ללמוד עיצוב גרפי ולהתחיל להרוויח איך קורס תקשורת חזותית מכללת כיצד אוכל לקבל עבודה בתקשורת חזותית אם אין לי ניסיון

 ללמוד עיצוב גרפי ולהתחיל להרוויח איך? קורס תקשורת חזותית מכללת כיצד אוכל לקבל עבודה בתקשורת חזותית אם אין לי ניסיון?

אתם רוצים ללמוד תקשורת חזותית או שאתם כבר חלק מלימודים אלו ב2022 ומעניין אתכם לדעת איך תוכלו למצוא עבודה בתחומי ההייטק לאחר הלימודים מהר ללא ניסיון. אז יש כמה דרכים נהדרות לעשות זאת ועליהם נדבר במידעון הזה.

מהו ניסיון תעסוקתי בתקשורת חזותית?

לפני שנדבר על אפשרויות רבות שיעזרו לכם לקבל ניסיון, תחילה נבין מהו הניסיון הדרוש בתקשורת חזותית. ניסיון בעולם התקשורת חזותית הוא למעשה ניסיון ביצירת גרפיקות מקצועיות למיתוג מגוונות ברמה גבוהה ומקצועית. במקצועות טכנים או תיאורטים שונים, ניסיון מקצועי הוא למעשה ניסיון בעבודה מוכח במקומות שונים בשוק, בתקשורת חזותית במיוחד מה שקובע הוא הניסיון המעשי בשוק הספציפי שאתם מנסים למצוא בו עבודה. בתקשורת חזותית יש המון נישות ועל המעצב הגרפי שיהיה לו ניסיון בנישות שאליהן הוא רוצה להתחבר.

איך ניתן לייצר ניסיון בתקשורת חזותית בנישות השונות?

יש מספר שיטות שבעזרתן מייצרים סגנון ניסיון תעסוקתי. כעת נמנה את מגוון האפשרויות.

 • אפשרות מספר 1- להתקבל לעבוד כסטודנט מעצב גרפי מתחיל במהלך ההכשרה המקצועית

אחת השיטות שעובדת גם בקריירות שונות וגם במקצוע העיצוב הגרפי היא למצוא משרת סטודנט בשוק. הכוונה היא למצוא עבודה התחלתית בשכר נמוך המאפשרת לכם לקבל ניסיון בשוק. משרדי פרסום, הוצאה לאור ודפוס מעסיקים סטודנטים בשוק ויש כאן סוג של עבודה  בטוחה שבא כולם הצדדים מרוויחים. באפשרות זו חשוב מאוד לשים לב שהניסיון שתקבלו הוא ניסיון למקום שבו עבדתם. אם התקבלתם כסטודנטים למשרד מיתוג ושיווק, כנראה שתוכלו לצבור ניסיון הקשור במיתוג עסקים. אם עבדתם במשרה בבית דפוס, ככל הנראה תתמחו בכל הקשור בחוקי המיתוג של גרפיקות לעסקים.

 • אפשרות מספר 2 – ליצור ניסיון תעסוקתי באמצעות עבודות המיועדות לתיק העבודות בעיצוב

היתרון בעבודה וכניסה לתחומי התקשורת חזותית שמה שקובע הוא יכולת הביצוע של בניית גרפיקות השונות במקצועיות רבה ועם המון חשיבה יצירתיות. לתיק העבודות אתם יכולים להכניס  מגוון רחב של דוגמאות לגרפיקה. נניח אם אתם רוצים לעסוק במיתוג ושיווק גרפי עסקים, עליכם לעצב מיתוג שלם למספר עסקים קיימים. קחו כל מותג מוכר שקיים ותתחילו לעצב לו מיתוג שלם השונה מהמיתוג הנוכחי. צרו למותג לוגו, צרו לו כרטיס ביקור, צרו שלט פרסומת, פלאייר ודף נחיתה. כאשר תרצו להגיש מועמדות, תוכלו להגיש את תיק העבודות עם מה שהכנתם וכך למעשה תציגו ניסיון רב. חשוב מאוד לדעת שהעבודות הגרפיות שאתם מעצבים בתיק העבודות שלכם יהיו מעולות. מומלץ לתת למעצבים מנוסים או מורים במקום שאתם לומדים לראות ולקבל פידבק.

 • אפשרות מספר 3 – להציע להתנדב ולעשות עיצובי גרפיקה ודוגמאות חינם לעסקים

יש ארגונים רבים ללא מטרות רווח שזקוקים לעבודת גרפיקה מקצועית, אך אין להם את האפשרות לשלם על כך כסף או לשלם כסף רב. תוכלו לעצב בהתנדבות או בסכום סמלי את עבודת הגרפיקה שלכם ובכך לייצר ניסיון תעסוקתי ואפילו המלצות על מה שעשיתם. זו דרך שמכללות רבות מציעות בענפים אחרים ובהחלט אפשר לשקול זאת גם עבור עולם תקשורת חזותית רב תחומי.

 • אפשרות מספר 4 – למצוא עבודות דרך משפחה הקרובה

מכיוון שתקשורת חזותית הוא שוק רחב שנמצא בכל מקום, בטוח שיש לכם מישהו מהשפחה שזקוק לסגנון עבודה שקשור לתקשורת חזותית. תוכלו להציע את האפשרות לעצב את הגרפיקה עבורו. זהו בהחלט ניסיון אמיתי שיאפשר לכם להראות בתיק העבודות דוגמאות וגם לקבל המלצה. ההמלצות הן חשובות כי הן עוברות תמיד דרך שיווק מפה לאוזן ומייצרות תנועה של לקוחות נוספים וניסיון תעסוקתי.

איך מקבלים ניסיון תעסוקתי רב כדי להתקבל כמעצבי זהות מותג ותקשורת חזותית להייטק?

כניסה להייטק בתקשורת חזותית הוא שלב מתקדם יותר עבור מעצבים גרפיים בישראל. מעצבים גרפיים בשוק זה הולכים להרחיב את הידע שלהם לתחומים רבים כמו עיצוב אתרים, עיצוב אפליקציות ועיצוב חוויית משתמש. מדובר בשוק מאוד מתפתח בתעשייה וכיום כל חברה וארגון יודעים כי אלו נושאים שהם יצטרכו בהם את עזרתו הבלעדית של המעצב הגרפי. צריך לזכור שמעצב גרפי שלומד את התחומים האלו, לרוב מגיע עם ניסיון כמעצב גרפיקה וכעת יהיה עליו להראות ידע בתחומים האלו. אז איך מקבלים ניסיון בשוק UI UX אונליין  עיצוב גרפי לאתרי אינטרנט ועיצוב אפליקציות? הנה מספר דרכים נוספות.

 • דרך מספר 1 – למצוא עסקים וסטרטאפים

האמת שברגע שאתם כבר עובדים בתקשורת חזותית, זה הרבה יותר קל. אנו רואים בפייסבוק בכל יום קמים המון עסקים קטנים שזקוקים לעיצוב של אתר אינטרנט חדש או אפליקציה. עסקים אלו לרוב יחפשו מעצב גרפי שיודע לעצב אתר אינטרנט או אפליקציה בעלות מוזלת. פה אתם נכנסים לתמונה! רוצים לקבל ניסיון? תנו הצעת מחיר זולה לעסקים אלו והתחילו לעצב להם את האתר או האפליקציה הטובה ביותר שאתם יכולים לבצע. זכרו, לקוח מרוצה הוא לקוח ממליץ. אם הצלחתם במשימה ועיצבתם את האתר או האפליקציה לשביעות רצונם, צפו  שהם בהחלט ימליצו עליכם בשוק לאחרים ותהיה לכם עבודה. מעבר לכך, האתר שעיצבתם יכול להיכנס לתיק העבודות הרב תחומי שאתם משקיעים בו.

 • דרך מספר 2 – לעצב את האתר עבורכם

כל מעצב צריך אתר אם אין לכם עדיין אתר אינטרנט או אפליקציה, זה הזמן לעצב אחד לעצמכם. זוהי דרך מצוינת לתרגול ולהכניס דוגמאות רבות לתוך תיק העבודות שלכם. עצבו את האתר שלכם לפי כל הכללים שלמדתם בקורס וכך תצברו ניסיון. נכון זה רק אתר אחד, אך הוא ללא ספק מעיד עליכם. לקוחות פוטנציאליים שיראו את האתר עשויים לאהוב מה שהם רואים ולקחת אתכם גם עם ניסיון קטן בשוק.

 • דרך מספר 3 – לפרס ברשתות החברתיות

הרשתות החברתיות מאפשרות לכולם להציע את עבודתכם לקהל הרחב. תוכלו פשוט לקפוץ לתוך המים ולהציע את עבודתכם בקבוצות עסקיות שבהם מחפשים מעצבי אתרים ומעצבי אפליקציות. זכרו להציע את עבודתכם בעלות נמוכה יותר וזה יעזור לכם לקבל לעצב עבודות התחלתיות.

 • דרך מספר 4 – להתחבר עם ענף ההיטק ומתכנתים

מתכנתים כיום זקוקים למעצבים גרפיים שיעצבו את הממשקים שהם בונים והם מציעים ללקוחות חבילות הכוללות גם בניית תוכנות וגם עיצוב של אפליקציה. אתם יכולים לעבוד עם מתכנת מסוים שמקבל עבודות בניית אתרים באופן קבוע. הוא יעשה כבר את כל השיווק והמכירה ללקוח ואתם תעצבו את האתרים ותקבלו המון ניסיון. זו דרך מצוינת להתחלה ולקבל המון ניסיון תעסוקתי.

לאחר שביצעתם את כל הדרכים האלו ויש לכם כבר תיק עבודות מקצועי בעיצוב גרפי וחווית משתמש, תוכלו להציע את עצמכם גם בעבודות בנישת הייטק.

איפה מוצאים עבודות פרילנס או שכירים עבור מעצבים גרפיים לענף הייטק?

למצוא עבודה והשתלבות בהייטק ומשרות בהייטק כמעצבים גרפיים זה למצוא עבודה כמו בכל שוק אחר. יש לאתר את העבודות המתאימות ואליהן לשלוח קורות חיים ותיק עבודות. אפשרות נוספת, בין אם אתם תלמידים שלנו במכללת סולו וגם  אם לא, להיכנס לקבוצת הדרושים שלנו בפייסבוק. למכללת סולו הקבוצה הגדולה ביותר בשוק הכוללת 19.5 אלף חברים בניהם מעצבים גרפיים, סטודנטים ומעסיקים. הקבוצה חוסכת לכם את החיפוש המסיבי לעבודה ומאפשרת לכם למצוא עבודה בדרך יותר מהירה מהבית.

ללמוד תקשורת חזותית כמקצוע בכל מקום שנותן לכם יותר

מכללת סולו היא מכללה ייחודית לתקשורת חזותית וללימוד מקצועות העיצוב להייטק. אנו מלמדים את השוק כבר 15 שנים בדרך הייחודית שלנו. אנו מכשירים  עם מורים מצוינים אחד על אחד אונליין מהבית. לימוד תקשורת חזותית אונליין מהבית זו בעצם הדרך הטובה ביותר כיום עבור אנשים עסוקים, אימהות וכל מי שמעוניין לשלב לימודים יחד עם עוד דברים.

איך מתבצעת הלמידה אונליין דרך הבית?

כאשר לומדים דרך הבית למעשה לומדים עם מורה פרטי אחד על אחד אשר משקיע ושם דגש על הקצב וההבנה שלכם. מה שמתקבל מכך זו למידה הרבה יותר טובה מאשר למידה בקבוצות. החשיבה העצמאית בתור מעצב גרפי מתחדדת ומתפתחת משיעור לשיעור. מבחינה טכנית בלימודים מסוג זה תזדקקו למחשב, אינטרנט. בניכם לבין המורה תהיה תוכנת שיתוף אשר תקשר בין מסכי המחשב.

נושאי הלימודים מה לומדים כיום בלימודי תקשורת חזותית במכללת סולו?

הסטודנטים למקצוע מעצבים גרפיים לומדים את יסודות שפת העיצוב הגרפי שהיא למעשה דרך לבטא מסרים ללא מילים. בעצם זוהי סוג של אומנות ולכן לימודי העיצוב הגרפי נכללים בתוך שוק שנקרא אומנות חזותית. לעיתים כאשר תחפשו קורס מקצועי תקשורת חזותית אונליין מהבית תוכלו למצוא את אותו קורס בשם לימודי תקשורת חזותית. כמו שניתן להבין מהו המושג תקשורת חזותית בעצם מבטא את מהות המקצוע, העברת תקשורת בין אנשים בעזרת מיתוג.

לימודי תקשורת חזותית אינם עוסקים רק בביטוי יופי של גרפיקות, אלא עוסקים בהקשבה והכרות עם קהלי יעד שונים והעברת מסרים שיווקיים באמצעות הגרפיקה הממוחשבת. במכללת סולו תקבלו מגוון רחב של מסלולי לימוד. תוכלו ללמוד תקשורת חזותית למתחילים או תקשורת חזותית, קורס שבו תלמדו גם את שפת העיצוב למתחילים וגם עיצוב אתרים במערכת וורדפרס ותוסף אלמנטור וגם עיצוב אפליקציות בתוכנת אדובי  XD. כמו כן, תלמדו את שלושת תוכנות העיצוב המצוינות פוטושופ, אילוסטרייטור ואינדיזיין שכל מעצב גרפי צריך לדעת.

מה התפקיד של כל תוכנה גרפית שלומדים בלימודי תקשורת חזותית ועיצוב גרפי

 • תוכנת אדובי פוטושופ

תוכנת פוטושופ היא תוכנה מקצועית לעיבוד גרפי תמונות והיא מאפשרת לבצע שינויים ברמת הפיקסל. יעילות של תמונה אחת שווה אלף מילים וזה בדיוק מה שמעצבים גרפיים עושים עם תמונות, הם מעבירים מסרים דרך התמונה. פוטוושפ מאפשרת לעצב כל תמונה שצולמה ולבצע בה שינויים על מנת לייצר עיצוב דרמטי יותר, עיצוב שמח, עיצוב עצוב ועוד סוגי עיצובים על תמונה שתפקידם להביע כל רגש ולייצר תקשורת עם קהל יעד למותג.

 • תוכנת אדובי אילוסטרייטור

תוכנת ווקטור אילוסטרייטור היא תוכנה מרכזית וייחודית בלימודי תקשורת חזותית ועיצוב גרפי והיא למעשה מאפשרת למעצב הגרפי ולמאייר להכין גרפיקות שונות.  השימוש בתוכנת אילוסטרייטור הוא כאשר המעצב הגרפי רוצה לעצב לוגו, ליצור איור בספר או בחוברת או אפילו ליצור תמונה מודפסת בסלון. קודם הסברנו שתוכנת פוטושופ עובדת על פיקסלים, לעומת זאת תוכנת  המיתוג אילוסטרייטור היא תוכנה וקטורית. המשמעות של וקטור זו האפשרות לייצר גרפיקה   ואחר כך להגדיל או להקטין אותה מבלי לפגוע באיכות שלה דבר שלא יכול להיות במידה זה עובדים ברמת הפיקסל . מעצב גרפי מקצועי יתחיל את העיצוב בפוטושופ וימשיך אותה בתוכנת אילוסטרייטור.

 • תוכנת אדובי אינדיזיין

תוכנת אינדיזיין היא תוכנת עימוד ספרים הוצאה לאור והיא מאפשרת למעצבים גרפים לייצר ספרים וחוברות עם גרפיקה איכותית, מדויקת וממוקדת על פי צורת הדף. גם התוכנה הזו היא תוכנה של חברת אדובי ולכן הקבצים שלה מתכתבים עם שתי התוכניות הקודמות.

 • וורדפרס

וורדפרס היא אחת התוכנות היותר טובות בשוק לבניית אתרי אינטרנט. איך אנו יודעים זאת? מהסיבה שארבעים אחוזים מכלל אתרי האינטרנט כיום בנויים ומעוצבים בעזרת התוכנה. באופן כללי מדובר בתוכנה עם קוד פתוח המאפשרת לעשות לתבניות שינויים נרחבים מאוד ולכן ניתן לעצב בעזרתה כל סגנון עיצוב שרק נרצה. יש לכך יתרונות חשובים כי למעשה המעצבים לא צריכים להתקבע על תבנית עיצוב . בתוך התוכנה יש גם תוספים, בניהם תוסף אלמנטור שהוא למעשה תוסף מדהים שבונה דפי אינטרנט. התוסף הזה הוא חלק מהתוספים של הוורדפרס והוא נחשב כיום לדבר החם הבא. בעזרת האלמנטור כל מעצב בדיגיטל יוכל לבצע את עבודתו בצורה יעילה יותר ופשוטה יותר. זה מאפשר לכם כמעצבים גרפיים לבצע ולהציע יותר עבודות ליותר לקוחות שצריכים מיתוג.

 • תוכנת אדובי XD

XD היא תוכנה מבית חברת אדובי שבאמצעותה ניתן לעצב אפליקציות עם חוויית משתמש מצוינת UI UX. תוכנה מעולה שמתאימה עבור מעצבים גרפיים שרוצים לעבוד להייטק.

אז אם שוק ותחום עסקי שמעניין אתכם, אנו מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר ולהתחיל ללמוד תחום מתקדם בהייטק ומבוקש בלי סוף. צפייה נעימה.