולים ללמוד את התחום המבוקש ביותר מהבית בלימודי תעודה ותיק עבודות. אין ספק שבעמוד זה תמצאו סרטונים רבים שיספרו לכם על עולם התקשורת החזותית. שיהיה לכם צפייה נעימה.