מדוע מעצבי גרפיקה ואינטרנט צריכים לדעת אילוסטרייטור או פוטושופ

איך גרפיקאים מעצבים למותגים? מדוע מעצבי גרפיקה ואינטרנט צריכים לדעת אילוסטרייטור או פוטושופ?

תוכן עניינים הצג

גרפיקאים מעצבים למותגים עתה עיצובים באמצעות אפליקציות למעצבים גרפיים. מדובר על תוכנות ויישומים שנותנים להם לקדם את הרעיון הגרפי שלהם לגרפיקה הווייתית שניתן לעבוד בה ולהדגים אותה ברחבי האינטרנט, ברשתות החברתיות וכאשר יש דרישה בגרפיקה מודפסת. כיום גרפיקאים לא יכולים לעצב ללא יישומי גרפיקה. כבר יותר מארבעה או חמישה עשורים שהענף מתבסס על על עבודת מחשב ועתה יותר מתמיד הכל מתנהל באונליין. בפוסט הבא תוכלו לצפות תוכנות למעצבים גרפיים הנלמדות בכל ההכשרות המקצועיות ומהוות את אבן הדרך שלהם כמעצבים למותגים.

האם זקוקים לידע טכני כדי לעבוד באפליקציות בתוכנות מקצועיות למעצבים גרפיים?

תוכנות גרפיקה לגרפיקאים אינן נחשבות לתוכנות בעייתיות שיש צורך בידע טכני נרחב כדי לעבוד בהן, אך כל גרפיקאי מוכרח שתהיה לו זיקה למחשב, אינטרנט ויכולת ללמוד פקודות בתוכנות השונות. חשוב להבין שתוכנות הגרפיקה המקצועיות מקיפות כמות פקודות שצריך תמיד לדעת את כולן. סטודנטים לעיצוב גרפי לומדים בהכשרות מקצועיות את כל הפקודות ועדיין תמיד הם יגלו פקודות חדשות שלא נלמדו ומכיוון שהתוכנות מתחדשות כל הזמן ויש להן גרסאות חדשות, לפעמים כל שנה או כל כמה שנים ועל הגרפיקאי להתעדכן וללמוד אותן לעומק באופן עצמאי.

מה צריך לדעת על חברת אדובי

רוב התוכנות בעבור גרפיקאים כיום הן תוכנות של חברת אדובי. החברה יצרה מספר תוכנות מעולות הנותן לגרפיקאים לקבל את כל הכלים שהם צריכים כדי לעבוד במקצוע הזה. בתי הספר לעיצוב כעת יודעים כי התוכנות של חברת אדובי הן התוכנות המקצועיות ביותר ולכן מרבית המכללות בוחרות ללמד אותן. ניתן לומר שהתוכנות של אדובי הן כלי העבודה של המעצבים הגרפיים כרגע ולכן על כל המעצבים הגרפיים להיות מתורגלים בהן. גרפיקאי חייב לדעת את התוכנות האלו והן מהוות כיום את התשתית התחלתית הראשונית של התחום.

אילו תוכנות גרפיקה מומלצות כיום עבור גרפיקאים בחברת אדובי?

עיבוד גרפי צילום בעזרת תוכנת הפוטושופ נחשב לחשוב מאוד וכעת תוכנת הפוטושופ היא אחת התוכנות היותר פופולאריות בקרב גרפיקאים בוודאי וגם בקרב הקהילייה הרחבה. היישום מאוד מוכר מהסיבה שגם פוטוגרפים משתמשים ביישום והיא מאוד התפרסמה בשנים האחרונות. כמובן שאנו לא נדבר על השימוש של צלמים ביישום ונתעמק בצריכה של גרפיקאים ביישום הייחודי.
תוכנת הפוטושופ מתבססת על כך שצילום מורכב מפיקסלים. כאשר רוצים לבצע עיבוד גרפי לצילום באופן מקצועי, המעצבים הגרפיים יזדקקו לתוכנה שמיישמת שינויים ברמת הפיקסל. תוכנת הפוטושופ היא אחד לאחד כזו.

צורת העיסוק עם היישום מתבססת על שכבות. כל שכבה היא בעצם וריאציה שמתבצעת ברמת הפיקסל. עבודת השכבות היא עבודה שמחייבת את הגרפיקאי לעצב בסדר ספציפי ולא לשכוח לפתוח בכל וריאציה שכבה חדשה. ברגע שמבצעים פתיחת שכבות, ניתן לעשות שינויים מהותיים ורחבים בתוך הצילום. בין השינויים ניתן לחבר בין תצלומים, לעצב סביבה, לעצב חלקים מהותיים בצילום, להחסיר פרטים, להכין קונטרסט, צל ותמונת ויזואליה ועוד המון סגנונות. היישום העיצובי מוגדר כתוכנה מצוינת, אך מי שרוצה לעצב איתה בצורה מקצועית, חייב ללמוד הרבה מן הפקודות ולהתאמן אותן באופן שגרתי עד הרגע שהוא מוביל בהן ויכול לתכנן מראש איך יראה עיבוד גרפי על הצילום לאחר העבודה עם היישום.

מתי משתמשים בעיבוד גרפי צילום בפוטושופ?

חלק בלתי נפרק מפרסום הוא שימוש בתצלומים. התצלומים מעבירים מסרים ומושכים את העין. מהסיבה הזו, פרסום נכון הוא פרסום גם באמצעות תצלומים. אנו נראה עיבוד גרפי צילום בפוסטים לפייסבוק, בתכנון גרפיקה מאוירת לספרים, חוברות ומגזינים ועוד. כל שימוש בצילום, מחייב חשיבה על המסר שהיא משדרת ואם היא לא מגישה את המסר, אך היא מתאימה מבחינת הצילום, יש לייצר עליה עיבוד גרפי צילומי שיביא להעברת המסר.

ציור באמצעות תוכנת אילוסטרייטור

תוכנה נוספת של גרפיקאים מבית אדובי היא תוכנת האילוסטרייטור. תוכנה מוגדרת זו שונה מהותית מתוכנת הפוטושופ וניתן לומר שהיא פחות פופולארית ממנה, אך מאוד מרכזית. תוכנת האילוסטרייטור עובדת באמצעות ווקטורים הנותנים ליצירת גרפיקה שיש לה כיוון ואפילו קיבולת.
השימוש באילוסטרייטור על ידי מעצבים הוא בייחוד כאשר יש צורך ביצירת גרפיקה הכוללת אלמנטים של אילוסטרציה. אנו נראה את השימוש כאשר יש דרישה לייצר לוגו או לצייר דמויות מסוימות למען ספר ילדים. לתוכנה כלי ציור מגוונים ומאוד חביבים וניתן באמצעותם לייצר קווים וממש לעטר.

האם זקוקים לכישרון אילוסטרציה כדי לעצב עם האילוסטרייטור?

אם יש לכם כישרוניות כזו, זה מצוין, כי זה יעזור לכם, אך ודאי ניתן כיום לעטר באמצעות השראה מתצלומים ולייצר אילוסטרציה אחרת לגמרי.
תוכנת האילוסטרייטור לוקחת חלק מאוד גדול במיתוג של פירמות. כאשר גרפיקאי מעוניין לעצב מיתוג לחברה, הוא נעזר ביישום זו.
היתרון הגדול של היישום הוא בווקטור שלה. הווקטור בעצם נותן ליצור גרפיקה קטנה או גדולה ולהקטין או להכפיל אותה מבלי לפגוע באיכות, זאת בניגוד לעיצוב עם הפוטושופ, שכל הגדלה או הקטנה של הפיקסלים פוגעת באיכות הצילום. גרפיקאים לרוב יבצעו מיזוג בין שתי התוכנות וכך ייצרו גרפיקה לרוב יותר טובה ומאוזנת.

להוציא לאור גרפיקה עם תוכנת אינדיזיין

תוכנת אינדיזיין היא היישום השלישית מבית אדובי שנלמדת בקורסי דקורציה גרפית. תוכנה זו היא בעצם תוכנת הוצאה לאור ותפקידה לגרום לגרפיקאים לעצב עמודים כתובים. לתוכנה יש מספר פקודות עריכה הדומות לפקודות שיש באילוסטרייטור ופוטושופ, אך היא מתייצבת בעיקר על כל מה שקשור בכתב, עימוד, גופנים וכדומה. גרפיקאים צרכנים של תוכנת האינדיזיין כאשר הם חלק מהוצאת ספרים, עיתונים, חוברות וכדומה. השימוש ביישום זו תמיד יהיה בשילוב עם שתי התוכנות האחרות ויהיה ניתן לשרשר בעימוד אלמנטים שעוצבו בפוטושופ ובאילוסטרייטור לפני כן.
ביחס לשתי התוכנות האחרות, האינדיזיין קלה בהרבה ולכן היא תמיד נלמדת בסוף הקורס. עבור רבים מהסטודנטים האינדיזיין הופכת למאוד קלה, אחרי שכבר למדו איך משתמשים בשתי התוכנות האחרות. ההדגשה הגדולה בהכשרות מקצועיות לרוב הוא על הפוטושופ והאילוסטרייטור ובסוף, יוקדשו היקפים ללימודים באינדיזיין.

לעצב אתרי אינטרנט עם תוכנת הוורדפרס

גרפיקאים שלמדו את שלושת התוכנות של חברת אדובי, יהיו צריכים לעבור לשלב הבא שימצב אותם כגרפיקאים שיכולים להתקבל לעבוד בהייטק. השלב הבא הוא למידה של תוכנת הוורדפרס לדקורציית אתרי אינטרנט.
תוכנת הוורדפרס היא כיום היישום המוביל ביותר עבור בנייה ועיצוב מקצועי לאתרים. 89 אחוזים מכלל האתרים כיום עשויים באמצעותה. היישום היא בנויה בקוד פתוח ולכן כל אחד יכול לתפקד בה ללא הגבלה וגם ליצור תוספים חדשים שהוא צריך.
תוכנת הוורדפרס נותנת לכם לקבל תבניות עיצוב מוכנות, תוספים שהופכים את האתר למסונכרן בין מסכים ועוד המון סגנונות יפים שהופכים אותה למובילה בתחום זה. גרפיקאים שלומדים עיצוב בתוכנת הוורדפרס יכולים להיקלט למשרות עיצוב בהייטק.

לעצב אתרים באמצעות אלמנטור

האלמנטור הוא תוסף מעולה וידידותי להפליא למשתמשים. התוסף הוא פלג מתוכנת הוורדפרס והוא מסתמך על עבודה של גרור ושחרר. האלמנטור הוא מארגן וויזואלי פשוט שעוזר לגרפיקאים לעצב אתרים בצורה קלה מאוד ומהירה. הכלי האדיר הזה הפך את העבודה על עיצוב האתרים לאפקטיבית בהרבה. לאחר עיצוב האתר, יכול בעל האתר לבצע רוטציות וויזואליות גם בעצמו.

תוכנת XD לעיבוד אפליקציות

בשנים האחרונות האפליקציות פקדו חזק מאוד וכל חברה או גוף מעוניין שתהיה לו אפליקציה נוחה. בשל כך, מעצבים רבים שדרגו את הידע שלהם והחלו לפעול בתוכנת ה-XD של חברת אדובי שתפקידה לגבש אפליקציות.
תוכנת ה-XD פועלת במגדר של חוויית צרכן והיא שמה דגש על מהלך האיפיון והעיצוב הנקרא בשפת המעצבים הגרפיים: UX-UI. גרפיקאים שלומדים את התחום מתמחים בחוויית לקוח.

האם גרפיקאי חייב לדעת את כל התוכנות?

גרפיקאי שרוצה לעסוק כיום בעיצוב גרפי, חייב לדעת את שלושת תוכנות התשתית התחלתית: פוטושופ, אילוסטרייטור ואינדיזיין. שאר התוכנות האחרות הן שדרוג של המקצוע לעבר הייטק. יש גרפיקאים שיבחרו לעסוק בתחום המסורתי, שם אגב, יש מצוקה עצומה בגרפיקאים. ויש גרפיקאים שירצו להיכנס למרחב הייטק ולכן הם יתמידו למסלול שמלמד וורדפרס, אלמנטור ותוכנת XD. חשוב לדעת שאין נכון ולא נכון, אך את התשתית התחלתית חייבים לדעת בכל מקרה כדי לעסוק בתחום.

כמה זמן לומדים את שלושת התוכנות של אדובי?

זמן הלימוד דינמי ממכללה למכללה, ההמלצה שלנו היא לא פחות משלושה חודשים לכל תוכנה. את הפקודות של היישום קל באופן יחסי ללמוד, אך כדי לממש אותם בפועל כמעצבים מקצועיים, עליכם לדעת לעבוד ולעצב נכון בכל הפקודות ואת זה לומדים מתרגול. כמו כן, כחלק מההכשרות מקצועיות, תלמדו גם המון טכניקות עיצוב וחשיבה עיצובית שהינם מאוד ראשיים במקצוע זה. מסלול הלימוד במכללת סולו הוא 8 חודשים. כל תוכנה נלמדת שלושה חודשים ויש חודש נוסף שתפקידו לתת לכם להתקדם עם המדריך במהירות שלכם.

ללמוד בקצב שלכם, איך זה קורה בפועל במכללת סולו?

מכללת סולו מלמדת עיצוב גרפי דרך למידה אחד על אחד עם מדריך פרטי. הלמידה עם מדריך פרטי נותןת לכם ללמוד בקצב שלכם. כיום אנו יודעים כי למידה אחד על אחד היא הלמידה האיכותית ביותר ואנו מבחינים בזאת גם בבתי ספר של ילדים. ילדים שניתנים להם שיעורים פרטניים, מתקדמים יותר במקצוע שבו הם מקבלים העצמה. ניתן ללמוד עם מדריך פרטי, המאפשא לשאול שאלות מבלי לחכות לכיתה שלמה ולקבל עליהם תשובה מיידית. באופן זה הרבה יותר קל ליישם את החומר.

אילו עוד יתרונות יש במכללת סולו?

מכללת סולו מכשירה את התחום אונליין מהבית. אין ספק שלמידה אונליין מהבית בעידן הדחוס והלחוץ של היום מהווה מעלה גדולה, מהסיבה שזה מצמצם לנו נסיעות למקום הלמידה, כסף ונותן ללמוד בנוחות מהבית. בשל העובדה שבמכללת סולו מלמדים אונליין מהבית, שעה וחצי בשבוע, הסטודנטים יכולים לשלב ההכשרות מקצועיות גם עבודה וגם חיי פנאי, מבלי שאלו יפגעו, כמו שמתרחש בתכניות שונות הפרושות לאורך כל השבוע ומביאות את הלומדים למצב שהם אמורים לבחור. במכללת סולו אתם לא צפויים לבחור. אתם מקבלים שיעורים של שעה וחצי בשבוע. בכל שיעור תלמדו בהקניות קצרות כמה נושאים, תתרגלו עם המדריך ותתרגלו גם בבית. בצורה כזו תגיעו ליישום החומר וגם תצטיינו כשתרצו לעסוק בתחום.

איך מתחילים ללמוד במכללת סולו?

בכדי ללמוד את התחום אצלנו במכללה, כל מה שאתם אמורים הוא ליצור קשר, לדבר עם היועצים שלנו, לבחור בתוואי שאתם מעוניינים בו, לבחור יום ושעה ולהתחיל. אם הנכם יודעים מהו המסלול הנכון עבורכם, תוכלו להתעניין ולקרוא על הנתיבים השונים אצלנו באתר. כמו כן, תוכלו תמיד לשאול בעצת היועצים שלנו שיספרו לכם על כל מסלול ומסלול והיתרונות שלו. אנו במכללת סולו רוצים בהצלחתכם, בואו ללמוד מקצוע מרשים.

תוכנה לבניית עיצוב כרזות ופרסומות בפייסבוק הפוטושופ:

למה תוכנת הפוטושופ כל כך פופולארית בעולם העיצוב תצלומים והדיגיטל ליצירת נוכחות דיגיטלית. בפוסט הבא תוכלו לקבל פרטים מדהימים איך ניתן לעצב פרסומים ומודעות לרשת החברתית אינסטגרם שידועה כרשת החברתית שמאיצה ביותר פירמות בתחומי הסחר. בשנים הקודמות היה לנו רק את הפייסבוק כדי לפרסם את המודעות שלנו לא ניתן להתעלם מהרשת החברתית אינסטגרם ששם כל ניסוח העבודה הוא אך ורק על ידי תצלומים. ככל שלבעלי העסקים יהיה תצלומים רבים שמעבירים מסר מכרתי או שיווקי כך צופי המטרה שלהם יגדל. בפוסט זו נסביר לכם איך מעצבים עם תוכנת הפוטושופ ולכן ערכנו אין ספור סרטונים וטיפים מדהימים על תחום זה. השיעורים נעשו על ידי מיטב המורים שמעצבים בחברות הייטק ומדריכים במכללת סולו ללימוד הגרפיקה ועיצוב דרך אונליין אחד על אחד.

מה אפשר לעשות עם תוכנת הפוטושופ?

תוכנת הפוטושופ מלאה מאוד בכלים מניפולטיביים ליצירת כל ניסוח עיצוב גרפי שרק תרצו. האם תוכנת הפוטושופ מתפקדת רק עם עולם המעצבים הגרפיים וצילום? התשובה היא לא. נוכל לראות עמיתים רבים שעובדים בתוכנת הפוטושופ החל מעולם הסטייל, ארכיטקטורה, בניית יישומים ועיצוב חווית לקוח בתוכנות. לתוכנה כלים רבים ולב היישום הוא העיסוק בשכבות. מי שמבין את עולם השכבות יודע איזה מניפולציות מרעישות ניתן לעשות החל משילוב של צילום שנכנסת לתוך צילום או חילוץ של אובייקטים וצורות מתוך צילום ושתילתם בצילום אחר. בגלל שתוכנת הפוטושופ מאוד מניפולטיבית ויש אין ספור כלים נכבדים לדעת כיצד לקחת את הראייה הוויזואלית ולהטמיע אותה בתוך תוכנת הפוטושופ. לגיטימיות בעיצוב גרפי הם רבים מאוד על כך נדבר בפסקה הבאה.

עיצוב הראייה וויזואלית:

היום זה לא מספיק בכלל רק לדעת את כל הפקודות בתוכנת הפוטושופ בצורה חובבנית אלא צריכים ללמוד את כל הראייה הוויזואלית לאורכה ולרוחבה. קומוניקציה בוויזואל בינכם ללקוחות נקרא דו-שיח וויזואלי. הדיאלוג הוויזואלי מדבר על כיצד הראייה עיצובית שאנחנו מעצבים למותגים כדי לגרום לגולשים ולקהל המגמה של בעלי עסקים לתת אמון בכם כמותג אמין וטוב. הדיאלוג הוויזואלי טוען חוקי יצירת צבעוניות שמתאימה לקהל הכוונה . האם קהל המטרה שלכם בשל או צעיר ואיזה צבעוניות הולכת להשתתף בפלטפורמה. הרי כולנו יודעים שלכל צבע יש משקל בכוח ועל ידי שימוש של תורת הצבעים תוך הפסיכולוגיה שעומדת מעבר. ניתן להוציא עיצוב גרפי מושלם ונכון ללקוחות שלכם. האין זה אומר שבכל כרזה תעצבו עם כל הכלים של היישום שלכל סגנון יש את הראייה הוויזואלית שלו כדי ליצור את הדיאלוג הנוכחי בין המוצר לקהלי הכוונה.

איך לומדים מהבית דרך האינטרנט את תוכנת הפוטושופ?

נוכל להבחין שבתקופת הקורונה אין ספור פירמות עברו לעצב אך ורק אונליין. אותו דבר עם בנקים בתי ספר קולג’ים וגם אוניברסיטאות שהחלו להכשיר מקצועות עיוניים או מקצועות דרך המחשב דרך הרשת האינטרנט המהירה שקיימת היום בכל בית. אנו פועלים כך כבר מעל חמש עשרה שנה ומלמדים בצורה פרטנית ואישית אחד על אחד דרך אינטרנט סטודנטים מכל רחבי המדינה וגם ישראלים מכל העולם.

זה לא משנה אם אתה גר בניויורק או שאתה גר בירושלים היום שיש אינטרנט בכל בית המדריך יכול לשוחח איתך בדיוק כמו שיחות לייב בטלפונים. בית הספר מספק תוכנת חיבור הדומה לזום או את זום עצמה ובאמצעות תוכנת חיבור זו המדריך יכול לשוחח איתך ולהבחין במסך שלך. ברגע שהמדריך רואה את הצג שלך הוא גם רואה את תוכנת הפוטושופ שיש לך במחשב ואז הוא יכול להזיז לך את העכבר ולנמק איך לעצב בתוכנת הפוטושופ תוך הטמעת חוקי הסגנון בעיצוב.

השיעור הוא פרטני אחד על אחד וכל ההתייחסות ותשומת הלב מופנה אך ורק לתלמיד. בלימוד פרטני ואישי כל הריכוז מניע את הסטודנט לשלוט בפקודות הגרפיות הרבות. בסיום כל שיעור מתקבלים שיעורי בית ועבודות כדי למקד את מה שלמדת בשיעור ולפתח לסטודנט את כל המחשבה העיצובית והיחס לדיאלוגים הוויזואליים. תיק הדוגמאות הוא חלק בלתי מובדל מההצלחה שלכם בקורס ולכן אתם מקבלים תרגילים רבים ומאתגרים כדי לחרוט לכם את העבודה המהירה ביישום וכמובן להטמיע את תיאוריות העיצוב.

מיתוג ותיאוריות העיצוב למה הם כל כך חשובים?

אמינות וססגוניות הם אחד הדברים החשובים ביותר כי צרכנים וגולשים היום רואים כל יום אין ספור פרסומים ומודעות שרצות אחריהם ברשתות החברתיות פייסבוק או אינסטגרם או באתרי אינטרנט. צרכנים וגולשים חורצים בצורה מהירה כל אתר או אפליקציה לדוגמה אם באפליקציה שלכם יקלטו צילום מטושטש או צבעים לא נקיים יחשבו שהחברה לא רצינית לכן אתגר הגרפיקאי ומעצב תצלומים בתוכנת פוטושופ יש לו משקל מאוד חשוב בבניית הפרסום והמיתוג כמו שכולנו יודעים תהליכי פרסום נמשכים המון זמן זה לא אומר שאם היום אנחנו נכריז על מודעה בכל רשת חברתית כזו או אחרת למחרת כבר נקבל לקוחות לכן פייסבוק נותן לחברה לשווק דרך תשדירים ממומנים גם באינסטגרם וגם בפייסבוק על ידי עיצוב מודעות ותצלומים.

פוטושופ היא היישום הבלעדי מבית אדובי שמאפשר לגרפיקאי לערוך צילום ולעשות מניפולציה

פוטושופ היא היישום הבלעדי שניתן לגרפיקאי לערוך צילום ולעשות מניפולציה כדי להעביר כל מסר חברתי כזה או אחר לדוגמה אם הקהל שלכם הוא חברה בוגרת מן הסתם נשתמש בצבעים יותר כהים כדי לציין אמינות ואם הקהל שלנו יותר צעיר אז נלך לכיוון הצבעים בהירים או הצבעים היותר צבעוניים כדי להביע ערנות. אלו רק דוגמאות קטנות ממה שלומדים בלימודי עיצוב גרפי ובתוכנת פוטושופ בלבד. במידה ואתם רוצים לנסות את תוכנת פוטושופ בלבד עליכם לעדכן את יועצי ההכשרות מקצועיות שאתם רוצים ללמוד את הפוטשופ לנישת הסגנון או לנישת הצילום או לכל נישה אחרת שאתם צריכים.

הפוטושופ משרתת קהלים רבים כמו שאמרנו קודם ולכן צריך לעדכן את המדריך שילמד אתכם את כל הנושאים האלה כדי להושיט ללומד תשומת לב לפרטים הקטנים לכל ניסוח קונספט וויזואלי שאתם צריכים לעצב. תוכלו להנות מהשיעורים שצירפנו לכם בחינם בעמוד זה כדי לקבל מידע רחב איך מעצבים גרפיקה תוך צריכה של פקודות רבות. בחלק מהסרטונים וידאו בעמוד זה תזכו לראות שיעורים התחלתיים מול עירוב פקודות עם שיעורים מתקדמים יותר כמו שאמרנו גם בפסקאות הקודמות המגמה היא לא רק לדעת את היישום אלא לדעת איך ליישם את כל הדיאלוג הוויזואלי מול בניית תיאוריות העיצוב לבניית וויזואלי נכון שיהיה לכם סקירה נעימה מחכים לראותכם הין הסטודנטים שלנו.