אפליקציה לעיצוב גרפי - האם קל ללמוד תוכנות גרפיקה של חברת ADOBE 2022

אפליקציה לעיצוב גרפי – האם קל ללמוד תוכנות גרפיקה של חברת ADOBE 2022?

מעצבים גרפיים יוצרים כיום גרפיקות באמצעות אפליקציות למעצבים גרפיים. מדובר על תוכנות ויישומים שמאפשרים להם להפוך את הרעיון הגרפי שלהם לגרפיקה ממשית שניתן להשתמש בה ולהציג אותה ברחבי האינטרנט, ברשתות החברתיות וכאשר יש צורך בגרפיקה מודפסת. כיום מעצבים גרפיים לא יכולים לעבוד ללא תוכנות גרפיות. כבר יותר מארבעה או חמישה עשורים שהתחום מתבסס על עבודת מחשב והיום יותר מתמיד הכל מתנהל באינטרנט. בכתבה הבאה תוכלו להכיר תוכנות למעצבים גרפיים שנלמדות בכל הקורסים ומהוות את אבן הדרך שלהם כמעצבים.

האם צריך ידע טכני כדי להשתמש באפליקציות בתוכנות למעצבים גרפיים?

תוכנות גרפיקה למעצבים גרפיים אינן נחשבות לתוכנות קשות שיש צורך בידע טכני רחב כדי להשתמש בהן, אך כל מעצב גרפי חייב שתהיה לו זיקה למחשב, אינטרנט ויכולת ללמוד פקודות בתוכנות השונות. חשוב להבין שתוכנות הגרפיקה המקצועיות מכילות כמות פקודות שלא תמיד ניתן לדעת את כולן. סטודנטים לעיצוב גרפי לומדים בקורסים השונים את רוב הפקודות ועדיין תמיד הם יגלו פקודות חדשות שלא נלמדו ומכיוון שהתוכנות מתחדשות כל הזמן ויש להן גרסאות חדשות, לפעמים כל שנה או כל כמה שנים ועל המעצב הגרפי להתעדכן וללמוד אותן באופן עצמאי.

נעים להכיר חברת אדובי

רוב התוכנות עבור מעצבים גרפיים כיום הן תוכנות של חברת אדובי. החברה יצרה מספר תוכנות מצוינות המאפשרות למעצבים גרפיים לקבל את כל הכלים שהם צריכים כדי לעסוק במקצוע הזה. בתי הספר לגרפיקה כיום יודעים כי התכנות של חברת אדובי הן התוכנות המקצועיות ביותר ולכן רוב המכללות בוחרות ללמד אותן. אפשר לומר שהתוכנות של אדובי הן כלי העבודה של המעצבים הגרפיים כיום ולכן על כל המעצבים הגרפיים להיות בקיאים בהן. מעצב גרפי חייב לדעת את התוכנות האלו והן מהוות כיום את הבסיס הראשוני של התחום.

אילו תוכנות גרפיקה מוצעות כיום עבור מעצבים גרפיים בחברת אדובי?

עיבוד תמונה בעזרת תוכנת הפוטושופ

תוכנת הפוטושופ היא אחת התוכנות היותר מוכרות בקרב מעצבים גרפיים בוודאי וגם בקרב הקהל הרחב. התוכנה מאוד מוכרת מהסיבה שגם צלמים משתמשים בתוכנה והיא מאוד התפרסמה בשנים האחרונות. כמובן שאנו לא נדבר על השימוש של צלמים בתוכנה ונתעמק בשימוש של מעצבים גרפיים בתוכנה הייחודית הזו.

תוכנת הפוטושופ מתבססת על כך שתמונה מורכבת מפיקסלים. כאשר רוצים לבצע עיבוד תמונה באופן מקצועי, המעצבים הגרפיים יזדקקו לתוכנה שמבצעת שינויים ברמת הפיקסל. תוכנת הפוטושופ היא בדיוק כזו.

צורת העבודה עם התוכנה מתבססת על שכבות. כל שכבה היא למעשה שינוי שמתבצע ברמת הפיקסל. עבודת השכבות היא עבודה שמחייבת את המעצב הגרפי לעבוד בסדר מסוים ולא לשכוח לפתוח בכל שינוי שכבה חדשה. ברגע שמבצעים פתיחת שכבות, ניתן ליצור שינויים מהותיים ורחבים בתוך התמונה. בין השינויים ניתן לחבר בין תמונות, לשנות רקע, לשנות חלקים מהותיים בתמונה, להחסיר פרטים, ליצור קונטרסט, צל ותמונת מראה ועוד המון אפשרויות.

התוכנה היא תוכנה מצוינת, אך מי שרוצה לעבוד עליה בצורה מקצועית, חייב ללמוד הרבה מן הפקודות ולתרגל אותן באופן שגרתי עד הרגע שהוא שולט בהן ויכול לתכנן בראש איך יראה עיבוד התמונה לאחר העבודה עם התוכנה.

מתי משתמשים בעיבוד תמונה בפוטושופ?

חלק בלתי נפרק משיווק הוא שימוש בתמונות. התמונות מעבירות מסרים ומושכות את העין. מהסיבה הזו, שיווק נכון הוא שיווק גם באמצעות תמונות. אנו נראה עיבוד תמונה בפוסטים לפייסבוק, בתכנון גרפיקה מאוירת לספרים, חוברות ועיתונים ועוד. כל שימוש בתמונה, מחייב חשיבה על המסר שהיא משדרת ואם היא לא משדרת את המסר, אך היא מתאימה מבחינת הצילום, יש לייצר עליה עיבוד תמונה שיביא להעברת המסר.

ציור באמצעות תוכנת אילוסטרייטור

תוכנה נוספת של מעצבים גרפיים מבית אדובי היא תוכנת האילוסטרייטור. תוכנה ייחודית זו שונה מהותית מתוכנת הפוטושופ ואפשר לומר שהיא פחות מפורסמת ממנה, אך מאוד מרכזית. תוכנת האילוסטרייטור עובדת באמצעות ווקטורים המאפשרים יצירת גרפיקה שיש לה כיוון ואפילו נפח.

השימוש באילוסטרייטור על ידי מעצבים הוא בעיקר כאשר יש צורך ביצירת גרפיקה הכוללת אלמנטים של ציור. אנו נראה את השימוש כאשר יש צורך לייצר לוגו או לצייר דמויות מסוימות עבור ספר ילדים. לתוכנה כלי ציור מגוונים ומאוד נוחים וניתן באמצעותם לייצר קווים וממש לצייר.

האם צריך כישרון ציור כדי לעבוד עם האילוסטרייטור? אם יש לכם כישרון כזה, זה מצוין, כי הוא יעזור לכם, אך בהחלט ניתן כיום לצייר באמצעות השראה מתמונות אחרות ולייצר גרפיקה אחרת לגמרי.

תוכנת האילוסטרייטור לוקחת חלק מאוד גדול במיתוג של עסקים. כאשר מעצב גרפי מעוניין לעצב מיתוג לעסק, הוא ישתמש בתוכנה זו.

היתרון הגדול של התוכנה הוא בווקטור שלה. הווקטור למעשה מאפשר ליצור גרפיקה קטנה או גדולה ולהקטין או להגדיל אותה מבלי לפגוע באיכות, זאת בניגוד לעבודה עם הפוטושופ, שכל הגדלה או הקטנה של הפיקסלים פוגעת באיכות התמונה.

מעצבים גרפיים לרוב יבצעו שילוב בין שתי התוכנות וכך ייצרו גרפיקה הרבה יותר טובה ומאוזנת.

להוציא לאור עם תוכנת אינדיזיין

תוכנת אינדיזיין היא התוכנה השלישית מבית אדובי שנלמדת בקורסי עיצוב גרפי. תוכנה זו היא למעשה תוכנת הוצאה לאור ותפקידה לאפשר למעצבים גרפיים לעצב עמודים כתובים. לתוכנה יש מספר פקודות עיצוב הדומות לפקודות שיש באילוסטרייטור ופוטושופ, אך היא מתבססת בעיקר על כל מה שקשור בכתב, עימוד, פונטים וכדומה.

מעצבים גרפיים משתמשים בתוכנת האינדיזיין כאשר הם חלק מהוצאת ספרים, עיתונים, חוברות וכדומה. השימוש בתוכנה זו תמיד יהיה בשילוב עם שתי התוכנות האחרות ויהיה ניתן לשלב בעימוד אלמנטים שעוצבו בפוטושופ ובאילוסטרייטור לפני כן.

ביחס לשתי התוכנות האחרות, האינדיזיין פשוטה בהרבה ולכן היא תמיד נלמדת בסוף הקורס. עבור רבים מהסטודנטים האינדיזיין הופכת מאוד פשוטה, אחרי שכבר למדו איך משתמשים בשתי התוכנות האחרות. הדגש הגדול בקורסים הוא על הפוטושופ והאילוסטרייטור ובסוף, יוקדשו שיעורים לתוכנה זו.

לעצב אתרים עם תוכנת הוורדפרס

מעצבים גרפיים שלמדו את שלושת התוכנות של אדובי, יהיו מוכנים לעבור לשלב הבא שימצב אותם כמעצבים גרפיים שיכולים להתקבל להייטק. השלב הבא הוא למידה של תוכנת הוורדפרס לעיצוב אתרי אינטרנט.

תוכנת הוורדפרס היא כיום התוכנה המובילה ביותר עבור בנייה ועיצוב של אתרים. 80 אחוזים מכלל האתרים כיום בנויים באמצעותה. התוכנה היא בנויה בקוד פתוח ולכן כל אחד יכול להשתמש בה ללא הגבלה וגם ליצור תוספים חדשים שהוא זקוק להם.

תוכנת הוורדפרס מאפשרת לכם לקבל תבניות עיצוב מוכנות, תוספים שהופכים את האתר למובילי בין מסכים ועוד המון תכונות מצוינות שהופכות אותה למובילה בתחום זה. מעצבים גרפיים שלומדים עיצוב בתוכנת הוורדפרס יכולים להתקבל למשרות עיצוב בהייטק.

לעצב אתרים באמצעות אלמנטור

האלמנטור הוא תוסף מצוין וידידותי מאוד למשתמשים. התוסף הוא חלק מתוכנת הוורדפרס והוא מתבסס על עבודה של גרור ושחרר. האלמנטור הוא עורך וויזואלי פשוט שעוזר למעצבים גרפיים לעצב אתרים בצורה פשוטה מאוד ומהירה. הכלי האדיר הזה הפך את העבודה על עיצוב האתרים ליעילה בהרבה. לאחר עיצוב האתר, יכול בעל האתר לבצע שינויים וויזואליים גם בעצמו.

תוכנת XD לעיצוב אפליקציות

בשנים האחרונות האפליקציות נכנסו חזק מאוד וכל עסק מעוניין שתהיה לו אפליקציה נוחה. בשל כך, מעצבים רבים שדרגו את הידע שלהם והחלו להשתמש בתוכנת ה-XD של חברת אדובי שתפקידה לעצב אפליקציות.

תוכנת ה-XD פועלת בתחום של חוויית משתמש והיא שמה דגש על תהליך האפיון והעיצוב הנקרא בשפת המעצבים הגרפיים: UX-UI. מעצבים גרפיים שלומדים את התחום מתמחים בחוויית משתמש.

האם מעצב גרפי חייב לדעת את כל התוכנות?

מעצב גרפי שרוצה לעסוק כיום בעיצוב גרפי, חייב לדעת את שלושת תוכנות הבסיס: פוטושופ, אילוסטרייטור ואינדיזיין. שאר התוכנות האחרות הן שדרוג של המקצוע לכיוונים של הייטק. יש מעצבים גרפיים שיבחרו לעסוק בתחום המסורתי, שם אגב, יש מחסור עצום במעצבים גרפיים. ויש מעצבים גרפיים שירצו להיכנס לעולם הייטק ולכן הם ימשיכו למסלול שמלמד וורדפרס, אלמנטור ותוכנת XD. חשוב לדעת שאין נכון ולא נכון, אך את הבסיס חייבים לדעת בכל מקרה כדי לעסוק בתחום.

כמה זמן לומדים את שלושת התוכנות של אדובי?

זמן הלימוד משתנה ממכללה למכללה, ההמלצה שלנו היא לא פחות משלושה חודשים לכל תוכנה. את הפקודות של התוכנה קל יחסית ללמוד, אך כדי ליישם אותם בפועל כמעצבים מקצועיים, עליכם לדעת להשתמש בכל הפקודות ואת זה לומדים מתרגול. כמו כן, כחלק מהקורסים, תלמדו גם המון טכניקות עיצוב וחשיבה עיצובית שהינם מאוד חשובים במקצוע זה. מסלול הלימוד במכללת סולו הוא עשרה חודשים. כל תוכנה נלמדת שלושה חודשים ויש חודש נוסף שתפקידו לתת לכם להתקדם עם המורה בקצב שלכם.

ללמוד בקצב שלכם, איך זה קורה בפועל במכללת סולו?

מכללת סולו מלמדת עיצוב גרפי באמצעות למידה אחד על אחד עם מורה פרטי. הלמידה עם מורה פרטי מאפשרת לכם ללמוד בקצב שלכם. כיום אנו יודעים כי למידה אחד על אחד היא הלמידה האיכותית ביותר ואנו רואים זאת גם בבתי ספר של ילדים. ילדים שניתנים להם שיעורים פרטיים, מתקדמים יותר במקצוע שבו הם מקבלים תגבור. האפשרות ללמוד עם מורה פרטי, מאפשרת לשאול שאלות מבלי לחכות לכיתה שלמה ולקבל עליהם מענה מיידי. בצורה כזו הרבה יותר קל ליישם את החומר.

אילו עוד יתרונות יש במכללת סולו?

מכללת סולו מלמדת את התחום אונליין מהבית. אין ספק שלמידה אונליין מהבית בעידן העמוס והלחוץ של היום מהווה יתרון גדול, מהסיבה שזה חוסך לנו נסיעות למקום הלמידה, כסף ומאפשר ללמוד בנוחות מהבית. בגלל שבמכללת סולו מלמדים אונליין מהבית, שעה וחצי בשבוע, התלמידים יכולים לשלב עם הלימודים גם עבודה וגם חיי פנאי, מבלי שאלו יפגעו, כמו שמתרחש בתכניות אחרות הפרושות לאורך כל השבוע ומביאות את הלומדים למצב שהם צריכים לבחור.

במכללת סולו אתם לא צריכים לבחור. אתם מקבלים שיעורים של שעה וחצי בשבוע. בכל שיעור תלמדו בהקניות קצרות מספר נושאים, תתרגלו עם המורה ותתרגלו גם בבית. בצורה כזו תגיעו ליישום החומר וגם תצליחו לעסוק בתחום.

איך מתחילים ללמוד במכללת סולו?

כדי ללמוד את התחום אצלנו במכללה, כל מה שאתם צריכים הוא ליצור קשר, לדבר עם היועצים שלנו, לבחור במסלול שאתם מעוניינים בו, לבחור יום ושעה ולהתחיל.

אם אנכם יודעים מהו המסלול הנכון עבורכם, תוכלו להתעניין ולקרוא על המסלולים השונים אצלנו באתר. כמו כן, תוכלו תמיד להתייעץ עם היועצים שלנו שיספרו לכם על כל מסלול ומסלול והיתרונות שלו. אנו במכללת סולו רוצים בהצלחתכם, בואו ללמוד מקצוע מהמם.