מהם תנאי קבלה כדי ללמוד תקשורת חזותית

לימודי תעודה בתקשורת חזותית הדרך שלך לעבוד בהייטק מתחילה פה מהם תנאי קבלה כדי ללמוד תקשורת חזותית?

תוכן עניינים הצג

מחפשים שינוי וקריירה מדהימה שתאפשר לכם להשתלב בתעשיית ההייטק? למה צריכים בשוק היום מומחים למיתוג תעשייתי? מתפעל כל פעם מחדש שאתה רואה פרסומות שיווקיות בפייסבוק? מי מעצב חנויות אונליין? מי מעצב את כל ההדפסים שאנחנו נחשפים אליהם ברשתות בסופרמרקטים? התשובה היא כמובן מעצבי גרפיקה שלומדים ימים ולילות כדי לתת שירותי פרסום ושיווק לעסקים. בכתבה הבאה נסביר לכם על עולם התקשורת החזותית וההבדלים המשמעותיים בין עיצוב גרפי וגרפיקה ממוחשבת. אם אתה מחפש להשתלב בתחום היצירה ומניפולציות שיווקיות אין ספק שאתה בכתובת הנכונה. הכנו במיוחד בשבילכם באמצעות המומחיות והידע של עולם העיצוב הגרפי שיעורי הסבר ביוטיוב שנעשו על ידי המורים שעובדים בעולם האמנות הדיגיטלית ורוצים להראות לכם את התכנים המקצועיים של פרסום ושיווק עסקים.

מעצבי אתר האינטרנט מומחים מבוקשים מאוד בתעשייה

מעצבי אתר האינטרנט מומחים מבוקשים מאוד בתעשייה הזו ואת זה אפשר לראות על פי סטטיסטיקות רבות שמתפרסמות באינספור מקומות בבלוגים ישראלים וכמובן ברשתות החברתיות. לבית הספר יש קבוצה מעל 12 שנה שיש שם את כל חברות ההייטק ומשרדי הפרסום הגדולים ביותר בישראל. 19 וחצי אלף חברות הייטק במשך 12 שנה מעבירים עבודות למעצבים גרפים מתחילים בוגרים שעשו לימודי תקשורת חזותית. אין ספק שגם אתה ללא ניסיון יכול למצוא את העבודה הראשונה שלך במקום זה. מה שחשוב היום שיהיה לך תיק עבודות מקצועי שם תראה את כל המקצועיות שלך בגלל שתעודות כבר לא פותחות דלתות.

מה מצב השוק בישראל ובעולם כולו בעולם העיצוב הגרפי?

המחסור הוא עצום במעצבים גרפיים ואת זה אנחנו יכולים לראות על פי משרות רבות שמפורסמות בכל עבר. מידי יום בקבוצת בית הספר יש מודעות רבות שמחפשים מעצבים גרפיים מתחילים וכמובן ברשתות החברתיות יש קבוצות רבות שנותנים במה למעצבים שסיימו כרגע לימודים. הסיבות למחסור הם בגלל שעולם ההייטק נכנס בעוצמה חזקה לשוק הדיגיטל ולוקח מעצבים גרפיים שייתנו את כל השפה העיצובית למתן פתרונות וסגנונות עבודה שתחום מחשבים המחלוקות הדיגיטל בחברות הייטק צריכות את האסתטיקה הפרסומית.

סגנונות העבודה היו אך ורק לעבוד בהפקת ספרים או להכין גרפיקה למדבקות

אם בעבר סגנונות העבודה היו אך ורק לעבוד בהפקת ספרים או להכין גרפיקה למדבקות על נייר היום המצב שונה ונוכל לראות שמעצבים גרפיים מעדיפים להשתלב בעולם ההייטק. מדינת ישראל נחשבת לאחת המדינות המייצאות הייטק לעולם כולו ולכן יש צורך בשוק המקומי למתן סגנונות עבודה אלו. מרבית הבוגרים בגלל המצב התעסוקתי והמחסור במעצבים גרפיים מעדיפים לעבוד מהבית לתת שירותי שיווק ופרסום לעסקים בצורה פרטנית ולא להיות מוגבל אך ורק לנישה 1.

במידה ומעצב גרפי עובד בחברת הייטק מן הסתם הוא לא יכול לעשות עבודות דפוס ולכן מעצבים גרפים מעדיפים לעבוד בצורה פרטנית כדי לא להיות מוגבלים בסגנונות העבודה ולתת גרפיקה עיצובית ומתן ייעוץ ותקשורת חזותית גם לעולם ההדפסה וגם לעולם ההייטק.

מה מעצבים גרפים עושים בחברות הייטק?

מעצבים גרפיים בחברות הייטק עובדים עם מחלקות מחשבים והנדסה שמייצרים תוכנות ובונים ממשקים שונים לעולם כולו. חברות הייטק בעולם יוצרות את כל התוכנות ואפליקציות לסירוגין למטרות שימוש ופרסום עסקים ולכן צריכים את המעצבים הגרפיים שם כדי לעמוד בכל התחרות של חברות סטארט-אפ ועוד.

מי שעובד במחלקות מחשבים בחברות הייטק לא למדו במדעי המחשב או בתואר הראשון שלהם איך לעצב גרפיקה פרסומית ובכלל מה זה שפה דיגיטלית ולכן הם צריכים את המעצבים הגרפיים שיתנו את כל הקשת עיצובית והפרסומת כדי לעמוד בתחרות הגדולה כדי למכור אותם משחקים שחברות הייטק מפתחות לעולם כולו. בתקופת הקורונה נוכל לראות ביקוש עצום למעצבים גרפיים בגלל שעולם הדיגיטל שהיה צריך לעבור למשלוחים לחברות ועסקים רבים היו צריכים לשנות את הפורמט לדיגיטלי בלבד.

הביקוש למעצבים גרפיים בתקופת הקורונה

העסקים בעולם הבינו בתקופת הקורונה שאם הם לא יהיו בדיגיטל ולא יתנו מענה לשוק העסקי הם לא יוכלו לשרוד את התקופה המאתגרת. כתוצאה מכך מעצבים גרפיים היו צריכים לתת את כל המענה העיצובי והכנת אפליקציות או חנויות אונליין. החנויות המקוונות כיום משרתות עסקים רבים כדי ליצור קשר עם לקוחות ובגלל תקופת הקורונה תחום הדיגיטל עלה מאוד.

הטכנולוגיה הקדימה את עצמה שנים רבות ומי שהיה צריך לתת את כל הפלטפורמות העיצוביות ברשתות החברתיות כמו פייסבוק ואינסטגרם היו אלה מעצבים גרפיים שהיו אחראים על כל הצד הויזואלי בצורה מקצועית כדי לתת פתרונות לשפה העיצובית ללקוחות שצריכים לתקופה החדשה התאמה. היום כדי להגיע לקוחות המותגים חייבים להיות איפה שקהל היעד שלהם נמצא ולכן כדי להגביר את מערך השיווק צריכים את המעצבים הגרפיים שיבינו בדיוק כיצד לבצע את כל הפלטפורמות העיצוביות שעולם הדיגיטל דורש.

עולם הדיגיטל בתוכנות הדיגיטליות החדשות.

חברת אדובי נחשבת לחברה היחידה שנותנת פתרונות דיגיטליים ליצירת מיומנויות חיוניות בהכנת אסתטיקה שיווקית פונקציונאלית. התוכנות של אדובי משתנות כל הזמן ולכן מוסדות לימוד באוניברסיטה אותו צריכים לתת את הדגש ולהתאים את התוכנות המותקנות ביותר. כדי להצליח בעולם התקשורת החזותית ובניית אתרים ואפליקציות על הסטודנטים ללמוד את השפה העיצובית תוך שימוש בטוח בחוקים הרבים אותם הם לומדים בשימוש תוכנות הגרפיקה.

כל פלטפורמה עיצובית שאנחנו רואים בכל מקום נעשתה אך ורק על ידי מעצבים גרפים שהשתמשו בתוכנות המפורסמות ביותר במסלול לימודים ראשון שהם פוטושופ אילוסטרייטור ואינדיזיין. לכל תוכנה יש סגנון ואפשרות אחרת בעולם העיצוב הגרפי ועל ידי שימוש בשפה ויזואלית אפשר להעביר מסר למיתוג בכל פלטפורמה שהיא.

מה היא השפה העיצובית הנדרשת כדי לעמוד בקריירה כמו תקשורת חזותית ועיצוב?

מעצבים גרפיים מתחילים לא צריכים להגיע עם שום טכניקה קודמת או ידע וניסיון קודם אבל בעצם צריכים להגיע עם רמה בסיסית של השפה האנגלית להיות בכל התוכנות הגרפיות של חברת אדובי הפקודות שם באנגלית ולכן על המעצבים הגרפיים להגיע עם רמה בסיסית וכמובן ידע בהפעלת המחשב. המטרה בשפה העיצובית לתת ללקוח את כל הרמה השיווקית בכדי לשכנע את הצופים לבצע פעולות שונות.

סגנון העבודה של מעצבים גרפיים

סגנון העבודה של מעצבים גרפיים צריך לכלול את כל האסתטיקה של טיפוגרפיות נכונות ובמקביל להבין למי מעצבים כי זה האפשרות היחידה שאפשר להגיע ללב של הצופה. לצבעים יש כוח עצום והסטודנטים לומדים את כל הפילוסופיות הרבות כדי ליצור את הרושם הראשוני בצורה הנכונה ביותר כדי שהצופים יראו שהמותג רציני. גולשים ומבקרים ברשתות החברתיות נחשפים בלי סוף לפרסומות רבות ולכן הם צריכים לדעת בדיוק מי הוא קהל המטרה.  תיק עבודות הדבר החשוב ביותר שמעצבים גרפיים מתרכזים בו לכל אורך מסלול לימודי תקשורת חזותית.

השימוש בתוכנות הגרפיקה.

כדי ליצור דיאלוג ויזואלי באמצעות תמונות או אלמנטים גרפיים על המעצבים להשתמש בתוכנות גרפיקה של חברת אדובי. חברת אדובי נחשבת לחברה היחידה בעולם כולו שנותנת פתרונות דיגיטליים למעצבים ולכן כדי לעבוד בתוכנות המעודכנות ביותר על הסטודנטים לשלם 70 שח בחודש. כל המעצבים הגרפיים בעולם לאחר שנה משלמים 100 שקלים בחודש כדי להמשיך לקבל את כל הרלוונטיות לעבודה בתוכנות אלו. תוכנות אדובי תוכנות מדהימות ומאוד ידידותיות למשתמש מה שמאפשר עבודה מהירה בתוכנות.

תיק עבודות בעיצוב גרפי הדרך שלך להתחיל לעבוד בשוק.

תיק עבודות של בוגרי לימודי עיצוב גרפי ותקשורת חזותית זה הפנים המקצועיות של כל מעצב גרפי. אי אפשר להתקבל היום למקומות עבודה על סמך תעודה או תואר ראשון באוניברסיטה או מכללה מקצועית. לקוחות ומעסיקים שיבחרו לעבוד איתך יבקשו ממך אך ורק לראות דוגמאות שעשית היות ותעודות לא פותחות דלתות ושערי התעסוקה. בתיק עבודות אפשר לראות את רמת הכישרון וסגנונות העבודה שהסטודנטים עושים ולכן תוך שלוש או ארבע שניות בודדות אפשר לראות אם תיק עבודות מקצועי או לא.

מי שבודק את תיק העבודות כבר ראה עבודות רבות מאנשי מקצוע אחרים ולכן חשוב לשמור על מקוריות ולא להראות עבודות של מעצבים גרפים אחרים. בכל ראיון עבודה בעיצוב גרפי או קבלה לעבודה לחברות ההיי-טק רוצים לראות את החשיבה העיצובית ואם אתם באמת מבינים את השפה העיצובית בצורה מסודרת. תעודה או תואר הראשון מראים שלמדתם את המקצוע במקום מסודר אבל זה לא אומר שאתם באמת יודעים איך לעבוד בתור אנשי המקצוע.

לימודי תקשורת חזותית.

איך לומדים אונליין דרך האינטרנט מקצועות העיצוב גרפי ותקשורת חזותית?
עולם הדיגיטל התפתח במיוחד בתקופת הקורונה ואוניברסיטאות רבות החלו ללמד אך ורק דרך האינטרנט. אנו עושים את זה כבר מעל 15 שנה בלימוד מקוון אונליין בצורה פרטנית ואישית אחד על אחד עם מורה שמחובר למסך של הסטודנט. במהלך השיעור המורה מסביר מהלכים כיצד לעצב אתר אינטרנט או לסירוגין את כל החוקים הרבים שעולם האפליקציות צריך בהתאם לחוויית משתמש ולאחר ההסבר של המורה הסטודנט צריך לתרגל את החומר הרב כדי להראות להם שהוא מבין את כל האלמנטים הרבים. בסיום כל שיעור מתקבלים תרגילי שיווק ופרסום באמצעות עיצוב במובייל.

התמיכה בלימודים היא לא רק בקורס עצמו

התמיכה בלימודים היא לא רק בקורס עצמו אחד על אחד במפגשים הפרטיים עם המורה אלא גם מעבר לשעות הלימוד. בית הספר סולו מאמין בלימוד פרטני ואישי כדרך הטובה ביותר לסטודנטים לבצע תיק עבודות. כשיש איתך מורה פרטי אחד על כל היחס ותשומת הלב אך ורק אליך מה שמאפשר לך לא להתבייש לשאול שאלות ולקבל את כל המענה לתשובות לשאלות שיש לך במהלך השיעור.

חומר לימוד בתקשורת חזותית.

חומר לימוד בתקשורת חזותית כוללים את כל השפה הויזואלית של סטודנטים ללימודי עיצוב גרפי להכניס אותם לתוך אתרי אינטרנט ואפליקציות. שפה ויזואלית בסופו של דבר זה אותה שפה שתהיה גם במודעה שיווקית באינטרנט וגם בתוך האפליקציה. על המעצבים הגרפיים המתחילים לשמור על שפה גרפית אחידה כלומר לדאוג שהצבעוניות והאלמנטים הגרפיים יהיו מותאמים בכל פלטפורמה דיגיטלית. הסטודנטים לומדים כיצד לבצע את האינטרנט במערכות הפעלה וורדפרס אלמנטור ובמקביל לעצב אפליקציות בתוכנת אקס די של חברת אדובי.

בניית אתרים וחוויית משתמש.

חוויית המשתמש נהפך לתחום מבוקש מאוד וחברת גוגל נותן דחיפה לאתרים שיש להם חוויית משתמש מקצועית. אם אין לאתר חווית משתמש גוגל יודע שהאתר לא רלוונטי ולא נוח לגולשים בגלל שגוגל מקבל כל הזמן מידע מאתר אינטרנט על התנועה שקורה בתוך האתר. כל גולש שנכנס לגוגל מקיש שאלות במנוע החיפוש ונכנס לאתר אינטרנט גוגל יודע בדיוק מה קורה באתר האינטרנט כי כל אתר אינטרנט מחובר בצורה כזו או אחרת לגוגל ולכן אם גולש נכנס לאתר ויוצא ממנו בתוך שניות בודדות זה אומר לגוגל שהאתר לא נעים ולא נותן את המענה הדרוש לגולש שחיפש את כל הנתונים וכתוצאה מכך יש חוויית נטישה גדולה על האתר והגולשים לא מקבלים את מה שהם רוצים וכתוצאה מכך גוגל לוקח את אתר האינטרנט מהעמוד הראשון ושם אותו בעמודים האחרונים עד שבעלי האתר יתאימו את כל הפלטפורמות.

2021 התרחש זעזוע גדול בעולם עיצוב גרפי וחווית משתמש

2021 התרחש זעזוע גדול בעולם עיצוב גרפי וחווית משתמש ולכן אתרים היו צריכים לשנות את כל הפלטפורמות הדיגיטליות כדי להתאים את כל החוקים החדשים שגוגל מכתיב לעולם קידום אתרי אינטרנט וכתוצאה מכך מעצבים גרפיים הם אלה שקובעים את כל סגנון חוויית המשתמש כדי לגרום לצד הויזואלי במקביל לכל הרכיבים בתוך אתר האינטרנט ובאפליקציה להיות נגישים לגולשים.

בניית אתרי אינטרנט ועולם העיצוב גרפי קשורים בחווית משתמש

בניית אתרי אינטרנט ועולם העיצוב גרפי קשורים בחווית משתמש ולכן אתרים היו צריכים לשנות את כל הפלטפורמות הדיגיטליות כדי להתאים את כל החוקים החדשים שגוגל מכתיב לעולם קידום אתרי אינטרנט וכתוצאה מכך מעצבים גרפיים הם אלה שקובעים את כל סגנון חוויית המשתמש כדי לגרום לצד הויזואלי ובמקביל לכל הרכיבים בתוך אתר אינטרנט באפליקציה להיות נגישים לגולשים. תחום חוויית משתמש בניית אתרי אינטרנט נחשב לתחום חזק שחשוב לכל עסק כי הגולשים שנכנסים לאתר האינטרנט בסופו של דבר הם אלה שקונים את המוצר או משתמשים במה שהמותג מוכר ולכן החשיבות לאתר אינטרנט מקצועי היא גבוהה מאוד.

עיצוב אפליקציות בתוכנת XD

בלימודי בניית אתרים וחוויית משתמש לומדים לעבוד על מערכות וורדפרס אלמנטור ובמקביל לומדים איך לעצב אפליקציות בממשקים לחנויות אונליין בתוכנת XD. זאת תוכנה חדשה שחברת אדובי הכניסה בשנים האחרונות כדי לתת את כל הפלטפורמות הדיגיטליות שמעצבים גרפיים צריכים. אם בעבר סגנונות עבודה אלו היו שייכים אך ורק לחברות היי-טק כיום המעצבים הגרפיים הם אלה שעובדים בשיתוף פעולה עם מפתח תוכנה ומקודד אפליקציות. לאחר בניית אפליקציה תוך מתן דגש בחוויית המשתמש UIUX מעצבים גרפים מעבירים את זה למתכנת כדי להתאים את כל המערך בפלטפורמה דיגיטלית שתותאם למנוע החיפוש גוגל להורדה דרך החנויות של גוגל חברת אפל. העבודה המשותפת עם מפתח תוכנה ומקודד אפליקציות כדי שיהיה את כל המערך הויזואלי בצורה המותאמת למערכות אלו. הצלחת האפליקציה תלויה אך ורק בכל סגנונות העבודה שמעצב גרפי עשה.

תיק עבודות תקשורת חזותית

תיק עבודות תקשורת חזותית צריך לכלול עבודות של סטודנטים במסלול לימודים עיצוב גרפי ותקשורת חזותית. אי אפשר ללמוד את תחום התקשורת החזותית אם הסטודנטים לא מגיעים עם ידע קודם שלמדו את כל השפה הויזואלית למסלול מעצבים גרפיים מתחילים. תנאי הקבלה לבניית אתרים בתקשורת חזותית בכל בית ספר הוא ראיון אישי וכמובן תיק עבודות שהסטודנטים עשו בעיצוב גרפי. כמובן שאם אין לכם את מסלול מעצבים גרפיים תוכלו ללמוד בבית הספר את מסלול מעצבים גרפיים מתחילים כדי להשתלב במסלול תקשורת חזותית.

הביקוש בעולם העיצוב הגרפי.

הביקוש בעולם הדיגיטל רק המשיך להתגבר כי הדור של היום מקבל את כל המידע שלו אך ורק דרך אפליקציות במובייל. מעצבים גרפים אחראים על כל סגנונות העיצוב במובייל שאנחנו נחשפים אליהם מידי יום ולכן הדרישה לעולם הדיגיטל בהייטק רק ימשיך ויגדל. עדיין עולם הדפוס צריך מעצבים גרפיים באופן שוטף כדי לתת את כל הפתרונות והעיצובים למכונות ההדפסה והפקות ספרים וכתוצאה מכך השכר של מעצבים גרפיים גבוה מאוד.

בוגרי מסלול לימודי עיצוב גרפי

בוגרי מסלול לימודי עיצוב גרפי יכולים להתחיל עם שכר של 18 אלף שח בחברות הייטק ובמידה והם עובדים בעולם הפרסום הדיגיטלי ושיווק מותגים על ידי פלטפורמות של עיצוב גרפי במודעות השכר 14 אלף שח נטו. בתחום ההדפסה השכר הוא נמוך יותר מעשרת אלפים שח נטו והסטודנטים צריכים להגיע לרוב המידע בתוכנות גרפיקה ממוחשבת בלבד. אנו ממליצים לכם לצפות בכל השיעורים שהכנו במיוחד בשבילכם בעמוד זה כדי לראות אם אתם מתאימים לנישה הזו. תוכלו ליצור איתנו קשר עוד היום ולשוחח עם רכזי המגמה ללימודי תקשורת חזותית על איך אתם יכולים ללמוד את התחום המבוקש ביותר מהבית שיהיה לכם צפייה נעימה.